Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.12.2011 03:33

Wrzesień bywa kapryśny... zwłaszcza jak se bora przyleci.
Nie życzę nikomu takich huraganowych wrażeń jakie miałem dwa razy właśnie we wrześniu (pierwsza połowa, 2005 i 2007r.).
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 31.12.2011 11:47

Pogoda jak kobieta - zmienna jest :) Można mieć przepiękną pogodę zarówno we wrześniu czy nawet październiku i okropną w lipcu (jak ja w tym roku). Nie ma zasady, nie ma czegoś takiego jak gwarancja pogody.
Ja staram się cieszyć obecnością tam nawet w czasie kiepskiej pogody. Chorwacja ma tak wiele do zaoferowania. Nie tylko leżenie na plaży. A często bywa tak, że u nas pada, a wystarczy pojechać gdzieś parę kilometrów dalej i cieszyć się pięknym słońcem.
raf81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 28.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) raf81 » 27.02.2012 08:38

jgx1 napisał(a):siedzimy w Orebic - wczoraj (sobota) nie było plaży ale lało raz, dziś leje co chwile, wyjeżdzamy w czwartek i dopiero wtedy zapowiadają ocieplenie - w zeszłym roku (mój pierwszy wyjazd do Cro) też nie było szału - STWIERDZAM ŻE CHORWACJA JEST DO BANI - człapać się 1500km w jedną strone żeby siedzieć w apartamencie? Odrazu zaznaczam że to MOJE odczucia - cóż ma do tego prawo, wiem że zaraz posypią się na mnie gromy - nic nie poradze że zawiodłem się na tym kraju - niestety piękne widoki, ciekawy kraj do zwiedzania i Jadran nie zrekompensowały mi braku pogody :(
pozdro 4all


Też przerabialiśmy w zeszłym roku 2-gą połowę lipca , ale w tym roku znowu będzie Chorwacja, poza tym nie było tak źle musicie przyznać że zeszłe lato całe było kiepskie. Pomyślcie o tych którzy zostali w Pl wykupili wczasy nad krystalicznym Bałtykiem :P i siedzieli 14 dni w jakimś domku i kto miał gorzej .
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 27.02.2012 11:28

Dla jednych 1500km to poczłapać a dla innych 1600 to śmignąć.
Po co jedziesz tak daleko, jeśli jazda jest nie jest przyjemnością ?
Mętny i zimny Bałtyk zapewne też ma swoich amatorów,
o gustach trudno dyskutować...
yola_73
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yola_73 » 27.02.2012 17:58

eeeeeeeeee to, że pochmurno i pada to nie koniec świata:), pamiętam jak w 2009 w Slatinie było pochmurno, kropiło, kilka osób pod drzewami w kocach a my się kąpiemy, woda cudownie ciepła i super fale, wszyscy na nas patrzyli a my się super bawiliśmy. Podobnie było dwa lata temu.
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 10.03.2012 16:15

Kilka lat temu byłem w Zadarze. Przez tydzień max 28 stopni i kropiło. Żona narzekała, że nie przyjechała tu marznąć. W Polsce były upały. Ale i tak świetnie bawiliśmy się.
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 10.03.2012 20:24

..w tym roku jadę we wrześniu do Splitu może ktoś powiedzieć na jaką pogodę mogę liczyć
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 10.03.2012 23:58

SDI napisał(a):..w tym roku jadę we wrześniu do Splitu może ktoś powiedzieć na jaką pogodę mogę liczyć


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Obstawiam 24,5 i lekkie zachmurzenie.
A tak na poważnie, to jedyna reguła to ta, że nie ma reguł. W ubiegłym roku, gdy 15.09 o 17.30 wsiadałem na prom na Korculę było w cieniu 36 i przez następne dni marzyliśmy o jakiejś małej borze i ochłodzeniu :wink:
Pozdrawiam
K
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 11.03.2012 22:30

raf81 napisał(a):
jgx1 napisał(a):siedzimy w Orebic - wczoraj (sobota) nie było plaży ale lało raz, dziś leje co chwile, wyjeżdzamy w czwartek i dopiero wtedy zapowiadają ocieplenie - w zeszłym roku (mój pierwszy wyjazd do Cro) też nie było szału - STWIERDZAM ŻE CHORWACJA JEST DO BANI - człapać się 1500km w jedną strone żeby siedzieć w apartamencie? Odrazu zaznaczam że to MOJE odczucia - cóż ma do tego prawo, wiem że zaraz posypią się na mnie gromy - nic nie poradze że zawiodłem się na tym kraju - niestety piękne widoki, ciekawy kraj do zwiedzania i Jadran nie zrekompensowały mi braku pogody :(
pozdro 4all


Też przerabialiśmy w zeszłym roku 2-gą połowę lipca , ale w tym roku znowu będzie Chorwacja, poza tym nie było tak źle musicie przyznać że zeszłe lato całe było kiepskie. Pomyślcie o tych którzy zostali w Pl wykupili wczasy nad krystalicznym Bałtykiem :P i siedzieli 14 dni w jakimś domku i kto miał gorzej .


My byłiśmy w drugiej połowie czerwca w Orebić - dwa tygodnie upału, już nawet słońce mnie męczyło.

W tym roku powrót na Rivierę Makarską, po raz drugi Tucepi, także druga połowa czerwca.
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 13.03.2012 19:45

A jak z pogodą w Orebić w sierpniu ? Leje czy raczej świeci?
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 13.03.2012 20:51

Mariusz1 napisał(a):A jak z pogodą w Orebić w sierpniu ? Leje czy raczej świeci?


Świeci codziennie, szczególnie od rana do wieczora, w nocy trochę mniej. Co do opadów to różnie. Zależy którego sierpnia. 15 sierpnia przedpołudnie ma być deszczowe, to samo 18. Od 20 do 24 upalnie i bezchmurnie.

Wybacz zgryźliwość, ale czy naprawdę oczekujesz poważnej odpowiedzi? ;) Prognoza pogody z 5-miesięcznym wyprzedzeniem? :roll:

Chyba że faktycznie jesteś początkujący i pytasz ogólnie o TYPOWĄ dla sierpnia pogodę. W takim razie spodziewaj się upałów, czasem wręcz nieznośnych (co nie oznacza, że niemożliwe jest kilkudniowe załamanie pogody :idea:). Chorwacja to mimo wszystko nie Egipt.

Jest jeszcze możliwość, że zadając takie pytanie, robisz sobie żarty i udało Ci się mnie wkręcić ;).

Pozdrawiam
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 13.03.2012 21:03

Byłem w zeszłym roku pomiędzy 5-20 sierpnia na Rivierze i miałem 14 dni upalnej pogody bez jednego dnia deszczu. Dwa dni tylko ostro powiało. W tym roku jadę pod koniec czerwca i jestem trochę zaniepokojony poprzednimi wypowiedziami o deszczu. Mam nadzieję, że będzie dobrze. :)
marlen
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlen » 25.03.2012 07:17

witam,
my w tym roku jedziemy trzeci raz i kazdy wyjazd byl ok. zawsze jezdzimy pod koniec czerwca, w tym roku jedziemy 23 czerwca okolice makarskiej mysle ze bedzie zaje....

pzd
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 25.03.2012 09:27

Nigdy nie byliśmy w Cro na przełomie sierpnia i września. Trochę (ale tylko trochę) zaniepokoiły mnie wasze sugestie że na przełomie tych miesięcy zawsze jest załamanie pogody. Osobiście niedowierzam w takie analizy. Będąc kilka lat temu w lipcu było takie załamanie pogody że hohoho :roll:

W tym roku jedziemy pod koniec sierpnia za tunel i mam nadzieję że wszystkie załamania pogody zatrzymają się przed tunelem Dingać :wink:
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 08.04.2012 23:01

Jarko1 napisał(a):Dla jednych 1500km to poczłapać a dla innych 1600 to śmignąć.
Po co jedziesz tak daleko, jeśli jazda jest nie jest przyjemnością ?
Mętny i zimny Bałtyk zapewne też ma swoich amatorów,
o gustach trudno dyskutować...


Ja też lubię samochodowe podróże na wakacje, wtedy "śmigam", ale moja żonka woli lecieć samolotem, a ja... no cóż, jeszcze nie leciałem (boję się), ale moja też jeszcze nie leciała...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone