Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 16.08.2009 19:05

be-ja napisał(a):Padła mi pompka Brawo HP

Hej. Od jakiegoś czasu używam pompki HP (w wersji BAT), lecz narazie (odpukać :roll: ) wszytko działa (wyłącza się/pompuje właściwie zarówno przy pompowaniu burt jak i airmaty) - nie mam pojęcia co w Twojej nawaliło (oddajesz do serwisu - na gwarancji?, czy będziesz sam naprawiał?)
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 17.08.2009 19:00

Cześć. Jest na gwarancji, więc nie ma problemu naprawią ewentualnie wymienią. Ale jestem ciekaw z jakiego powodu padła. Silnik pracuje na niskim pompuje jak oszalała, po przejściu na wysokie też pracuje, a nie jest tłoczone powietrze. Co do ustawiania ciśnienia na pompce to w mojej są rozbieżności między manometrem a pompą np pompa 0,25- manometr 0,15. Podłogę dopompowuję nożnie pompka niby wyłącza się przy ciśnieniu 0,8, a faktycznie jest 0,6. Może trafił mi się jakiś felerny egzemplarz?. Mottom a jak jest w Twoim urządzeniu, czy sprawdzałeś wartość ciśnień?




Pzd be-ja
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 17.08.2009 19:16

Niestety nigdy nie porównywałem momentu odcięcia pompki ze wskazaniem manometru :cry: (kiedyś sobie taki kupiłem taki do pontonów, ale nigdy nie użyłem ..... )
Skąd wiesz, że to Twój manometr pokazuje właściwe ciśnienie, a nie odcięcie pompki (trzeba by może porównać z trzecim urządzeniem)?
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 17.08.2009 21:15

Mam dwa i wskazują jednakowo. Pompowałem pływadło ze stacjonarnego kompresora i manometr pokazywal identyczne ciśnienie jak kompresorowy, więc mam zaufanie do tych mierników.




Pzd be-ja
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 18.08.2009 10:55

mottom - jak pływasz pontonem to powinieneś używać manometru przy każdym pompowaniu :D , ja tam nie mam zaufania do tych elektrycznych pompek, pompuje normalną pompką z zamontowanym manometrem i jest ok, tylko że wy macie Airmate to bym się pewnie zajechał :D , kurcze dzisiaj ojciec pojechał do Alianz po OC i do kapitanatu po winietę , a my pływamy w Polsce po jeziorze na materacu :? , dobrze że jeszcze niecałe 2 tygodnie i wraca to sobie odbijemy na weekend :D
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 18.08.2009 18:19

D1ALVARO napisał(a):powinieneś używać manometru przy każdym pompowaniu :D

Jak nie miałem elektrycznej to pompowałem nożną "na oko" (nie miała manometru). Żeby napompować burty traciłem jakieś 15 minut, o airmacie nie wspomnę (i na pewno nie miała 0,8 bara). Żeby sprawdzić ile życia mi to zabiera 8) , zamówiłem sobie manometr do pontonu. W przypływie gotówki :lol: (chwilę później) zdecydowałem się na pompkę elektryczną.
Pierwsze pompowanie "na odcięcie" w zupełności mnie zadowoliło (5 minut razem z podłogą) więc nawet mi na myśl nie przyszło przetestować manometr. Jak będę następnym razem wodować to chyba muszę sprawdzić (tak dla zasady) ile faktycznie pompuje elektryka. :idea:
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 19.08.2009 10:46

W moim pontonie T25 Honda Marine mam problem z manometrem. Oryginalny zegar pokazuje różne wartości w zależności od tego jak go wkręcę. I tak na przykład pokazując 0,25 Bar czyli max dla tuby, po wykręceniu i zamontowaniu "do góry nogami" (ale i tak zawsze na boku bo inaczej go nie założy) pokazuje 0,20 Bar. Nie wiem której wartości się trzymać i czy pod uwagę brać niższą czy wyższą. Nie chcę pływać ze złym ciśnieniem. Sposób mocowania nie pozwala stosować innych manometrów. Czy jak będę się sugerował niższym wskazaniem, to ta różnica (pompowanie większej ilości) może sprawić iż tuba pęknie ??? Niby 0,05 wydaje się mało, ale patrząc inaczej to 1/4 lub 1/5 ciśnienia całkowitego...
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 19.08.2009 21:06

Cześć. Standardowo nabijam pływaki do 0,25 gdy się nagrzeją to mają nawet 0,40 i jest ok. zawsze można troszkę upuścić wozducha i zmniejszyć ciśnionko. Cisnienie w pływaku nie wywiera aż tak kolosalnego znaczenia na właściwośći nautyczne pływadła mam na myśli 005bar. Co innego podłoga, w przypadku dna typu VIB lub Air to najlepiej zachować górną granicę ciśnienia podaną przez producenta danej marki. Ma ono spore znaczenie i duży wpływ na nutykę jednostki ,a tym samym jej osiągi.





Pzd be-ja
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 23.08.2009 19:47

Obrazek

Tak się pływa na pontonie
Pozdrawiam!
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 23.08.2009 20:33

Cypisek88 - hardcore :D , sory za off top ładny pies , to Labrador :?:
Cypisek88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cypisek88 » 23.08.2009 20:45

Obrazek

Tak to labrador ,to jest wariatka do pływania szczególnie pontonem
pietroeo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietroeo » 23.08.2009 21:05

A gdzie ma kamizelkę :D
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 24.08.2009 20:24

pietroeo te psy mają pływanie we krwi - więc zbędna jest kamizelka :D , przyznam iż choruję na takiego , bardzo ładny i ułożony pies :)
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 25.08.2009 11:07

Niestety moja wariatka nie zmieści się do pontonu i zostaje w Polsce. Nowofundland, 4-lata, waga super ciężka, mistrzyni świata w pływaniu :wink:
Obrazek
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 25.08.2009 11:13

"Milka" jest chyba wyższa od mojej żony..... czeka na zakup pontonu 4-metrowego :D

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone