Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pomozcie - region i nieduza miejscowosc na pierwszy raz ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marfik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2009
pomozcie - region i nieduza miejscowosc na pierwszy raz ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfik » 16.07.2009 23:17

Witam,
jako ze dotychczas bylem tylko czytelnikiem to chcialem sie przywitac z okazji mojego pierwszego postu :) I prosze nie bijcie mnie za to pytanie, od czytania mam juz naprawde metlik w glowie i zostala mi jedynie nadzieja na jakies inspirujace sugestie. Postaram sie w miare dokladnie opisac jakiego miejsca szukam.

Powinno byc:
- ladne i czyste, zwlaszcza brzeg i woda
- dobre miejsca do plazowania
- w miare mozliwosci niezatloczone
- raczej mniejsza miejscowosc (500-5000 mieszkanców)
- jakas knajpka gdzie mozna cos ciekawego zjesc (nie wydajac fortuny)
- polozone na wyspie polaczonej z ladem mostem, ewentualnie na kontynencie, w ostatecznosci na wyspie do ktorej plywa prom

Dobrze by bylo gdyby w tym miejscu byly tez szanse na jakas wolna kwatere (najchetniej z dostepem do kuchni) dla 2 osob, jade na poczatku sierpnia i nie bede nic rezerwowal wczesniej. Biore tez pod uwage podzielenie 2 tygodni miedzy wiecej niz jedno miejsce.

Z lektury forum sklaniam sie ku Krk (Stara Baska albo okolice Punat), ewentualnie ktoras z miejscowosci na Pag. Ale podobno m dalej na poludnie tym lepiej... Pomozcie prosze, chorwacje znam praktycznie tylko ze zdjec i tego forum.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.07.2009 08:14

To może Moscenicka Draga przypasuje.
http://www.tz-moscenicka.hr
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 17.07.2009 10:13

Na półwyspie Peljesac : Zuljana, Trstenik, Loviste.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 17.07.2009 16:03

Wykorzystaj swe skłonności i kieruj się na Starą Baśkę :D
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005
Re: pomozcie - region i nieduza miejscowosc na pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 18.07.2009 09:32

marfik napisał(a):
Powinno byc:
- ladne i czyste, zwlaszcza brzeg i woda
- dobre miejsca do plazowania
- w miare mozliwosci niezatloczone
- raczej mniejsza miejscowosc (500-5000 mieszkanców)
- jakas knajpka gdzie mozna cos ciekawego zjesc (nie wydajac fortuny)
- polozone na wyspie polaczonej z ladem mostem, ewentualnie na kontynencie, w ostatecznosci na wyspie do ktorej plywa prom

Dobrze by bylo gdyby w tym miejscu byly tez szanse na jakas wolna kwatere (najchetniej z dostepem do kuchni) dla 2 osob, jade na poczatku sierpnia i nie bede nic rezerwowal wczesniej. Biore tez pod uwage podzielenie 2 tygodni miedzy wiecej niz jedno miejsce.


Takie coś to tylko w Erze.... :wink:
gdyby istniało w realu ,przestało by istnieć, jako że wszyscy byśmy tam pojechali.Zawsze są jakieś plusy i minusy.
Ale coś zbliżonego podał kolega Cosmo.Pozdrav
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.07.2009 20:26

Jac , proszę Cię ... nie odbieraj marfikowi marzeń i pięknych snów :wink: :D
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 18.07.2009 21:23

Witam i polecam na spokojne wczasy miejscowość Vinisce koło Mariny willa Albatros oddana do użytku 2 lata temu.Wszystkie pokoje mają klimatyzacje,aneks kuchenny (w pełni wyposażony ),prysznic ,balkon albo od podwórka (taniej) albo piękny widok na zatokę i plażę.Gospodarze są bardzo mili,gospodarz ma ksywkę "doktor" i przyrządza bardzo smaczną ośmiornice .
http://www.apartmani-andjelic.hr/galerija.php
http://www.chorwackie.pl/zakwaterowanie ... nisce.html
natart
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natart » 20.07.2009 06:33

Witajcie

ja absolutnie nie polecam Vinisce (mimo, ze mieliśmy zapłacony zadatek - nie zostaliśmy w tej miejscowości, po pierwsze z powodu plaży - 1 metr szerokości i ulica , , po drugie trafiliśmy fatalną kwaterę)

świetnie jest w Marinie - szeroka plaża, schodzi sie ze skarpy, wiec cicho i bezpiecznie, trochę cienia, dość daleko w morzu płytko i bardzo czysto. W porcie fajna i niedroga knajpka - 5 Ferali zdaje się . Naprawdę fajne miejsce.
Jeśli chcesz to mam namiary na kwaterę, zreszta mozna tez pojechać w ciemno (ten gospodarz często stoi na przystanku z kartką, nie mówia po ang i nigdzie sie nie ogłaszają, więc ciągle ma coś wolnego).
Pozdrawiam
N
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 20.07.2009 13:33

natart napisał(a):Witajcie

ja absolutnie nie polecam Vinisce (mimo, ze mieliśmy zapłacony zadatek - nie zostaliśmy w tej miejscowości, po pierwsze z powodu plaży - 1 metr szerokości i ulica , , po drugie trafiliśmy fatalną kwaterę)

świetnie jest w Marinie - szeroka plaża, schodzi sie ze skarpy, wiec cicho i bezpiecznie, trochę cienia, dość daleko w morzu płytko i bardzo czysto. W porcie fajna i niedroga knajpka - 5 Ferali zdaje się . Naprawdę fajne miejsce.
Jeśli chcesz to mam namiary na kwaterę, zreszta mozna tez pojechać w ciemno (ten gospodarz często stoi na przystanku z kartką, nie mówia po ang i nigdzie sie nie ogłaszają, więc ciągle ma coś wolnego).
Pozdrawiam
N

Fakt jeśli chodzi o plaże to w niektórych miejscach jest dość blisko do drogi.Każdy lubi coś innego ale apartamenty są różne,my na przykład byliśmy u jednego dziadka który za kwaterę coś w stylu lat 70-80 (stare meble,telewizor czarno biały) wilgoć chciał 40 euro :roll: ale naszczęście trafiliśmy do willi "ALBATROS" i tam nam się spodobało :D
natart
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natart » 20.07.2009 14:10

właśnie, jeśli kwatera jest ok, to mozna sobie jeździć na plażę gdzieś indziej. Ja włąśnie miałam zarezerwowane "apartamenty" Damir i nie polecam nikomu, wilgoć, zapach muchozolu, stare meble, katastrofa. Straciliśmy łącznie 300 Euro zaliczki. Nie polecam absolutnie agencji Smokvina Travel. Wprowadzają w błąd. Teraz po powrocie napisała nam czlowiek z tejze agencji, że plaża w zeszłym roku była super, ale ją zalało (???) i nie zdążyli odbudować. Szok :)


Z vinisce spieprzaliśmy (przepraszam za wyrażenie) w podskokach, nie bardzo sie rozgladając, 1500 km drogi i taka nopra na końcu.
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 20.07.2009 16:33

A ja polecam Vinisce bardzo gorąco :-). Jadę tam juz czwarty raz. Nam się trafili fantastyczni gospodarze, na samym koncu wsi, plaza prywatna (betonowa), cihutko, zero tloku.

Dla amatorów ciszy, spokoju, plywania (takze na łodkach itp) - wymarzone miejsce.

Zgadzam sie natomiast, że kwatery sa tam rózne i taka w "centrum" przy śmiertniku to nie jest coś o czym marzy przeciętny turysta :-).

Pozdrav!
marfik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfik » 20.07.2009 18:34

A czy woda w takich zatokach jak ta przy ktorej polozone sa np. Vinisce nie odbiega czystoscia od miejsc bardziej wysunietych w morze ?
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 20.07.2009 21:37

marfik napisał(a):A czy woda w takich zatokach jak ta przy ktorej polozone sa np. Vinisce nie odbiega czystoscia od miejsc bardziej wysunietych w morze ?

Byłem w czerwcu w Vinisce i woda była bardzo czysta nie wiem jak jest w innych rejonach ale tam było OK a co do zatoki to w Vinisce w najgłębszym miejscu zatoka ma około 6-7 metrów.Ale jak się wypłynie to już około 70metrów.
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 21.07.2009 09:20

marfik napisał(a):A czy woda w takich zatokach jak ta przy ktorej polozone sa np. Vinisce nie odbiega czystoscia od miejsc bardziej wysunietych w morze ?


Woda jest czysta. Vinisce leży w głebokiej zatoce, można sobie znależć cichy zakątek wolny od ludzi. Ale w samym centrum wioski, gdzie jest plaża ogólna (tłok) woda jest też czysta.
:D
Kami
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kami » 21.07.2009 12:30

Byłam w zeszłym roku na Pagu i Cresie. Obie wyspy przepiękne i szczerze polecam na pobyt. Na Pagu są wspaniałe księżycowe krajobrazy (dużo wzgórz z białego kamienia o niesamowitych kształtach), miejscowości rozrywkowe (Novalja), ale też niezwykle kameralne, malutkie wioski (apartamenty i sklepy oraz knajpki).

Cres - dużo bardziej zróżnicowany - każdy znajdzie tam coś dla siebie - począwszy od miasta Cres z atmosferą kosmopolityczną i wyglądem Wenecji, po niezwykłej urody, jakby zatrzymane w czasie miejscowości Valun czy Lubenice (dawna osada piracka 500 m npm) (kempingi- Valun), nie wspominając o przepięknym Velkim i Malym Losinju.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
pomozcie - region i nieduza miejscowosc na pierwszy raz ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone