Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Osiołkiem dookoła Rabu i Mljetu, z macedońskim finałem

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.03.2023 22:34

maslinka napisał(a):W jakich dniach w zeszłym roku tam byliście? My od 29 do 31 lipca.


W takim razie minęliśmy się o dzień , 28 -go rano wyjechaliśmy :roll: , wcześniej - 16 do 18 kwietnia , ale bywamy tam dość często . . . bo tam takie cudeńka

święta.jpg


. . . tak jak w Timisoarze i Oradei , więc może następnym razem :idea: :?:





Pozdrawiam
Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.03.2023 23:21

ziemniak napisał(a):Ze stolic europejskich to Skopje i Praga wywarło na mnie największe wrażenie.

Wysoko oceniłeś Skopje :D Ja aż tak to nie... ;) Dla mnie najpiękniejszy jest chyba Budapeszt, bardziej mi się podoba od Paryża czy Rzymu. No i jeszcze Sarajewo, może nie najpiękniejsze, ale najciekawsze; trudno porównywać te dwie stolice.

ziemniak napisał(a):Co prawda do zaliczenia został nam się jeszcze Madryt, Sztokholm, Kijów, Tirana, Ateny oraz Istambuł, Astana, Moskwa (z krajów częściowo leżących w Europie).

Wszystkie pozostałe europejskie stolice widziałeś? Dużo tego :) U mnie też sporo, ale nie aż tyle. Najbardziej "egzotyczne" miasta, w których byłam, to chyba Sztokholm i (na drugim biegunie) Mińsk, nie ten Mazowiecki ;)

piotrf napisał(a):W takim razie minęliśmy się o dzień , 28 -go rano wyjechaliśmy :roll:

Rzeczywiście było blisko :o

piotrf napisał(a):. . . tak jak w Timisoarze i Oradei , więc może następnym razem :idea: :?:

W Timisoarze byliśmy, w Oradei też (w sierpniu), choć tylko przejazdem. Ja jestem jednak zakochana w Braszowie, mogłabym tam zamieszkać :) Myślę, że to świetne miejsce do życia, jeśli chodzi o wielkość miasta (nie za duże, nie za małe) i jego położenie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2023 00:07

ziemniak napisał(a):Co prawda do zaliczenia został nam się jeszcze Madryt, Sztokholm, Kijów, Tirana, Ateny oraz Istambuł, Astana, Moskwa (z krajów częściowo leżących w Europie).
8O To mało Ci zostało do zobaczenia. Mi brakuje klasyków typu Rzym czy Berlin, ale za to mam odwiedzoną Andorę i Moskwę i to wraz obejrzeniem baletu w jednym z teatrów moskiewskich. Z Twoich braków jeszcze Ateny mam odwiedzone, reszta też u mnie czeka.... I tak właśnie pomyślałam, że moja lista odwiedzonych stolic duża nie jest (14/42)...

ziemniak napisał(a): Jednak Skopje ma tą magię i wdzięk, a wieczorem prezentuje się naprawdę świetnie.
Ja też bardzo je lubię. Jest tak inne od pozostałych europejskich stolic.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 06.03.2023 00:08

Nas zawsze gdzieś bardziej ciągnęło na wschód. Tak gdzieś spokojniej, swojsko, bezpieczniej i taniej. Jakie było nasze zdziwienie gdy na typowym blokowisku we Lwowie, między chodnikami, placami zabaw pasły się krowy. Nawet w owianym złą sławą w wielu relacjach Naddniestrzu czuliśmy się całkowicie bezpiecznie, czego nie możemy powiedzieć o kilku miejscach w tzw. Europie zachodniej np. Marsylii. Bardzo miło wspominamy podróże po Ukrainie, Mołdawii, Rumunii. Niestety przez złych ludzi po 2014 roku kilka celów musieliśmy zmienić/zrezygnować.

maslinka napisał(a):Wszystkie pozostałe europejskie stolice widziałeś? Dużo tego :) U mnie też sporo, ale nie aż tyle. Najbardziej "egzotyczne" miasta, w których byłam, to chyba Sztokholm i (na drugim biegunie) Mińsk, nie ten Mazowiecki ;)


Chyba tak, bo statystyk stolic nie prowadzimy, ale jak spojrzałem na mapę to te mi rzuciły się w oczy. W każdym razie przez zajawkę aby wyszukiwać tanie loty lub wsiąść w auto i jeździć po Europie (większość noclegów spędzając w aucie) głównie między 2012, a 2015 rokiem mamy zaliczone 45 na 46 krajów przynajmniej częściowo leżących w Europie. Brakuje nam jedynie Kazachstanu. Ogólnie 60 odwiedzonych krajów - z tych uznawanych. Praktycznie cały wolny czas i środki przeznaczamy na podróże. Od 2016 jest trudniej, a od 2017 podwójnie. Jednak mali globtroterzy już też mają sporo na swoim koncie i dają radę w długich przelotach lub przejazdach autem.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 06.03.2023 00:19

piekara114 dziękuje, bo myślałem, że jakiś dziwny jestem z tym Skopje, ale ono jest takie inne, z innym rozmachem. Andora u nas też, ale Moskwa nie i pewnie długo nie będzie, o ile kiedykolwiek.

Warszawę wliczyłaś? :P

maslinka proszę nie przedłużaj z kolejnymi odcinkami, bo moja kserokopiarka jest włączona ;)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.03.2023 10:02

Bardzo sympatyczny wieczorny spacer :wink:
Ilość wszelkiem maści pomników powala 8O
Byka to bym się bała :oops:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2023 10:32

Oczywiście :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.03.2023 16:14

ziemniak napisał(a):maslinka proszę nie przedłużaj z kolejnymi odcinkami, bo moja kserokopiarka jest włączona ;)

Jeszcze jakieś 6 odcinków 8) W marcu planuję skończyć :mrgreen:

Kapitańska Baba napisał(a):Bardzo sympatyczny wieczorny spacer :wink:
Ilość wszelkiem maści pomników powala 8O

Wszystkich pomników w Skopje na pewno nie widzieliśmy, ale większość tych ciekawych chyba tak ;)
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 06.03.2023 16:37

Gdybym miała wybrać ulubioną europejską stolicę, to chyba też byłby to Budapeszt. Co prawda znam to miasto tylko z perspektywy turysty, lecz zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.03.2023 18:07

maslinka napisał(a):Ja jestem jednak zakochana w Braszowie, mogłabym tam zamieszkać :) Myślę, że to świetne miejsce do życia, jeśli chodzi o wielkość miasta (nie za duże, nie za małe) i jego położenie :)


Z zakochanym nie dyskutuje się :wink: , ale mam kilka miast w Rumunii , które bardziej niż Braszów przypadło mi do gustu : Alba Julia , Suczawa , Sybin , Syghisoara , Timisoara . Nie znaczy to , że Braszowa nie lubię - ma mnóstwo zalet . . . :papa:


Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.03.2023 21:46

Muszę znaleźć czas na ogarnięcie ogromu tej Twojej relacji.
Do twarzy Ci z Maździakiem :wink: Szczególnie interesuje mnie macedoński finał.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 07.03.2023 14:13

Ogromna liczba pomników w Skopje, niektóre ciekawe, inne kiczowate - ale jest na co popatrzeć.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2023 15:07

Epepa napisał(a):Gdybym miała wybrać ulubioną europejską stolicę, to chyba też byłby to Budapeszt. Co prawda znam to miasto tylko z perspektywy turysty, lecz zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Budapeszt zrobił na mnie największe wrażenie przestrzenią dla pieszych - naddunajskimi promenadami i deptakami w centrum Pesztu. Do tego mosty, które są prawdziwymi dziełami sztuki :D

piotrf napisał(a):Z zakochanym nie dyskutuje się :wink:

Dyskutować można, najwyżej do niczego się zakochanego nie przekona ;)

te kiero napisał(a):Muszę znaleźć czas na ogarnięcie ogromu tej Twojej relacji.

Dawid - powodzenia! :D

te kiero napisał(a):Do twarzy Ci z Maździakiem :wink:

:mrgreen:

te kiero napisał(a):Szczególnie interesuje mnie macedoński finał.

Tak naprawdę ostateczny finał będzie rumuński ;) Spacery po Aradzie i Timisoarze będą kropką nad "i", bo wisienką chyba niekoniecznie ;)

Nefer napisał(a):Ogromna liczba pomników w Skopje, niektóre ciekawe, inne kiczowate - ale jest na co popatrzeć.

Tak, kiczowatych trochę też jest, ale myślę, że większość ciekawych :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.03.2023 17:52

Nie mam zbyt wielu stolic na koncie, ale (może dlatego) Budapeszt również jest moją ulubioną :wink: :D

A Skopje można podsumować tak - nudy nie ma :mrgreen: . Z tego powodu na pewno by mi się spodobało.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.03.2023 20:36

pomorzanka zachodnia napisał(a):A Skopje można podsumować tak - nudy nie ma :mrgreen: . Z tego powodu na pewno by mi się spodobało.

Tak, z pewnością nudy nie ma :D Ja bardzo lubię pomniki, więc jest to miasto dla mnie ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Osiołkiem dookoła Rabu i Mljetu, z macedońskim finałem - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone