Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.09.2017 19:20

.....a to nie jestem w temacie; popatrzyłem na fotki - dzisiaj tam jest podobnie, to pomyślałem ,że dzisiejsze hahha:)
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.09.2017 21:42

lew napisał(a):.....a to nie jestem w temacie; popatrzyłem na fotki - dzisiaj tam jest podobnie, to pomyślałem ,że dzisiejsze hahha:)

Czyli nic się nie zmieniło, pogoda nadal w kratkę. :evil:
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 08:26

gusia-s napisał(a):
lew napisał(a):.....a to nie jestem w temacie; popatrzyłem na fotki - dzisiaj tam jest podobnie, to pomyślałem ,że dzisiejsze hahha:)

Czyli nic się nie zmieniło, pogoda nadal w kratkę. :evil:

To poprosimy o zdjęcie z dnia dzisiejszego, zobaczymy co tracimy siedząc tu a nie tam
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 14:22

Sprawdzałam pogodę dla okolic Splitu i...szlag mnie trafił...Od mojego wyjazdu w niedzielę do co najmniej końca tego tygodnia lampa i 25 st w cieniu :evil: A ja musiałam trafić na te trzy lodowate wieczory(bo za dnia było ok) :twisted:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.09.2017 14:52

Katerina napisał(a):Sprawdzałam pogodę dla okolic Splitu i...szlag mnie trafił...Od mojego wyjazdu w niedzielę do co najmniej końca tego tygodnia lampa i 25 st w cieniu :evil: A ja musiałam trafić na te trzy lodowate wieczory(bo za dnia było ok) :twisted:

A Ty już w domku też?
Ja Wam powiem, że się wymarzłam w tej wrześniowej Chorwacji :mrgreen:
Kąpieli w Jadranie zero, o ile na lądzie jeszcze było w miarę ciepło to na morzu o wiele chłodniej. Z 6 dni na morzu tylko 1 był na stroje kąpielowe, w pozostałe trzeba było wrzucić coś na siebie a w 2 to nawet więcej niż coś. Swoje się już wypociłam i wypluskałam w lipcu na Brac i w sumie teraz aż tak mi nie zależało na pogodzie. Bałam się jedynie tego, że zamiast żeglować będziemy zmuszeni koczować w marinie co na szczęście miejsca nie miało.

Najbardziej jednak mi dokuczały krótkie dni :(
Spływaliśmy najwcześniej ok. 17ej, zanim se ogarnęło już było ciemno.
Owszem ... wieczorne wałęsanie jest fajne ale takie dzienne też :)
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 16:07

Ja w domu od wczoraj :( :cry:

Dobrze ,że pogoda tutaj mnie powitała przyjemnie.Obiad zjadłam na tarasie w słoneczku, wystarczyło zamknąć oczy i już było się z powrotem np na Visie...

Ja byłam prawie cały wrzesień (od 1ego) i pierwsze dwa tygodnie były cieplutkie - nawet jak wiał jugo to był on gorący, a wieczory cieplutkie.Potem te "mrozy" nastały pechowo i powodzie - akurat jak Ty Gusia przyjechałaś.Ale ostatnie cztery dni mieliśmy darowane cudownie - lato wróciło (chociaż wieczorem polar).Dlatego tak było żal wyjeźdżać widząc prognozy na kolejny tydzień.

Ech, trzeba się będzie zabrać za relacje pod koniec października, złagodzić tęsknoty.Także, dziewczynki, nie lenić się - Gusia zacznij od lipcowego Brača.

A w temacie Wenecji - widziałyście to:https://www.youtube.com/watch?v=V4j6CP6wsfk 8O 8O :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 20:31

Zobaczyłam, masakra 8O 8O 8O
A ten Twój urlop to nie za duża rozpusta??? 8O 8O 8O Tyle czasu :?: :?: :?:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 20:50

No, prawie miesiąc się z tego zrobił..Z każdym rokiem wydłużamy o dzień lub parę :roll: Docelowo ma być 5 miesięcy -od początku maja do końca września :mrgreen: Może na emeryturze :wink:

Ale jak się jedzie we wrześniu to trzeba na 3 tygodnie, bo wtedy jest szansa ,że połowa z tego będzie słoneczna :lol: :oczko_usmiech: 8)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 20:58

Katerina napisał(a):No, prawie miesiąc się z tego zrobił..Z każdym rokiem wydłużamy o dzień lub parę :roll: Docelowo ma być 5 miesięcy -od początku maja do końca września :mrgreen: Może na emeryturze :wink:

Ale jak się jedzie we wrześniu to trzeba na 3 tygodnie, bo wtedy jest szansa ,że połowa z tego będzie słoneczna :lol: :oczko_usmiech: 8)

To że chyba nie w tym roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Masz pozdrowienia od Kapitana siedzącego obok, mówi że ma kaca że zasypianiem za szybko popsuł spotkanie :roll:
Właśnie mi dzis dwa cyce muskatowe wybuchły w spiżarni 8O 8O 8O
Miałam potop cycowy 8O . Na szczęście większość uratowałam :D
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 21:02

Niech się Kapitan nie frasuje - nie popsuł tylko ją uświetniał, niektóre anegdoty cytujemy - np. tę o wazie :mrgreen:

Dzięki za zdjęcia - dopiero na nich widzę jak się impreza toczyła pod koniec :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oops:

A co tym cycom odbiło,żeby wybuchać :roll:
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 21:15

Katerina napisał(a):Niech się Kapitan nie frasuje - nie popsuł tylko ją uświetniał, niektóre anegdoty cytujemy - np. tę o wazie :mrgreen:

Dzięki za zdjęcia - dopiero na nich widzę jak się impreza toczyła pod koniec :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oops:

A co tym cycom odbiło,żeby wybuchać :roll:

Burza hormonów, jak to w cycu :mrgreen:
Mamy wrażenie ze zaczęły "pracować" w naszym klimacie bo je strasznie rozdeło. Rano zastałam potop w spiżarce 8O
Kapitan zastanawia się czy ścianę umyć czy wylizać :mrgreen:
I problem jest tylko z białym cycem, czerwony kolejny rok ma się doskonale.
A waza....hmmmm....zupa smaczna chyba była :mrgreen: I na pewno lekkostrawna bo wstępnie przetrawiona 8O
Po prostu nie ma to jak nasz kochany Bałtyk w połowie listopada :roll: Trza być twardym a nie miętkim :oczko_usmiech: na Zawiszy Czarnym
Violette
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 06.03.2018 21:02

Jestem forumowym czytaczem, głównie wtedy, gdy dopada mnie przedwakacyjny głód, a że teraz w bonusie mam grypę, to Twoją opowieść łyknęłam w jeden dzień. Fantastyczna przygoda, w dodatku fajnie opisana. Nie raz popłakałam się ze śmiechu.
Jutro zabieram się za kolejny tom :D
Żeglarstwo, co prawda jedynie mazurskie, było mi bliskie lat temu ... dzieścia i z rozrzewnieniem wspominam tamte czasy.
Teraz brak jest "silnej grupy pod wezwaniem", żeby przeżyć taką przygodę, jak Wasza.
Może córka, w której zaszczepiłam miłość do pływania, kiedyś spełni moje marzenie o rejsie po chorwackim wybrzeżu.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.03.2018 09:21

Violette napisał(a):Jestem forumowym czytaczem, głównie wtedy, gdy dopada mnie przedwakacyjny głód, a że teraz w bonusie mam grypę, to Twoją opowieść łyknęłam w jeden dzień. Fantastyczna przygoda, w dodatku fajnie opisana. Nie raz popłakałam się ze śmiechu.
Jutro zabieram się za kolejny tom :D
Żeglarstwo, co prawda jedynie mazurskie, było mi bliskie lat temu ... dzieścia i z rozrzewnieniem wspominam tamte czasy.
Teraz brak jest "silnej grupy pod wezwaniem", żeby przeżyć taką przygodę, jak Wasza.
Może córka, w której zaszczepiłam miłość do pływania, kiedyś spełni moje marzenie o rejsie po chorwackim wybrzeżu.

Bardzo Ci dziekuję Violette za dobre słowo :wink: Nie sądziłam że ktokolwiek tu jeszcze zagląda. Życzę Ci zdrówka i zapraszam do kolejnej opowieści. Jeszcze Ci zdradzę mMzurski Żeglarzu, że gdy skończę pisaninę o Adriatyku zabiorę się właśnie za Mazury. Już dziś Cię zapraszam. I wiesz co? Spróbuj powrócić do żeglarstwa, warto..... :hearts:
Chris_M
Croentuzjasta
Re: Opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.11.2020 03:13

Kapitańska Baba napisał(a):Koło 1100 w końcu zapakowani.

Obrazek

To zdradź jeszcze, jak się te pojemniki na "cyca" nazywają, ile kosztują i gdzie je kupić.
To tak na wszelki wypadek, gdyby pomimo covida udało się jednak jakieś pływanie w przyszłym roku wykroić :)
Kapitańska Baba
Cromaniak
Re: Opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.11.2020 09:22

Chris_M napisał(a):To zdradź jeszcze, jak się te pojemniki na "cyca" nazywają, ile kosztują i gdzie je kupić.
To tak na wszelki wypadek, gdyby pomimo covida udało się jednak jakieś pływanie w przyszłym roku wykroić :)

A na przykład tutaj:

https://allegro.pl/oferta/worki-10-l-ba ... 9718755124

Nawet nie myśl o tym że nie da się popływać 8O Przyjdzie wiosna i wszystko wróci do normalności, zobaczysz :smo:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie. - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019