Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.12.2010 13:06

Jacek S napisał(a):
Raul73 napisał(a):
Jacek S napisał(a):w Jugosławii...przed wojną '88...


W 1988 wojna w Jugosławii :?: :?: :?: Ki czort?

Jacek S. - przyznaj się - brałeś towar od M0rfiego? :lol:


Ja tylko cytuję:

daniel-m0rfi napisał(a):...Ja znam te rejony z czasów będących jeszcze JUGOSŁAWIĄ, przebywałem tam 2 miesiące co roku w czasie wakacji i planowany wyjazd mieliśmy na wakacje w 1988r ale rozpoczęła się wojna...


Co Wy wiecie o Jugosławii...żal mi Was...


Jacek, sorry, ale tego nie odczytałem :D :D

Trzeba zmienić na Wijipedii, bo tam sie stale upierają, że wojna w Jugosławii zaczęła się w 1992 r. Albo przez 4 lata Jugole tak dobrze ukrywali działania wojenne, że się nikt nie zorientował - oprócz m0rfiego!
Ostatnio edytowano 31.12.2010 13:07 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2010 13:07

Raul73 napisał(a):
zebik napisał(a):To nie chodziło o Jugosławię tylko o palenie Yugo (teraz mają to kolekcjonerzy.tv). Nie było wojny w Jugosławi tylko na Madagskarze, a tam nie ma płatnych autostrad, bo wieczorem Split przenieśli z bramkami do Rosji. :D


Zebik - sami palicie, a reszty nie poczęstujecie?


Raul - specjal edition for YOU :D :D


Obrazek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.12.2010 13:08

zebik napisał(a):
Raul73 napisał(a):
zebik napisał(a):To nie chodziło o Jugosławię tylko o palenie Yugo (teraz mają to kolekcjonerzy.tv). Nie było wojny w Jugosławi tylko na Madagskarze, a tam nie ma płatnych autostrad, bo wieczorem Split przenieśli z bramkami do Rosji. :D


Zebik - sami palicie, a reszty nie poczęstujecie?


Raul - specjal edition for YOU :D :D


Obrazek


I to daje takiego kopa?? :D :D Przyda się na dzisiejszą noc!
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 06.01.2011 17:54

daniel-m0rfi napisał(a):Jenyyy ludzie gdzie wy się urodziliście ? Chorwacja nie jest Państwem wchodzącym w UE. i obowiązuje PASZPORT KAŻDEGO OBYWATELA WJEŻDŻAJĄCEGO DO PAŃSTWA NIE BĘDĄCEGO W UE.



Dziwne, ale nawet nie mamy paszportu a ostatnie wakacje spędziliśmy w Chorwacji, włącznie w 9 letnim dzieckiem. Ale widocznie cuda się zdarzają bo nawet do BiH i dalej do Dubrownika udało nam się dojechać.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 06.01.2011 21:26

Stendo napisał(a):
daniel-m0rfi napisał(a):Jenyyy ludzie gdzie wy się urodziliście ? Chorwacja nie jest Państwem wchodzącym w UE. i obowiązuje PASZPORT KAŻDEGO OBYWATELA WJEŻDŻAJĄCEGO DO PAŃSTWA NIE BĘDĄCEGO W UE.



Dziwne, ale nawet nie mamy paszportu a ostatnie wakacje spędziliśmy w Chorwacji, włącznie w 9 letnim dzieckiem. Ale widocznie cuda się zdarzają bo nawet do BiH i dalej do Dubrownika udało nam się dojechać.

Chorwaci honorują nasz do,ale tak naprawdę opuszczając strefę Schengen należy mieć paszport-to taki ukłon z ich strony do turysty :P
dzkzsl
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzkzsl » 13.03.2011 21:02

Witam

Chcialem zapytać jak przejazdem osoby niepełnoletniej która ma tymczasowy dowód osobisty do 18 roku życia. Wystarczy taki dokument czy trzeba mieć paszport?

EDIT: nie doczytalem,prosze admina o usuniecie postu i przepraszam

pozdrawiam
zadzior89
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadzior89 » 02.05.2011 14:17

Witam, to że wjechać na dowód osobisty można to oczywistość ale mam pytanie takie.

Czy ktoś bez paszportu a z dowodem musiał korzystać z służby zdrowia?
Czy ktoś bez paszportu a z dowodem brał udział w kolizji/wypadku?

Bo przejechać to nie wszystko
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 02.05.2011 14:37

Ja miałem z dzieckiem spokój bo na paszport,wiec zrobili ksero w szpitalnej przychodni i nic mnie nie kosztowała ich "usługa". Co zrobiła - ano normalnie dostała po lodach w nocy gorączki i wymiotów. A kolega lekko skrecił kostke w tamtym roku - koszt lekarza to 150 kuna plus opłata za założenie gipsu 50 kuna, oczywiście na dowód. Niestety na dowód wjedziesz i wyjedziesz ale gorzej z obsługą medyczną która to rząda paszportu. Co innego jak się ubezpieczyłeś przed wyjazdem, oczywiście ubezpieczenie musi być honorowane w CRO :).
Co do wypadku - w 2009 kolega miał lekką stłuczkę na parkingu marketu, to policja powiedziała mu że dobrze że kierowca - czyli on - posiadał paszport. Dostał od nich specjalny kwit do ubezpieczalni oraz potwierdzający legalny przejazd przez granice. Nie wiem jak by się to skończyło na dowodzie....

Pozdrawiam:)
zadzior89
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadzior89 » 02.05.2011 14:45

właśnie o to mi chodziło, mam wypełniony wiosek i na pewno paszport sobie wyrobię 70zł z zniżką to nie tragedia a jest to mocne zabezpieczenie.

Opcja przejazdu na dowód wg mnie to opcja dla tych co zaspali wyrobienie, przegapili datę ważności paszportu.

Wszystko ładnie pięknie dopóki coś się nie wydarzy czego oczywiście nikomu nie życzę.
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 05.05.2011 13:26

Gdzieś tu na forum przeczytałem ,że jęśli posiadam dowód to ,w razie udzielania pomocy medycznej,mogą wystąpić jakieś problemy .Chodzi o ubezpieczenie ?
Czy dla osoby wyjeżdżającej pierwszy raz dla świętego spokoju, lepiej wyrobić sobie paszport.?Mój już jest nieważny.Pozdrawiam.
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 05.05.2011 13:28

sorry ,ale najpierw zapytałem ,a dopiero doczytałem stronę do końca.Pozdrawiam.
szumiec
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.04.2011
Lepszy paszport ale z braku laku dobry kit

Nieprzeczytany postnapisał(a) szumiec » 05.05.2011 20:12

Witam.Ja osobiscie sie wybieram 5.07.11r do Makarskiej na dowod osobisty mam tez w cenie wycieczki jedna jest do Bosni ale podobno mozna tez na dowod.Pozdrawiam
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 25.05.2011 16:44

no to ja mam pytanie o ważność paszportu. oto sytuacja. Rodzice maja ważne paszporty ale dziecku kończy sie 16 czerwca!!! o zgrozo urlop wypadł nagle i zaczyna się od najblizszego weekendu - wyrobimy się z powrotem przed 16 ale czy nie będzie z dzieckiem problemu???
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 25.05.2011 16:45

chodzi o samo przekroczenie granicy bo ubezpieczenie bierzemy zawsze
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 25.05.2011 17:03

espeso napisał(a):dziecku kończy sie 16 czerwca.....
......wyrobimy się z powrotem przed 16



http://poradnik.poland.gov.pl/

Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż dozwolony czas pobytu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone