Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaża dla dzieci na riwierze makarskiej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcind
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcind » 20.08.2012 14:43

Byłem w Gradac-u - bardzo milo.
Może warto się zastanowić na Omis/Duce - żwir i łagodne zejście dna.
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 14.01.2013 23:45

witaj 'marcind', mam pytanie do Ciebie, powoli planuje wyjazd z rodzinką do CRO i pomyślałem o Gradacu. Jak wyglada tam sprawa plaż i pobytu z dwiema 8 letnimi córkami. Czy jest gdzie połazić wieczorami? Byliśmy w pierwszych tygodniach w Tucepi i pod kątem dzieciaków miejsce jest rewelacyjne. Łagodne zejście do morza żwirowa plaża i wieczorem było gdzie połazić po knajpkach. Pozdrawiam
marcind
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcind » 15.01.2013 12:11

Na pewno bedziesz zadowolony: sporo knajpek, promenada do spacerowania, generalnie jest co porobic. Tylko wiadomo, ze plaza kamienista. Dodatkowym plusem jak dla mnie byl port, poplynelismy sobie na Korcule jednego dnia.
Ja dla odmiany zastanawiam sie w tym roku nad Tucepi, mozesz mi cos polecic?
Pozdrawiam.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 15.01.2013 15:00

Mikrus , w Gradacu jest gdzie połazić , promenada z knajpkami wzdłuż wybrzeża ale same plaże to już lekka masakra, w sezonie , ręcznik przy ręczniku .
Jeśli lubicie wieczorne spacery to optowałbym za Bristem .
Plaża duuużo mniej zatłoczona a wieczorem można sobie zrobić spacerek do Gradaca promenadą wzdłuż morza .
Te miejscówki to dobre miejsca tez na wycieczki do Mostaru , wodospadów Kravica czy na Peljesac .
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 20.01.2013 09:35

Marcin, do Tucepi pojechaliśmy w ciemno ( dopiero drugi raz w Cro) pomimo zapewnień forumowiczów że nie będzie problemów z kwaterami, była jednak lekka obawa, przed tym że stracimy pół dnia na szukanie, zamiast moczyć już co nieco w Jadranie :-). Kwaterę znaleźliśmy w 5 minut. Zjechałem samochodem w pierwszą ulice w prawo w dół w kierunku takiego białego hotelu... aaaa ślepa ulica, zawracamy ... na końcu tej ulicy stoi sobie babuleńka... w fartuchu, pomachała do nas ręką... podjechałem. Ma wolny pokój. Jedziemy!!! Jakoś zmieściła sie do samochodu.
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 20.01.2013 09:48

Kwaterę mieliśmy na światłach na przejściu dla pieszych (łatwo znaleźć, jedyne światła w Tucepi) w lewo, jadąc od strony Makarskiej. Ostro pod górę, jakieś 100 m, przed takim lekkim łukiem w prawo, dom na wprost. Charakterystyczny stromy podjazd przed domem. Bardzo mili gospodarze, apartament to sypialnia z balkonem i salon z aneksem kuchennym i oczywiście łazienka. Czyściutko i ładnie. Do tego codziennie było sprzątane przez właścicielkę. Co bardzo podobało sie mojej żoneczce. Koszt 75 E. Wydawało nam się drogo(ale co tam, tym bardziej że już utargowaliśmy 5 eurasów). Później okazało się, że takie poprostu są tu ceny. Rozmawialiśmy z turystami z Polski, kwatery z pierwszej linii zabudowy od morza chodziły po 100 E.
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 20.01.2013 09:57

Do plaży było okolo 200 m bezpośrednio w dół. Przechodząc przez wspomniane wcześniej na światłach przejście dla pieszych. Już tylko kawałeczek i plaża ... W zasadzie całe dwa tygodnie leżakowaliśmy w tym samym miejscu. Lekkim kłopotem było to, że miejsce trzeba było zajmować karimatami w okolicach 7 rano. Wypad zawsze łączyłem z zakupami w piekarni, nie było więc tragedii.
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 20.01.2013 10:05

Plaża żwirowa, z kamieni wielkości od pieści do kamyczków wielkości paznokcia. Super. W miarę łagodne zejście do morza. Moje 7 letnie córki nie miały z tym problemu, choć wtedy nie umiały jeszcze pływać. Zawsze dało radę leżeć w takim miejscu, że było trochę cienia dla dzieciaków i słońce dla nas (stąd też moje poranne wizyty na plaży).
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 20.01.2013 10:13

armar napisał(a):Mikrus , w Gradacu jest gdzie połazić , promenada z knajpkami wzdłuż wybrzeża ale same plaże to już lekka masakra, w sezonie , ręcznik przy ręczniku .
Jeśli lubicie wieczorne spacery to optowałbym za Bristem .
Plaża duuużo mniej zatłoczona a wieczorem można sobie zrobić spacerek do Gradaca promenadą wzdłuż morza .
Te miejscówki to dobre miejsca tez na wycieczki do Mostaru , wodospadów Kravica czy na Peljesac .

Wydaje mi się, jak jechaliśmy do Dubrownika że miejscowość Brist utkwiła mi w pamięci pod względem dużej ilości drzew na wjeździe do miasta.
2hill
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.04.2013
Re: Gdansk- Split samolotem -Seget Vranjica

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2hill » 20.04.2013 07:58

interesuje nas tzw plazowanie , czy lepiej szukac miejsce ,gdzies kolo Splitu,czy piekniejsze plaze I lepsza woda jest kolo Dubrovnika??gdzie lepiej leciec?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Gdansk- Split samolotem -Seget Vranjica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.04.2013 08:10

2hill napisał(a):interesuje nas tzw plazowanie , czy lepiej szukac miejsce ,gdzies kolo Splitu,czy piekniejsze plaze I lepsza woda jest kolo Dubrovnika??gdzie lepiej leciec?


plaze-w-okolicach-dubrownika-t31325.html
podstrana-plaza-t27476.html#p519418
mala-miejscowosc-z-uroczymi-plazami-okolice-split-makarska-t40333.html

Pozdrawiam

:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Plaża dla dzieci na riwierze makarskiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone