Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Peljesac 2009 - niezapomniane chwile

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Falubaz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Falubaz » 22.08.2009 17:23

helen napisał(a):Witajcie, pozdrawiam z Zielonej Góry :D i zasiadam do czytelni ;)

Helen, dzięki za pozdrowienia :) Być może nawet się znamy :D

Alita napisał(a):Suuuper, w tamtym roku byłam w Kuciste i uważam że to uroczy zakątek na Peljesacu icon_biggrin.gif Widok z okna waszego apartametu doskonale mi znany, bo pod parkingiem moja ulubiona plaża

Alita, dzięki Twojej relacji z ub.r. trochę mogliśmy poznać ten piękny półwysep. Przed wyjazdem oglądaliśmy zdjęcia i nawet nie myśleliśmy, że wylądujemy właśnie w tym samym miejscu.
Na pierwszym zdjęciu w Twojej relacji jest widok na morze i zielony namiot Fish Grill, który należał do naszych gospodarzy.
Na plaży, o której piszesz, byliśmy tylko raz. My wybieraliśmy się poza miasto. Ale nasi sąsiedzi Czesi spędzali tam całe dnie.

kroj napisał(a):Witajcie!
Byliśmy w tym samym czasie w Kuciste - ja jakieś 200m bliżej Orebica - przy przystani; mam pytanie czy korzystaliście z restauracji Waszych gospodarzy? My zaglądnęliśmy parę razy obok do Vrgoraca - bardzo dobre ryby i szaszłyk Dubrownik, a jak Piccolo??
Było tam przepięknie icon_cool.gif
Pozdrawiam serdecznie!!

My głównie stołowaliśmy się u naszych gospodarzy. W Vrgoracu nie byliśmy, ale zawsze było tam dużo ludzi (mnóstwo Polaków, których rozmowy słyszeliśmy zza murku oddzielającego obie restauracje).
Dla nas kuchnia Piccolo była bardzo dobra. Jedliśmy tam głównie kalmary z grilla, sałatki i czasami pizzę. Obsługa była przemiła. Polecamy, a w szczególności domace vino oraz ocet winny jako przyprawę do dań - wszystko produkcji naszego gospodarza Kazika.
:oczko_usmiech:
mirass
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 23.08.2009 09:53

Podpinam się do twojej relacji a propo tego sprzedawcę perfum spotkałem w tamtym roku w mostarze ale chcial 40eu potem zszedł do 5eu potem zostawił biznes i lecial jeszcze ze 100m za nami :lol:
Falubaz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Falubaz » 23.08.2009 10:29

mirass napisał(a):Podpinam się do twojej relacji a propo tego sprzedawcę perfum spotkałem w tamtym roku w mostarze ale chcial 40eu potem zszedł do 5eu potem zostawił biznes i lecial jeszcze ze 100m za nami :lol:

Za nami też leciał z zapakowaną reklamówką perfum. Doszliśmy do naszego auta, które stało ok. 200 m od jego kramu (stolika) i baliśmy się ruszyć, ponieważ jedyna droga, którą mogliśmy pojechać, prowadziła ok. 30 m od miejsca, w którym sprzedawał. Mieliśmy niezły ubaw :D
Falubaz
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Falubaz » 23.08.2009 10:58

Relacji ciąg dalszy...

Oprócz zwiedzania, piekliśmy się na plażach:
Obrazek
W Loviste, na samym końcu, znaleźliśmy bardzo miłą zatoczkę, bez tłumów. Wspaniałe miejsce dla dzieci

Obrazek
W Mirce (ok 2 km dalej), obok konoby Bili Dvur, okazało się jeszcze zaciszniej. Raz nawet byliśmy tylko sami na plaży. Dla dzieci również idealne miejsce.

I na deser plaża Divna (ok. 15 km od Trpanj). Faktycznie Cudna, z widokiem na Hvar. Przepiękne widoki podczas jazdy. Jedyny minus to sporo os.
Obrazek
Widok z góry na Divną

Obrazek
Widok z plaży

Obrazek
Nasza Hania doceniała uroki Divnej. Nawet nie przeszkadzały jej osy, chociaż były na prawdę denerwujące.

Odwiedziliśmy też miasteczko Trpanj, gdzie przypływają promy z Ploce.
Obrazek
Niewielka mieścina, ale uroczo położona, ze ślicznymi zatoczkami.

Obrazek
Kolor wody bajeczny.

Ania i Paweł
To jeszcze nie koniec relacji

Ostatnio edytowano 23.08.2009 11:05 przez Falubaz, łącznie edytowano 2 razy
Alita
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alita » 23.08.2009 11:03

Falubaz napisał(a):
Alita napisał(a):Suuuper, w tamtym roku byłam w Kuciste i uważam że to uroczy zakątek na Peljesacu icon_biggrin.gif Widok z okna waszego apartametu doskonale mi znany, bo pod parkingiem moja ulubiona plaża

Alita, dzięki Twojej relacji z ub.r. trochę mogliśmy poznać ten piękny półwysep. Przed wyjazdem oglądaliśmy zdjęcia i nawet nie myśleliśmy, że wylądujemy właśnie w tym samym miejscu.
Na pierwszym zdjęciu w Twojej relacji jest widok na morze i zielony namiot Fish Grill, który należał do naszych gospodarzy.
Na plaży, o której piszesz, byliśmy tylko raz. My wybieraliśmy się poza miasto. Ale nasi sąsiedzi Czesi spędzali tam całe dnie.

Nawet nie zauważyłam że u Was na zdjęciu jest ten 'Fish Bar' :lol: Pomyliły mi się parkingi, plaża była pod pierwszym parkingiem jak się do Kuciste wjeżdża :wink: Cieszę się że moja skromna relacja zachęciła Was trochę :) w tym roku drugi tydzień spędzamy w Kuciste :D

czytam, czytam :)
telepol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 09.09.2009 19:49

My wybraliśmy się po namowach Ani i Pawła do Kuciste. Trafiliśmy prawdopodobnie do rodziny Kazika- nasz gospodarz to Matko Opacak. Pierwszy raz jesteśmy w Cro i na pewno nie ostatni.

nazwa kwatery gdzie mieszkaliśmy
Obrazek

wschód słońca
Obrazek

takie muszle znaleźliśmy na plaży przy miejscu zamieszkania

Obrazek
Ostatnio edytowano 10.09.2009 20:56 przez telepol, łącznie edytowano 1 raz
trinity
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 10.09.2009 09:43

śliczna zatoka Divna, mam nadzieję że tam jeszcze zagoszczę. Relacja świetna i czekam na dalszy ciąg i zdjęcia, by nacieszyć oko i serce :D
miejski
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 11.09.2009 16:00

Dołączam i ja do czytających...
adam155
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam155 » 18.09.2009 14:50

Ja też czytam bo w przyszłym roku chyba padnie na peljesac ale miejsce docelowe to zuljana lub trstenik niestety w tym roku nie było mi dane wyjechać do CRO ale w przyszłym ... dlatego interesuje mnie ten półwysep pozdrawiam
skee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 18.09.2009 21:07

adam155 napisał(a):Ja też czytam bo w przyszłym roku chyba padnie na peljesac ale miejsce docelowe to zuljana lub trstenik niestety w tym roku nie było mi dane wyjechać do CRO ale w przyszłym ... dlatego interesuje mnie ten półwysep pozdrawiam

Kto raz rozsmakuje się w Peljesacu, ten będzie tam nieustannie wracał (fizycznie lub choćby myślami). Pozdrawiam.
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.09.2009 21:32

Oj prawda skee prawda :)
Motoschiza
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 18.09.2009 22:14

Fajnie się czyta i ogląda Wasze fotki :D
Urlop spędzaliśmy w tym samym miejscu a i Mostar zwiedziliśmy.
Świerze wspomnienia i te fotki ..... ach szkoda gadać.
Tęsknota mnie zżera.
skee
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 19.01.2010 16:37

Na szczęście jest już (?) druga połowa stycznia, do lata coraz bliżej, a to oznacza... tak tak znowu Peljesac! Żuljany, Trsteniki, Divne, Trpanje, Boraki itp itd. Peljesac rules!
Mijus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mijus » 19.01.2010 17:46

Falubaz - przez co jechałeś do CRO
Jarek999
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 23.01.2010 15:57

Zasiadam i czytam.
W zeszłym roku też był Orebić i Mostar, więc relacja bliska memu sercu.
Pozdrawiam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży