Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 30.06.2022 12:49

LUKASQ napisał(a):Niestety już nie pamiętam kto ale ktoś wrzucał zdjęcia z grillowania na małych wysepkach po dotarciu na nie pontonem/motorówką. Jak dla mnie kapitalna sprawa. Może kiedyś uda mi się spełnić to marzenie :mrgreen: inni koledzy z grupy też tak lunch-owali ze swoim sprzętem i rodzinką ?


Jak dla mnie kapitalna sprawa. - Chyba, że masz grill elektryczny/gazowy. Inaczej, to kapitalna głupota grillowanie węglem drzewnym. Siedzisz na beczce prochu, byle podmuch wiatru i już nie wsiądziesz do łódki, paląc przy okazji hektary lasu.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 30.06.2022 16:17

CZYSZKOWEK napisał(a):
LUKASQ napisał(a):Niestety już nie pamiętam kto ale ktoś wrzucał zdjęcia z grillowania na małych wysepkach po dotarciu na nie pontonem/motorówką. Jak dla mnie kapitalna sprawa. Może kiedyś uda mi się spełnić to marzenie :mrgreen: inni koledzy z grupy też tak lunch-owali ze swoim sprzętem i rodzinką ?


Jak dla mnie kapitalna sprawa. - Chyba, że masz grill elektryczny/gazowy. Inaczej, to kapitalna głupota grillowanie węglem drzewnym. Siedzisz na beczce prochu, byle podmuch wiatru i już nie wsiądziesz do łódki, paląc przy okazji hektary lasu.


Post z 11.11.2021 w tym wątku wstawił serdeczny kolega michaladam . Wrzucam screenshoty z tego posta.
Nie bardzo wiem jak przywołać/zawiadomić tego kolegę aby wypowiedział się w temacie, ale jako że (jak sam powiedział) grillował tak wielokrotnie, to o samym bezpieczeństwie też pewnie będzie mógł się wypowiedzieć.
Załączniki:
screncro.JPG
CZYSZKOWEK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 09.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 01.07.2022 08:23

LUKASQ napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):
LUKASQ napisał(a):Niestety już nie pamiętam kto ale ktoś wrzucał zdjęcia z grillowania na małych wysepkach po dotarciu na nie pontonem/motorówką. Jak dla mnie kapitalna sprawa. Może kiedyś uda mi się spełnić to marzenie :mrgreen: inni koledzy z grupy też tak lunch-owali ze swoim sprzętem i rodzinką ?


Jak dla mnie kapitalna sprawa. - Chyba, że masz grill elektryczny/gazowy. Inaczej, to kapitalna głupota grillowanie węglem drzewnym. Siedzisz na beczce prochu, byle podmuch wiatru i już nie wsiądziesz do łódki, paląc przy okazji hektary lasu.


Post z 11.11.2021 w tym wątku wstawił serdeczny kolega michaladam . Wrzucam screenshoty z tego posta.
Nie bardzo wiem jak przywołać/zawiadomić tego kolegę aby wypowiedział się w temacie, ale jako że (jak sam powiedział) grillował tak wielokrotnie, to o samym bezpieczeństwie też pewnie będzie mógł się wypowiedzieć.



Dawno temu za górami i lasami....
Pewien człowiek skoczył z szóstego piętra w dół.
Ludzie słyszeli jak miedzy piętrami krzyczał:
"Jeszcze wszystko w porządku".
Aż dotarł do piwnicy, nie żyje.
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 01.07.2022 13:35

Kilkanaście lat temu wpadliśmy ze znajomymi na "wspaniały pomysł" grillowania nad morzem.Po kilku minutach przybiegł zziajany Chorwat,prosząc o zagaszenie i informując że są za to bardzo wysokie mandaty i że to bardzo niebezpieczne.Od tamtej pory przeżyłem kilka pożarów w Chorwacji i z ogniem bardzo uważam.Plywamy na niedostępne z lądu plaże, często na nich nocując,ale tylko z jedzonkiem wcześniej zgrillowanym w domu.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.07.2022 06:53

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2022 08:42

mums71 napisał(a):Kilkanaście lat temu wpadliśmy ze znajomymi na "wspaniały pomysł" grillowania nad morzem.Po kilku minutach przybiegł zziajany Chorwat,prosząc o zagaszenie i informując że są za to bardzo wysokie mandaty i że to bardzo niebezpieczne.
Szwagier miał to samo rok temu na Ciovo.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2022 09:26

piekara114 napisał(a):
mums71 napisał(a):Kilkanaście lat temu wpadliśmy ze znajomymi na "wspaniały pomysł" grillowania nad morzem.Po kilku minutach przybiegł zziajany Chorwat,prosząc o zagaszenie i informując że są za to bardzo wysokie mandaty i że to bardzo niebezpieczne.

Szwagier miał to samo rok temu na Ciovo.


Może to ten sam.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 05.07.2022 09:48

Temat grillowania węglem rozwiązany.
Rozmawiałem z Moniką która mieszka od X lat na Istrii i rodzinnie prowadzą ośrodek wypoczynkowy. Swoją drogą był kiedyś o niej odcinek w TVN "Jestem z polski" :mrgreen:

Potwierdziła że w okresie od 1 Maja do 1 Października jest zakaz palenia grilla i ognisk poza obszarem domostwa, willi i campingu.
Innaczej sroga kara. Także grill na dziko, myślę że nawet na dzikiej plaży należącej do wyspy zamieszkałej przez same cykady, odpada całkowicie.
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 07.07.2022 00:25

marsik napisał(a):Na Jadranie dzień jak co dzień...
dji_export_1656509205070_resized.jpg

dji_export_1656509204915_resized.jpg

dji_export_1656509205333_resized.jpg


Możesz podzielić się informacją jaki to jacht motorowy i z jakim silnikiem?
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2022 19:13

Z bazy na Molacie blisko do takich atrakcji:

dji_export_1657191533566_resized.jpg

dji_export_1657191533857_resized.jpg

20220707_154104_resized.jpg
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2022 19:21

BartKat napisał(a):Możesz podzielić się informacją jaki to jacht motorowy i z jakim silnikiem?

Moja łódka (nie nazywam jej jachtem) to Quicksilver 805 Open z Mercurym Verado 250hp.
Znajdź w tym wątku mój post z 2018r., chwaliłem się jej zakupem.
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 10.07.2022 10:37

Witam wszystkich , 1 raz zabieram ponton kolibri 330 z silnikiem . Mam pytanie ponieważ planuje aby ponton był przez 3 tygodnie na wodzie przycumowany do betonu na dnie , lecz nie mam pojęcia jak sie za to zabrac . beton na dnie przy gospodarzu jest ,tylko co musze zakupic w PL aby na miejscu przymocowac ten ponton ?wiadomo jakas bojka ale co jeszcze i w jaki sposob to ogarnąć i jak wiązać?dziękuje
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 10.07.2022 14:43

Do oczka prosiaka daj nierdzewny łańcuch,kup 2 m i skręcane ogniwo.lub karabińczyk.Linke polipropylenową 12mm połącz z łańcuchem i bojką.Taką samą linką przycumuj ponton do bojki i gotowe.Jezeli twój ponton będzie stał sam,to możesz cumować tylko dziobem, jeśli będą inne jednostki,to dobrze by było przycumować rufę.
grzechul3
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 10.07.2022 14:58

dziekuje za odpowiedz. ma ktos moze fotki jak to ma wygladac ?

jeszcze mam pytanie czy po zarejestrowaniu pontonu ( 330 kolibri i slnik johnson dwu suw 5 km ) musze ponton oznakowac tzn rejestracja i czy musi posiadac flage bandery ?
mums71
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 25.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 10.07.2022 22:34

Bandery nie musisz mieć,numery tak.Kup sobie 20m linki,utkniesz na miejscu ile będzie trzeba.Jest tania,do tego 3 karabińczyki nierdzewne 8-10cm,plus łańcuch.Jezeli sam nie dasz rady(choć to bardzo proste) to gospodarz Ci pomoże.Gdzie jedziesz?Jeżeli gdzieś blisko mnie,to mogę pomóc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 734
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone