Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Początkujący kierowca a podróż Sucuraj-Jelsa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.12.2018 00:36

Naczytałam się demonicznych opisów o tej drodze a to nic szczególnego. Stówą się nie poleci ale my przejechaliśmy z promu do Jelsy z ponad 6 m przyczepą szeroką na 2,3 m bez problemu i bez większych wrażeń, nigdzie nie mieliśmy problemu z mijanką. Trzeba po prostu wolniej i tyle.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 22.12.2018 13:04

Gusia tobie sie wydaje ze nic szczegolnego dla przecietnego kierowcy ktory mieszka na nizinach np jak ja w okolicach Warszawy z nawet malym lekiem wysokosci ale lekiem te drogi nie sa łatwe i nie chodzi o technike jazdy tylko o te przepascie. Ja boje sie jezdzic po polskich gorach ale jezdzie w Chorwacji czuje sie troche pewniej po kilku dniach ale na plaze Luciscie za SN jak dojechalem to podczas plazowania zrobilem sobie spacer zeby sie przyzwyczaic do przepasci a na ten podjazd za plaza to ledwo na nogach weszlem.Tak sobie mysle jakim cudem zjechalem na Estravagance na peljesacu.Odnoszac sie do drog na Hvar nie sa jakies ciezkie te glowne kazdy kierowca da sobie rade problemem moga byc zjazdy do niektorch plaz gdzie sa szutrowe zawijasy bez barierek z kilkudziesieciometrowymi przepasciami ale takie wakacje na adrenalinie najbardziej sie pamieta.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.12.2018 14:01

Zjeżdżasz na odpowiednim biegu i jest spoko ;-)
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 22.12.2018 15:58

gusia-s napisał(a):Naczytałam się demonicznych opisów o tej drodze a to nic szczególnego. Stówą się nie poleci ale my przejechaliśmy z promu do Jelsy z ponad 6 m przyczepą szeroką na 2,3 m bez problemu i bez większych wrażeń, nigdzie nie mieliśmy problemu z mijanką. Trzeba po prostu wolniej i tyle.

Rozumiem, że ty byłaś kierowcą. No, no... Wy nie mieliście, cyt. "bez większych wrażeń". A kierowcy, którzy was mijali lub wyprzedzali? Troszkę pokory :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.12.2018 21:27

Gosia za pewne jechała swoim pasem a inni kierowcy swoim, więc jaki powód do pokory? Na trasie jest jeden czy dwa zakręty, gdzie jeśli z naprzeciwka jedzie coś większego trzeba uprzejmie się "dogadać", nic nowego na tego typu drogach... Tam o tyle dobrze, że linię są na drodze narysowane....

A na sporej części trasy jeśli dobrze pamiętam jest podwójna ciągła, więc jak ktoś wyprzedza to na swoje ryzyko, a raczej głupotę....
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 23.12.2018 19:04

nenek napisał(a):Gusia tobie sie wydaje ze nic szczegolnego dla przecietnego kierowcy ktory mieszka na nizinach np jak ja w okolicach Warszawy z nawet malym lekiem wysokosci ....
My też z nizin koło Warszawy :)
Nie no jak ktoś ma lęk wysokości to mogę zrozumieć problem ale chodzi mi o to, że na tej trasie nie na np. wymagających podjazdów czy ostrych zjazdów ani serpentyn z zakrętami po 180 stopni. Jest asfalt i 2 pasy w przeciwnych kierunkach więc wystarczy dostosować prędkość. Kiedyś ta droga była o wiele gorsza.
Jak na Estravaganze zjechaleś to jeszcze nie jest tak źle z Twoim lękiem, na mnie ona dotychczas chyba właśnie zrobiła największe wrażenie z tych dojazdowych do zatok, ale to nie ma co porównywać, tam są i ostre zakręty i szuter i nie ma opcji się minąć.

tolek1 napisał(a):... Wy nie mieliście, cyt. "bez większych wrażeń". A kierowcy, którzy was mijali lub wyprzedzali? Troszkę pokory :roll:
A z jakiego powodu? Jechaliśmy zgodnie z dopuszczoną prędkością więc nie było potrzeby nas mijać, wyprzedzać itd... swoim pasem. To nie jest autostrada do szaleńczej jazdy.

piekara114 napisał(a):Gosia za pewne jechała swoim pasem a inni kierowcy swoim ...
... na sporej części trasy jeśli dobrze pamiętam jest podwójna ciągła, więc jak ktoś wyprzedza to na swoje ryzyko, a raczej głupotę....
Otóż to :)
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 28.12.2018 10:17

Kiedyś w Czarnogórze zjeżdżaliśmy w dół do ustronnej plaży. Stromizna, kiepski asfalt, lusterkami ocieraliśmy chaszcze, no ale jakoś się jechało, do momentu kiedy z zakrętu z naprzeciwka wyjechała na nas śmieciara. Okazało się, że wyżej na rozjeździe powinniśmy pojechać w lewo zamiast w prawo, bo droga od tego miejsca była jednokierunkowa w formie pętli, lewą się zjeżdżało a prawą wyjeżdżało. Cofałem się ponad pół kilometra w górę, a żona szła "przodem" i mnie nawigowała. Na rozjeździe koszulkę mogłem wyżymać z potu i wypaliłem trzy fajki jedna za drugą ;)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 28.12.2018 22:08

arturescu napisał(a):Cofałem się ponad pół kilometra w górę


Ja tam lubię takie akcje.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.12.2018 22:21

CzechuXX napisał(a):
arturescu napisał(a):Cofałem się ponad pół kilometra w górę


Ja tam lubię takie akcje.


Jest ryzyko , jest zabawa :mrgreen:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Początkujący kierowca a podróż Sucuraj-Jelsa - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone