Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CZYSZKOWEK
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 30.06.2022 12:49

LUKASQ napisał(a):Niestety już nie pamiętam kto ale ktoś wrzucał zdjęcia z grillowania na małych wysepkach po dotarciu na nie pontonem/motorówką. Jak dla mnie kapitalna sprawa. Może kiedyś uda mi się spełnić to marzenie :mrgreen: inni koledzy z grupy też tak lunch-owali ze swoim sprzętem i rodzinką ?

Jak dla mnie kapitalna sprawa. - Chyba, że masz grill elektryczny/gazowy. Inaczej, to kapitalna głupota grillowanie węglem drzewnym. Siedzisz na beczce prochu, byle podmuch wiatru i już nie wsiądziesz do łódki, paląc przy okazji hektary lasu.
LUKASQ
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 30.06.2022 16:17

CZYSZKOWEK napisał(a):
LUKASQ napisał(a):Niestety już nie pamiętam kto ale ktoś wrzucał zdjęcia z grillowania na małych wysepkach po dotarciu na nie pontonem/motorówką. Jak dla mnie kapitalna sprawa. Może kiedyś uda mi się spełnić to marzenie :mrgreen: inni koledzy z grupy też tak lunch-owali ze swoim sprzętem i rodzinką ?

Jak dla mnie kapitalna sprawa. - Chyba, że masz grill elektryczny/gazowy. Inaczej, to kapitalna głupota grillowanie węglem drzewnym. Siedzisz na beczce prochu, byle podmuch wiatru i już nie wsiądziesz do łódki, paląc przy okazji hektary lasu.

Post z 11.11.2021 w tym wątku wstawił serdeczny kolega michaladam . Wrzucam screenshoty z tego posta.
Nie bardzo wiem jak przywołać/zawiadomić tego kolegę aby wypowiedział się w temacie, ale jako że (jak sam powiedział) grillował tak wielokrotnie, to o samym bezpieczeństwie też pewnie będzie mógł się wypowiedzieć.
Załączniki:
screncro.JPG
CZYSZKOWEK
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) CZYSZKOWEK » 01.07.2022 08:23

LUKASQ napisał(a):
CZYSZKOWEK napisał(a):

Post z 11.11.2021 w tym wątku wstawił serdeczny kolega michaladam . Wrzucam screenshoty z tego posta.
Nie bardzo wiem jak przywołać/zawiadomić tego kolegę aby wypowiedział się w temacie, ale jako że (jak sam powiedział) grillował tak wielokrotnie, to o samym bezpieczeństwie też pewnie będzie mógł się wypowiedzieć.

Dawno temu za górami i lasami....
Pewien człowiek skoczył z szóstego piętra w dół.
Ludzie słyszeli jak miedzy piętrami krzyczał:
"Jeszcze wszystko w porządku".
Aż dotarł do piwnicy, nie żyje.
mums71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 01.07.2022 13:35

Kilkanaście lat temu wpadliśmy ze znajomymi na "wspaniały pomysł" grillowania nad morzem.Po kilku minutach przybiegł zziajany Chorwat,prosząc o zagaszenie i informując że są za to bardzo wysokie mandaty i że to bardzo niebezpieczne.Od tamtej pory przeżyłem kilka pożarów w Chorwacji i z ogniem bardzo uważam.Plywamy na niedostępne z lądu plaże, często na nich nocując,ale tylko z jedzonkiem wcześniej zgrillowanym w domu.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.07.2022 06:53

piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.07.2022 08:42

mums71 napisał(a):Kilkanaście lat temu wpadliśmy ze znajomymi na "wspaniały pomysł" grillowania nad morzem.Po kilku minutach przybiegł zziajany Chorwat,prosząc o zagaszenie i informując że są za to bardzo wysokie mandaty i że to bardzo niebezpieczne.
Szwagier miał to samo rok temu na Ciovo.
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.07.2022 09:26

piekara114 napisał(a):
mums71 napisał(a):Kilkanaście lat temu wpadliśmy ze znajomymi na "wspaniały pomysł" grillowania nad morzem.Po kilku minutach przybiegł zziajany Chorwat,prosząc o zagaszenie i informując że są za to bardzo wysokie mandaty i że to bardzo niebezpieczne.

Szwagier miał to samo rok temu na Ciovo.

Może to ten sam.
LUKASQ
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 05.07.2022 09:48

Temat grillowania węglem rozwiązany.
Rozmawiałem z Moniką która mieszka od X lat na Istrii i rodzinnie prowadzą ośrodek wypoczynkowy. Swoją drogą był kiedyś o niej odcinek w TVN "Jestem z polski" :mrgreen:

Potwierdziła że w okresie od 1 Maja do 1 Października jest zakaz palenia grilla i ognisk poza obszarem domostwa, willi i campingu.
Innaczej sroga kara. Także grill na dziko, myślę że nawet na dzikiej plaży należącej do wyspy zamieszkałej przez same cykady, odpada całkowicie.
BartKat
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 07.07.2022 00:25

marsik napisał(a):Na Jadranie dzień jak co dzień...
dji_export_1656509205070_resized.jpg

dji_export_1656509204915_resized.jpg

dji_export_1656509205333_resized.jpg

Możesz podzielić się informacją jaki to jacht motorowy i z jakim silnikiem?
marsik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2022 19:13

Z bazy na Molacie blisko do takich atrakcji:

dji_export_1657191533566_resized.jpg

dji_export_1657191533857_resized.jpg

20220707_154104_resized.jpg
marsik
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2022 19:21

BartKat napisał(a):Możesz podzielić się informacją jaki to jacht motorowy i z jakim silnikiem?

Moja łódka (nie nazywam jej jachtem) to Quicksilver 805 Open z Mercurym Verado 250hp.
Znajdź w tym wątku mój post z 2018r., chwaliłem się jej zakupem.
grzechul3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 10.07.2022 10:37

Witam wszystkich , 1 raz zabieram ponton kolibri 330 z silnikiem . Mam pytanie ponieważ planuje aby ponton był przez 3 tygodnie na wodzie przycumowany do betonu na dnie , lecz nie mam pojęcia jak sie za to zabrac . beton na dnie przy gospodarzu jest ,tylko co musze zakupic w PL aby na miejscu przymocowac ten ponton ?wiadomo jakas bojka ale co jeszcze i w jaki sposob to ogarnąć i jak wiązać?dziękuje
mums71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 10.07.2022 14:43

Do oczka prosiaka daj nierdzewny łańcuch,kup 2 m i skręcane ogniwo.lub karabińczyk.Linke polipropylenową 12mm połącz z łańcuchem i bojką.Taką samą linką przycumuj ponton do bojki i gotowe.Jezeli twój ponton będzie stał sam,to możesz cumować tylko dziobem, jeśli będą inne jednostki,to dobrze by było przycumować rufę.
grzechul3
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzechul3 » 10.07.2022 14:58

dziekuje za odpowiedz. ma ktos moze fotki jak to ma wygladac ?

jeszcze mam pytanie czy po zarejestrowaniu pontonu ( 330 kolibri i slnik johnson dwu suw 5 km ) musze ponton oznakowac tzn rejestracja i czy musi posiadac flage bandery ?
mums71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mums71 » 10.07.2022 22:34

Bandery nie musisz mieć,numery tak.Kup sobie 20m linki,utkniesz na miejscu ile będzie trzeba.Jest tania,do tego 3 karabińczyki nierdzewne 8-10cm,plus łańcuch.Jezeli sam nie dasz rady(choć to bardzo proste) to gospodarz Ci pomoże.Gdzie jedziesz?Jeżeli gdzieś blisko mnie,to mogę pomóc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 734
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022