Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 07.08.2009 21:31

Jutro jadę zostawić silnik u dilera, ale nie będą go raczej naprawiać, lecz sprzedawca sugeruje, że chyba go wymieni na inny egzemplarz. Zdecydowałem się na Tohatsu, bo sugerowany opiniami na różnych forach i zdaniem jednego z Chorwatów pomyślałem, że to dobra marka - w końcu to z krwi i kości Japończyk. Poza tym, w momencie kupna cena była o kilka tysięcy niższa niż Hondy Czy Yamahy. Myślę, że jeżeli trafię dobry egzemplarz, to nie będzie gorszy niż wspomniane marki. Może przy odsprzedaży będzie większy problem, bo marka nie jest tak znana jak wyżej wspomniane.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.08.2009 08:20

A ta wycieczka z serwisantem była, czy coś mi umknęło?
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 08.08.2009 10:27

Terenowiec - może TOHATSU nie jest liderem rynku motorowodnego, ale nie robią szmelcu. Trafiłeś na wadliwy egzemplarz i tyle. Technika obecnie jest na wysokim poziomie i nawet typowo chińskie silniki jak PARSUN i SEA KING chodzą bezawaryjnie przez lata. Wymienisz i bedzie OK.
W garażu mam ruskiego Wichra z 91 roku. Mam go od nowości i chodzi jak żyleta mimo iz swoje lata ma, do tego dużo pali i smrodzi. Tak więc głowa do góry - jak wicher chodzi przez tyle lat to tohatsu MUSI chodzić :wink:
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 08.08.2009 19:33

Obrazek

to już ostateczna wersja na Cro to co zdążyliśmy to porobiliśmy :D tak pojedzie , jutro jeszcze cały dzień pływania , a potem tato będzie sprawdzać dzielność na Adriatyku, cały czas mam jeszcze rozważania na temat sportowej śruby do niego, ale z 40 nie zrobię 60 więc zostaje już tylko wymiana sprzętu na większy :D
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 08.08.2009 19:58

gdzie testy? w Kunicach?
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 08.08.2009 20:10

niedzwiedz40 - w Kunicach na testach i pływaniu byłem już 3 razy, teraz jadę ( 4 raz ) na jezioro Leśniackie na cały dzień popływać :D , 15 wyjazd do Chorwacji więc trzeba się nacieszyć.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 09.08.2009 11:16

D1ALVARO, czy nie boicie się jechać 1000 km z silnikiem przypiętym do pontonu? Przecież to kupę kilogramów, które na każdej dziurce i zakręciku będą szarpać pawężą pontonu! Ja na tak długą trasę wrzuciłbym silnik do bagażnika, szkoda gumioka!
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 10.08.2009 00:31

terenowiec jakbym się tak o wszystko bał to bym chyba nic nie kupił, ten sprzęt jeździ po Polskich drogach raz w tygodniu minimum 260km i nic mu nie jest, więc co to ładna i prosta droga do Chorwacji dla niego, dzisiaj sobie popływałem 6h, spalanie małe ( 18l poszło ale ostro dawaliśmy ) , frajda duża :D nawet kontrola policji była :D
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 10.08.2009 09:26

terenowiec - jak już wynikało z wcześniejszej dyskusji - silnik zaburtowy o mocy 40KM dość dużo waży, więc "wrzucanie" go do bagażnika jest raczej uciążliwe :roll:

Dodatkowo - lepiej jeżeli pawęż nie wytrzyma i połamie się podczas wożenia na lawecie niż gdyby miała się wyłamać podczas pływania po wodzie :idea:
Przy skokach na fali są zdecydowanie większe naprężenia niż przy transporcie - nawet gdy czasami koło lawety trafi na dziurę w nawierzchni 8)

D1ALVARO - co kontrolowała policja (do czego się przyczepili, lub nie)?
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 10.08.2009 10:59

mottom - standardowo dowód rejestracyjny i patent , poza tym pytali o środki ratownicze to powiedziałem im tylko że mam kamizelki , ( byłem w tamten czwartek to miałem dowód rejestracyjny , ale nie miałem numerów na burtach :D dobrze że wtedy ich nie było bo by się pewnie przyczepili :D ) ogólnie to dość dużo pływamy w różnych miejscach i to była moja 1 kontrola biletów :D

a i chciałem jeszcze na forum przypomnieć o etykiecie , chociaż u nas są pewnie nauczeni ludzie w porównaniu do tych dziwnych rzeczy na jeziorze, więc tak ze skuterami sobie nie machamy :D , ale zauważyłem dziwną rzecz, zawsze odmachują mi mniejsze jednostki i niektóre większe, a niektórzy jak płyną swoją mega wypasioną łódką 4,5m z 50km silnikiem to głowa tak wysoko że mało nie zapieprzą w drzewo..... starsi ludzie a nie znają etykiety..... po prostu głupio się tak płynie.....
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 10.08.2009 11:32

D1ALVARO - pokaż jakieś zdjęcia z tego pływania..... :D
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 10.08.2009 11:52

mottom - ojciec miał zrobić zdjęcia ale się opalali i nie wyszło :) , a my z kumplem szaleliśmy na wodzie więc nie braliśmy aparatu bo nie mieliśmy czasu na robienie zdjęć :D , we Wrześniu będę teraz dopiero na pływaniu więc może porobię fotki.
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 15.08.2009 21:31

terenowiec i jak tam sprawa z silnikiem?
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 16.08.2009 00:03

Trafił do głównego dystrybutora do Szczecina. Tam mają go naprawić. Próbowałem dzwonić, ale w piątek nikt nie odbierał. Odzyskanie pieniędzy to trudna sprawa. Będą szukać wszelkich sposobów, by tego nie zrobić. Jak tylko coś będę wiedział, to to od razu napiszę. Powiem, że czas mnie goni bo 25-27 sierpnia planuję kolejny wyjazd do Chorwacji.
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 16.08.2009 11:53

Cześć. Padła mi pompka Brawo HP i to przy pompowaniu tuby, zastanawiam się z jakiego powodu. Pompowałem już kilka razy i było ok. Przestrzegam instrukcji eksploatacyjnej, a tu taka niespodzianka i to na tubie. Z nabiciem airmaty nie było problemu do 0,8 bara. Niskie ciśnienie działa natomiast wysokie się nie włącza. Zastanawia mnie powód awarii. Może coś Wiecie na ten temat.


Pzd be-ja
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone