Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi Otok?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tyoka5
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.04.2018
Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi Otok?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tyoka5 » 29.04.2018 14:13

Witam serdecznie.

Zawitałem tutaj na forum, ponieważ zamierzamy wyjechać na wakacje do Chorwacji po raz pierwszy. I stąd zwracam się do Was z prośbą aby doradzić Nam co wybrać na pierwszy raz :lol:

Decyzja w sumie o Chorwacji została dzisiaj podjęta i tak od rana przeglądam tematy odnośnie różnych lokalizacji.
Wybierzemy się w 4 osoby dorosłe oraz jedno dziecko w wieku 11 lat. Termin mamy jedyny możliwy ze względu na pracę tj. od 5 sierpnia do 10. Wiem, że mało dni ale no nie ma innej możliwości.

W głównej mierze zależy nam na spokojniej wiosce, gdzie wieczorem można wyjść na piwo i podziwać morze, gdzie także jest dużo restauracji i co najważniejsze piękne "nieprzeludnione" plaże z błękitną wodą. Zwiedzać dużo raczej nie będziemy. Co najwyżej tylko to co jest w bliskiej odległości.

Wytypowałem dzisiaj 3 lokalizacje, które z informacji zawartych w internecie powinny nam odpowiadać - ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie :) oczywiście liczę także na inne propozycje.
Co wybrać?

1. Wyspa HVAR - okolice np. miasteczka Zavala lub Jelsa?

2. Wyspa PAG - odnośnie tej wyspy przeglądałem temat kogoś kto mieszkał w mieście PAG tak więc może tam?

3. Wyspa RAB - a może okolice Loparu? Podobno jest tam piękna plaża Paradise Island.

4. Wyspa DUGI OTOK - przeglądałem temat jednego z użytkowników odnośnie jego pobytu w Sali. Bardzo nam się też spodobało i bierzemy to pod uwagę.

Proszę o pomoc :D Także ważne będą dla mnie uwagi odnośnie szukania noclegów - prawdopodobnie chcemy apartament jakiś i tak się zastanawiam czy szukać na booking? Budżet jaki byśmy chcieli przeznaczyć za te 5 nocy za wszystkich to max 800-1000e za przyzwoite warunki a nie "melinkę" :)
A może ktoś ma namiary na sprawdzone apartamenty w dobrej cenie?

Pozdrawiam
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 29.04.2018 15:07

Wszystkie wyspy które wybrałeś mają swój urok i zarazem każda jest inna. Ponieważ urlopu nie masz zbyt wiele wybrałbym Pag. Nie dlatego,że jest ładniejsza od innych, ale jest to jedyna wyspa z wybranych przez Ciebie, na którą można dopłynąć promem jak i dojechać autem przez most. Polecam jako bazę noclegową miejscowość Mandre. Na forum jest sporo relacji o tej księżycowej wyspie,więc nic tylko korzystać. :D
Tyoka5
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.04.2018
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tyoka5 » 29.04.2018 15:28

Bratwojciech napisał(a):Wszystkie wyspy które wybrałeś mają swój urok i zarazem każda jest inna. Ponieważ urlopu nie masz zbyt wiele wybrałbym Pag. Nie dlatego,że jest ładniejsza od innych, ale jest to jedyna wyspa z wybranych przez Ciebie, na którą można dopłynąć promem jak i dojechać autem przez most. Polecam jako bazę noclegową miejscowość Mandre. Na forum jest sporo relacji o tej księżycowej wyspie,więc nic tylko korzystać. :D


Ok dziękuje za rade - pytanie mam odnośnie tej miejscowości. Jeżeli bym tam szukał noclegu to są w mieście jakieś ładne spokojne plaże, tak żeby poleżec cały dzień? (ahh wymogi żony żeby było bliziutko na ładną plażę)

A skoro jesteśmy już przy wyspie PAG to też co myślićie o miejscowości PAG i Bosana? Wyczytałem i wypatrzyłem na google maps, że jestem tam wiele fajnych miejsc do plażowania - spokojnych zatoczek.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.04.2018 16:37

Ja mimo wszystko wybrałabym Hvar. Pag kocham, ale na cały wyjazd brakłoby mi klimatu Dalmacji i zieleni. No i brak cudnych miasteczek do zwiedzania. Zavala byłaby świetnym pomysłem ale jeżeli jednak Pag to tylko Bosana :wink:
Tyoka5
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.04.2018
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tyoka5 » 29.04.2018 17:13

wiolek_lp napisał(a):Ja mimo wszystko wybrałabym Hvar. Pag kocham, ale na cały wyjazd brakłoby mi klimatu Dalmacji i zieleni. No i brak cudnych miasteczek do zwiedzania. Zavala byłaby świetnym pomysłem ale jeżeli jednak Pag to tylko Bosana :wink:


Też właśnie dochodzimy do wniosku chyba, że wybierzemy Hvar.
Teraz mały dylemat - więcej fajnych apartamentów jest w Jelsie lub mieście Hvar. Tak więc jakieś różnice między Jelsą a Zavalą?

I w jaki sposób Wy szukacie apartamentów na Chorwacji? Booking, czy może inne strony?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.04.2018 17:14

Tyoka5 napisał(a): Termin mamy jedyny możliwy ze względu na pracę tj. od 5 sierpnia do 10. Wiem, że mało dni ale no nie ma innej możliwości.

W głównej mierze zależy nam na spokojniej wiosce, gdzie wieczorem można wyjść na piwo i podziwać morze, gdzie także jest dużo restauracji i co najważniejsze piękne "nieprzeludnione" plaże z błękitną wodą. Zwiedzać dużo raczej nie będziemy. Co najwyżej tylko to co jest w bliskiej odległości.


To są sprzeczne wymagania.
Jeśli jest dużo restauracji, to znaczy że musi być też dużo ludzi, którzy je utrzymują, prawda? A jeśli jest dużo ludzi, to nie jest spokojnie, a plaże są przeludnione. Nie mówiąc już o plażach w szczycie sezonu, czyli w 1 połowie sierpnia.
Zatem ściągam Cię na ziemię.

W Pagu na Pagu będzie bardzo dużo ludzi na plaży, będą jednak też restauracje w mieście. Natomiast za miastem znajdziecie ładne plaże - szczególnie za Bošaną wspomnianą przez Wiolę (Dubrava, Sv. Marija, Sv. Marko, Filino). Oczywiście trzeba też odwiedzić plaże za Metajną (szczególnie Beretnicę kilometr z buta). Ludzie często stacjonują w Pagu lub Mandre, ale plażują poza nimi, bo najładniejsze i spokojne plaże są poza miejscowościami - jest na nich szansa znaleźć zakątek tylko dla siebie nawet w sezonie, szczególnie np. na Filino. Polecam lekturę:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html

Hvar to piękna wyspa. Nie wiem ile knajpek jest w Zavali, to właściwie taka turystyczna wieś, ale to dla mnie jedne z najbardziej malowniczych widokowo okolic na tej wyspie, no i zawsze można podjechać do uroczych spokojnych plaż za Zavalą w stronę Gromin Dolac. Z kolei w Jelsie będzie więcej knajpek oraz kamiennych uliczek i zakamarków, jak to w mieście, za to także więcej skalistych plaż. To bardzo różne miejsca.
Lektura:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

Nie znam Dugiegi Otoku, a te jakieś piaszczyste Rajskie Plaże na Rabie pełne będą hałaśliwych maluchów - wiadomo, piasek i długa płycizna. Z jedenastolatkiem warto snorkować przy kamienistych plażach, takie też się tam pewnie znajdą - lepsze widoki pod wodą. Ale wyspa ładna, a jej stolica - piękna.

Ogólna rada: pisz w każde z wymienionych miejsc, bo jeśli szukasz apartamentu na szczyt sezonu, to i tak dużego wyboru już mieć nie będziesz i pewnie pojedziesz tam, gdzie jeszcze znajdziesz apartament.

noclegi-w-chorwacji-apartamenty-i-pokoje-t17804.html#p249017
bank-kwater-f39.html
http://visit-hvar.com/search.php
http://www.visit-pag.com/accommodation-search.php

Plaże:
http://www.beachrex.com/en/croatia

Powodzenia.
Tyoka5
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.04.2018
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tyoka5 » 29.04.2018 17:23

Mikromir o taką odp właśnie mi chodziło.

Dziękuję bardzo.

A co do nieprzeludnionych plaż i dużej ilości knajpek to źle to ująłęm :lol: Miałem na myśli, żeby w ogóle jakieś były (obiad czy tam piwko wieczorem).
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 29.04.2018 18:00

Tyoka5 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Ja mimo wszystko wybrałabym Hvar. Pag kocham, ale na cały wyjazd brakłoby mi klimatu Dalmacji i zieleni. No i brak cudnych miasteczek do zwiedzania. Zavala byłaby świetnym pomysłem ale jeżeli jednak Pag to tylko Bosana :wink:


Też właśnie dochodzimy do wniosku chyba, że wybierzemy Hvar.
Teraz mały dylemat - więcej fajnych apartamentów jest w Jelsie lub mieście Hvar. Tak więc jakieś różnice między Jelsą a Zavalą?

I w jaki sposób Wy szukacie apartamentów na Chorwacji? Booking, czy może inne strony?

Hvar ma swój urok, jak każda z wybranych przez Ciebie wysp. Rejs ze Splitu to około 2h,a Ty jedziesz w szczycie sezonu na kilka dni. Musisz dotrzeć na prom na odpowiednią godzinę i nie masz żadnych gwarancji, że nim popłyniesz. Dlatego wskazałem na przewagę Pagu nad resztą. :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 29.04.2018 18:16

To co mój przedmówca napisał jest kluczowe. Jedziesz na 5 dni i chcesz katować się w sezonie jeszcze promem. Nie zdążysz odpocząć po podróży, a już trzeba będzie się zwijać. Przy tak krótkim pobycie i w dodatku nastawionym głównie na plażing i wypoczynek , szukaj miejsca nie koniecznie na wyspach, a jeżeli już musi być wyspa to z mostem lub bliższa północnej Dalmacji. Jak ja bym to zrobił na Twoim miejscu. Wbijam ilość osób, termin, odległość od morza i szukam. Potem, te co mnie interesują, dokładnie weryfikuję z google maps. Jeżeli miasteczko jest ok, apartament stoi w tym samym miejscu co w ofercie, szukam kontaktu bezpośredniego z właścicielem, albo jeżeli cena jest dla mnie ok rezerwuję ze strony.
Tu zrobiłem pierwszą część za Ciebie :wink:
https://www.casamundo.pl/szukaj?destina ... d=sacmnp_d
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.04.2018 18:23

W sumie można jeszcze pojechać do Starej Baški na Krku. Blisko, z mostem, plaże w miarę ok., niezła szczególnie jak ktoś nie chce zwiedzać. W sam raz na krótki wypad.
wyspa-krk-na-poczatek-co-gdzie-i-jak-t30643.html
etc.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 29.04.2018 18:27

Mikromir napisał(a):W sumie można jeszcze pojechać do Starej Baški na Krku. Blisko, z mostem, plaże w miarę ok., szczególnie jak ktoś nie chce zwiedzać. W sam raz na krótki wypad.

Starej Basi proszę mi tu tak intensywnie nie reklamować :wink: :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.04.2018 18:29

Habanero napisał(a): Starej Basi proszę mi tu tak intensywnie nie reklamować :wink: :smo:

Widzę, że krystalizują się plany na... 2019?... :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 29.04.2018 18:31

Mikromir napisał(a):
Habanero napisał(a): Starej Basi proszę mi tu tak intensywnie nie reklamować :wink: :smo:

Widzę, że krystalizują się plany na... 2019?... :lol:

Ścisła czołówka :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi O

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.04.2018 18:42

Tyoka5 napisał(a):Witam serdecznie.

Zawitałem tutaj na forum, ponieważ zamierzamy wyjechać na wakacje do Chorwacji po raz pierwszy. I stąd zwracam się do Was z prośbą aby doradzić Nam co wybrać na pierwszy raz :lol:

Decyzja w sumie o Chorwacji została dzisiaj podjęta i tak od rana przeglądam tematy odnośnie różnych lokalizacji.
Wybierzemy się w 4 osoby dorosłe oraz jedno dziecko w wieku 11 lat. Termin mamy jedyny możliwy ze względu na pracę tj. od 5 sierpnia do 10. Wiem, że mało dni ale no nie ma innej możliwości.

W głównej mierze zależy nam na spokojniej wiosce, gdzie wieczorem można wyjść na piwo i podziwać morze, gdzie także jest dużo restauracji i co najważniejsze piękne "nieprzeludnione" plaże z błękitną wodą. Zwiedzać dużo raczej nie będziemy. Co najwyżej tylko to co jest w bliskiej odległości.

Wytypowałem dzisiaj 3 lokalizacje, które z informacji zawartych w internecie powinny nam odpowiadać - ale jeżeli się mylę to mnie poprawcie :) oczywiście liczę także na inne propozycje.
Co wybrać?

1. Wyspa HVAR - okolice np. miasteczka Zavala lub Jelsa?

2. Wyspa PAG - odnośnie tej wyspy przeglądałem temat kogoś kto mieszkał w mieście PAG tak więc może tam?

3. Wyspa RAB - a może okolice Loparu? Podobno jest tam piękna plaża Paradise Island.

4. Wyspa DUGI OTOK - przeglądałem temat jednego z użytkowników odnośnie jego pobytu w Sali. Bardzo nam się też spodobało i bierzemy to pod uwagę.

Hvar >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

Pag >>> klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028.html

Rab
>>> pytanie-o-rab-t37644.html
>>> wyspa-rab-miasto-rab-t10623.html

Dugi Otok >>> dugi-otok-garsc-informacji-dla-wyjezdzajacych-t50761.html

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz. Którą wyspę wybrać? Hvar, Pag, Rab, Dugi Otok?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone