Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo(HR)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo(HR)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 14.05.2018 10:33

Planuję jechać trasą z Planicy ( SLO ) do - Bosiljevo ( HR ) omijając drogi płatne ( autostrady w Słowenii ) jak w temacie... czy może jechał ktoś tą trasą, jakieś spostrzeżenia, doświadczenia, wnioski :) trasa zamieszczona poniżej...

https://goo.gl/maps/K4QR35VGrBP2
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2018 10:40

dodi79 napisał(a):Planuję jechać trasą z Planicy ( SLO ) do - Bosiljevo ( HR ) omijając drogi płatne ( autostrady w Słowenii ) jak w temacie... czy może jechał ktoś tą trasą, jakieś spostrzeżenia, doświadczenia, wnioski :) trasa zamieszczona poniżej...

https://goo.gl/maps/K4QR35VGrBP2


Na końcu trasy, przed granicą po stronie słoweńskiej, kawałek drogi to utwardzona nawierzchnia szutrowa przez las... Jesenice - te drogi potrafią być mocno dziurawe. Nie mam więcej uwag.
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 14.05.2018 15:08

Pääkäyttäjä napisał(a):
dodi79 napisał(a):Planuję jechać trasą z Planicy ( SLO ) do - Bosiljevo ( HR ) omijając drogi płatne ( autostrady w Słowenii ) jak w temacie... czy może jechał ktoś tą trasą, jakieś spostrzeżenia, doświadczenia, wnioski :) trasa zamieszczona poniżej...

https://goo.gl/maps/K4QR35VGrBP2


Na końcu trasy, przed granicą po stronie słoweńskiej, kawałek drogi to utwardzona nawierzchnia szutrowa przez las... Jesenice - te drogi potrafią być mocno dziurawe. Nie mam więcej uwag.


Mówisz o odcinku przy granicy z Chorwacją czy Austrią? Bo ja widziałem odcinek przy granicy z Chorwacją dokładnie ten - https://www.google.pl/maps/@45.461898,15.1158121,3a,75y,350.84h,92.03t/data=!3m7!1e1!3m5!1sJdbNmfxihM8nTdd2yEolkQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DJdbNmfxihM8nTdd2yEolkQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D268.15323%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656 raptem jest tego niecałe 2 km, a i zdjęcia są z 2013r. więc może już zdążyli wyremontować, bo jak widać dalej już wtedy był świeży asflalt...
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2018 19:44

O granicy z Chorwacją (z Austrii jechałbym przez tunel Podljubelj). Yyyy... teraz Google pokazał mi inny wariant trasy, ja mówiłem o tej, gdzie z asfaltu skręcasz w las (na GSV widać akurat zrywkę).
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 15.05.2018 07:56

Pääkäyttäjä napisał(a):(z Austrii jechałbym przez tunel Podljubelj).


Ja będę jechał trasą Großglockner Hochalpenstraße i mam zamiar jeszcze zahaczyć jeszcze o Planicę dlatego zdecydowałem się na przejście Korensko Sedlo

Pääkäyttäjä napisał(a): Yyyy... teraz Google pokazał mi inny wariant trasy, ja mówiłem o tej, gdzie z asfaltu skręcasz w las (na GSV widać akurat zrywkę).


no to ja już nie będę skręcał w las tylko do przejścia w Vinicy pojadę do końca drogą 919... chyba nawet ciut bliżej wyjdzie a napewno lepiej... :)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 10:08

Niedawno wpadłem na szatański plan, by wyruszyć do CRO dzień wcześniej tj. w poniedziałek 16.07. Małe zakupy w Wiedniu, następnie spacerek i obiadek nad jeziorem Worther See, następnie przez Villach, Wurzenpass i Korensko Sedlo na nocleg do Ratece w pobliżu Planicy. Zacząłem studiować trasę omijającą autostrady w SLO (tą z wykorzystaniem drogi 919) i chyba szczypnę się wyjątkowo na winietę. "Objazd" pokręcony jak baranie rogi, przecinający drogę szybkiego ruchu bodajże w 6 miejscach, czasowo -1,5h na korzyść autostrady.

@Pääkäyttäjä, coś możesz więcej powiedzieć o wariancie przez Podljubelj?
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 10:56

Endrju napisał(a):@Pääkäyttäjä, coś możesz więcej powiedzieć o wariancie przez Podljubelj?


