Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 18.08.2011 20:50

Dzis w Orebic przed poludniem na tarasie (w cieniu) 34,1st. !!
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 18.08.2011 21:08

po tych temperaturach w Borku to opalenizna nie zejdzie do gwiazdki, w sobotę to szoku termicznego dostanę po przekroczeniu naszej granicy,ciepłe galoty trzeba wyciągnąć.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.08.2011 22:37

Bodek1 napisał(a):po tych temperaturach w Borku to opalenizna nie zejdzie do gwiazdki, w sobotę to szoku termicznego dostanę po przekroczeniu naszej granicy,ciepłe galoty trzeba wyciągnąć.


Eee tam, dziś 32 było a przyszły tydzień jeszcze cieplej zapowiadają :D
piotr65
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 18.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr65 » 19.08.2011 08:39

Rysio napisał(a):Eee tam, dziś 32 było a przyszły tydzień jeszcze cieplej zapowiadają :D


Właśnie, właśnie, aż się do roboty nie chce chodzić.
Ale właściwie jeszcze chwila i łykend. :D
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 19.08.2011 22:41

jeden szok to datek na obiadek dla bosniackich stróży prawa , właście tylko " mały szoczek" drugi to prawie 16 stopni różnicy m/dzy Bania Luką a Zagrzebiem z silnym wiatrem , ze dosyć rzucało hultajkiem, a na osłodę tęcza i diesel premium na OMV po 2,3 KM w BL
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.08.2011 23:37

Bodek1 napisał(a):jeden szok to datek na obiadek dla bosniackich stróży prawa , właście tylko " mały szoczek" drugi to prawie 16 stopni różnicy m/dzy Bania Luką a Zagrzebiem z silnym wiatrem , ze dosyć rzucało hultajkiem, a na osłodę tęcza i diesel premium na OMV po 2,3 KM w BL

Mówienie skrótami to fajna sprawa.
Mógłbym być mało bystry i nie wiedzieć co to "szok" i "datek" !.
Ale aż tak źle nie jest i w tej sytuacji "szoczek" jest prawie tak przyjazny jak
Banja.
Tęcza jest fajna ale " rzucanie hultajkiem" jest dla mnie tajemnicą.
Jeszcze większą płacenie w BL w KM...
To jak to było..?
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 19.08.2011 23:43

romuald22 napisał(a):
Bodek1 napisał(a):jeden szok to datek na obiadek dla bosniackich stróży prawa , właście tylko " mały szoczek" drugi to prawie 16 stopni różnicy m/dzy Bania Luką a Zagrzebiem z silnym wiatrem , ze dosyć rzucało hultajkiem, a na osłodę tęcza i diesel premium na OMV po 2,3 KM w BL

Mówienie skrótami to fajna sprawa.
Mógłbym być mało bystry i nie wiedzieć co to "szok" i "datek" !.
Ale aż tak źle nie jest i w tej sytuacji "szoczek" jest prawie tak przyjazny jak
Banja.
Tęcza jest fajna ale " rzucanie hultajkiem" jest dla mnie tajemnicą.
Jeszcze większą płacenie w BL w KM...
To jak to było..?


Chyba umiem przetłumaczyć:
płacienie w BL (Banja Luce) KM - marką transferową (bośniacka waluta o symbolu KM) :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.08.2011 23:53

Szymuś napisał(a):
romuald22 napisał(a):
Bodek1 napisał(a):jeden szok to datek na obiadek dla bosniackich stróży prawa , właście tylko " mały szoczek" drugi to prawie 16 stopni różnicy m/dzy Bania Luką a Zagrzebiem z silnym wiatrem , ze dosyć rzucało hultajkiem, a na osłodę tęcza i diesel premium na OMV po 2,3 KM w BL

Mówienie skrótami to fajna sprawa.
Mógłbym być mało bystry i nie wiedzieć co to "szok" i "datek" !.
Ale aż tak źle nie jest i w tej sytuacji "szoczek" jest prawie tak przyjazny jak
Banja.
Tęcza jest fajna ale " rzucanie hultajkiem" jest dla mnie tajemnicą.
Jeszcze większą płacenie w BL w KM...
To jak to było..?


Chyba umiem przetłumaczyć:
płacienie w BL (Banja Luce) KM - marką transferową (bośniacka waluta o symbolu KM) :D

KM - pojąłem już wcześniej.Nawet kiedyś płaciłem.
BL - już rozumiem - nawet tam kiedyś byłem.
Ale "rzucanie hultajkiem" ???
michael_tureck
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michael_tureck » 20.08.2011 00:11

To i ja swoje trzy grosze dołożę do pobytów letnich na Bałkanach - lipiec 2008 Czarnogóra - 7 dni w słońcu i upale (jeden dzień pochmurny, ale w nim i tak bardzo gorąco, powrót przez za...... gorący Dubrownik (ok 15-18 lipca) bez dnia deszczu. Słowenia w 2009 roku - 20-27 sierpnia Izola - 7 dni, 7 dni bez jednej chmurki. Bardzo ciepło i woda bardzo gorąca, rzędu 26 stC
2011 - Istria Premantura.... 27 sierpnia-03 września... no to ja się, czytając te opisy i widząc krnąbrną pogodę tego roku, letko boje :D.... ale będzie dobrze. Nic gorszego od Międzyzdrojów w lipcu +12 st C, deszcz i 8 st B woda ok. 12-14 st C, (oczywiście nie na wakacjach - nad Bałtyk nie jeżdżę nie jestem maso) mnie nie spotkało. :D :D :D
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.08.2011 00:44

Faktycznie niektórzy mają pecha.
Pamiętam dwa razy deszcz w Chorwacji. W zasadzie pamietam tylko raz w zeszłym roku na Rabie. Dzień przed wyjazdem luneło wieczorem tak jak w czerwcu 2010 lało w Polsce.

Drugi raz nie tyle pamiętam co znam z relacji. W 1998 w Grebasticy oglądalismy z Branem (gospodarz) i jego znajomymi ćwierćfinały mistrzostw świata w piłce nożnej.

Nie było czasu na obserwowanie zjawisk pogodowych, bo byliśmy zajęci meczem i rakiją. :wink:
Dopiero rano zauważylismy, że musiało nieźle lać.

Jeden, czy dwa dni deszczu nie zaszkodzi. Można się powłóczyć po okolicy, a i organizm nieco odpocznie od upału.

Ale kilka dni to za dużo. Współczuję tym, przez których przetoczył się ten front.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.08.2011 06:25

romuald22 napisał(a):Ale "rzucanie hultajkiem" ???
Rzucanie Hyundaiem pewnie.

To tak żeby nikt nie pomyślał, że rzucało kijanką ;)
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 20.08.2011 23:54

Byłem na CRO od 5 do 15 sierpnia (okolice Splitu) i nie spadła nawet kropelka deszczu. Codziennie lampa, 34C w cieniu... no dobra, w środku tygodnia się ochłodziło (do 30C), ale za rok znowu zamierzam zawitać do tego zaje..ście słonecznego kraju :lol:
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005
A Jak BĘdzie ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 22.08.2011 11:11

Cześć
byłam w lipcu nad naszym morzem - cały czas lało.
Teraz patrzę na długoterminowa pogodę w Splicie ( tvn Meteo) a tam od 3. 09. 2011 zapowiadają deszcz......a ja 2.09 wyjeżdżam na Brać...Ooojjj..!!
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: A Jak BĘdzie ????

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.08.2011 12:40

evik napisał(a):( tvn Meteo) a tam od 3. 09. 2011 zapowiadają deszcz......a ja 2.09 wyjeżdżam na Brać...Ooojjj..!!

Ten "tefałen" to jakiś jasnowidz że potrafią przewidzieć pogodę jaka będzie za 2 tygodnie? :lool:
mamaZuzi
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamaZuzi » 22.08.2011 12:48

głowa do gory :) na pewno to tylko pomyłka :) ja siedze teraz z mezem i corcia w orebić-u i tak prazy,ze wytrzymac sie nie da :):):) gospodarz nam dzis mowil,ze teraz jest najcieplejszy okres tego lata...jest cudownie ale jednak nastepnym razem stawiamy zdecydowanie na wrzesien,w tamtym roku bylismy w drugiej polowie wrzesnia w tucepi i bylo bosko,pozdrawiam wszystkich!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone