Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacisz kartą czy gotówką

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2012 11:48

Buber napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):nawet jak wprowadzą terminale w karaluchu mnie tam nie zobaczą :lol: a fuj z karaluchem i jego pseudoproduktami :twisted: :twisted: :twisted:


Myślę, że właściciele "Biedronki" są załamani .... :(
Właśnie planowali wprowadzenie terminali ... specjalnie dla ... Ciebie :lol:

Wracając do tematu ... KARTA ... ale tylko tam, gdzie nie znika mi z oczu.

W knajpie typu restauracja raczej nie płacę ... czasem kelner musi z nią się wybrać gdzies do baru, czy na zaplecze ...


cytat (żyd lubi kapuste a świnia g....) :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.04.2012 12:00

FUX napisał(a):Napisałem, że były.
Ryby kupuję w innym miejscu.
Za byka sorki.


Spoko FUX... (zaraz Cię edytuję) ... ale lata temu miałam firmę nad sklepem z robalkiem :) serwisanci idąc po coś na śniadanie - robili im codziennie "kontrolę" i zawsze znaleźli coś "świerzego" :)
więc ..... może to norma :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 21.04.2012 13:35

A ja robię zakupy w Biedronce i co? Jestem z tego powodu od Was gorsza? Nawet jeśli w Waszym mniemaniu tak to mam to w d.....

A wracając do tematu głównego. Wszędzie gdzie się da płacę kartą.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.04.2012 17:13

Ja w ogóle nie płacę.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 21.04.2012 17:36

Bocian napisał(a):Ja w ogóle nie płacę.


To wszyscy wiedzą, po co produkować takie puste posty. :D


Kartą płacę jak sie opłaca/jest wygodniej a gotówką jak się opłaca/jest wygodniej/nie można inaczej.

Po prostu nie lubie ideologii.

Ps. A co do Biedronki to mam tak samo jak FUX. Nie robię tam zakupów (bo mam daleko), ale zmuszony byłem w trakcie wyjazdu przez kilka tygodni korzystać z usług tego sklepu. Pomijając specyfikę sklepu to oferowane towary (głównie te inne niż w powszechnie spotykane) były bardzo OK. I bankomat mieli.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.04.2012 23:06

Dajcie trzecią opcję "biorę na zeszyt" ;) :D
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 22.04.2012 08:12

Tika napisał(a):Na stacjach benzynowych płace kartą , na bramkach gotówką-odliczoną, za aprtament gotówką, w sklepach za zwyczaj gotówką, ale używam karty podczas każdego wyjazdu z polski biore tylko gotówkę na apartamenty i na autostratę, resztę podejmuję z bankomatu na miejscu .


rozliczeni dobrze wychodzi zastanawiam się nad podobnym rozwiazaniem wziąść kaske na apartament i torche w razie "W" a potem korzystać z karty i bankomatów
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.04.2012 11:08

Kiepura napisał(a):Kartą płacę jak sie opłaca/jest wygodniej a gotówką jak się opłaca/jest wygodniej/nie można inaczej.

To wszyscy wiedzą, po co produkować takie puste posty. :D
moscatel
Croentuzjasta
Posty: 231
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) moscatel » 22.04.2012 11:11

Gdzie się da to kartą, tam gdzie się nie da, gotówką wybraną z bankomatu w danym kraju. Na drogę biorę zawsze kilkadziesiąt euro gotówką, na wszelki wypadek. Jedynym wyjątkiem, kiedy wożę ze sobą gotówkę, jest sytuacja, w której akurat mam w domu zarobione wcześniej euro gotówką (czasem mi się zdarza) - wtedy po prostu nie opłaca mi się inaczej, jak gotówką, bo musiałabym sprzedać euro w kantorze, wpłacić na konto, a potem bank znów by mi przeliczał na euro czy inną walutę.
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 22.04.2012 12:42

I karta i gotówka. Zawsze mam gotówkę przy sobie - a kartą płacę tam gdzie można i w zasadzie większe kwoty - np paliwo , bramki - czasem podróżując po kilku krajach tranzytem niewygodne i kłopotliwe dla mnie jest posiadanie kilku różnych walut więc wygodniej jest (jak to możliwe ) płacenie kartą lub posiadanie euro waluty .Nie zdażyło mi się mając przy sobie euro mieć problemy z płatnościami .
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 06.05.2012 15:51

Szukam teraz banku który miałby w ofercie konto walutowe w HRK z przypisana do niego kartą - jakby ktoś coś wiedział to proszę o info.
Ostatnio edytowano 13.01.2014 00:45 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 06.05.2012 16:37

@Mosqito, ciekawe rzeczy piszesz...

Ja zaś mam odwrotne doświadczenia i to nawet ostatnimi czasy z tak egzotycznego kraju, jak Izrael. Płaciłem kartą, gdzie się dało, a poza tym wybierałem często gotówkę z bankomatu. W zasadzie wyłącznie z bankomatów banku Hapoelim. I wychodziłem na tym korzystnie. Przelicznik był mniej więcej 1 NIS = 0,85 PLN, zaś w Polsce kurs oscylował około 0,89,-0,91 złotego za szekela.

Karta MasterCard z mBanku.
pazi
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pazi » 07.05.2012 01:22

Witam
W zeszłym roku w kilku knajpach w Chorwacji również tych bardziej eleganckich spotkałem się z odmową przyjęcia płatności kartą. Czy po prostu dałem się zrobić na szaro czy ktoś z Was rez z takimi praktykami się spotkał?

Pozdr
Pazi
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 07.05.2012 07:08

Ja osobiście nie sptkałem się nigdzie z odmową przyjęcia płątności kartą, ale zawsze przed dokonaniem zamówienia pytam czy przyjmują ten sposób płatności .
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 07.05.2012 22:49

Opłaty za autostrady zdecydowanie kartą! Pas "No cash" - zero korków, szybko i sprawnie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacisz kartą czy gotówką - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone