Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 30.07.2020 16:55

tmk123 napisał(a):Hej,
Czy ktoś z Was wie czy w kapitanacie w Rovinij kupię w weekend winietę? Nie mogę się tam od wczoraj dodzwonić, a na www są tylko zimowe godziny otwarcia.

Pozdr,
Tomek

https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapetanije-102/pula/rovinj/13928

nie pracują w niedziele i święta
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.08.2020 07:32

Woda się nagrzała, ale chyba jugo będzie.
Pływa ktoś w rejonie Kornaty - Dugi Otok - Premuda - Pašman- Pag - Murter ?
Zdjęcie z poranka na Piskerze:
Załączniki:
IMG20200802072559_resize_58.jpg
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 02.08.2020 15:51

Czy można kupić winietę na pływanie np. "mailowo" pisząc do kapitanatu (gdzie już jestem w bazie)?
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 02.08.2020 16:10

Yanush napisał(a):Czy można kupić winietę na pływanie np. "mailowo" pisząc do kapitanatu (gdzie już jestem w bazie)?

Nie, a szkoda i musisz mieć ubezpieczenie oc.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 02.08.2020 17:55

Zago napisał(a):
Yanush napisał(a):Czy można kupić winietę na pływanie np. "mailowo" pisząc do kapitanatu (gdzie już jestem w bazie)?

Nie, a szkoda i musisz mieć ubezpieczenie oc.

Nie muszę, bo silnik ma tylko 15HP.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 02.08.2020 18:43

Yanush napisał(a):
Zago napisał(a):
Yanush napisał(a):Czy można kupić winietę na pływanie np. "mailowo" pisząc do kapitanatu (gdzie już jestem w bazie)?

Nie, a szkoda i musisz mieć ubezpieczenie oc.

Nie muszę, bo silnik ma tylko 15HP.


Kolega był z 9.9km i winiety nie kupił bez oc
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.08.2020 20:02

https://www.marinafrapa.hr/rogoznica/marina/va%C5%BEne-informacije-za-nauti%C4%8Dare

Winieta to znak potwierdzający rejestrację przybycia, spełnienie warunków żeglugowych w Republice Chorwacji oraz wniesienie opłaty za bezpieczeństwo nawigacji, opłaty za rozliczenie, morskiej mapy informacyjnej i opłaty administracyjnej. Winieta jest ważna od dnia wydania do końca bieżącego roku. Winieta musi być w posiadaniu łodzie o długości 3 metrów lub większej, a także łodzie o długości mniejszej niż 3 metry, którego całkowita moc napędu wynosi 5 kW lub więcej. Winiety nie muszą mieć łodzie wiosłowe niezależnie od ich długości.

Kapitanat portu lub filia wystawia winietę na podstawie dokumentacji, którą kapitan statku jest obowiązany dołączyć:
1. Lista załogi i pasażerów
2. Dowód, że łodzie jest zdatny do żeglugi
3. Dowód, że osoba dowodząca łodzie jest zdolna do kierowania łodzie
4. Dowód ubezpieczenia
5. Dowód własności łodzie lub pełnomocnictwo
tmk123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tmk123 » 03.08.2020 10:49

Co do winiety - kupowałem niedawno w Rovinij - ponton 4m, silnik 15KM, nawet nie pytali o OC.
Jedyne co mi było potrzebne to:
1) dowód rejestracyjny (PZMiNW)
2) patent sternika motorowodnego

Ponton zarejestrowany na firmę, byłem uzbrojony w KRSy, oświadczenia, itp - nie przydało się.

Uwaga! Warto sprawdzić na winiecie czy dane się zgadzają. U mnie pomylili się zarówno w nr rejestracyjnym jak i nazwie spółki. Musiałem się wracać i poprawiać.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 03.08.2020 11:44

Hej.
Z innej beczki zapytam - może Mirko będzie wiedział - czy znana jest wysokość kary za brak winiety ?
Jest gdzieś jakiś wykaz czy cennik czy cokolwiek mówiącego o tym jakie grożą konsekwencje za jej brak ?
Pzdr
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.08.2020 14:14

Jeśli łódź płynie bez winiety, minimalna kara wynosi 3100 kn.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 03.08.2020 15:01

Zago napisał(a):
Yanush napisał(a):
Zago napisał(a):
Yanush napisał(a):Czy można kupić winietę na pływanie np. "mailowo" pisząc do kapitanatu (gdzie już jestem w bazie)?

Nie, a szkoda i musisz mieć ubezpieczenie oc.

Nie muszę, bo silnik ma tylko 15HP.


Kolega był z 9.9km i winiety nie kupił bez oc


Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w Cro od 15kW. Czyli silniki do 20KM nie muszą mieć ubezpieczenia.

Jeżeli kapitan wymagał, to pewnie on albo kolega/koleżanka sprzedawali ubezpieczenia i nacieli kolegę.
Trzeba wtedy jednoznacznei wskazać, że silnik ma poniżej 15kW i ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. Mnie tak 6 lat temu chcieli naciąć w Bożavie, ale wskazałem jak wyżej i dali sobie spokój.
Osobna sprawa, czy nie lepiej mieć OC.
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 03.08.2020 19:16

Pływam już 4 sezon i nigdy podczas wykupu winiety nie pytali o OC, pierwszy sezon z silnikiem 9.9 a od 3 lat 20 KM także chyba jak marsik sugeruje kolega kolegi che też zarobić...
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 03.08.2020 20:08

boboo napisał(a):
globtrotuar napisał(a):Możesz też zabrać starą oponę i wypełnić zaprawą.

Ale wiem, że jeśli byś wywinął ten numer z oponą w kraju, w którym mieszkam i ja bym to widział, to byłby to chyba Twój najdroższy urlop.


Często spotykałem w Chorwacji opony wypełnione betonem do których była przywiązana bojka ale nie pomyślałem, że teraz jest to najprawdopodobniej już niedozwolone.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2020 06:59

Ten post jest przeznaczony przede wszystkim dla nowych zapaleńców pływania motorówką - pontonem z silnikiem w Chorwacji. Czasy się zmieniły i wszyscy wiemy jaką siłę ma internet, a w tym kanał YouTube. Ostatnia na w/w kanale fantastyczny pasjonat Chorwacji i znakomity kucharz Pan Robert Makłowicz wstawił odcinek "Najprawdziwszy wywczas". W 2,25 min filmu cytuje część przepisów motorowodnych pływania po wodach Chorwackich w/g swojej interpretacji. Podszedł bym do tych informacji z duża dozą ostrożności! Na stronach Ministerstwa Morza nie znalazłem takich informacji (nie znak języka Chorwackiego). Co oczywiście nie znaczy, że coś się nie zmieniło. Proszę kolegów szczególnie naszych kochanych rezydentów z Chorwacji o pomoc w weryfikacji tej informacji.




Pozdrawiam smoki3.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 05.08.2020 07:43

globtrotuar napisał(a):Często spotykałem w Chorwacji opony wypełnione betonem do których była przywiązana bojka ale nie pomyślałem, że teraz jest to najprawdopodobniej już niedozwolone.


W kilku zatokach ( nie portach czy przydomowych miejscach ) w których kotwicze to normalne - ale bez betonu - najczęściej po ciągnikach. Dobrze się kotwiczy bo dno jest piaszczyste.
Te opony jednak leżą tam od lat i nie zauważyłem aby gdzieś dorzucali nowe. Za to pełno jest bloków betonowych pod bojki o które łatwo uszkodzić śrubę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 677
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone