Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 22.06.2009 19:04

simonka napisał(a):postanowiłam nie brać flar na pokład oraz gaśnicy

Flary mogą być niebezpieczne w rękach dziecka, ale gaśnicę (taką samochodową 1kg) proponuję jednak wrzucić do torby - na wodzie najgorszy jest pożar, a o niego nie trudno przy silniku spalinowym
simonka napisał(a):Dam chłopakowi dużą butle wody- jak wypije to będzie miał bojkę

Bardzo dobry pomysł, ale akurat "bojki" nie są na pontonie niezbędne :roll:
simonka napisał(a):my nie zamierzamy wypływać na otwartą wodę i szaleć

pewno - rozumiem (ja też nie zamierzam), ale niech Wam silnik zgaśnie 100 metrów od brzegu przy fali "od lądu" - na wiosłach ucieczka przed borą to dość duże wyzwanie sprawnościowe..... (ze 100 metrów za chwilę może zrobić się 500 a to już nie przelewki - może flara się przyda :idea: )
simonka napisał(a):kobiety mają szósty zmysł

dlatego biorę na pokład żonę (a może nie dlatego......)

Nie zrozum mnie źle - nie mam żadnego interesu w "zmuszaniu" do zabrania "tego czy tamtego" :wink:
Przemyśl jeszcze raz listę wyposażenia - i tak zrobisz jak uważasz (w końcu "z kobietą się nie dyskutuje" :wink: )
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 22.06.2009 19:25

o to to to !! - ten ostatni wers
Ta bojka to zamiast kamizeli :))
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 22.06.2009 19:27

Nie martw się bez kapoka nikogo nie puszczę na ponton a nad gaśnicą to się zastanowię ... :roll:
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
wygrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 22.06.2009 19:45

udało się :!: - wygrałem z kobietą (nigdy bym się nie spodziewał :wink: )
może i kotwicę oraz resztę zabierzesz :lol:
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 22.06.2009 20:09

ej , nie przesadzaj :twisted:
Teraz już widzisz jak łatwo zadowolić faceta. Wystarczy wystartować z wysokiego pułapu- troszeczkę zejść w negocjacjach i gotowe! Tak robię z i w pracy i w domu - i wszyscy zadowoleni!! :twisted:
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 22.06.2009 20:12

kończę bo mnie chłopaki siłą wyrzucą z tego typowo męskiego forum :lol:

pozdrawiam cię serdecznie
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
ponton

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 22.06.2009 20:24

simonka napisał(a):widzisz jak łatwo zadowolić faceta (...) Tak robię z i w pracy i w domu

jakbym słyszał swoją żonę - a może to Ty kochanie ukrywasz się za tym nickiem "simonka" (przyznaj się - obiecuję, że będę grzeczny, przecież nic złego tu nie robię :wink: )

simonka napisał(a):tego typowo męskiego forum

Panowie.
czy temat "ponton" jest typowo (tylko) męski?
(wpisz "ponton" w google a zobaczysz jaką stronę zaraz po alledrogo pokaże :lol: )
Zaprośmy inne Panie do rozmowy (może od Nich też się czegoś nauczymy 8O ?)
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 22.06.2009 20:28

:D
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 22.06.2009 21:10

no proszę.. pozdrawiam żonkę -mocno podciąga cugle :)

Na + zaliczam to, że napisałeś "Nich" z dużej litery
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 23.06.2009 14:52

Marshall napisał(a):Mam takie pytanie: Czy do silnika zaburtowego 4T - w moim przypadku Honda BF5 olej silnikowy musi być olejem "specjalnym" tzn specjalnie do tego przeznaczonym ??? .

Nie, równie dobrze może to być jakikolwiek olej samochodowy o zbliżonych parametrach.

Marshall napisał(a):Co wy o tym sądzicie lać samochodowy, czy szukac na siłę (allegro, sklepy internetowe) quicksilvera lub castrola outboard ??? Ten oryginalny w butelce 0,6 l Hondy mam, ale jakos mi nie pasuje pływanie na ogrodniczym oleju :roll:

Tobie nie pasuje pływac na ogrodniczym 8O oleju, ale silnik będzie zadowolony. Przecież ten olej to nic innego jak castrol, czy mobil1 w hondowskiej butelce. Sam od nowości zalewam swój silnik tym olejem i wszystko jest ok. :wink:
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009
Re: rejestracja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 23.06.2009 15:12

mottom napisał(a):Generalnie polskie przepisy mówią o konieczności "oznakowania" sprzętu pływającego (niestety nie precyzując specjalnie co to znaczy - a może już coś się zmieniło....). W związku z tym że rejestracja to też "oznakowanie", a dodatkowo rejestracja dokładniej określa właściciela (jest skojarzona z jakimś rejestrem) wybrałem ten sposób.

Innym sposobem na oznakowanie sprzętu może być nadanie imienia pontonikowi i umieszczenie napisu na tubie. Wszystko po to, by w jakiś sposób być rozpoznawalnym np. podczs wchodzenia do portu.
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 23.06.2009 16:07

sojowy napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów. Niedługo wybieram się do Hrvatski celem wypicia hektolitra rakiji i zabrania kobiety nieco na wode. Chcialbym cos niecos przyszalec i prosilbym o doradzenie mi jakiegos silnika :) Kupilem niedawno ten ponton

http://www.allegro.pl/item664975738_pon ... a_wwa.html

i zastanawiam sie jaki silnik do tego dobrac zeby troche przyszalec. Nie mam niestety uprawnien motorowodnych a dodatkowo widzialem, ze przy roznych mocach silnikow zdarzaja sie jakies formalnosci ktorych chcialbym raczej uniknac. O pontonie duzo nie napisze bo jeszcze nie mialem okazji go wyprobowac :)

Z gory dzieki i pozdrawiam.

Gratuluję wyboru pontonu. Też mam Hondę z aluminiową podłogą tylko, że 4m i jako użytkownik mogę polecić ten sprzęt.
Niestety gdy chcesz szalec to bez formalności się nie obejdzie...
Wychodzę z założenia, że czym większa moc tym lepiej. Fajnie gdybyś zrobił sobie sternika i kupił 15KM. Koledzy wcześniej pisali też o Yamaszce 13,5KM. Fakt, od pewnego czasu te silniki są ściągane do Polski, ale ich ceny katalogowe są mało atrakcyjne.
Pływałem na różnych pontonach i uważam, że moc, która pozwala na odrobinę szaleństwa to 8KM w góre.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 24.06.2009 13:20

D1ALVARO napisał(a):co do tej Yamahy 13,5km to po pierwsze wyda na ten silnik fortunę

Adamer napisał(a):Koledzy wcześniej pisali też o Yamaszce 13,5KM. Fakt, od pewnego czasu te silniki są ściągane do Polski, ale ich ceny katalogowe są mało atrakcyjne


Cena 8,5 TPLN za taki silnik (nowy) to chyba nie jest dużo
http://www.motorowodny.com.pl/forum/vie ... =7129#7129

mają 8 sztuk - sklep w Mikołajkach http://www.natkaniec.com.pl/pl/aktualnosci.html

(Honda około 10 KM to prawie 10 tys.)
Adamer
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adamer » 24.06.2009 14:33

Dotarły do mnie informację, że niektóre sklepy sprzedawały ten silnik nawet za 7 tyś. zł. Napisałem, że cena katalogowa 13,5 nie jest zbyt atrakcyjna (to prawda), bo wynosi mniej więcej tyle co za nową 15-tkę. Na szczęście zawsze można upolować jakąś dobrą okazję :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
okazja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 24.06.2009 14:54

Czy to jest okazja - nie wiem (według mnie "okazja" to kupić dobry silnik używany za małe pieniądze :idea: )
Generalnie powyżej 7tys za silniczek do pontoniku to dość dużo (swoją Yamahę 9,9 odblokowaną na 15, 2-suw wyceniam na 4,5tys :? ) , lecz jeżeli ktoś chce koniecznie NOWY i np. móc czasami pozwolić popływać osobie bez uprawnień (nawet jeżeli sam ma takowe) to chyba dobra oferta (chyba lepsza niż kupować inny nowy 10 HP, gdzie cena będzie raczej podobna).
- do przemyślenia 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone