Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płatność kartą BZ WBK i mBank

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kalex
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 14.04.2015
Re: Płatność kartą BZ WK i mBank

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalex » 25.06.2015 09:05

Dobra,jest tak jak pisaliscie. Zeszła prowizja i różnica jest około 3gr na kunie(na korzyść karty euro visa). Ale wszystko zależy od kursu po jakim kupujemy euro. Ja to liczyłem dla euro po 4.2,każde 10 gr więcej za euro to grosz mniej oszczędności. Biorąc pod uwagę opłatę roczna za kartę euro 30 zł ,korzyść odniesie my dopiero po wypłacie 2000 zł ( zyskamy około 30-50zl). Uważajcie także na niektóre bankomaty które pobierają dodatkową prowizje za przewalutowanie 4,5 % , w bankomatach euro cash macie menu po polsku i bez prowizji.(o prowizji oczywiście jest informacja,jaki podany przelicznik po jakim jest liczone. )
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.07.2015 22:25

Tak jak pisałem wcześniej przekształciłem ekonto na ekonto mobilne plus.
Zapłaciłem podobnie jak niektórzy testowo kartą za LPG na stacji.
Zapłaciłem 121,43 kuny, oczywiście podwójne przewalutowanie z kuny na Euro i z Euro na PLN.
W PL kupiłem Euro po kursie 4,1750 w chorwackim kantorze dostałem za 1kune 7,50 Euro.( errata :lol: za 1 Euro 7,50 Kuny :wink: )
Płatność kartą względem płatności gotówką po podanych wyżej kursach przy tej kwocie wyszła mnie 3,48 PLN drożej. Czyli zero tragedii.
Ostatnio edytowano 04.07.2015 22:45 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 04.07.2015 22:37

sdolas napisał(a):dostałem za 1kune 7,50 Euro.

Za 1E -7,5 kuny :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.07.2015 22:44

Oczywiście, czeski błąd :lol:
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 06.07.2015 21:29

Tak mniej wiecej...
Karta debetowka visa/ Master card w mBanku.
Biorę 2500zł. Ile Max mogę stracić na płatnościach tam karta w stosunku do kupienia euro w Polsce i wymiany tam w banku? Nie chcę mi się bawić a jeśli różnica to 200zł to szkoda mi zachodu i wolę zabrać obie te karty:D
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.07.2015 23:13

Tak mniej wiecej zeszlego roku kurs karta mbanku mialem lepszy niz wymiana e na hrk chyba okolo 55 groszy juz nie pamietam. Podobno lepiej placic mc i ja tak robilem. Roznica jest taka ze kupujac euro placisz xxxx i juz te pieniadze wydales i wiesz co i za ile. Jako ze euro ostatnio systematycznie rosnie sytuacja grecji jaka jest taka jest sa 3 mozliwosci.... Albo euro pozostanie na poziomie jaki jest czyli te okolo 4.2 ale moze tez wzrosnac dosc znacznie albo i spasc do jakiegos tam poziomu. Wiec platnosc karta obarczona jest pewnym ryzykiem kursowym gdyz kurs nie jest z dnia platnosci a rozliczania a wiec 3-4 dni pozniej. Niemniej 2500 to dosc malo wiec i na kursie raczej duzo sie nie zyska/straci:-) czyli najprosciej brac co wygodniejsze bo nikt nie jest w stanie przewidziec co sie z walutami stanie:-)
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 06.07.2015 23:22

No w sumie... Na to by płacić tam gdzie się da w euro nie wpadłem :D zawsze to przewalutowanie na kuny mniej.
Mi w mBanku mówili że te karty są w Euro a tutaj różne wersje się pojawiają
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 08.07.2015 13:56

Byłem dziś w placówce mBanku bo miałem po drodze.
Sytuacja dla najzwyklejszego ekonta i debetowek do niego:
-visa jest mniej opłacalna z powodu tej dużej prowizji (koło 6%)
-bardziej się opłaca płacić w master card. W przypadku płatności w euro nie ma żadnej prowizji. Płacimy wtedy tylko po kursie banku (albo mastercardaa...), a jak wiadomo niekiedy ten kurs wychodzi lepiej niż w kantorach itd. W przypadku płatności w kunach płacimy 3% za podwnoje przewalutowanie. Thats all
-bankomaty to 3% prowizji i minimum 9 czy tam 10zł,więc już mniej oplacalne co chwilę wypłacać.

Także jeśli mam poświęcić 3% nawet całej kwoty przeznaczonej na jedzenie i drobne alko to ja się pisze :D
2500zl bioree więc mniej niż 100zł prowizji mnie nie zabije. Przynajmniej nie będę po kantorach lazil :)

Ale co kto lubi,jeden woli gotówkę drugi karty :D
Pozdrawiam :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.07.2015 09:58

Kolejny zakup za większe zakupy w markecie.
Zwykłe ekonto, kurs po przeliczeniu 0,59.
ikee
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikee » 24.07.2015 14:57

Dzisiaj płaciłem kartą mbank mastercard.(mam konto aquarius) Przeliczyło po 0,559 kuny. Mastercard ma prowizję 3 %, Visa 5,9% w mbanku.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 24.07.2015 18:09

Przed wyjazdem do HR obdzwonilem kilkanaście banków w tym mój BZ WBK i m.in. mBank i wszystkie te banki pobierają prowizje przy kartach bankomatowych/debetowych (nie mowie tu o kredytowych) czy to Visa i MasterCard i generalnie większość ma podwójne przewalutowanie. Dlatego z tych kilkunastu banków jedynie Getin Bank nie bierze nic przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach z bankomatów ma całym świecie a przewalutowanie w przypadku debetowej Visy jest bezpośrednie z kun na PLN dlatego na czas wyjazdu otworzyłem u nich na miesiąc konto i sprawdzając wyciągi przewalutowanie jest wg kursu 0.54zl i żadnych dodatkowych opłat. A np BZ WBK pobiera sobie prowizje i np będąc w listopadzie w Pradze nie wiedziałem o tym (a byłem wcześniej klientem Kredyt Banku który opłat nie pobieral) patrze na wyciąg a tam ok 100zl dodatkowych opłat wiec w d... mam taki bank. Wprowadzili teraz promocje ze płacąc kartą kredytową nie ma żadnych prowizji ale ja niekoniecznie chce jej używać bo to nic innego jak kredyt.
Dlatego polecam założyć konto w getinbanku i się niczym nie przejmować bo nie mają żadnych opłat nawet za założenie i prowadzenie konta i wydanie karty. Polecam, sprawdzone.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 24.07.2015 18:46

Kolego chyba nie wiesz co mówisz skoro polecasz komukolwiek ten bank albo faktycznie nigdy nie miałeś z nimi do czynienia!!

Nie polecaj rzeczy których nie masz do końca sprawdzonych bo później będą ludzie do Ciebie pretensje.. Poza tym jak wierzysz że GB da Ci coś za darmo bez opłat to poczekaj jeszcze chwilkę - grubo się zdziwisz!!
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 24.07.2015 18:59

Dlatego założyłem konto w GB tylko na miesiąc i zobaczymy kto ma rację bo póki co żadnych dodatkowych opłat mi nie naliczyli. Warunek mają taki ze aby nie było opłaty za kartę to trzeba minimum 1000zl wpłacać co miesiąc i mieć transakcje za minimum 300zl ale skoro zamknę u nich konto po miesiącu to mam to gdzieś. Ważne ze w trakcie wakacji w Chorwacji mogę korzystać z karty bez żadnych opłat a sprawdzam historie codziennie i jest tak jak właśnie napisałem stąd polecam ten bank
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 24.07.2015 19:02

Mi zamykali konto 6 miesięcy i dopiero po groźbach się udało a to tylko "wisienka na torcie" w tym co niektórzy (w tym i ja) przechodzą z tym bankiem.
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 26.07.2015 20:21

MBank, Visa debetowa
Ostatnie 2 tygodnie przy płatnosci kartą kurs ok. 0,57-0,59 pln.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płatność kartą BZ WBK i mBank - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone