Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martol92
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 30.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) martol92 » 02.07.2014 16:31

No to opłaca się tą kartą płacić, czy nie? (mając pln na koncie, a nie obcą walutę)
Nie mam cierpliwości przerzucać tyle stron wątku :oops:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 02.07.2014 16:39

Oczywiście

coobah napisał(a):Takie luźne pytanie do wszystkich którzy kupują przed wyjazdem EUR lub USD i wpłacają na swoje walutowe konta:
- A co robicie z tą walutą którą nie wydacie na wakacjach? Trzymacie do następnego wyjazdu czy wymieniacie na PLN?


Sprzedaje tak jak kupiłem - w kantorze internetowym - strata niewielka. Zazwyczaj wiele tego nie zostaje ;)
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 02.07.2014 21:59

martol92 napisał(a):No to opłaca się tą kartą płacić, czy nie? (mając pln na koncie, a nie obcą walutę)
Nie mam cierpliwości przerzucać tyle stron wątku :oops:

Opłaca się jak najbardziej :)
alicjaw
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alicjaw » 03.07.2014 21:57

no nie wiem, czy się opłaca, bo dzisiaj patrzyłam na historię konta i z końca czerwca bank przeliczył mi euro po 4,30 zł.
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 03.07.2014 22:12

alicjaw: mówiąc o opłacalności mam na względzie wyłącznie płatność w placówkach w Chorwacji, czyli w kunach. Tak jak napisałam wyżej eura kupuję w Polsce w kantorze ;)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 04.07.2014 08:22

martol92 napisał(a):No to opłaca się tą kartą płacić, czy nie? (mając pln na koncie, a nie obcą walutę)
Nie mam cierpliwości przerzucać tyle stron wątku :oops:


tak oplacalo sie i oplaca dalej placic karta i wyplacac z bankomatow kase na miejscu jezeli masz T-Mobile... dawnego aliora sync :) Jest wygodniej i nie musisz nosic tyle kasy przy sobie :)

Zasada prosta:
- kupic euro na droge... winety, wc, cos innego.... okolo np 50 euro na zapas
- kupic kuny na ewentualna oplate gotowkowa na autostradzie (normalnie karta sie placi bez problemu) i tez moze jakies wc... jakies 500 kun starczy
- cala reszta na miejscu z bankomatu t-mobilem bezprowizyjnym a placic wszedzie gdzie sie da karta

proste i sprawdzone rok temu :) wygodnie przedewszystkim.
inspektor
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) inspektor » 04.07.2014 09:27

poza tym pewnie 4.30 policzyli bo euro idzie do gory mocno teraz :/ ale ogolnie w tmobile alior sync przelicznik jest z kuny na dolara i z dolara na pln wiec skad tu euro? no jedynie ze to nie ten bank ;) kursy mozna znalesc u dostawcy karty czyli mastercard
makar_on
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) makar_on » 05.07.2014 08:38

inspektor napisał(a): ale ogolnie w tmobile alior sync przelicznik jest z kuny na dolara i z dolara na pln wiec skad tu euro?

może płacił kartą walutową w EUR :roll:
poniżej zamieszczam mechanizm przewalutowań
Kod: Zaznacz cały
blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm-przewalutowan-na-kartach-walutowych-w-alior-banku-i-bzwbk.html
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 06.07.2014 11:11

Czy ktoś płacił może kartą w Chorwacji w dawnym Alior Sync? Teraz T-mobile Usługi Bankowe? Bo nie wiem czy na CHRW brać gotówki dużo czy na to samo wyjdzie płacenie kartą niż kupno waluty w gotówce.
inspektor
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) inspektor » 06.07.2014 11:26

ją też to pytanie zadawałem i wiem że przeliczenia są dobre. z kun na dolara po kursie mastercard a później dolar na płn w alior
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 06.07.2014 11:30

Więc można płacić kartą albo wypłacać w bankomatach bez obaw o dodatkowe koszty tak? :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.07.2014 11:35

Przejrzyj pare postoe wstecz bedziecie wiedziec :) ale powtorze oplaca sie najbardziej placic i wyplacac z bankomatu kuny majac t-mobile :) lepszy przelicznik i bez prowizji :) knajpy sklepy tez bez problemu :) gotowka na drobne wydatki, autostrady tez najwygodniej karta, tankowania to samo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2014 11:37

Załóżta sobie konto w PKO BP na czas wakacyjnego wyjazdu https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... ez-granic/ problem z opłatami i prowizjami będziecie mieli z głowy :mrgreen:
przemek1259
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 27.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemek1259 » 06.07.2014 11:37

Więc nie ma sensu brać gotówki zamieniać PLN na Kuny tak ? Lepiej płacić T-mobile? :) możesz mi powiedzieć na której mniej więcej stronie jest mowa o tym koncie? :)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 06.07.2014 11:38

T-mobile oferuje to samo :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone