Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi”

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi”

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 07.09.2014 18:25

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Tegoroczny urlop spędziliśmy z moim Dawidem w ukochanej przez nas Chorwacji. Naszą podróż z Choracją rozpoczęliśmy w 2012 roku od wspaniałego Pagu, rok później Makarska, która nas zauroczyła i postanowiliśmy w tym roku powrócić :lol: Wcześniej nie pisałam relacji, ale w tym roku czuję, że chce dać coś od siebie dla Forum. Cro.pl bardzo nam pomaga, zarówno przygotowując się do samego wyjazdu jak i po, kiedy to umila jesienne, zimowe wieczory (kóre niestety nadchodzą :twisted: ).
Tyle tytułem wstępu, więc serdecznie zapraszam :)

Wieczorne spacery i widok na port.
DSC_0522 (2).JPG
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2014 19:02

Witam :D i czekam na CD :idea:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 08.09.2014 19:52

Janusz Bajcer napisał(a):Witam :D i czekam na CD :idea:


Bardzo mi miło! Zapraszam :)

Podróż i dzień I.
W 2012 roku wybraliśmy się razem z biurem podróży „Zawadzkie” na Pag. Bardzo mile wspominamy nasze pierwsze spotkanie z Chorwacją. W 2013 roku postanowiliśmy, że wybierzemy inne miejsce i tak wybraliśmy się z Funclubem do Makarskiej. To miejsce nas zdecydowanie zachwyciło :P W tym roku udało nam się wykupić wycieczkę, kiedy Funclub obchodził swoje urodziny. Dzięki temu załapaliśmy się na niezłą zniżkę :D Takie wyjazdy już mamy nawet opanowane, tak więc jeżeli ktoś planuje, lub ma wątpliwości co do wyjazdu autobusem z biurem podróży to możemy pomóc:)

Wyjeżdżamy więc wraz z biurem podróży Funclub, które rzecz jasna, szczerze polecamy. Wyjazd 22.07.(wtorek) punktualnie o godz. 16.00 z Franowa w Poznaniu, nowiutką setrą. Miejsca nr 1 i 2 przy samej szybie na pięterku (tak samo jak w zeszłym roku, więc bardzo się cieszyłam :wink: ) Razem z nami wsiadało około 15/20 osób więc było duuużo miejsca:P Mógłby już nikt nie wsiadać :wink: Ale no cóż, chyba każdy chce do CRO :mrgreen: Tak więc w drogę!

DSC_0136 (3) (Kopiowanie).JPG


Może to już kwestia przyzwyczajenia (?), ale nawet nie byliśmy zmęczeni czy znudzeni drogą.Po bardzo mile spędzonej podróży, która trwała 22 godz. docieramy do Makarskiej w środę o godzinie 14. Nasza rezydentka przesympatyczna Agata, po wyjściu z autobusu od razu nas rozpoznała z imienia i nazwiska, co było baaardzo miłe. Jako pierwsi ( :oczko_usmiech: ) zostajemy podwiezieni pod nasz Hotel Palma. Zastajemy przestronny pokój i czystą, ładną łazienkę.

Zdjęcia, wykonane dopiero w dniu wyjazdu :D
DSC_0086 (3) (Kopiowanie).JPG

DSC_0087 (3) (Kopiowanie).JPG

DSC_0079 (3) (Kopiowanie).JPG

DSC_0080 (3) (Kopiowanie).JPG



Czytaliśmy opinie i jedną z zalet naszego hotelu było świetne położenie. Przekonaliśmy się o tym na „własnych nogach”:D Zaledwie 3 minuty do portu, niby w centrum a okolica baaardzo spokojna (ulica Petra Krešimira IV 13). Mieliśmy też wykupione śniadania i obiadokolację. Śniadania w formie bufetu dobre, świeże, duży wybór, serwowane od 7 do 10. Obiadokolacje od godz. 18 do 20 składały się z zupy(przeważnie, bo aż 5 razy, był to smaczny rosół) oraz drugie danie: do wyboru 1 z 3 dań, które zaznaczaliśmy dzień wcześniej na przygotowanych karteczkach.

Nasze "menu".
WP_000522 (Kopiowanie).jpg


Ponadto był również serwowany deser i tzw bar sałatkowy.
WP_000523 (Kopiowanie).jpg



Jedzienie i hotel możemy polecić z czystym sumieniem. :o

Po rzuceniu walizek, szybkim obeznaniu hotelu, zaczynamy długi spacer po znajomych dla nas kątach w Makarskiej. Pierwszym miejscem przez nas odwiedzanym jest Splitska Banka, w którym wymieniamy przywiezione z Polski euro na kuny. (W szóstym dniu, mieliśmy pewną nieciekawą przygodę :x z naszymi pieniążkami a właściwie z banknotem 100 kun.....Ale o tym później)

Owocna wizyta w Studenacu :mrgreen: Gruszkowy jest pyszny!
DSC_0317 (Kopiowanie).JPG


Następnie do wieczora odwiedzamy „znajome kąty”, które chcę Wam pokazać z moim małym komentarzem. :D


AAAAAAAAAAAA czyżby to nasze?! Trudno mi było rozpoznać naszą kłódkę, ale ta była do niej najbardziej podobna :lol:
DSC_0325 (Kopiowanie).JPG


Szybki pomiar temperatury wody.
DSC_0342 (Kopiowanie).JPG


Pierwsze widoczki.
DSC_0339 (Kopiowanie).JPG


Pierwszy zachód słońca.
DSC_0356 (Kopiowanie).JPG


Ukochany ryneczek
DSC_0382 (Kopiowanie).JPG

DSC_0390 (Kopiowanie).JPG

DSC_0403 (Kopiowanie).JPG

DSC_0409 (Kopiowanie).JPG


Tego wieczoru odbywał się jakiś event w uliczkach przy rynku, który promował tradycyjne wyroby regionu.
DSC_0425 (Kopiowanie).JPG

DSC_0426 (Kopiowanie).JPG

DSC_0427 (Kopiowanie).JPG

DSC_0428 (Kopiowanie).JPG

DSC_0431 (Kopiowanie).JPG


Zmęczenie jednak daję się we znaki, więc wracamy wzdłuż portu do hotelu.
DSC_0468 (Kopiowanie).JPG

DSC_0476 (Kopiowanie).JPG

DSC_0479 (Kopiowanie).JPG


Menu z Makarskiego Jadranu.
DSC_0482 (Kopiowanie).JPG


Pełni optymizmu kończymy nasz pierwszy dzień w Chorwacji, nastawiamy budziki dosyć wcześnie, aby z rana udać się na naszą ulubioną plażę. :papa:
mistle
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mistle » 08.09.2014 20:04

smile napisał(a):Owocna wizyta w Studenacu :mrgreen: Gruszkowy jest pyszny!
DSC_0317 (Kopiowanie).JPG




Zgadzam się, gruszkowy wymiata :D I to tak w ogóle jest cydr! A w Polsce mamy Somersby w wersji piwa smakowego. Podobno Carlsberg stwierdził, że cydry się w Polsce nie sprzedadzą...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2014 20:20

Dzień pierwszy zaliczony :lol: :wink:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 08.09.2014 20:21

mistle napisał(a):Zgadzam się, gruszkowy wymiata :D I to tak w ogóle jest cydr! A w Polsce mamy Somersby w wersji piwa smakowego. Podobno Carlsberg stwierdził, że cydry się w Polsce nie sprzedadzą...


Jeszcze w lodóweczce mamy 3 egzemplarze:)(przywiezione przez znajomego który był autem, bo w walizie do autobusu tak troche słabo z przywożeniem "pamiątek"). A co do cydrów to dziwi mnie troszke stanowisko Calsberga, ponieważ ostatnio w sklepie widziałam kilka rodzajów tego trunku (Nawet jedno spróbowałam, bodajże był to Cydr Lubelski). Czytałam też o mocno rozwijającym się rynku cydrów w Polsce i tym że ta młoda branża wstrzeliła się w gusta Polaków.
mistle
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mistle » 08.09.2014 20:34

No właśnie oni chyba podejmowali tę decyzję przed boomem na cydr w Polsce, który teraz powoli nadchodzi... Niech żałują. Ja przywiozłam sobie cztery w walizie do samolotu, na szczęście nic się nie rozwaliło ;)
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 08.09.2014 20:38

My w walizce mieliśmy wino Prosek i wiśniówkę. Też pyszotka;)
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 08.09.2014 21:08

Akurat mój przyjaciel ,,siedzi" w branży cydrowej i twierdzi ,że jest to mocno niedoceniona branża za to branża piw smakowych wystrzeliła jak szalona ( sam lubię i nie znoszę zwykłych) stąd ta decyzja .Relacja ciekawa bo rzadko kto wrzuca tutaj relacje z wyjazdów zorganizowanych -grupowych .Zdjęcia szczególnie nocne bardzo mnie się podobają.
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 08.09.2014 21:41

Tu racja, że boom na piwo smakowe sprawił, że praktycznie każdy browar teraz ma w swojej gamie jakiegoś radlerka. Co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi o piwa smakowe i cydry to naszym zdaniem większy wybór mamy w Chorwacji (a troche ich tam próbowaliśmy :D).

Zdjęć nocnych jeszcze troche będzie: statyw + długi czas naświetlania robi swoje :)

Co do wyjazdów zorganizowanych to dużym minusem jest brak własnego środka transportu na miejscu. Najbardziej odczuwalne było to na Pagu, gdzie w tak wielu relacjach czytaliśmy o pięknych plażach, na które trzeba było dojechać samochodem. Tu szansą na zobaczenie kilka pięknych plaż był całodniowy fish piknic po zatoce, więc jak się chce to można :) Makarska to oddzielny temat, my ani razu nie plażowaliśmy na głównej miejskiej plaży, a przy odrobinie chęci i kilku kilometrach w nogach można poszukać swój mały kącik :)

DSC_0059 (3) (Kopiowanie).JPG
Gdzieś pomiędzy Tucepi, a Makarską :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2014 10:02

Z chęcią pooglądam :D
Czekam na dalszy ciąg
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 09.09.2014 15:07

smile napisał(a):Tu racja, że boom na piwo smakowe sprawił, że praktycznie każdy browar teraz ma w swojej gamie jakiegoś radlerka. Co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi o piwa smakowe i cydry to naszym zdaniem większy wybór mamy w Chorwacji (a troche ich tam próbowaliśmy :D).


Ciekawe a mówili mnie ,że nie występują piwa smakowe w Chorwacji i żeby brać zapas z Polski. Ja mówię o piwie an miodzie ,śliwkach w piwie itp.Podobno w Polsce jest ok.130 rodzajów piwa smakowego. Bo radlery to osobna dziedzina i chyba nie zalicza się ich do piw smakowych . Ale ja się nie znam .
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 09.09.2014 17:03

No faktycznie pomyliłam się w nomenklaturze, moja wina :oops: . Mam nadzieje, że moim postem nie zburzyłam nikomu światopoglądu na temat piw i napojów piwopodobnych, a użytkownik Roland90 naprostował to odpowiednio szybko :)

P.S. Chapeau bas Rolandzie90 i nie bądź taki skromny: znasz się! :papa:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 09.09.2014 18:02

agata26061 napisał(a):Z chęcią pooglądam :D
Czekam na dalszy ciąg

Bardzo się cieszę, że ktoś ma ochotę poczytać i pooglądać. My z chęcia podzielimy się naszymi wspomnieniami. :D


Dzień II- 24.07 czwartek

Dziś wstajemy szybciutko jak na nas :D Nie musieliśmy uzgadniać co robimy dzisiaj, bo było to tak oczywiste. 8) Udajemy się po śniadanku na plażę Nugal. :mrgreen:

Aby tam dotrzeć należy iść wzdłuż portu w kierunku Hotelu Osejava. Tuż za nim, należy udać się schodkami do góry a później piękną trasą wzdłuż brzegu. Nam taki przyjemny spacerek zajął około 40 minut.

Ścieżka, którą szliśmy.
DSC_0501 (Kopiowanie).JPG


Widoczki.
DSC_0509 (Kopiowanie).JPG

DSC_0510 (Kopiowanie).JPG
DSC_0511 (Kopiowanie).JPG
DSC_0514 (Kopiowanie).JPG
DSC_0540 (Kopiowanie).JPG


Niektórzy wybrali inny sposób, aby dotrzeć na plażę.
DSC_0515 (Kopiowanie).JPG
DSC_0525 (Kopiowanie).JPG


Małe przypomnienie dla zapominalskich.
DSC_0534 (Kopiowanie).JPG


Jesteśmy, juuuupi!
DSC_0541 (Kopiowanie).JPG
DSC_0663 (Kopiowanie).JPG
DSC_0666 (Kopiowanie).JPG


A teraz to już plażing, smażing i pływanko :mrgreen:
DSC_0551 (Kopiowanie).JPG
DSC_0566 (Kopiowanie).JPG


Nasz grajdołek.
DSC_0606 (Kopiowanie).JPG


W tym miejscu muszę przeprosić mojego D., ponieważ już pierwszego dnia popsułam naszą pompkę do dmuchania materacy :oops: Biedak musiał sam pompować. Ja tylko siadałam na nie, żeby spuścić powietrze :)

Obowiązkowy pomiar temperatury wody.
DSC_0609 (Kopiowanie).JPG


I przesympatyczny Pan z pieskiem, który podpłynał łodką.
DSC_0604 (Kopiowanie).JPG


Czas naszego pobytu na plaży dobiega końca....

Od tego słońca trochę odbija nam palma :D
DSC_0713 (Kopiowanie).JPG


Po powrocie do hotelu bierzemy obowiązkowy prysznic, żeby opłukać się z nadmiaru soli. Kolacyjka, chwila odpoczynku w pokoju i szykujemy się na Wieczór Rybacki, który odbywa się w porcie.

Wzdłuż portu, ustawione były stoiska z różnymi smakołykami przygotowywanymi na żywo.
DSC_0722 (Kopiowanie).JPG
DSC_0724 (Kopiowanie).JPG
DSC_0729 (Kopiowanie).JPG
DSC_0730 (Kopiowanie).JPG
DSC_0734 (Kopiowanie).JPG
DSC_0736 (Kopiowanie).JPG


W porcie znajdowała się scena, na której śpiewano, tańczono, wodzirej zapraszał turystów do różnych zabaw.

A tutaj "zabawa", w której uczestniczyło dużo dzieciaków. Należało dostać się na koniec pnia i zerwać zawieszoną zdobycz. Większość chłopaków wpadała do wody już po pierwszym kroku, gdyż pień wysmarowany był czymś bardzo śliskim.
DSC_0739 (Kopiowanie).JPG


Zmęczeni, ale szczęśliwi, z tak udanego dnia udajemy się do hotelu. A już jutro kolejny dzień plażowania :mrgreen: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2014 18:22

OK - jadę z Wami :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi”
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone