Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Początek lipca czy wrzesień???

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2008 17:44

ines napisał(a):Tylko wrzesien!!!!!
Piekna pogoda, mniej ludzi(ale nie pustki)tansze kwatery i jedzonko:)
dojrzale owoce, wszedzie piekna roslinnosc, ciepla woda, cudowne zapachy:))
co do pogody(oczywiscie zdarzaja sie zalamania 1-3dniowe co mialo miejsce w wakacje 2007r.)Witr wial z taka predkoscia taka, że za Zadarem nas z autostrady zwiewalo, wszedzie pozary,deszcz, grad)ale to trwalo tylko 3 dni, pozniej jak zwykle cudna pogoda po 30stopni i tak do 20 wrzesnia.)
Natomiast w roku 2005 od 25-15wrzesnia 2razy przeszła burza i raz padało, a tak to piękna pogoda, po25-30st:)!!
Polecam Riwere makarska-we wrzesniu super i tam Tucepi:)



Skoro taka pogoda to może koleżanka da się namówić na wspólny wyjazd krajoznawczy szlakiem I sekretarza komunistycznej parii byłej Jugosławii Josef Broz TITO. Zaczniemy od Belgradu, Zagrzebia a skończymy w cieplutkiej wodzie pod Dubrownikiem w miłej pozbawionej tłumu ludzi atmosferze.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.03.2008 19:09

heheh...
mogę się zgodzić, ale wtedy byśmy musieli jechać we trójkę...:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2008 21:44

ines napisał(a):heheh...
mogę się zgodzić, ale wtedy byśmy musieli jechać we trójkę...:)



He, he jakoś tak nie bardzo mi sie kroi podróż.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.03.2008 13:17

To ja jeszcze swoje trzy grosze:

TYLKO czerwiec: same plusy - chłodniejsza woda, długi dzień, mniej turystśw, niższe ceny.
LIPIEC: dużo ludzi, większe ceny.
Sierpień - podobnie.
Wrzesień- minusy: gorąca woda, czasem sztormowo burzowa pogoda (patrz rok 2007), krótsze dni. Plusy - brak!

Wniosek: tylko czerwiec.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.03.2008 13:31

MWN napisał(a):TYLKO czerwiec: same plusy - chłodniejsza woda, długi dzień, mniej turystśw, niższe ceny.


Jak ktoś lubi chłodniejszą wodę to może jednak nad Bałtyk :wink: wszystkie plusy się zgadzają (dzień jeszcze dłuższy bo to trochę bardziej na północ), a jeszcze jeden plus to taki, że bliżej, nawet z Wrocławia :lol:

MWN napisał(a):Wrzesień- minusy: gorąca woda Plusy - brak!


WOW 8O byłem w drugiej połowie września i woda GORĄCA na pewno nie była (no, może w kranie :wink:)
A ludzi mało i ceny niższe to jest plus taki jak i w czerwcu :!:

Co do niepewnej pogody, po 4 wrześniach spędzonych na Bałkanach - pełna zgoda :!:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 26.03.2008 14:11

No tak, nie dałem emotikonów z przymrużeniem oczu to tak wyszło. A nad Bałtyk też jadę przeważnie w czerwcu. Dzień dłuższy o ponad 2 godziny w stosunku do Wrocławia

No i woda odpowiednio schłodzona a nie zupa.... :)
joanmor
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2008
lipiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanmor » 27.03.2008 10:57

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze:

Ja wybrałam dwukrotnie początek lipca: za pierwszym razem upał non stop, a za drugim 2 dni pochmurne, potem pięknie, a następnie znowu 2 dni ogromnych burz w okolicach Dubrovnika. Zatem chyba reguły nie ma.
Co do sierpnia to sie zgodzimy wszyscy: w żadnym wypadku! Co prawda znajomi bywali i byli bardzo zadowoleni, może za wyjątkiem kilkunastogodzinnych korków na autostradach!
Lelon
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 24.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelon » 27.03.2008 17:53

jak wyjade do Cro 24.08.2008 to jest szansa że już będzie po korkach a jeszcze będzie pogoda? 8)
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005
Re: lipiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 30.03.2008 00:11

joanmor napisał(a):Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze:

Ja wybrałam dwukrotnie początek lipca: za pierwszym razem upał non stop, a za drugim 2 dni pochmurne, potem pięknie, a następnie znowu 2 dni ogromnych burz w okolicach Dubrovnika. Zatem chyba reguły nie ma.
Co do sierpnia to sie zgodzimy wszyscy: w żadnym wypadku! Co prawda znajomi bywali i byli bardzo zadowoleni, może za wyjątkiem kilkunastogodzinnych korków na autostradach!


A my jedziemy w sierpniu i basta! ;) Perspektywa odpoczynku umili mi nawet kilkunastogodzinne stanie w korku na autostradzie (szczerze mówiąc pierwsze słyszę o aż takich korkach na chorwackich autostradach - ale wszystko możliwe).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: lipiec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.03.2008 00:26

Badi napisał(a):(szczerze mówiąc pierwsze słyszę o aż takich korkach na chorwackich autostradach - ale wszystko możliwe).


Korki bywają przy tunelach Mala Kapela i Sveti Rok w weekendy Miałeś szczęście :wink: :lol:
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 30.03.2008 01:29

Jadę w trakcie tygodnia i liczę na swoje szczęście ;)
Jonas201
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonas201 » 30.03.2008 03:29

A ja napiszę tak.Wyjazd do Cro w czerwcu lub wrześniu to tak jak jazda na nartach w marcu i kwietniu.Bo niby jest jeszcze śnieg i śmigać można ale brakuje tego mrozu szczypiącego policzki. :lol:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 30.03.2008 06:03

zawsze lubiłem narty w bokserkach w maju..:)
Jonas201
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 09.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonas201 » 30.03.2008 08:16

Bodzioch Marek napisał(a):zawsze lubiłem narty w bokserkach w maju..:)
Ha.A ja w nich kąpiel o tej porze w morzu. :papa:
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 30.03.2008 11:16

Pomimo upiornie zimnego września 2007 w Orebić, stawiam na wrzesień bo:
1) Mniej turystów - nie ma nic gorszego od leżenia na plaży z czyimiś nogami na głowie ;)
2) Dojrzewają owoce
no i przede wszystkim: Ludzie są już po urlopach a Ty dopiero jedziesz :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Początek lipca czy wrzesień??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone