Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Cromaniak
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.09.2017 20:18

Beata, jest duuużo lepiej :D Za dnia było dobre 24 stopnie ( w zaciszu dużo więcej), teraz wieczorem gorzej - wciąż wieje zimnem i polary niezbędne. Ciepły Cyc nam też nie odpowiada :roll: Toteż z zacięciem pijemy zimnego, z nastawieniem,że co nas nie zabije, to wzmocni :mrgreen: Poprawa jest na tyle,że wczoraj skarpety były potrzebne, a dzisiaj lekki przykurcz, ale da radę bez... :mrgreen:
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.09.2017 07:40

Vella napisał(a):Przeczytałam jednym tchem.
Podobało mi się.
Dziękuję :papa:

To ja dziękuje za miły komentarz :D
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.09.2017 07:41

Katerina napisał(a):Beata, jest duuużo lepiej :D Za dnia było dobre 24 stopnie ( w zaciszu dużo więcej), teraz wieczorem gorzej - wciąż wieje zimnem i polary niezbędne. Ciepły Cyc nam też nie odpowiada :roll: Toteż z zacięciem pijemy zimnego, z nastawieniem,że co nas nie zabije, to wzmocni :mrgreen: Poprawa jest na tyle,że wczoraj skarpety były potrzebne, a dzisiaj lekki przykurcz, ale da radę bez... :mrgreen:

A widzisz? Nie mogło być tak że mąż Cię siłą wcześniej do domu zabierze, pogoda musiała się w końcu zlitować :D
Gandalf Biały
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandalf Biały » 23.09.2017 01:10

beatabm napisał(a):
Gandalf Biały napisał(a):Pięknie opisujesz Wasze kapitańskie przygody na Jadranie ...
Dotarłem do 8 -mej strony , ale czytam dalej !!!
Także uchwyciłaś piękne niebo .
Pozdrawiam i gonię czołówkę ... :smo:
Krzysiek

Miło Cię gościć.
Sporo jeszcze przed Tobą, relacja dzięki wiernym Czytelnikom była długa.
Ufam że dotrwasz do końca :D

Tego możesz być pewna jestem łasy na Kapitańskie przygody ...
jestem jak ten żółw powolny ale wytrwały :!: :D
Pozdrawiam
Krzysiek
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.09.2017 07:54

A ja już w PL. Wczoraj Chorwacja żegnała nas słoneczną pogodą i ciepełkiem ale woda w Jadranie stanowczo za zimna. Taki wrzesień no cóż.
Rejs zakończony wynikiem 112 mil w 6 dni, Kastela - Palmizana (Pakleni Otoci) -Komiza (Vis) - Palmizana - Milna (Brac) - Split - Kastela. Dodatkowo desant lądowy do Hvaru i Trogiru :)
Pogoda była w kratkę, Jadran za zimny dla mnie :/ Czasem dęło i bujało mocno. Choroba morska nie dopadła. Przez chwilkę towarzyszyły nam delfiny ale z uwagi na warunki (kamizelki, szelki) nie udało sie strzelić fotki.
Ekipa była fajna, chętnie powtórzę przygodę a jeszcze chętniej w lipcu bądź sierpniu :)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.09.2017 08:50

gusia-s napisał(a):A ja już w PL. Wczoraj Chorwacja żegnała nas słoneczną pogodą i ciepełkiem ale woda w Jadranie stanowczo za zimna. Taki wrzesień no cóż.
Rejs zakończony wynikiem 112 mil w 6 dni, Kastela - Palmizana (Pakleni Otoci) -Komiza (Vis) - Palmizana - Milna (Brac) - Split - Kastela. Dodatkowo desant lądowy do Hvaru i Trogiru :)
Pogoda była w kratkę, Jadran za zimny dla mnie :/ Czasem dęło i bujało mocno. Choroba morska nie dopadła. Przez chwilkę towarzyszyły nam delfiny ale z uwagi na warunki (kamizelki, szelki) nie udało sie strzelić fotki.
Ekipa była fajna, chętnie powtórzę przygodę a jeszcze chętniej w lipcu bądź sierpniu :)

Gratulacje młody Wilczku Morski :D
Taki ten tegoroczny wrzesień - dziwny, zimny, mokry, nie chorwacki :( Delfinki były nagrodą za morskie niedogodności :D
Nie wybieraj się w sezonie - możesz wtedy poznać chyba tę gorszą stronę żeglugi - ciągły brak wiatru, dziki tłum w portach, wyścigi po ostatnie miejsca czy bojki. Przełom sierpnia/września jest już spokojniejszą porą, a i wiatry wtedy z reguły są bardziej nadające się do pływania :D
Tak mocno wiało że mieliście szelki i kamizelki? 8O
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 25.09.2017 18:04

.........pływałaś w sezonie? Nie widziałem cię ;)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.09.2017 09:42

lew napisał(a):.........pływałaś w sezonie? Nie widziałem cię ;)

Omijam sezon chorwacki wielkim łukiem, ten czas wolę spędzić na żeglowaniu w bardziej kameralnych miejscach.
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.09.2017 13:23

....." ciągły brak wiatru, dziki tłum w portach, wyścigi po ostatnie miejsca czy bojki. " Ten rok jakiś dziwny był: wiało ,lało, falowało i nie bylo wyścigów , bo wprowadzili rezerwację w portach, a nawet przed knajpami - kłódki na bojkach, "przywiązane" mooringi itp
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.09.2017 14:40

lew napisał(a):....." ciągły brak wiatru, dziki tłum w portach, wyścigi po ostatnie miejsca czy bojki. " Ten rok jakiś dziwny był: wiało ,lało, falowało i nie bylo wyścigów , bo wprowadzili rezerwację w portach, a nawet przed knajpami - kłódki na bojkach, "przywiązane" mooringi itp

Więc było jeszcze gorzej. Rezerwacja - masakra. Kłódki na bojkach - masakra. Deszcz - da radę, czasem nawet przyjemny. Wiatr i fale - rewelacja. Ale jak dla mnie za mało plusów żeby jechać tam w sezonie. Tłum ludzi zabija przyjemność wypoczynku.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.09.2017 15:12

beatabm napisał(a):... Tak mocno wiało że mieliście szelki i kamizelki? 8O

No raczej, Kapitan zarządził nie było dyskusji - spierniczaliśmy na katarynie przed burzą. Fala była już b. wysoka i dość długa - mi tam się podobało to majestatyczne wznoszenie i opadanie :mrgreen: szkoda tylko tych delfinków, że nie udało się złapać w obiektyw. Siedziałam sobie w koszu na lewej rufie a one szły prawą - nie miałam możliwości tam skiknąć i ich dokładnie sliknąć :D
Fotki oczywiście wszystko spłaszczają ale widoki były extra :)
IMG_20170919_141605.jpg
IMG_20170919_114950.jpg

Czy Ty już gdzieś relacjonujesz tegoroczny rejs? Mam zaległości i może przegapiłam :)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.09.2017 15:20

No no....widoki przednie, powiało grozą 8O 8O 8O
Zdążyliście uciec czy Was pomiotało? Na fotkach widać już solidną zlewę 8O
Falki widać, przynajmniej ja widzę :mrgreen: małe nie są. W którym miejscu zrobiłaś te zdjęcia? Dokąd uciekliście?
Delfinków bardzo nie żałuj, obejrzysz w mojej relacji która zacznie się pisać....za jakiś czas :D Zrobi sie szaro, zimno, wtedy chętnie wrócę do wspomnień rejsowych:) Narazie głowa zajęta myśleniem o kolejnych :mrgreen:
A zrobisz mi konkurencję i napiszesz o pływaniu? Nie ukrywam że bardzo na to liczę i od pierwszej chwili będę wiernym czytelnikiem :D
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.09.2017 16:34

Uciekaliśmy z Visu na Hvar, te fotki są strzelone na wysokości Pakleni otoci. Chcieliśmy wejść do samego Hvaru ale nas odesłali do Palmizany, jako że tam będzie bezpiecznej. Tak też zrobiliśmy i faktycznie, tam okazało się dużo spokojniej, nawet wyszło słoneczko. Wieczór spędziliśmy w Hvarze korzystając z taxi boat, inaczej nie udałoby się wogóle odwiedzić miasta :/

Też nie zasiadam do relacji póki co... jakoś nie ma czasu, w kolejce wiszą już 3 :D z majówki w Wenecji, letniego Braca no i wrześniowego rejsu. Mam nadzieję, że wreszcie się zdobędę i coś skrobnę :D
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.09.2017 18:46

...gdzie na tym Hvarze jesteście? ACI, czy przy Laganini?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.09.2017 19:13

lew napisał(a):...gdzie na tym Hvarze jesteście? ACI, czy przy Laganini?

Ale, że ja?
Jeśli tak, to ACI Palmiżana ale to było w zeszłym tygodniu :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie. - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019