Przed Klagenfurtem odbijasz na drogę nr 70 (obwodnica Südring aby nie pchać się do miasta) na zjeździe A2/298 i jedziesz w stronę miasta. Dojeżdżasz do skrzyżowania z drogą 91/E652 i jedziesz w stronę granicy (Ferlach-Tržič - Loibltunnel przez tzw. Loiblpass Straße). Tunel jest bezpłatny, po austriackiej stronie jest dość stromo (tam chyba jest 17% nachylenia) a asfalt spoko. Po słoweńskiej stronie łagodniej ale asfalt ciut gorszy. Za tunelem po słoweńskiej stonie jest sklep Kompass i knajpa, mały punkt widokowy i tyle. W okolicy są ruiny byłego obozu pracy a jak się komuś chce, to pieszo zwiedzić stare przejście graniczne, tzw. bramę. Bez opłat dojechałem do Lublany, potem nie chciało się mi kombinować ale da się dojechać dalej bez winiety.

Wariant trasy to zjechanie z A1 zjazdem nr 320 ale nie polecam - to jazda przez śródmieście. Sam Klagenfurt ładny :)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 12:23

Pääkäyttäjä napisał(a):(tam chyba jest 17% nachylenia) a asfalt spoko. Po słoweńskiej stronie łagodniej ale asfalt ciut gorszy.


Ja będę jechał na nocleg w rejon Planicy z Reifnitz, bądź z Velden. Ale widzę, że na Loiblpass czy Wurzenpass podjazd równie wymagający :) także zostanę chyba przy tej drugiej opcji, bo tamtędy zdecydowanie bliżej. Karawankentunnel odpuszczam ze względu na widoki :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 12:26

No, ja Ci napiszę, że Foką 1.6 16v w dwie osoby i z pełnym bagajem to on miał bardzo ciężko i stu konny benzynowy zaprzęg trzeba było mocno chłostać :mrgreen: Którędy Ty jedziesz? Wurzenpass?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 13:00

Pääkäyttäjä napisał(a):Którędy Ty jedziesz? Wurzenpass?


Taki mam plan... wytaczam działa w postaci Skody Octavii III kombi 1,6 TDI 105KM :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 14:09

Ja chyba przejadę gdzieś bliżej, mam parę pomysłów ale ze względu na niespełna roczne dziecko na pokładzie, to za dużo nie pokombinuję (a jak moja se przypomni Loiblpass Straße, to mi zakaże tam jechać). 1.8 TDCi ma 125 KM :mrgreen: ale praktyka pokazuje, że nawet Ibiza 68 KM daje radę O ILE jest do diesel :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.06.2018 14:28

Endrju napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Którędy Ty jedziesz? Wurzenpass?


Taki mam plan... wytaczam działa w postaci Skody Octavii III kombi 1,6 TDI 105KM :mrgreen:

Ja będę wracał z Planicy przez Wurzenpass. Dobrze kojarzę, że podjazd od strony słoweńskiej jest łagodniejszy niż od austriackiej?
Użytkownik usunięty
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 14:35

Tam chyba jest podobnie jak przed Loibltunnel - 17-18% (podobno potrafi i więcej - na starym przejściu było 23%).
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.06.2018 15:05

Pääkäyttäjä napisał(a):Ja chyba przejadę gdzieś bliżej, mam parę pomysłów ale ze względu na niespełna roczne dziecko na pokładzie, to za dużo nie pokombinuję (a jak moja se przypomni Loiblpass Straße, to mi zakaże tam jechać). 1.8 TDCi ma 125 KM :mrgreen: ale praktyka pokazuje, że nawet Ibiza 68 KM daje radę O ILE jest do diesel :D


Najłatwiej przez tunel Karawanken, ale zero wrażeń :mrgreen:

walp napisał(a):Ja będę wracał z Planicy przez Wurzenpass. Dobrze kojarzę, że podjazd od strony słoweńskiej jest łagodniejszy niż od austriackiej?


Z opisów zamieszczonych w necie i z tego co widziałem na Youtube, to znacznie łatwiejszy :) Ludzi piszą, że zjazd w kierunku Austrii mocno męczy hamulce :twisted:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.06.2018 21:00

walp napisał(a):
Endrju napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Którędy Ty jedziesz? Wurzenpass?


Taki mam plan... wytaczam działa w postaci Skody Octavii III kombi 1,6 TDI 105KM :mrgreen:

Ja będę wracał z Planicy przez Wurzenpass. Dobrze kojarzę, że podjazd od strony słoweńskiej jest łagodniejszy niż od austriackiej?

tak od strony Planicy jest śmiesznie łatwo... to "powiedziała" nasza wtedy 14-letnia 95KM Meggi;
na początek można sobie zrobić przerwę tutaj przed tym krótkim zjazdem
https://www.google.pl/maps/@46.4982148, ... 776!8i3888
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie dróg płatnych na trasie Planica(SLO)-Bosiljevo(HR)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone