Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paparapa czyli Mazury 2017

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.07.2018 16:42

beatabm napisał(a):
Pierwsze minuty w samochodzie są koszmarem.

Nawet klimatyzacja nie pomaga.

Duszno....brak powietrza.....

Powoli przyzwyczajamy się.

To na pewno musi być dla Was trudne....

Już koniec :?: Bardzo szybko minęło. W miłym towarzystwie czas zawsze leci szybciej :D

Dzięki za piękną relację 8) Dobrze rozumiem Waszą miłość do wypoczywania na wodzie. Może kiedyś my też spróbujemy żeglowania... :mrgreen:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12696
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.07.2018 19:29

beatabm napisał(a): oglądamy jak działa śluza, jak obsługa ją otwiera i zamyka


Na naszym czerwcowym szlaku śluz w tym roku nie było, ale jeśli wrócimy z te okolice za czas jakiś, to na bank będzie to trasa śluzowa :) .
Grzesiek z kolegami śluzował się kiedyś tratwą (tym pływającym kioskiem :wink: ) na Kanale Augustowskim.

Powroty z wakacji wszelakich zawsze są trudne. Dobrze, że można to jakoś złagodzić :) planując następne wypady, wspominając minione...
A więc, do następnej relacji 8) , niezależnie od tego, z jakiego akwenu będzie :D .
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.07.2018 10:12

Nadrobiłam zaległości :)
Wypoczynkowi na łonie natury, nie dorówna żaden all ;)
Mogłabym tak spędzać czas nawet o chlebie i wodzie ... no może z domieszką cyca :mrgreen:

Dzisiejszej nocy naszym Jaskółczym gniazdem tak bura telepała, że odczucia jak na jachcie tym bardziej, iż szum fal wdzierał się do środka przyjemnie mrucząc do snu :hearts:

Dzięki za super opowieść :hearts:
Czy kolejna akcja już gdzieś się toczy? :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.07.2018 12:39

maslinka napisał(a):
beatabm napisał(a):
Pierwsze minuty w samochodzie są koszmarem.

Nawet klimatyzacja nie pomaga.

Duszno....brak powietrza.....

Powoli przyzwyczajamy się.

To na pewno musi być dla Was trudne....

Już koniec :?: Bardzo szybko minęło. W miłym towarzystwie czas zawsze leci szybciej :D

Dzięki za piękną relację 8) Dobrze rozumiem Waszą miłość do wypoczywania na wodzie. Może kiedyś my też spróbujemy żeglowania... :mrgreen:

Dziekuję za Twoją obecność maslinko
A co do próby żeglowania - gorąco namawiam ale ostrzegam: jeśli to pokochasz to swoje życie wywrócisz do góry nogami :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.07.2018 12:40

dangol napisał(a):
beatabm napisał(a): oglądamy jak działa śluza, jak obsługa ją otwiera i zamyka


Na naszym czerwcowym szlaku śluz w tym roku nie było, ale jeśli wrócimy z te okolice za czas jakiś, to na bank będzie to trasa śluzowa :) .
Grzesiek z kolegami śluzował się kiedyś tratwą (tym pływającym kioskiem :wink: ) na Kanale Augustowskim.

Powroty z wakacji wszelakich zawsze są trudne. Dobrze, że można to jakoś złagodzić :) planując następne wypady, wspominając minione...
A więc, do następnej relacji 8) , niezależnie od tego, z jakiego akwenu będzie :D .
:papa:

Oj tak, nie lubię wracać do domu z żagli....
Całe szczęście jest forum :wink:
Dziękuję za Twoją obecność Danusiu :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.07.2018 12:43

gusia-s napisał(a):Nadrobiłam zaległości :)
Wypoczynkowi na łonie natury, nie dorówna żaden all ;)
Mogłabym tak spędzać czas nawet o chlebie i wodzie ... no może z domieszką cyca :mrgreen:

Dzisiejszej nocy naszym Jaskółczym gniazdem tak bura telepała, że odczucia jak na jachcie tym bardziej, iż szum fal wdzierał się do środka przyjemnie mrucząc do snu :hearts:

Dzięki za super opowieść :hearts:
Czy kolejna akcja już gdzieś się toczy? :)

Czytasz o Mazurach na Hvarze??? 8O :mrgreen:
Całkowicie sie zgadzam z tym all...i wiesz, jak jest cyc to nawet woda nie bardzo potrzebna, suchy chleb wystarczy :mrgreen:

Cieszę sie że byłaś tu z nami :wink:
Narazie jeszcze nie piszę - choć mam w zanadrzu juz trzy opowieści z tego roku, będzie co wspominać po urlopach :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2018 17:18

Zdjęcie z aktualnej sytuacji pogodowej nad Europą - piękne, Polska dokładnie w oku cyklonu :wink:

Bez tytułu.jpg
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1768
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.07.2018 08:29

Katerina napisał(a):Nadrobiłam...
Ten hotel jest primo sort 8) W takim mogłabym pomieszkać - własne molo z tarasu 8)
Podsumowując - fajne te Mazury, ale wciąż upieram się, że Pojezierze Kaszubskie z pewnością im dorównuje :P

Chodzi o hotel Mikołajki? Siostra była w tym hotelu całkiem niedawno, muszę ją spytać o wrażenia. Aczkolwiek zdecydowanie wolałbym spać na łódce.
Katerina, zaproponuj jakieś fajne miejsce na Poj. Kaszubskim.
Beatabm, fajnie, że dziewczyny łowią, ja mimo ojca, kiedyś zapalonego wędkarza, nie umiałbym zdjąć ryby z haczyka. Tzn. umiałbym ale nie lubię ;).
P.S. Też nadrobiłem.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.07.2018 08:50

Trajgul napisał(a):
Katerina napisał(a):Nadrobiłam...
Ten hotel jest primo sort 8) W takim mogłabym pomieszkać - własne molo z tarasu 8)
Podsumowując - fajne te Mazury, ale wciąż upieram się, że Pojezierze Kaszubskie z pewnością im dorównuje :P

Chodzi o hotel Mikołajki? Siostra była w tym hotelu całkiem niedawno, muszę ją spytać o wrażenia. Aczkolwiek zdecydowanie wolałbym spać na łódce.
Katerina, zaproponuj jakieś fajne miejsce na Poj. Kaszubskim.
Beatabm, fajnie, że dziewczyny łowią, ja mimo ojca, kiedyś zapalonego wędkarza, nie umiałbym zdjąć ryby z haczyka. Tzn. umiałbym ale nie lubię ;).
P.S. Też nadrobiłem.

Tak, Hotel Mikołajki na Ptasiej Wyspie - calkiem przyjemny jednak zgadzam się w 100 procentach - spanie na łódce jest zdecydowanie przyjemniejsze :wink: Ale to zrozumie tylko ten kto spał, prawda? :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.07.2018 11:18

Trajgul
Katerina, zaproponuj jakieś fajne miejsce na Poj. Kaszubskim.

A na czym Ci konkretnie zależy? Żagle, kajaki, spływy, wycieczki piesze, dodatkowe atrakcje w terenie, mała odległość do ośrodków "cywilizacji", hotel, kemping, domki czy może szkółki żeglarskie itp?

Na razie obczajam ten informator, jak napiszesz o kryteriach to coś podrzucę :D :papa:

folder.jpg
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1768
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.07.2018 11:39

Nic konkretnie, myślałem, ze masz jakies swoje ulubione miejsce czy coś.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.07.2018 13:09

Trajgul napisał(a):Nic konkretnie, myślałem, ze masz jakies swoje ulubione miejsce czy coś.


Mam, ale na jednodniowe wypady, lub weekendy, bo na wakacje dłuższe jeździłam tam w dzieciństwie - obozy, kolonie.
Ja nie żegluję, jedynie kajakiem kiedyś pływałam, dla mnie każde jezioro tutaj dobre - a jest pięknie, bo teren pofałdowany i malowniczy, jeziora połączone są kanałami i rzekami, grzyby, ryby , stadniny koni, wczasy w siodle, liczne znane letnie festiwale muzyczne (np. w Sulęczynie)...Fajne miejsca to Wdzydze, Sulęczyno, Ostrzyce, Brodnica, Przywidz, Gołubie, Garczyn, Raduń, Szymbark, Wieżyca

Zobacz tu o żeglowaniu i jeziorach: http://pomorskie.travel/Odkrywaj-Region ... _Kaszubska

Poza tym położone nieopodal Bory Tucholskie - duże jeziora i niezła infrastruktura, oprócz jezior spływy Brdą w rezerwacie, wodospady, skanseny itp. Fajne jest Jezioro Charzykowskie i Karsińskie z miejscowościami wokół - największe to Charzykowy i Swornegacie :) Obejrzyj sobie: http://pomorskie.travel/Odkrywaj-Region ... Tucholskie

Bory Tucholskie - mieszkańców i gospodarstwa agroturystyczne warto wesprzeć - po nawałnicach w zeszłym roku trudno im się dźwignąć i opanować spustoszenie i straty...

:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 31.07.2018 19:38

Dziękujemy ślicznie za relację. Jak zawsze świetna ;) Ostatnio zaniedbałam trochę forum, ale już staram się być na bieżąco ;)
Panprzesada
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Panprzesada » 21.09.2018 20:44

żagle, kajaki i spływy to dla mnie Mazury wylącznie ;D I Giżycko konkretnie. Wracamy tam w sumie co roku jak nie na tydzien to chociaz na weekendy. W dodatku miasto jest na tyle zorganizowane, ze mozna tez trafic na jakas fajna impreze - my bylismy na visa kino letnie - swietny klimacik wieczorkiem. No i jest tam tez co zwiedzac a nie tylko ciagle jeziora i jeziora ;p
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.09.2018 13:02

Panprzesada napisał(a):żagle, kajaki i spływy to dla mnie Mazury wylącznie ;D I Giżycko konkretnie. Wracamy tam w sumie co roku jak nie na tydzien to chociaz na weekendy. W dodatku miasto jest na tyle zorganizowane, ze mozna tez trafic na jakas fajna impreze - my bylismy na visa kino letnie - swietny klimacik wieczorkiem. No i jest tam tez co zwiedzac a nie tylko ciagle jeziora i jeziora ;p

Jak widać na Mazurach dla każdego znajdzie sie coś miłego. Pozdrawiam :wink:

napisał(a) agata26061 » 31.07.2018 20:38

Dziękujemy ślicznie za relację. Jak zawsze świetna ;) Ostatnio zaniedbałam trochę forum, ale już staram się być na bieżąco ;)

Dzięki za obecność, miło było Cię tutaj gościć :hearts: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Paparapa czyli Mazury 2017 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone