Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz w Chorwacji - pomóżcie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 26.06.2014 22:05

Mikromir napisał(a):
Rafal_X napisał(a):To ja akurat nie polecam na pierwszy raz. Można się mocno zrazić do tej pustyni.

A ja moich znajomych zabrałam na pierwszy wyjazd do Chorwacji właśnie na Pag :mrgreen:
Tu:(...)
I tu:(...)
I jeszcze tutaj:(...)

A potem pojechaliśmy razem na Makarską Riwierę na drugi tydzień urlopu. I zgadnijcie, gdzie im się podobało bardziej? Niewiarygodne, ale właśnie na Pagu... 8O


Ty wiesz, ja wiem. ALe już moja żona powie, że trzeba tyle na te plaże iść... A jeszcze inni, sądząc po jakości stawianych tutaj pytań wymuszą groźbą, żeby im navi zaprogramować, albo helikopter wynająć.

maniust napisał(a):(...) ale problem w tym , jak już powiedziano na Cropli tam "szału nima , bo nic nima" . :lol:

Otóż to. Nie każdemu chce się 4 litery podnieść, szczególnie jak ciął 1500km z Polski. Ja wiem, że w pobliżu jest Nin, Zadar, kanion Zrmanje.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 22:20

maniust napisał(a): problem w tym , jak już powiedziano na Cropli tam "szału nima , bo nic nima" . :lol:

A dyć to świynto prowda jest. :wink: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.06.2014 22:28

Rafal_X napisał(a): ...moja żona powie, że trzeba tyle na te plaże iść...


Tylko na Beritnicę. Reszta już, że tak powiem, z górki :mrgreen:
Obrazek

A propos Beritnicy - anakina jakoś tu nie widać, dziwne... :oczko_usmiech:
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 26.06.2014 22:38

Zwykle się w takich wątkach nie wypowiadam, bo jak ktoś wcześniej zauważył: "mnóstwo podpowiedzi i każdy poleca to, co lubi". A kończy się zwykle tym, że pytający ma jeszcze większy mętlik w głowie niż przed zadaniem pytania :) . Tym razem chciałbym jednak coś autorce podpowiedzieć. Z uwagi na odległość polecam wyspę Krk. A już totalnie fajnie byłoby na Cres lub Losinj :) . Fakt, ja też polecam to, co lubię... Ale byłem wiele razy w Dalmacji, mam porównanie i wiem, że Losinj na 100% "daje radę" :)
justawaja
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justawaja » 27.06.2014 09:29

Faktycznie mam coraz większy mętlik w głowie.. ;) Chciałabym żeby plaża umożliwiała dłuższe przebywanie na niej :)
skaynet
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) skaynet » 27.06.2014 10:37

Byłem w Dalmacji i na Istrii, i znowu w Dalmacji i jednak wolę Istrię. Nie piszecie wyraźnie, że są tam różne klimaty. Klimaty w sensie odbierania wrażeń z otoczenia, widoków (dla mnie jednak pustynia) ale i pogodowo jest to inny rejon. Jeździmy do Cro z dwoma psami i to zdecydowało, że wybieramy ostatecznie Istrię (klimat łagodniejszy, w sensie że chłodniej, psom lżej). Do tego jest tam jednak trochę zieleni, choć gaików oliwnych raczej mniej, które są dla nas bardzo urokliwe. Czyli podsumowując, trzeba sobie jednak zdawać sprawę, co się woli, co się bardziej lubi. Choć zgadzam się z przedmówcą, że lepiej stopniować sobie wrażenia, zanim wybierze się swoje miejsce, i zacząć od Istrii.
justawaja
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justawaja » 27.06.2014 11:37

A co powiecie na Moscenicka Draga? Ewentualnie Opatija? Bo słyszałam że są tam dosyć ładne plaże :) Może polecicie mi jakiś przyzwoity pensjonat lub prywatne kwatery z pokojami 2- osobowymi? Radzicie rezerwować wcześniej czy na miejscu szukać? :) Dzięki za pomoc :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.06.2014 12:50

Zauważyłaś wyszukiwarkę w prawym górnym rogu tej strony?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.06.2014 12:52

Mikromir napisał(a):A propos Beritnicy - anakina jakoś tu nie widać, dziwne... :oczko_usmiech:


A niby po co na tę Beretnicę?? 8O
Przeciez tam.....nic nie ma. :roll: :mrgreen:
maniust napisał(a):Na Pagu nie byłem , ale zaczyna mi się tam coraz bardziej podobać , ale problem w tym , jak już powiedziano na Cropli tam "szału nima , bo nic nima" . :lol:

Oczywiście. :D
Dlatego ja wszystkim polecam Brelę i Makarską. :mrgreen:
I jeszcze Piej-le-szak. :oczko_usmiech:

Bo na Pagu to panie nudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....... :roll:
Załączniki:
IMG_0422.JPG
rafal tarnowo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal tarnowo » 29.06.2014 10:47

szukam kwatery na pagu blisko morza proszę o pomoc jade we wrześniu adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
rafal tarnowo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal tarnowo » 29.06.2014 10:49

kokos0 napisał(a):Jeśli chcesz spokój i płytką wodę to polecam Bibinje koło Zadar :D :papa:

a morze jakies namiary na kwatere blisko morza adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.06.2014 10:51

rafal tarnowo napisał(a):szukam kwatery na pagu blisko morza proszę o pomoc jade we wrześniu adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Po pierwsze - we wrześniu w ciemno.
Po drugie - pytania np. tutaj: apartament-wakacje-2014-t43837-1020.html
Po trzecie - szukaj: noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
Po czwarte - obowiązkowe lektury (jak zwykle): klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html
justawaja
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justawaja » 29.06.2014 19:18

Witam
szukam apartamentu ( z łazienka i kuchnią) dla dwóch par na Pagu, najlepiej blisko plaży
najlepszy termin 21.07-30.07.2014 cena do 70zł (15-17 euro) za osobę za noc
czy ma ktoś namiary na coś fajnego i najlepiej sprawdzonego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam :)
justawaja
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) justawaja » 30.06.2014 19:12

Pomożecie? Może jakaś sprawdzona kwatera koło Zadaru? ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.06.2014 19:31

justawaja napisał(a):Pomożecie? Może jakaś sprawdzona kwatera koło Zadaru? ;)


Brzmi jak jęk rozpaczy...
Sprawdzone kwatery już dawno polecone i zabookowane w tym terminie. W jakichś lastach szukałaś?

Tu pyta się o apartmany między innymi: apartament-wakacje-2014-t43837.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Pierwszy raz w Chorwacji - pomóżcie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone