Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 06.07.2014 11:38

JackDaniels;) napisał(a):Załóżta sobie konto w PKO BP na czas wakacyjnego wyjazdu https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... ez-granic/ problem z opłatami i prowizjami będziecie mieli z głowy :mrgreen:


W t-mobile też żadnych prowizji nie ma ;)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.07.2014 11:40

Caly watek w kolko o tym jest :) a jesli chcesz szczegoly :) http://www.sync.pl :) od zalozenia konta do przyslania karty u mnie minelo 4 dni :) sprawdzone przetestowane i polecam zreszta jak inni z tego watka :)
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 06.07.2014 11:46

Ja mam konto w syncu, teraz t-mobile ;). Chce tylko wiedzieć czy będzie drożej płacić kartą czy na jedno wyjdzie ;)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.07.2014 11:48

Karta placic jest taniej nawet :) plac nia wszedzie gdzie sie da :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 06.07.2014 14:08

Co by nie robić i tak w przybliżeniu wychodzi na to samo... :) .
Znajomi jechali w ubiegłym roku. Szukali najlepszej opcji walutowej, wertowali oferty banków, rodzaje kont, prowizje, przewalutowania... O ile kojarzę ślęczeli nad tym gdzieś od kwietnia. A wyjazd był na 2 tygodnie w lipcu. Czytali fora (na tym też byli :) ), porównywali, liczyli. Mnie też pytali, ale nie uwierzyli :wink: .
Byli bardzo dumni z faktu, że dotarli do rozwiązania idealnego... Spotkaliśmy się w grudniu. Nie omieszkali się pochwalić. I okazało się, że ich średni przelicznik był praktycznie taki sam jak mój przy "zwykłej" wymianie: euro w Polsce na kuny w chorwackim banku.
A trzy miesiące kombinowali :)
Przy ogólnych kosztach wakacji różnice są symboliczne :)
Chociaż pewnie zaraz ktoś napisze: "no tak, ale lepiej mieć na te cztery Karlovacko więcej :) ".
Nie jestem przeciwnikiem płacenia kartą (też płaciłem w ubiegłym roku za hotel), ale moim zdanie należy podejść do tego "zdroworozsądkowo". Jak do wszystkiego :) . Zbytnie kombinowanie nie daje bardzo spektakularnych efektów :) .
Zresztą wystarczy spojrzeć na ten i sąsiednie wątki :) .
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.07.2014 14:42

Masz racje lecz jezeli masz mozliwosc miec konto za 0 zl, bankomaty w calej EU tez za 0 zl co szkodzi nie korzystac jest wygodniej. Co do przelicznika nie zwracalem uwagi bo mam podejscie jak ty po co na grosze sie liczyc bylo wazne ze darmowe bankomatt i placenie bez extra prowizji przelicznik obojetny :) ale jak milo bylem zaskoczony gdy okazalo sie ze przelicznik tak wychodzil ze jak kupowalem na droge 500 kun by bylo w razie czego gotowka placilem 0,65 zl a na miejscu placac karta wychodzilo jakies 0,57 zl :) wiec super :) w tym roku tez kasa na aliora na droge 50 euro i 500 kun i starczy reszta karta i bankomaty :)
guit
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) guit » 07.07.2014 12:16

Polecam artykuł "Jadąc za granicę, kartę zostaw w domu" na WP.PL :)
Sam jeszcze się miotam, jeśli chodzi o temat karta vs. cash. Ale raczej kartę zachowam wyłącznie do przejazdu przez bramki w CRO, a wezmę cash i do kantoru.
Ostatnio edytowano 07.07.2014 12:26 przez guit, łącznie edytowano 1 raz
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 07.07.2014 12:19

jak kto lubi i co woli :) mi akurat najwygodniej bylo placic karta wszedzie i wyplacac z bankomatu :) Co do roznych kradziezy itd jakos nigdy nie tracilem karty z oczu by ktos cos mogl "wyludzic" :D Gotowke oczywiscie ze mialem takze na drobne wydatki ale jakies wieksze zakupy spozywcze, tankowania, bramki tylko karta :) bez prowizji dzieki t-mobile (alior).
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2014 12:20

Bierz kasę. Jak zgubisz albo ukradną, docenisz kartę...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2014 12:26

tydzień temu wróciłem z wakacji, płaciłem kartą PKO - bez granic przelicznik 0,58. 0 prowizji i dodatkowych opłat.
jednak jest ALE bary przy plaży czy nawet w centrum nie miały obsługi kart płatniczych tylko gotówka. nie było by problemu bo kase można wybrać z bankomatu lecz kolejne ALE w niedzielę bankomat był już pusty.
Więc rada płacicie kartą Ale miejcie 200kn w gotówce, zawsze na końcu można je wydać na podróż powrotną.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 07.07.2014 12:45

zgadza sie jakas kase ja akurat mialem zazwyczaj kolo 500 kun w gotowce trzeba miec :) lecz akurat gdzie bylem i gdzie bywalem nie bylo problemu z kartami i wydalem wiecej karta niz gotowka.
guit
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) guit » 07.07.2014 13:39

srebny napisał(a):tydzień temu wróciłem z wakacji, płaciłem kartą PKO - bez granic przelicznik 0,58. 0 prowizji i dodatkowych opłat.
jednak jest ALE bary przy plaży czy nawet w centrum nie miały obsługi kart płatniczych tylko gotówka. nie było by problemu bo kase można wybrać z bankomatu lecz kolejne ALE w niedzielę bankomat był już pusty.
Więc rada płacicie kartą Ale miejcie 200kn w gotówce, zawsze na końcu można je wydać na podróż powrotną.


Jeśli zostanie w portfelu, to będzie pretekst żeby wrócić za rok :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 07.07.2014 13:44

silnik forum troche stary i brakuje opcji thanks albo lubie to :D hahaha bo na niektore informacje chcialo by sie tak zareagowac i mowiac tu o lubie to nie mam na mysli FB :)
xander2000
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) xander2000 » 09.07.2014 12:32

Moze ktos korzystal ostanio z kart AliorBanku ? jak wychodzi cena kuny ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2014 12:44

Zespół wymiotów cyklicznych dostaje :? czytając ten wontek :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone