Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 17.06.2015 19:21

Vonples z całym szacunkiem, ale.... my tu piszemy też o sytuacjach kiedy NIE BYŁO MOŻLIWOŚCI płacenia kartą. Nikt nie robi problemu z płatnością kartami, tylko zdarzają się czasem sytuacje, że bez gotówki nichuchu... Awaria terminala, awaria w banku, "widzimisie" sprzedawcy, mandat, kibelek itd. Sam miałem taką sytuację podczas powrotu w zeszłym roku, więc to opisałem. Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 17.06.2015 19:23

ołowiany napisał(a):Twój bank cię kocha..:)

nie wspominałem nic o banku (tym bardziej o miłości...bo miłość jak wino...)...a banki kochają chyba "kredytobiorców"...a jakoś nie korzystam..pozdrawiam!
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 17.06.2015 19:38

Rafal G-ce napisał(a):Vonples z całym szacunkiem, ale.... my tu piszemy też o sytuacjach kiedy NIE BYŁO MOŻLIWOŚCI płacenia kartą. Nikt nie robi problemu z płatnością kartami, tylko zdarzają się czasem sytuacje, że bez gotówki nichuchu... Awaria terminala, awaria w banku, "widzimisie" sprzedawcy, mandat, kibelek itd. Sam miałem taką sytuację podczas powrotu w zeszłym roku, więc to opisałem. Tylko tyle i aż tyle.
Pozdrawiam.
....masz Rację...3 lata temu wracając z Chorwacji nie miałem gotówki i zostałem złapany w Preszovie przez słowacką Policję...eskortowali mnie do bankomatu, żeby móc "zaliczyć" mandat...po drodze ze 100 euro ...zrobiło się 30...
a na wydatki nadzwyczajne (gotówkowe rejsy, przyplażowe konoby...itp) wybieram kuny z bankomatu!
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 24.06.2015 19:31

Witam. Mam pytanie o płatność kartą i opłatę za przewalutowanie. Mamy konto w WBK i w 2013 nie było na rachunkach żadnych dodatkowych opłat. Teraz konsultant z banku mówi mi o przewalutowaniu w wysokości 2,8% do każdej transakcji, również wypłat z bankomatów.

p.s.
Jak jest w Waszych bankach?
luki19
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki19 » 24.06.2015 20:23

Ja z moim bankiem nie mam żadnych problemów bo nosze go na pasku w taśce w okolicy podbrzusza :) .
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 24.06.2015 20:47

luki19 napisał(a):Ja z moim bankiem nie mam żadnych problemów bo nosze go na pasku w taśce w okolicy podbrzusza :) .


coś takiego?

Obrazek
Adrianoo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrianoo » 24.06.2015 20:56

Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Jako zatwardziały użytkownik kart płatniczych z przykrością muszę stwierdzić że ich czas się skończył.
Tak jak pisze wyżej Michalm2012, banki wprowadzając opłatę za przewalutowanie transakcji w obcej walucie (WBK 2,8 procent), uczyniły korzystanie z kart nieopłacalnym.
Radzę przed wyjazdem zapoznać się w banku ile będzie Was kosztowało każdorazowe użycie karty.
Proporcje się odwróciły, kiedyś gotówka była w razie awarii a teraz tak będzie używana karta.
Pozostaje tylko iść do kantoru i dokupić ojro...
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 24.06.2015 21:00

Adrianoo napisał(a):Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Jako zatwardziały użytkownik kart płatniczych z przykrością muszę stwierdzić że ich czas się skończył.
Tak jak pisze wyżej Michalm2012, banki wprowadzając opłatę za przewalutowanie transakcji w obcej walucie (WBK 2,8 procent), uczyniły korzystanie z kart nieopłacalnym.
Radzę przed wyjazdem zapoznać się w banku ile będzie Was kosztowało każdorazowe użycie karty.
Proporcje się odwróciły, kiedyś gotówka była w razie awarii a teraz tak będzie używana karta.
Pozostaje tylko iść do kantoru i dokupić ojro...


strata 6,38 zł w czasie używania karty na wakacjach za granicą, nie spędza mi jakoś snu z powiek :D
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 24.06.2015 21:29

a co cI się spędza sen....z powiek...(wiek; brak,,,ere,,,),,,,,czy...za krótko i za szybko??...Ranek musi być dla Ciebie...i dla twoich oczu...koszmarem!!
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 24.06.2015 21:37

VONPLES napisał(a):a co cI się spędza sen....z powiek...(wiek; brak,,,ere,,,),,,,,czy...za krótko i za szybko??...Ranek musi być dla Ciebie...i dla twoich oczu...koszmarem!!


nie twoja broszka, w Czudcu pada?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.06.2015 22:37

Michalm2012 napisał(a):Witam. Mam pytanie o płatność kartą i opłatę za przewalutowanie. Mamy konto w WBK i w 2013 nie było na rachunkach żadnych dodatkowych opłat. Teraz konsultant z banku mówi mi o przewalutowaniu w wysokości 2,8% do każdej transakcji, również wypłat z bankomatów.

p.s.
Jak jest w Waszych bankach?
Każdy bank udostępnia taryfę opłat i prowizji {np. BZWBK https://static3.bzwbk.pl/asset/t/a/r/ta ... _30580.pdf (od 01.07.2015r. kolejne zmiany)} gdzie wyszczególnia opłaty ile za co :idea:
Warto poczytać :idea: A może i warto zmienić konto-bank :?:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 24.06.2015 23:04

wtopek napisał(a):
Adrianoo napisał(a):Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Jako zatwardziały użytkownik kart płatniczych z przykrością muszę stwierdzić że ich czas się skończył.
Tak jak pisze wyżej Michalm2012, banki wprowadzając opłatę za przewalutowanie transakcji w obcej walucie (WBK 2,8 procent), uczyniły korzystanie z kart nieopłacalnym.
Radzę przed wyjazdem zapoznać się w banku ile będzie Was kosztowało każdorazowe użycie karty.
Proporcje się odwróciły, kiedyś gotówka była w razie awarii a teraz tak będzie używana karta.
Pozostaje tylko iść do kantoru i dokupić ojro...


strata 6,38 zł w czasie używania karty na wakacjach za granicą, nie spędza mi jakoś snu z powiek :D


Skąd wziąłeś 6,38zł?
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 25.06.2015 08:08

Michalm2012 napisał(a):
wtopek napisał(a):
Adrianoo napisał(a):Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Jako zatwardziały użytkownik kart płatniczych z przykrością muszę stwierdzić że ich czas się skończył.
Tak jak pisze wyżej Michalm2012, banki wprowadzając opłatę za przewalutowanie transakcji w obcej walucie (WBK 2,8 procent), uczyniły korzystanie z kart nieopłacalnym.
Radzę przed wyjazdem zapoznać się w banku ile będzie Was kosztowało każdorazowe użycie karty.
Proporcje się odwróciły, kiedyś gotówka była w razie awarii a teraz tak będzie używana karta.
Pozostaje tylko iść do kantoru i dokupić ojro...


strata 6,38 zł w czasie używania karty na wakacjach za granicą, nie spędza mi jakoś snu z powiek :D


Skąd wziąłeś 6,38zł?



Obrazek
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.06.2015 08:31

wtopek, prawie pół roku na forum i ponad 200 postów z dupy wziętych... Czy poza wklejaniem memów (które wszyscy znają) i złośliwości pod adresem innych forumowiczów, masz czasem do powiedzenia coś konstruktywnego w konkretnym temacie :?: :evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2015 12:50

Michalm2012 napisał(a):
wtopek napisał(a):
Adrianoo napisał(a):Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Jako zatwardziały użytkownik kart płatniczych z przykrością muszę stwierdzić że ich czas się skończył.
Tak jak pisze wyżej Michalm2012, banki wprowadzając opłatę za przewalutowanie transakcji w obcej walucie (WBK 2,8 procent), uczyniły korzystanie z kart nieopłacalnym.
Radzę przed wyjazdem zapoznać się w banku ile będzie Was kosztowało każdorazowe użycie karty.
Proporcje się odwróciły, kiedyś gotówka była w razie awarii a teraz tak będzie używana karta.
Pozostaje tylko iść do kantoru i dokupić ojro...


strata 6,38 zł w czasie używania karty na wakacjach za granicą, nie spędza mi jakoś snu z powiek :D


Skąd wziąłeś 6,38zł?


6,38 to albo stan konta, albo długość "kończyny" :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone