Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010
Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 24.07.2011 21:08

siedzimy w Orebic - wczoraj (sobota) nie było plaży ale lało raz, dziś leje co chwile, wyjeżdzamy w czwartek i dopiero wtedy zapowiadają ocieplenie - w zeszłym roku (mój pierwszy wyjazd do Cro) też nie było szału - STWIERDZAM ŻE CHORWACJA JEST DO BANI - człapać się 1500km w jedną strone żeby siedzieć w apartamencie? Odrazu zaznaczam że to MOJE odczucia - cóż ma do tego prawo, wiem że zaraz posypią się na mnie gromy - nic nie poradze że zawiodłem się na tym kraju - niestety piękne widoki, ciekawy kraj do zwiedzania i Jadran nie zrekompensowały mi braku pogody :(
pozdro 4all
Ostatnio edytowano 24.07.2011 21:14 przez jgx1, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.07.2011 21:11

Ej, no nie przesadzaj. Dzisiaj rzeczywiście było kiepsko. Ale wczoraj była fajna pogoda na jakąś wycieczkę na przykład. Jest tyle fantastycznych miejsc w okolicy. No chyba, że nastawiliście się zdecydowania na plażowanie to nie fajnie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.07.2011 21:12

jgx1 napisał(a):siedzimy w Orebic - wczoraj (sobota) nie było plaży ale lało raz, dziś leje co chwile, wyjeżdzamy w czwartek i dopiero wtedy zapowiadają ocieplenie - w zeszłym roku (mój pierwszy wyjazd do Cro) też nie było szału - STWIERDZAM ŻE CHORWACJA JEST DO .......... - człapać się 1500km w jedną strone żeby siedzieć w apartamencie?

Info z Peljesca, 15km od Orebic. Lampa, 30C, od maja nie padało. Borak Dingac.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 24.07.2011 21:23

Aldonka napisał(a):Ej, no nie przesadzaj. Dzisiaj rzeczywiście było kiepsko. Ale wczoraj była fajna pogoda na jakąś wycieczkę na przykład. Jest tyle fantastycznych miejsc w okolicy. No chyba, że nastawiliście się zdecydowania na plażowanie to nie fajnie.


nie jestem idiotą i nie oczekuje 100% wypełnienia wczasów piękną pogode - wczoraj mogłem przeżyć, dziś też - rozumiem że to normalne wszystko wskazuje na to ze ociepli się w dniu mojego wyjazdu (czwartek!) a to oznacza że połowa moich wymarzonych wczasów będzie do kitu!
Że jest dużo ciekawych miejsc to wiem - byłem na na jednym końcu (Loviste) w Dubrowniku Trstenicu, i mam kilka planów Trpanij, Duba, Divna, oraz inne małe dziurki ale jak dla mnie to średnia przyjemność oglądać to w deszczu
pralf1
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 03.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pralf1 » 24.07.2011 21:38

Niestety prognozy mówią że dopiero mają nadejść upały z końcem miesiąca , dla mnie to wielkie szczęscie bo jadę 30-go w sobote.....
cyborglubin
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyborglubin » 24.07.2011 21:45

jgx1 napisał(a):siedzimy w Orebic - wczoraj (sobota) nie było plaży ale lało raz, dziś leje co chwile, wyjeżdzamy w czwartek i dopiero wtedy zapowiadają ocieplenie - w zeszłym roku (mój pierwszy wyjazd do Cro) też nie było szału - STWIERDZAM ŻE CHORWACJA JEST DO BANI - człapać się 1500km w jedną strone żeby siedzieć w apartamencie? Odrazu zaznaczam że to MOJE odczucia - cóż ma do tego prawo, wiem że zaraz posypią się na mnie gromy - nic nie poradze że zawiodłem się na tym kraju - niestety piękne widoki, ciekawy kraj do zwiedzania i Jadran nie zrekompensowały mi braku pogody :(
pozdro 4all


Szkoda komentować. Jestem trzeci raz w chorwacji i zawsze jestem ponad 10 dni lub więcej i mam zawsze to samo 5 dni pogoda super 5 dni pada ale nigdy nie powiem ze zwiodłem się chorwacja !!!! Nie wiem czy chciało by mi się jechać tyle km aby później pisać ze jestem zawiedziony. W czasie kiepskiej pogody zawsze organizujemy z familia wycieczki po okolicy a jak jest pogoda to plażowanie ładowanie akumulatorów !!! Trzeba było sprawdzić sobie pogodę na kilka dni i pojechać nad Bałtyk ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.07.2011 21:53

A ja byłem 11 razy i nie pamiętam, żebym miał choć raz więcej niż jeden dzień na 2 tygodnie niepogody...
olutek
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olutek » 24.07.2011 22:09

Dołączam do pechowców. W środę powitała nas ulewa i burza. Od tej pory w nocy pada codziennie,a burza była już parę razy :( Jedynie piątek mieliśmy ładny, byliśmy na wyspie KRK. Dziś lało w nocy i cały dzień!!Calutki i to nie był mały deszczyk!! Była może godzinka przerwy, wyszliśmy na lody chociaż i pędem wracaliśmy tak lało.
Jestem w Chorwacji pierwszy raz, marzyłam żeby tu przyjechać i podoba mi się. Jednak zła jestem na siebie, bo bezgranicznie ufałam,że całe lato(a już lipiec sierpień to na 100% jest tu gorąco) i się zawiodłam:(
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 24.07.2011 22:11

Bocian napisał(a):A ja byłem 11 razy i nie pamiętam, żebym miał choć raz więcej niż jeden dzień na 2 tygodnie niepogody...

Ja mam podobnie. Na 5 pobytów w Cro ten ostatni trochę bardziej deszczowy i to dopiero w drugim tygodniu pobytu. Na poprzednich jakiś tam przelotny deszczyk czy burza ale raczej z tego co pamiętam w nocy. A tak lampa non-stop.
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 24.07.2011 22:13

Bocian nie reklamuj tego tak bo od przyszłego roku każdy rodak będzie brał urlop w tym terminie co ty ;) co gorsza będzie jeżdzić w to samo miejsce w które się wybierzesz ;)
Ja też w tamtym roku nie miałem super pogody a mimo to w tym roku po raz 2 planuję cro (przynajmniej miałem okazję coś zobaczyć zamiast leżeć plackiem na plaży) ;)
jgx1 nie poddawaj się- do 3 razy sztuka :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 24.07.2011 22:14

olutek napisał(a):Dołączam do pechowców. W środę powitała nas ulewa i burza. Od tej pory w nocy pada codziennie,a burza była już parę razy :( Jedynie piątek mieliśmy ładny, byliśmy na wyspie KRK. Dziś lało w nocy i cały dzień!!Calutki i to nie był mały deszczyk!! Była może godzinka przerwy, wyszliśmy na lody chociaż i pędem wracaliśmy tak lało.
Jestem w Chorwacji pierwszy raz, marzyłam żeby tu przyjechać i podoba mi się. Jednak zła jestem na siebie, bo bezgranicznie ufałam,że całe lato(a już lipiec sierpień to na 100% jest tu gorąco) i się zawiodłam:(

Skoro masz dostęp do neta to zobacz sobie że praktycznie cała Europa jest w zasięgu jakiś paskudnych deszczowych niżów, no chyba ze wakacje spędzałabyś w Rosji. Gdzie byś nie była miałabyś deszcz. Taka pogoda w Cro to naprawdę rzadkość.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.07.2011 22:16

erci napisał(a):Bocian nie reklamuj tego tak bo od przyszłego roku każdy rodak będzie brał urlop w tym terminie co ty ;) co gorsza będzie jeżdzić w to samo miejsce w które się wybierzesz ;)
Ja też w tamtym roku nie miałem super pogody a mimo to w tym roku po raz 2 planuję cro (przynajmniej miałem okazję coś zobaczyć zamiast leżeć plackiem na plaży) ;)
jgx1 nie poddawaj się- do 3 razy sztuka :)

A niech sie wybierają :) Dla mnie miejsce będzie...
olutek
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 28.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olutek » 24.07.2011 22:23

Podszywacz-wiem, że tak jest w większości Europy i wiem,że w Chorwacji to rzadkość. Nasi gospodarze mówili,że to jakiś ewenement :( Dlatego napisałam,że jestem pechowcem. Tuż przed naszym przyjazdem upały i za tydzień powrót upałów :(
Więc niech nikt nie bierze urlopu nigdy wtedy kiedy ja :D :D
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 24.07.2011 22:27

olutek napisał(a):Podszywacz-wiem, że tak jest w większości Europy i wiem,że w Chorwacji to rzadkość. Nasi gospodarze mówili,że to jakiś ewenement :( Dlatego napisałam,że jestem pechowcem. Tuż przed naszym przyjazdem upały i za tydzień powrót upałów :(
Więc niech nikt nie bierze urlopu nigdy wtedy kiedy ja :D :D

Oj tam, od razu pechowcem. Ja też na kilka wyjazdów na narty miałem na każdym z nich max. 2 dni słoneczne, reszta to mgły, zadymki śnieżne lub inne kataklizmy. Znajomi wracali opaleni, szczęśliwi a ja "jak zwykle" nie trafiałem z pogodą. Głowa do góry, ja uważam że wszystkich meteorologów należy wysłać do innej roboty, szczególnie tych z accuweather. Tam to już piszą mega bzdury. Najbardziej sprawdziła mi się do tej pory prognoza na onet.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.07.2011 22:36

A nie lepiej było jechać na Hel?
:D

Też półwysep, tez tyle samo kosztuje, też jest taka sama pogoda a przynajmniej nie stoicie w korkach przed bramkami na autostradach. :lol:
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - Jestem zawiedziony popgodą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone