Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji - pomóżcie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.06.2014 20:22

PODGORA, bo:
1. przyzwoita odległość z Polski, nawet centralnej
2. na obrzeżach ustronne plaże
3. ale wieczorem deptak zamienia się w tętniącą życiem ulicę
4. bez dyskotek
5. plaża z przyjemnymi kamykami, a nie skały, beton lub co gorsza piasek
6. w pobliżu duże kurorty jak Marakska z Lidlem i dużym Konzumem
7. przyroda za pasem: PN Biokovo
8. świetne miejsce wypadkowe do zwiedzania (nawet Dubrownik można zaliczyć) także BiH
9. zabytki Unesco pod nosem - Split
10. miasto portowe i przemysłowe też pod nosem - Split
11. możliwość wycieczki na wyspy
12. w powrocie możliwość odwiedzenia Plitvic
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.06.2014 20:23

Rafal_X napisał(a):
mirko napisał(a):Obrazek

A są inne? To poproszę o info :lol:


http://www.istriaexperience.com/hr/kanegra-beach
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.06.2014 20:27

piekara114 napisał(a):PODGORA, bo:
1. przyzwoita odległość z Polski, nawet centralnej
2. na obrzeżach ustronne plaże
3. ale wieczorem deptak zamienia się w tętniącą życiem ulicę
4. bez dyskotek
5. plaża z przyjemnymi kamykami, a nie skały, beton lub co gorsza piasek
6. w pobliżu duże kurorty jak Marakska z Lidlem i dużym Konzumem
7. przyroda za pasem: PN Biokovo
8. świetne miejsce wypadkowe do zwiedzania (nawet Dubrownik można zaliczyć) także BiH
9. zabytki Unesco pod nosem - Split
10. miasto portowe i przemysłowe też pod nosem - Split
11. możliwość wycieczki na wyspy
12. w powrocie możliwość odwiedzenia Plitvic

To samo w i z TUCEPI. :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 20:29

O wspomnianej w pierwszym poście Istrii też sporo info tutaj:
gdzie-jechac-regiony-i-miejscowosci-istria-t17957.html

Co do Podgory i Tucepi, Riwiera Makarska ma oczywiście sporo zwolenników, co nie dziwi w kontekście pięknych krajobrazów. Tę popularność widać szczególnie na plażach.
justawaja
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justawaja » 26.06.2014 20:33

Dziękuje tym zyczliwym i nieżyczliwym osobom, nie chciałam wzbudzić takiego poruszenia ;) nie mam zbyt wielkich wymaganiach, grunt żeby było ciepło i plaża w miarę piaszczysta żeby dało się posiedzieć na plazy nie kalecząc nóg, pochodzę z północno wschodniej Polski więc jest to kawałek drogi w związku z tym wolałabym coś na północy Chorwacji...
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.06.2014 20:34

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 20:36

justawaja napisał(a): wolałabym coś na północy Chorwacji...


ktora-miejscowosc-na-istrii-polecacie-t21478.html

Co do plaż - skały to nie to samo, co np. otoczaki i naturalny żwir. Ale o wyższości tych ostatnich nad piachem też już sporo napisano na forum. W obuwie na plażę i do wody i tak musisz zainwestować, choćby ze względu na temperaturę podłoża.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 20:57

Ostatnio edytowano 26.06.2014 21:14 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 21:06

A w piachu mieszka riba pauk. :mrgreen: :lool:
Michał1994
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał1994 » 26.06.2014 21:06

Od siebie polecam na początek jechać do Riwiery Makarskiej. Bardzo ładne są miasteczka takie jak: Brela, Baška Voda, Tučepi, Makarska - jako główne miasto. Proponuję pozwiedzać te miejscowości, natomiast co roku ( jeśli fundusze pozwolą ) wybierać się na konkretne wyspy, np: Pag, Hvar, Brać, Krk, Korčula i.t.d Myślę, że jako osoba, która jedzie pierwszy raz do Chorwacji jest to dobry wybór :-)
Mnie się nie podobało na Istrii. Jakoś mnie "odrzuca" ten Półwysep. Może to być spowodowane tym, że kiedyś jak tam byłem, to miałem dosyć nieciekawy apartament i stąd się mogło to wziąć, ale można spróbować tam pojechać, jednak szukać czegoś w miarę ładnego ( chociaż na zdjęciach to wiadomo, że wszystko ładnie ). Jadąc do Chorwacji trzeba też sprawdzać odległości położenia apartamentów od plaży, żeby to nie były kilometry, ponieważ więcej się nachodzisz, niż będzie to odpoczynek. Pomyśleć, że trzeba nosić parasole, leżaki i całość na plażę i tak codziennie po kilkaset metrów to uciążliwe.

Życzę miłego i przede wszystkim udanego odpoczynku :-)
Pozdrawiam, Michał.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.06.2014 21:13

Michał1994 napisał(a):Od siebie polecam na początek jechać do Riwiery Makarskiej.

Od siebie polecam na początek na Istrię , bo jak się pojedzie na Rivierę to na Istrię już się nie będzie chciało.
Michał1994
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał1994 » 26.06.2014 21:18

To prawda :-) Na Riwierze Makarskiej jest bardzo ładnie :-) Można odwiedzić Istrię.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 26.06.2014 21:38

Michał1994 napisał(a):(...) Pag, (...)

To ja akurat nie polecam na pierwszy raz. Można się mocno zrazić do tej pustyni.
Choć po przeczytaniu paru relacji z tego forum, jeszcze kiedyś bym się chętnie wybrał.

Michał1994 napisał(a):Mnie się nie podobało na Istrii.

Powiedzmy sobie szczerze, że półwysep Istria jest "inny" niż Dalmacja. Klimat lekko łagodniejszy (nie wieje tak nocami, jak w Omiszu), wybrzeże inne i brak wysokich gór w tle. Ale kraj ten sam, Adriatyk ten sam. Urok jakiś sobie ma, a że niektórzy wolą Dalmację, to już kwestia indywidualnych upodobań.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 21:56

Rafal_X napisał(a):
Michał1994 napisał(a):(...) Pag, (...)

To ja akurat nie polecam na pierwszy raz. Można się mocno zrazić do tej pustyni.

A ja moich znajomych zabrałam na pierwszy wyjazd do Chorwacji właśnie na Pag :mrgreen:
Tu:
Obrazek
I tu:
Obrazek
I jeszcze tutaj:
Obrazek

A potem pojechaliśmy razem na Makarską Riwierę na drugi tydzień urlopu. I zgadnijcie, gdzie im się podobało bardziej? Niewiarygodne, ale właśnie na Pagu... 8O
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.06.2014 22:01

Na Pagu nie byłem , ale zaczyna mi się tam coraz bardziej podobać , ale problem w tym , jak już powiedziano na Cropli tam "szału nima , bo nic nima" . :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy raz w Chorwacji - pomóżcie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone