Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 26.07.2022 20:23

Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?
. Potrzebuję też zamontować drabinka dla dzieci i myślałem że ten uchwyt by służył również do tego. Znalazłem taki uchwyt
https://www.pontonowy-sklep.pl/uchwytpawez
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 27.07.2022 11:22

grzechul3 napisał(a):Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?
. Potrzebuję też zamontować drabinka dla dzieci i myślałem że ten uchwyt by służył również do tego. Znalazłem taki uchwyt
https://www.pontonowy-sklep.pl/uchwytpawez



I już wszystko wiesz.
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 27.07.2022 12:53

CZYSZKOWEK napisał(a):
grzechul3 napisał(a):Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?
. Potrzebuję też zamontować drabinka dla dzieci i myślałem że ten uchwyt by służył również do tego. Znalazłem taki uchwyt
https://www.pontonowy-sklep.pl/uchwytpawez



I już wszystko wiesz.


Uchwyt znalazłem, tylko jak go zamontować? obojętne miejsce na pawęży? Ucho na zewnątrz czy do wewnątrz pontonu najlepiej?
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 30.07.2022 10:45

Jeżeli Ci to ucho jest rzeczywiście potrzebne,to zamontuj go z zewnątrz.Linka przejdzie przez to male oczko,a ucha możesz użyć do holowania,lub cumowania.Drabinki do niego nie zakładaj,bo wchodzenie z tyłu jest prawie nie możliwe.Nie wiem,ile Twoje dzieci mają lat,ale naucz ich wchodzenia bez żadnych udogodnień,to prosta czynność i może się przydać w razie W.
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 31.07.2022 18:50

grzechul3 napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):
grzechul3 napisał(a):Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?
. Potrzebuję też zamontować drabinka dla dzieci i myślałem że ten uchwyt by służył również do tego. Znalazłem taki uchwyt
https://www.pontonowy-sklep.pl/uchwytpawez



I już wszystko wiesz.


Uchwyt znalazłem, tylko jak go zamontować? obojętne miejsce na pawęży? Ucho na zewnątrz czy do wewnątrz pontonu najlepiej?


Uszy zamontuj z obu stron pawęży na jednej śrubie z dwoma powiększonymi podkładkami na stronę przez pawęż w dostępnym miejscu. Jedno oczko od wewnątrz pontonu użyj do zabezpieczenie linką silnika przed ewentualnym odpadnięcia od pawęży i utopieniem. Drugą będziesz miał jako przeciw bieżny uchwyt do zapasowej kotwicy, liny....... Drabinkę zrób sam z liny i i kilku odcinków rury PVC. Taka drabinka zajmuje bardzo mało miejsca. Są też sytuacje gdzie bez takiej pomocy nie wślizgniesz się na ponton z wody. Drabinkę mocuj tak do burty by jednym sięgnięciem móc ją wyciągnąć przez tubę. Mając dzieci na pokładzie pomyśl o kole ratunkowym lub dużej rzutce.

Nikt ci też nie przypomniał, że na Jadran warto mieć specjalny lekki amortyzator zrobiony z gumy od plandeki i kawałka liny. Dzięki temu rozwiązaniu jest mniejsza szansa wyszarpnięcia z pontonu klejonego uchwytu kotwicznego.

Ewentualne zdjęcia w/w na priwa. Pozdrawiam.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 02.08.2022 10:31

Nie wiem czy ktoś już widział ale na youtube Michał z 4lifetechtv wrzucił póki co dwa fajne filmy z wodowania Baylinera Capri w Orebić. Poniżej link do Cz. 1 a druga powinna się załączyć automatycznie:

CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 02.08.2022 13:15

LUKASQ napisał(a):Nie wiem czy ktoś już widział ale na youtube Michał z 4lifetechtv wrzucił póki co dwa fajne filmy z wodowania Baylinera Capri w Orebić. Poniżej link do Cz. 1 a druga powinna się załączyć automatycznie:



Filmik fajny jak fajny, lecz z ewentualnymi dodatkowymi dużymi kosztami za mandat. Najpierw kasa w kapitanacie, potem wodowanie!
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 04.09.2022 23:17

Myślałem, że to tylko ten temat pomału zamiera, ale to chyba całe motorowodniactwo na Jadranie....
Po tylu latach jeżdżenia do Cro pierwszy raz widzę coś takiego, żeby były takie kompletne pustki ...
10 dni pływamy wzdłuż Pagu, od mostu, po wrota Pagu i wzdłuż Velebitu, mijane jednostki można liczyć na palcach jednej dłoni .... Podobnie było w okolicach Vrsi, Rtiny za mostem, dziś jakiś ruch pojawił się przy Wrotach Pagu, ale również bez szaleństw
Wszystkie plażyczki i zatoczki wolne dosłownie nikogo,
nie żebym marudził ;) ale nie wiem czy to Covid tak wykończył sezon wrześniowy czy galopująca inflacja - czy te rejony są tak nie atrakcyjne? Chociaż ostatnia wizyta 3 lata temu w zasadzie analogicznym terminie - a łodzi było zatrzęsienie na całym Kanale Velebitskim.

W każdym razie - serdecznie pozdrawiamy, niestety przed nami jutro ostatni dzień pływania,
304799688_2102729083233383_8487307005054571444_n.jpg
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 06.09.2022 10:02

mattom napisał(a):Myślałem, że to tylko ten temat pomału zamiera, ale to chyba całe motorowodniactwo na Jadranie....
Po tylu latach jeżdżenia do Cro pierwszy raz widzę coś takiego, żeby były takie kompletne pustki ...
10 dni pływamy wzdłuż Pagu, od mostu, po wrota Pagu i wzdłuż Velebitu, mijane jednostki można liczyć na palcach jednej dłoni .... Podobnie było w okolicach Vrsi, Rtiny za mostem, dziś jakiś ruch pojawił się przy Wrotach Pagu, ale również bez szaleństw
Wszystkie plażyczki i zatoczki wolne dosłownie nikogo,
nie żebym marudził ;) ale nie wiem czy to Covid tak wykończył sezon wrześniowy czy galopująca inflacja - czy te rejony są tak nie atrakcyjne? Chociaż ostatnia wizyta 3 lata temu w zasadzie analogicznym terminie - a łodzi było zatrzęsienie na całym Kanale Velebitskim.

W każdym razie - serdecznie pozdrawiamy, niestety przed nami jutro ostatni dzień pływania,
304799688_2102729083233383_8487307005054571444_n.jpg


Jak masz filmiki z pływania w okolicach Pagu to chętnie obejrzymy :D
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 06.09.2022 21:35

To nie z Pagu, ale (świeżutki filmik) z okolic Szybenika :D

Jak pytają się znajomi, gdzie jedziemy na wakacje, czy ZNOWU do tej Chorwacji - to trudno nam czasami przekazać ten entuzjazm i niektórych zarazić tym pomysłem... nagrywając i montując ten filmik chciałem bez słów pokazać, że innej opcji na wakacje niż Chorwacja nie widzę :)

Jeszcze pewnie w Grecji by nam się podobało, ale to już daaalej :(

Pozdrawiamy tych z forum, którzy przyczynili się, że nasze wakacje wyglądają tak, a nie inaczej :)

CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 07.09.2022 08:12

mattom napisał(a):Myślałem, że to tylko ten temat pomału zamiera, ale to chyba całe motorowodniactwo na Jadranie....
Po tylu latach jeżdżenia do Cro pierwszy raz widzę coś takiego, żeby były takie kompletne pustki ...
10 dni pływamy wzdłuż Pagu, od mostu, po wrota Pagu i wzdłuż Velebitu, mijane jednostki można liczyć na palcach jednej dłoni .... Podobnie było w okolicach Vrsi, Rtiny za mostem, dziś jakiś ruch pojawił się przy Wrotach Pagu, ale również bez szaleństw
Wszystkie plażyczki i zatoczki wolne dosłownie nikogo,


Swoją drogą temat zamiera, lecz nie z powodu chętnych do pływania.
Jadąc po autostradach w sierpniu do i z Chorwacji nie zaobserwowałem mniejszej ilości łodzie za samochodami, niż co roku. W tym regionie Pagu faktycznie powinno być widać trochę łódek. Mój pobyt był w okolicach Draće, Klek, Ploće, Trpaj i tam praktycznie przez 14 dni ruch na wodzie zerowy. Jednak jest to specyficzny odcinek Jadranu. Wszędzie stamtąd daleko łodzią i wszyscy wolą stronę półwyspu od Korćuli. Odcinek niedoceniany piękny i za razem dość trudny do nawigacji. Szczególnie do strony lądu stałego i od Ploće do Blace, z których wypływają odnogi Neretvy. Udokumentowałem te kilka miejsc na YT i co tydzień dorzucam filmik.

Pozdrawiam.
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 07.09.2022 09:57

Ja też mam wrażenie, że ludzi jest mniej na wodzie niż jeszcze 3 lata temu, chociaż jak pytałem się właściciela apartamentu to mówił, że ten rok był bardzo dobry i że ludzi przyjechało bardzo dużo. W mediach chorwackich (jak dobrze zrozumiałem) też mówili o dużej liczbie turystów. Chociaż patrząc po przejściu granicznym na Węgrzech to kiedyś staliśmy w większych kolejkach w poniedziałek rano.
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 07.09.2022 11:11

karpik_raszyn napisał(a):Ja też mam wrażenie, że ludzi jest mniej na wodzie niż jeszcze 3 lata temu, chociaż jak pytałem się właściciela apartamentu to mówił, że ten rok był bardzo dobry i że ludzi przyjechało bardzo dużo. W mediach chorwackich (jak dobrze zrozumiałem) też mówili o dużej liczbie turystów. Chociaż patrząc po przejściu granicznym na Węgrzech to kiedyś staliśmy w większych kolejkach w poniedziałek rano.


Według mnie najlepszym terminem wjazdu w sezonie do Chorwacji jest niedziela po południu, wyjazd poniedziałek rano. I nawet nie chodzi tu o granicę, a raczej o korki na bramkach autostradowych.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 07.09.2022 11:31

CZYSZKOWEK napisał(a):
mattom napisał(a):Myślałem, że to tylko ten temat pomału zamiera, ale to chyba całe motorowodniactwo na Jadranie....
Po tylu latach jeżdżenia do Cro pierwszy raz widzę coś takiego, żeby były takie kompletne pustki ...
10 dni pływamy wzdłuż Pagu, od mostu, po wrota Pagu i wzdłuż Velebitu, mijane jednostki można liczyć na palcach jednej dłoni .... Podobnie było w okolicach Vrsi, Rtiny za mostem, dziś jakiś ruch pojawił się przy Wrotach Pagu, ale również bez szaleństw
Wszystkie plażyczki i zatoczki wolne dosłownie nikogo,


Swoją drogą temat zamiera, lecz nie z powodu chętnych do pływania.
Jadąc po autostradach w sierpniu do i z Chorwacji nie zaobserwowałem mniejszej ilości łodzie za samochodami, niż co roku. W tym regionie Pagu faktycznie powinno być widać trochę łódek. Mój pobyt był w okolicach Draće, Klek, Ploće, Trpaj i tam praktycznie przez 14 dni ruch na wodzie zerowy. Jednak jest to specyficzny odcinek Jadranu. Wszędzie stamtąd daleko łodzią i wszyscy wolą stronę półwyspu od Korćuli. Odcinek niedoceniany piękny i za razem dość trudny do nawigacji. Szczególnie do strony lądu stałego i od Ploće do Blace, z których wypływają odnogi Neretvy. Udokumentowałem te kilka miejsc na YT i co tydzień dorzucam filmik.

Pozdrawiam.


Na kanale youtube 4lifetechtv (Michał z Torunia) pojawiło się kilka fajnych vlogów z pływania motorówką w okolicy Orebicia i po tej stronie półwyspu. Rzeczywiście bardzo ładnie tam było.
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 07.09.2022 11:36

LUKASQ napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):
mattom napisał(a):Myślałem, że to tylko ten temat pomału zamiera, ale to chyba całe motorowodniactwo na Jadranie....
Po tylu latach jeżdżenia do Cro pierwszy raz widzę coś takiego, żeby były takie kompletne pustki ...
10 dni pływamy wzdłuż Pagu, od mostu, po wrota Pagu i wzdłuż Velebitu, mijane jednostki można liczyć na palcach jednej dłoni .... Podobnie było w okolicach Vrsi, Rtiny za mostem, dziś jakiś ruch pojawił się przy Wrotach Pagu, ale również bez szaleństw
Wszystkie plażyczki i zatoczki wolne dosłownie nikogo,


Swoją drogą temat zamiera, lecz nie z powodu chętnych do pływania.
Jadąc po autostradach w sierpniu do i z Chorwacji nie zaobserwowałem mniejszej ilości łodzie za samochodami, niż co roku. W tym regionie Pagu faktycznie powinno być widać trochę łódek. Mój pobyt był w okolicach Draće, Klek, Ploće, Trpaj i tam praktycznie przez 14 dni ruch na wodzie zerowy. Jednak jest to specyficzny odcinek Jadranu. Wszędzie stamtąd daleko łodzią i wszyscy wolą stronę półwyspu od Korćuli. Odcinek niedoceniany piękny i za razem dość trudny do nawigacji. Szczególnie do strony lądu stałego i od Ploće do Blace, z których wypływają odnogi Neretvy. Udokumentowałem te kilka miejsc na YT i co tydzień dorzucam filmik.

Pozdrawiam.


Na kanale youtube 4lifetechtv (Michał z Torunia) pojawiło się kilka fajnych vlogów z pływania motorówką w okolicy Orebicia i po tej stronie półwyspu. Rzeczywiście bardzo ładnie tam było.


Parę filmików które będą dalej dodawane.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 736
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone