Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwsza podróż do Chorwacji,kilka pytań,proszę pomóżcie!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jojok21
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2006
Pierwsza podróż do Chorwacji,kilka pytań,proszę pomóżcie!

Nieprzeczytany postnapisał(a) jojok21 » 22.07.2006 19:48

Jadę do Chorwacji niedługo i chciałbym zadac kilka pytań.Jedziemy w 4 osoby-2 dzieci,2 dorosłych

1.Mam 4500 zł(ale wezcie pod wagę,że muszę zapłacić za paliwo z tych pieniędzy).Czy to wystarczający budżet?Nie oczekuję jakich luksusów na miejscu(jadę w ciemno),szukam taniej kwatery 2 gwiazdkowej z dwoma pokojami najlepiej.Czas pobytu jeden tydzień w Chorwacji,2 dni podróże.
2.Jestem z okolic Warszawy,jaką trasę mi polecacie?Przez Słowację i Węgry,czy przez Czechy,Austrie i Słowenię?
3.Jakie miasto mi polecacie?Nie chcę jakiejś wsi-to ma być MIASTO-SŁOWNIE M-I-A-S-T-O.No może nie jakaś metropolia ale zwyczajne miasto,moze miasteczko-ze sklepami,jakąś rozrywką itp.Myślę o Zadarze,czy to dobry pomysł?A i chciałbym żeby były tam ładne plaże i przejrzysta,czysta woda:)
4.Ile będzie kosztowało mnie mniej-wiecej paliwo w obie strony,ja tak liczyłem i mi wyszło około 1000 zł,mam rację?
5.Dzięki z góry za odpowiedzi:)
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 22.07.2006 21:41

Nie wszystko przeliczaj na kasę. Trasa to jasne - przez Słowację (Bratysława) Austrię (Wien , Gratz) Słowenię (Maribor) i dalej.
Zaś do Zadaru bym nie jechał - ale dalej do Dalmacji.

Jest pewna grupa turystów ,która zalicza się do elity przez to, że odwiedza Dalmację a nie jakieś Rieki czy Istrie. Jest Elita z Elity która z Dalmacji Odwiedza Mediugoria i takie też wyciąg wnioski.

Zatem tylko Dalmacja i na krótko do BiH.
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 22.07.2006 22:13

Myśle że 4500 zł w zupełności ci wystarczy przynajmniej nam taka kwota wystarcza ,zakładam że wyżywienie we własnym zakresie i sporo przywiezione z domu.Co do trasy to rzecz gustu ja osobiście jeżdże przez Słowacje i Węgry.Paliwo ok 1000 zł też tak wyliczyłam.Pytasz gdzie jechać polecam riviere Makarską tam wydaje mi się jest najpiękniej.
jojok21
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jojok21 » 23.07.2006 09:24

Dzięki za odpowiedzi,ale właśnie się dowiedziałem,że Nie mogę jechać dalej niż w okolice Zadaru,dlaczego według was Zadar jest zły?
Ostatnio edytowano 23.07.2006 09:55 przez jojok21, łącznie edytowano 1 raz
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 23.07.2006 09:39

...1000 na paliwo? Rozumiem, że masz instalację LPG lub ropniaczka? W przypadku benzyny to raczej będzie kłopot chyba, że omijasz autostrady i masz wyjątkowo oszczędny samochód...Bez wielkich szaleństw 4500pln wystarczy

...co do miejsca? Baska Voda, Brela, Tucepi...podobne i piękne...POLECAM

...Pozdrawiam i życzę udanego urlopu...

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Pierwsza podróż do Chorwacji,kilka pytań,proszę pomóżcie!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone