Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Początek lipca czy wrzesień???

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005
Początek lipca czy wrzesień???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 02.06.2006 21:08

Mamy mały problem z moją lepsza połówką - kiedy jechać??? Ona chce początek lipca ja koniec sierpnia/wrzesień. Mamy zamiar jechać w ciemno we 2 osoby do Igrane. Czy w którymś z tych terminów bedzie łatwiej (i taniej) o kwaterki, kiedy jest mniej ludzi, no i kiedy Wy wolelibyście pojechac??? Pozdrawiam.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 02.06.2006 21:22

Tomek O. napisał(a):Mamy mały problem z moją lepsza połówką - kiedy jechać??? Ona chce początek lipca ja koniec sierpnia/wrzesień. Mamy zamiar jechać w ciemno we 2 osoby do Igrane. Czy w którymś z tych terminów bedzie łatwiej (i taniej) o kwaterki, kiedy jest mniej ludzi, no i kiedy Wy wolelibyście pojechac??? Pozdrawiam.


Tomek - absolutnie wrzesień, fantastyczny termin. Byłem we wrześniu w Medenie koło Trogiru, idąc promenadą wiele apartamentów było już pozamykanych, wyraźnie mniej turystów i co najważniejsze - sezon na owoce! Świeże chorwackie figi czy mandarynki, świetna sprawa. Aha i mały szczegół - temperatura wody = temperatura powietrza czyli ok. 25-26 stopni. To jest dopiero bajer, zero szoku termicznego.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 03.06.2006 09:27

wrzesien, tylko wrzesien
jedyny minus wrzesnia to szybciej zapadajacy zmierzch
do zobaczenia we wrzesniu, bede w wiosce obok igrane :D
kominesku
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1415
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kominesku » 03.06.2006 09:48

Byliśmy i w lipcu i na przełomie sierpień-wrzesień. W tym roku jedziemy również w lipcu. Każda pora ma swój urok :lol:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 03.06.2006 09:51

Moim zdaniem optymalny okres to, 26 sierpnia do 20 września
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 04.06.2006 11:26

slawek66 napisał(a):wrzesien, tylko wrzesien
jedyny minus wrzesnia to szybciej zapadajacy zmierzch
do zobaczenia we wrzesniu, bede w wiosce obok igrane :D


Dziei za opdowiedzi, może ktoś jeszcze podzieli się swoimi odczuciami??? Sławku czy do Drasnic jedziesz w ciemno czy masz już coś zaklepane?
gonti
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 24.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonti » 09.06.2006 15:37

Witam,
Polecam sierpień/wrzesień.Byłam dwukrotnie w Cro w Igrane ,zawsze pod koniec sierpnia,jest super.Mamy zaprzyjaźnionych Chorwatów, u ktorych wynajmujemy apartament, ale z tego co zauważyłam nie ma problemu ze znalezieniem noclegu jadąc w ciemno.Ponadto w sierpniu
pogoda jest suer, morze ciepłe i te super figi na drzewach....

pozdrawiam i mozliwe ,ze do zobaczenia w Igrane w sierpniu :lol:
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 09.06.2006 15:52

LIPIEC:
PLUSY: znacznie dłuższy dzień, mniej zadeptana i przysuszona zieleń...
MINUSY: zimna woda w morzu

WRZESIEŃ:
PLUSY: dojrzewające owoce, po które tylko sięgać ręką ;-), mniejszy skwar, mniej turystów, znacznie cieplejsza woda
MINUSY: koniec sezonu i ewentualne spustoszenia po turystach

Jak widać wychodzi na to, że wybieramy ... wrzesień. Lepiej miec mniej żaru z nieba i ciepłą wodę niż odwrotnie!
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 09.06.2006 15:55

Tomek O. napisał(a):
slawek66 napisał(a):wrzesien, tylko wrzesien
jedyny minus wrzesnia to szybciej zapadajacy zmierzch
do zobaczenia we wrzesniu, bede w wiosce obok igrane :D


Dziei za opdowiedzi, może ktoś jeszcze podzieli się swoimi odczuciami??? Sławku czy do Drasnic jedziesz w ciemno czy masz już coś zaklepane?


mam zaklepane, od stycznia :D
nowybutch
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowybutch » 16.08.2007 14:06

jak bardzo dzień jest krótszy >? o której robi sie ciemno ?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.08.2007 14:27

nowybutch napisał(a):jak bardzo dzień jest krótszy >? o której robi sie ciemno ?


Wracamy z plaży ok 18, czasami nawet o 17, robi się chłodniej, słońce gdzieś znika na górami czy wybrzeżem. Ciemno--ok 19, do knajpek wypad już "ciemnawy"
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 16.08.2007 20:37

mama_Kapiszonka napisał(a):LIPIEC:

MINUSY: zimna woda w morzu

Lepiej miec mniej żaru z nieba i ciepłą wodę niż odwrotnie!


Oczywiście jest to nieprawda!!!???
Wielokrotnie byłem w lipcu a nawet wcześniej na przełomie czerwca/lipca, i napradę nie ma dużej różnicy temperatury wody. W tym przypadku o wiele więcej zależy od regionu Chorwacji i temperatur jakie były wiosną w danym roku. Chyba, że dla kogoś temperatura wody 24-26 st. C jest wodą zimną. :?:

PZDR :hut:
keti
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keti » 21.08.2007 15:39

BYŁAM W RÓŻNYCH SEZONACH ,, uwielbiam ciepło ,, i zawsze miałam fajną pogodę , teraz jadę 31.09 do 16.09 na ISTRIE ,, będzie super nawet jak nie upał to mamy rowery , i inne atrakcje , faktycznie robi sie wczesniej ciemno ale mi to nie przeszkadza ,, można iść posiedzieć do cafe , lub winko grill,,nie ma tłumów nie trzeba rezerwować stolika na wieczór ,, super, no inie ma tyle wrzeszczących dzieci (szkoła)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 21.08.2007 15:49

[quote="keti"]BYŁAM W RÓŻNYCH SEZONACH ,, uwielbiam ciepło ,, i zawsze miałam fajną pogodę , teraz jadę 31.09 do 16.09 na ISTRIE ,, będzie super nawet jak nie upał to mamy rowery

31.09 do 16.09 :?: :?: :D
Rowery na Istrii to dobry pomysł, jest wiele miejsc wyśmienitych do turystycznych wypadów rowerowych.
4 razy na tym półwyspie miałem rowery--nie stały ani dnia bez ruchu.
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 28.08.2007 19:26

A czy ktoś był po 20-stym września ?
Ja własnie mam okazję pojechać w ostatnim tygodniu września i jestem ciekawa jak to jest w takim czasie?
We wrzesniu byłam w ub. roku ale były to pierwsze 2 tygodnie.
W tym roku już się kąpałam w Adriatyku na przełomie czerwca i lipca, było cieplutko (jeszcze przed pożarami)na Dalmacji, ale mam to szczęście, że mogę pojechać jeszcze raz.
Jak był ktoś tak późno to proszę napiszcie jak było? Czy zupełna pustka? Czy knajpki otwarte czy już mniej? Czy morze dalej cieplutkie?
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Początek lipca czy wrzesień???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone