Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 26.09.2017 20:20

.....a to nie jestem w temacie; popatrzyłem na fotki - dzisiaj tam jest podobnie, to pomyślałem ,że dzisiejsze hahha:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.09.2017 22:42

lew napisał(a):.....a to nie jestem w temacie; popatrzyłem na fotki - dzisiaj tam jest podobnie, to pomyślałem ,że dzisiejsze hahha:)

Czyli nic się nie zmieniło, pogoda nadal w kratkę. :evil:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 09:26

gusia-s napisał(a):
lew napisał(a):.....a to nie jestem w temacie; popatrzyłem na fotki - dzisiaj tam jest podobnie, to pomyślałem ,że dzisiejsze hahha:)

Czyli nic się nie zmieniło, pogoda nadal w kratkę. :evil:

To poprosimy o zdjęcie z dnia dzisiejszego, zobaczymy co tracimy siedząc tu a nie tam
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 15:22

Sprawdzałam pogodę dla okolic Splitu i...szlag mnie trafił...Od mojego wyjazdu w niedzielę do co najmniej końca tego tygodnia lampa i 25 st w cieniu :evil: A ja musiałam trafić na te trzy lodowate wieczory(bo za dnia było ok) :twisted:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.09.2017 15:52

Katerina napisał(a):Sprawdzałam pogodę dla okolic Splitu i...szlag mnie trafił...Od mojego wyjazdu w niedzielę do co najmniej końca tego tygodnia lampa i 25 st w cieniu :evil: A ja musiałam trafić na te trzy lodowate wieczory(bo za dnia było ok) :twisted:

A Ty już w domku też?
Ja Wam powiem, że się wymarzłam w tej wrześniowej Chorwacji :mrgreen:
Kąpieli w Jadranie zero, o ile na lądzie jeszcze było w miarę ciepło to na morzu o wiele chłodniej. Z 6 dni na morzu tylko 1 był na stroje kąpielowe, w pozostałe trzeba było wrzucić coś na siebie a w 2 to nawet więcej niż coś. Swoje się już wypociłam i wypluskałam w lipcu na Brac i w sumie teraz aż tak mi nie zależało na pogodzie. Bałam się jedynie tego, że zamiast żeglować będziemy zmuszeni koczować w marinie co na szczęście miejsca nie miało.

Najbardziej jednak mi dokuczały krótkie dni :(
Spływaliśmy najwcześniej ok. 17ej, zanim se ogarnęło już było ciemno.
Owszem ... wieczorne wałęsanie jest fajne ale takie dzienne też :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 17:07

Ja w domu od wczoraj :( :cry:

Dobrze ,że pogoda tutaj mnie powitała przyjemnie.Obiad zjadłam na tarasie w słoneczku, wystarczyło zamknąć oczy i już było się z powrotem np na Visie...

Ja byłam prawie cały wrzesień (od 1ego) i pierwsze dwa tygodnie były cieplutkie - nawet jak wiał jugo to był on gorący, a wieczory cieplutkie.Potem te "mrozy" nastały pechowo i powodzie - akurat jak Ty Gusia przyjechałaś.Ale ostatnie cztery dni mieliśmy darowane cudownie - lato wróciło (chociaż wieczorem polar).Dlatego tak było żal wyjeźdżać widząc prognozy na kolejny tydzień.

Ech, trzeba się będzie zabrać za relacje pod koniec października, złagodzić tęsknoty.Także, dziewczynki, nie lenić się - Gusia zacznij od lipcowego Brača.

A w temacie Wenecji - widziałyście to:https://www.youtube.com/watch?v=V4j6CP6wsfk 8O 8O :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 21:31

Zobaczyłam, masakra 8O 8O 8O
A ten Twój urlop to nie za duża rozpusta??? 8O 8O 8O Tyle czasu :?: :?: :?:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 21:50

No, prawie miesiąc się z tego zrobił..Z każdym rokiem wydłużamy o dzień lub parę :roll: Docelowo ma być 5 miesięcy -od początku maja do końca września :mrgreen: Może na emeryturze :wink:

Ale jak się jedzie we wrześniu to trzeba na 3 tygodnie, bo wtedy jest szansa ,że połowa z tego będzie słoneczna :lol: :oczko_usmiech: 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 21:58

Katerina napisał(a):No, prawie miesiąc się z tego zrobił..Z każdym rokiem wydłużamy o dzień lub parę :roll: Docelowo ma być 5 miesięcy -od początku maja do końca września :mrgreen: Może na emeryturze :wink:

Ale jak się jedzie we wrześniu to trzeba na 3 tygodnie, bo wtedy jest szansa ,że połowa z tego będzie słoneczna :lol: :oczko_usmiech: 8)

To że chyba nie w tym roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Masz pozdrowienia od Kapitana siedzącego obok, mówi że ma kaca że zasypianiem za szybko popsuł spotkanie :roll:
Właśnie mi dzis dwa cyce muskatowe wybuchły w spiżarni 8O 8O 8O
Miałam potop cycowy 8O . Na szczęście większość uratowałam :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 22:02

Niech się Kapitan nie frasuje - nie popsuł tylko ją uświetniał, niektóre anegdoty cytujemy - np. tę o wazie :mrgreen:

Dzięki za zdjęcia - dopiero na nich widzę jak się impreza toczyła pod koniec :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oops:

A co tym cycom odbiło,żeby wybuchać :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 22:15

Katerina napisał(a):Niech się Kapitan nie frasuje - nie popsuł tylko ją uświetniał, niektóre anegdoty cytujemy - np. tę o wazie :mrgreen:

Dzięki za zdjęcia - dopiero na nich widzę jak się impreza toczyła pod koniec :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oops:

A co tym cycom odbiło,żeby wybuchać :roll:

Burza hormonów, jak to w cycu :mrgreen:
Mamy wrażenie ze zaczęły "pracować" w naszym klimacie bo je strasznie rozdeło. Rano zastałam potop w spiżarce 8O
Kapitan zastanawia się czy ścianę umyć czy wylizać :mrgreen:
I problem jest tylko z białym cycem, czerwony kolejny rok ma się doskonale.
A waza....hmmmm....zupa smaczna chyba była :mrgreen: I na pewno lekkostrawna bo wstępnie przetrawiona 8O
Po prostu nie ma to jak nasz kochany Bałtyk w połowie listopada :roll: Trza być twardym a nie miętkim :oczko_usmiech: na Zawiszy Czarnym
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 06.03.2018 22:02

Jestem forumowym czytaczem, głównie wtedy, gdy dopada mnie przedwakacyjny głód, a że teraz w bonusie mam grypę, to Twoją opowieść łyknęłam w jeden dzień. Fantastyczna przygoda, w dodatku fajnie opisana. Nie raz popłakałam się ze śmiechu.
Jutro zabieram się za kolejny tom :D
Żeglarstwo, co prawda jedynie mazurskie, było mi bliskie lat temu ... dzieścia i z rozrzewnieniem wspominam tamte czasy.
Teraz brak jest "silnej grupy pod wezwaniem", żeby przeżyć taką przygodę, jak Wasza.
Może córka, w której zaszczepiłam miłość do pływania, kiedyś spełni moje marzenie o rejsie po chorwackim wybrzeżu.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitan

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.03.2018 10:21

Violette napisał(a):Jestem forumowym czytaczem, głównie wtedy, gdy dopada mnie przedwakacyjny głód, a że teraz w bonusie mam grypę, to Twoją opowieść łyknęłam w jeden dzień. Fantastyczna przygoda, w dodatku fajnie opisana. Nie raz popłakałam się ze śmiechu.
Jutro zabieram się za kolejny tom :D
Żeglarstwo, co prawda jedynie mazurskie, było mi bliskie lat temu ... dzieścia i z rozrzewnieniem wspominam tamte czasy.
Teraz brak jest "silnej grupy pod wezwaniem", żeby przeżyć taką przygodę, jak Wasza.
Może córka, w której zaszczepiłam miłość do pływania, kiedyś spełni moje marzenie o rejsie po chorwackim wybrzeżu.

Bardzo Ci dziekuję Violette za dobre słowo :wink: Nie sądziłam że ktokolwiek tu jeszcze zagląda. Życzę Ci zdrówka i zapraszam do kolejnej opowieści. Jeszcze Ci zdradzę mMzurski Żeglarzu, że gdy skończę pisaninę o Adriatyku zabiorę się właśnie za Mazury. Już dziś Cię zapraszam. I wiesz co? Spróbuj powrócić do żeglarstwa, warto..... :hearts:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 03.11.2020 04:13

Kapitańska Baba napisał(a):Koło 1100 w końcu zapakowani.

Obrazek

To zdradź jeszcze, jak się te pojemniki na "cyca" nazywają, ile kosztują i gdzie je kupić.
To tak na wszelki wypadek, gdyby pomimo covida udało się jednak jakieś pływanie w przyszłym roku wykroić :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12138
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.11.2020 10:22

Chris_M napisał(a):To zdradź jeszcze, jak się te pojemniki na "cyca" nazywają, ile kosztują i gdzie je kupić.
To tak na wszelki wypadek, gdyby pomimo covida udało się jednak jakieś pływanie w przyszłym roku wykroić :)


A na przykład tutaj:

https://allegro.pl/oferta/worki-10-l-ba ... 9718755124

Nawet nie myśl o tym że nie da się popływać 8O Przyjdzie wiosna i wszystko wróci do normalności, zobaczysz :smo:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
REJS-opowieść o pięciu Księżniczkach, Doktorze i Kapitanie. - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone