Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzechul3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 26.07.2022 20:23

Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?
. Potrzebuję też zamontować drabinka dla dzieci i myślałem że ten uchwyt by służył również do tego. Znalazłem taki uchwyt
https://www.pontonowy-sklep.pl/uchwytpawez
CZYSZKOWEK
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 27.07.2022 11:22

grzechul3 napisał(a):Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?
. Potrzebuję też zamontować drabinka dla dzieci i myślałem że ten uchwyt by służył również do tego. Znalazłem taki uchwyt

I już wszystko wiesz.
grzechul3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 27.07.2022 12:53

CZYSZKOWEK napisał(a):
grzechul3 napisał(a):Doradźcie mi proszę jeszcze w kwesti zabezpieczenia silnika linka. Mój silnik to maleństwo 5km. Potrzebne takie coś czy nie? Jak mocujecie do pawęży uchwyt na linkę może macie jakieś fotki?

I już wszystko wiesz.

Uchwyt znalazłem, tylko jak go zamontować? obojętne miejsce na pawęży? Ucho na zewnątrz czy do wewnątrz pontonu najlepiej?
mums71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 30.07.2022 10:45

Jeżeli Ci to ucho jest rzeczywiście potrzebne,to zamontuj go z zewnątrz.Linka przejdzie przez to male oczko,a ucha możesz użyć do holowania,lub cumowania.Drabinki do niego nie zakładaj,bo wchodzenie z tyłu jest prawie nie możliwe.Nie wiem,ile Twoje dzieci mają lat,ale naucz ich wchodzenia bez żadnych udogodnień,to prosta czynność i może się przydać w razie W.
CZYSZKOWEK
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 31.07.2022 18:50

grzechul3 napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):

I już wszystko wiesz.

Uchwyt znalazłem, tylko jak go zamontować? obojętne miejsce na pawęży? Ucho na zewnątrz czy do wewnątrz pontonu najlepiej?

Uszy zamontuj z obu stron pawęży na jednej śrubie z dwoma powiększonymi podkładkami na stronę przez pawęż w dostępnym miejscu. Jedno oczko od wewnątrz pontonu użyj do zabezpieczenie linką silnika przed ewentualnym odpadnięcia od pawęży i utopieniem. Drugą będziesz miał jako przeciw bieżny uchwyt do zapasowej kotwicy, liny....... Drabinkę zrób sam z liny i i kilku odcinków rury PVC. Taka drabinka zajmuje bardzo mało miejsca. Są też sytuacje gdzie bez takiej pomocy nie wślizgniesz się na ponton z wody. Drabinkę mocuj tak do burty by jednym sięgnięciem móc ją wyciągnąć przez tubę. Mając dzieci na pokładzie pomyśl o kole ratunkowym lub dużej rzutce.

Nikt ci też nie przypomniał, że na Jadran warto mieć specjalny lekki amortyzator zrobiony z gumy od plandeki i kawałka liny. Dzięki temu rozwiązaniu jest mniejsza szansa wyszarpnięcia z pontonu klejonego uchwytu kotwicznego.

Ewentualne zdjęcia w/w na priwa. Pozdrawiam.
LUKASQ
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 02.08.2022 10:31

Nie wiem czy ktoś już widział ale na youtube Michał z 4lifetechtv wrzucił póki co dwa fajne filmy z wodowania Baylinera Capri w Orebić. Poniżej link do Cz. 1 a druga powinna się załączyć automatycznie:

CZYSZKOWEK
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 02.08.2022 13:15

LUKASQ napisał(a):Nie wiem czy ktoś już widział ale na youtube Michał z 4lifetechtv wrzucił póki co dwa fajne filmy z wodowania Baylinera Capri w Orebić. Poniżej link do Cz. 1 a druga powinna się załączyć automatycznie:

Filmik fajny jak fajny, lecz z ewentualnymi dodatkowymi dużymi kosztami za mandat. Najpierw kasa w kapitanacie, potem wodowanie!
Poprzednia strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 736
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022