Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo_ns
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 08.02.2015
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo_ns » 02.08.2015 16:06

powiedzcie mi szczerze bo szukam w internecie i patrze na tabele oplat banku ing i nie moge jednoznacznie stwierdzic wysokosci oplat otoż:

zakładając, że placę karta za granicą bezgotówkowo np 400 kun bank przelicza na euro potem na PLN wiec ile jesten stratny na tej wymianie?

druga sprawa: wypłacam 400 kun też jest przeliczenie na euro potem na pln i 3 proc prowizji wiec ile realnie trace?

Bo jeżeli to ma byc niewiele w stosnuku do całego pobytu to płace wszędzie plastikiem
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011
Re: Pierwszy wyjazd do Chorwacji samochodem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 11.08.2015 09:28

pablo_ns napisał(a):powiedzcie mi szczerze bo szukam w internecie i patrze na tabele oplat banku ing i nie moge jednoznacznie stwierdzic wysokosci oplat otoż:

zakładając, że placę karta za granicą bezgotówkowo np 400 kun bank przelicza na euro potem na PLN wiec ile jesten stratny na tej wymianie?

druga sprawa: wypłacam 400 kun też jest przeliczenie na euro potem na pln i 3 proc prowizji wiec ile realnie trace?

Bo jeżeli to ma byc niewiele w stosnuku do całego pobytu to płace wszędzie plastikiem


Realnie tracisz - w stosunku do czego/kogo ?
Wszystkie kursy są ruchome a każdy bank (oraz MC lub Visa gdy płacisz bezgotówkowo) muszą zarobić :)
Tak naprawdę na 100% będziesz wiedział ile Cię coś kosztowało dopiero wtedy, gdy bank zaksięguje transakcje/wypłatę. Np Twój ING dziś sprzedaje € po 4.328 PLN. Średni kurs € w Cro to ok. 7.5 HRK, czyli Twoje 400 HRK to ok 53€ - czyli bezgotówkowo ok. 230 zł (kuna po ok. 0,575 PLN). Ze ściany +3%, czyli ok.6,9 PLN = 237 (kuna po 0,592 PLN) Kredytowa tez może mieć 3% za przewalutowanie - czyli tak jak ze ściany :)
Dużo ? Mało ? Twój wybór :D
Jeżeli chcesz porównania - mnie Twoje przykładowe 400 HRK kosztuje 218,2 PLN (€ kupione po 4,128, sprzedane w 3 sierpnia 2015 w Zadarze po 7,56 - kuna 0,546 PLN)
Karty na pewno użyję na bramkach w Lucko - unikanie dużych korków bezcenne :D
Ostatnio edytowano 11.08.2015 09:42 przez nlock, łącznie edytowano 1 raz
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 11.08.2015 09:39

Karta kredytowa BZ WBK w te wakacje bez przewalutowania - sprawdzone w Cro....
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 11.08.2015 09:46

mendoza1973 napisał(a):Karta kredytowa BZ WBK w te wakacje bez przewalutowania - sprawdzone w Cro....


Mówisz o tzw. ofercie specjalnej karty na start ?
Bo inne to 2,8 prowizji
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 11.08.2015 12:41

Na infolini wczoraj Pani powiedziała, że za przewalutowanie 3% i za ścianę dodatkowo 3% min. 9 zł. MasterCard mBank. Ktoś mi pisał na forum że w banku w Vodiach aktualny kurs to 0,55 więc brać zł bo € wysoko stoi. Ja tyle co biorę na kwaterę i żeby na granicy wymienić co by mi na Piltwickie starczyło, paliwo i bramki.
nlock napisał(a):Karty na pewno użyję na bramkach w Lucko - unikanie dużych korków bezcenne :D

Te bramki są na jednej wysokości i podjeżdża się do karta/gotówka czy wcześniej są oddzielone od siebie pasy barierkami ? Pytam żebym wiedział gdzie mam jechać, jak byś mógł to obrazowo wytłumaczyć :)

maciej1969 napisał(a):To już chyba definitywny koniec korków na bramkach Lučko :) ! ! !
Jutro tj. 13-06-2009 zostanie oddane dalsze 10 bramek dla powracających z południa w Demerje! (obok Lučko ). http://www.arz.hr/
Sa tam dwie bramki do szybkiej odprawy tzw. ENC, oraz 8 bramek obsługujących karty debetowe, kredytowe itp., z tego 6 dla samochodów osobowych :))
,,stare" Lučko ma służyć do przekraczania bramek za cash ;)
Drogi z obydwiema bramki zjeżdżają się ponownie w jedną wspólną drogę do Zagrzebia. :papa:

maciej1969 napisał(a):Dorzucę jeszcze mapkę z ulotki chorwackiej dla lepszego rozpoznania terenu :)

Obrazek


Się znaczy wracając trzeba jechać na prawą stroną i zjechać żeby nie stać w korku i zapłacić kartą ?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.08.2015 22:06

Masz nad bramką oznaczenie "Card" i "Casch" do wyboru :wink: jak np tutaj
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 11.08.2015 22:52

sdolas napisał(a):Masz nad bramką oznaczenie "Card" i "Casch" do wyboru :wink:

Jak zobaczy nad nad bramkami napis, to może być już za późno :)
Tak miał w zeszłym roku pewien Madziar, który miotał się przy bramce na kartę mając tylko gotówkę :mrgreen:
Raschey napisał(a):Te bramki są na jednej wysokości i podjeżdża się do karta/gotówka czy wcześniej są oddzielone od siebie pasy barierkami ? Pytam żebym wiedział gdzie mam jechać, jak byś mógł to obrazowo wytłumaczyć :)

Wracając, przy dojeżdżaniu do Lucko trzymaj się stale prawej strony - są oznaczenia na jezdni i drogowskazy.
Tak na marginesie: jak przewiduję jakąś"niejasność" na trasie, to staram się znaleźć chwilkę i "pojeździć' tam na StreetView :D
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 12.08.2015 10:06

sdolas napisał(a):Masz nad bramką oznaczenie "Card" i "Casch" do wyboru :wink: jak np tutaj


Jak dojechałeś do tego miejsca, to znaczy, że dałeś dupy na całego.

4 km wcześniej jest takie rozwidlenie i na nim trzeba zjechać w prawo do bramek gdzie płaci się WYŁĄCZNIE bezgotówkowo.

https://www.google.pl/maps/@45.7135411, ... 312!8i6656
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 12.08.2015 10:31

nlock napisał(a):
mendoza1973 napisał(a):Karta kredytowa BZ WBK w te wakacje bez przewalutowania - sprawdzone w Cro....


Mówisz o tzw. ofercie specjalnej karty na start ?
Bo inne to 2,8 prowizji


W tym roku zrezygnowałem z karty kredytowej Alsolia wydanej przez Credit Agricole, bo wprowadzili prowizję za przewalutowania (w ubiegłym roku nie było prowizji). Wyrobiłem karte kredytową World MasterCard
w BZ WBK i z niej w tym roku korzystałem. Nie naliczono opłat za przewalutowania, wystarczy 5 transakcji (bez limitu kwotowego) w pierwszych 3 miesiącach użytkowania, aby była całkowicie bezkosztowa, a później po tych 3 miesiącach aby utrzymać jej bezkosztowość, trzeba płacić nią 5 razy w miesiącu, ale bez limitu kwotowego, więc np. 5x10zł w miesiącu. Dostałem do tej karty w promocji (gratis) ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 12.08.2015 11:37

Jakoś ta promocja mi umknęła. Dzięki. Pomyślę :)
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 13.08.2015 14:57

Tytusdj napisał(a):
sdolas napisał(a):Masz nad bramką oznaczenie "Card" i "Casch" do wyboru :wink: jak np tutaj


Jak dojechałeś do tego miejsca, to znaczy, że dałeś dupy na całego.

4 km wcześniej jest takie rozwidlenie i na nim trzeba zjechać w prawo do bramek gdzie płaci się WYŁĄCZNIE bezgotówkowo.

https://www.google.pl/maps/@45.7135411, ... 312!8i6656


Dzięki, o to właśnie chodziło.
Auriś
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 18.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Auriś » 14.08.2015 15:43

płaciłem w lipcu kartą BZWBK (bankomatową, nie kredytową) i pomimo kosmicznej ceny z euro na które przeliczają kuny i prowizji za przewalutowanie to kuna i tak wychodziła po max 58 groszy, a w kantorze były po 60 gr. sprzedając euro zyskałbym może grosza na kunie. co kto lubi ja wole płacić kartą, i gotówki nie nosić przy sobie za duzo...
route666
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) route666 » 19.08.2015 12:59

Ja miałem dziwną sytuacje wracając z CRO, na Lucko byly znaki CASH,NO CASH,SMART CARD,dodam ze chcialem kartą placić,oczywiscie jechałem na NO CASH az potem nagle pasy się zeszły i stałem w korku 40 minut 3 km na Cash,nie wiem jak to możliwe ,tylko widać było jak z prawej strony sobie śmigali bez korków ci co płacili kartą.Nie wiem jak to sie mpoglo mi zdarzyć wyjaśni ktoś?wjebałem sie na maksa ,musiałem eurami płacic :(
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 19.08.2015 13:07

route666 napisał(a):Ja miałem dziwną sytuacje wracając z CRO, na Lucko byly znaki CASH,NO CASH,SMART CARD,dodam ze chcialem kartą placić,oczywiscie jechałem na NO CASH az potem nagle pasy się zeszły i stałem w korku 40 minut 3 km na Cash,nie wiem jak to możliwe ,tylko widać było jak z prawej strony sobie śmigali bez korków ci co płacili kartą.Nie wiem jak to sie mpoglo mi zdarzyć wyjaśni ktoś?wjebałem sie na maksa ,musiałem eurami płacic :(


Z tego co widzę na mapie zjeżdżając na NO CASH i trzymając się lewego skrajnego pasa do tychże bramek, można niefortunnie wrócić na bramki CASH - chyba tak właśnie zrobiłeś.
route666
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) route666 » 19.08.2015 13:18

dla mnie logiczne jest ze NO CASH tzn ze karta bede płacił a smart card to myslale ze to dla wybrańców,dziwne bo w zeszłym roku jakoś normalnie przeleciałem na Platność gotówką
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone