Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odkrywanie kolejnej wyspy...tym razem BRAĆ:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 13.07.2016 21:20

Zmęczeni padamy i śpimy kilka godzin. Wstajemy,szybki prysznic i udajemy się do miasteczka,aby zjeść coś ciepłego. Niestety w niedzielę otwarte są jedynie Pekary. Puste uliczki,jakby nikt tu nie mieszkał. Jeszcze trochę szukamy,ale upalne powietrze nie pozwala na dalsze poszukiwania.

Obrazek

W końcu udajemy się do pokoi,klima odpalona i wieczorem meczyk oglądamy.
Dobrze,że bułki prowiantowe zostały,więc zajadamy z apetytem,byle do jutra.
Zapomniałam dodać,że bukując nocleg dokupiłam śniadania,więc rankiem udajemy się do pomieszczenia,gdzie czekają na nas same smakowitości. Gorąca,kawa,pyszne,świeże pieczywo,pączki,serki topione i żółte,soki do wyboru,jajka na twardo,płatki,mleko,nie sposób wszystkiego wymienić.

Obrazek

Obrazek

Byliśmy bardzo miło zaskoczeni. Po sowitym śniadaniu zadowoleni oddajemy klucze i wyruszamy tam,gdzie już nam tęskno.
Droga się komplikuje,Słowenia w remoncie...na szczęście po godź 10 przekraczamy granicę w Cro:) No teraz czujemy się jak w domu,byle do Splitu teraz dojechać..

Obrazek

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.07.2016 23:07

Dosiadam się :) Szybciej mi czas zleci do mojego wyjazdu, jak będę czytała Twoje wspomnienia :hut:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 14.07.2016 07:11

Jestem i ja :D
Brač nas oczarował, na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy :roll: a tymczasem miło będzie powspominać, odliczając dni do wakacji 2016 :wink:
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 14.07.2016 07:59

Ja też się dosiądę, również już po urlopie :( Po ubiegłorocznym Hvarze też mi Brač chodziła po głowie, ale ostatecznie padło na Peljesac, także popatrzę, co mnie ominęło :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.07.2016 08:49

Super, że zaczyna się już sezon na tegoroczne relacje!
My ruszamy dopiero we wrześniu, więc pewnie sporo ich poczytam :)

Śniadanko pierwsza klasa, można po takim spokojnie ruszyć w drogę :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.07.2016 10:19

Witam kolejnych gości i zapraszam na kolejny odcinek....

EithelAmarth napisał(a):Dosiadam się :) Szybciej mi czas zleci do mojego wyjazdu, jak będę czytała Twoje wspomnienia :hut:


Zapraszam ,jeszcze sporo miejsca zostało:)

AniaJ. napisał(a):Jestem i ja :D
Brač nas oczarował, na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy :roll: a tymczasem miło będzie powspominać, odliczając dni do wakacji 2016 :wink:


Aniu witaj:) Ciekawe gdzie tym razem się wybierasz? :)

Adek99 napisał(a):Ja też się dosiądę, również już po urlopie :( Po ubiegłorocznym Hvarze też mi Brač chodziła po głowie, ale ostatecznie padło na Peljesac, także popatrzę, co mnie ominęło :)


Hvar,Brać i Peljesac...wow same perełki.Mi marzy się jeszcze Korcula i Vis;)Pisałeś może swoją relację z Hvaru?

Roxi napisał(a):Super, że zaczyna się już sezon na tegoroczne relacje!
My ruszamy dopiero we wrześniu, więc pewnie sporo ich poczytam :)

Śniadanko pierwsza klasa, można po takim spokojnie ruszyć w drogę :)


Witaj Roxi:) szybko zaczynam,lubię później wracać nawet do swoich relacji i wspominać:)
Jedziecie we wrześniu ale super,mało ludzi ,pewnie na Hvar dalej odkrywać?
Śniadanko było mega smaczne i dużo do wyboru,dobry start od rana...

27 czerwiec poniedziałek

Tunel i temperatura podskakuje o 3 st

Obrazek


Kolejne km mijały zawrotnie szybko,Split lekko zakorkowany,ale dosyć sprawnie mąż pokonał drogę do portu.O 10-30 startuje prom,my jesteśmy przed 10.Idziemy z synem kupić bilety.

Obrazek

Wjeżdżamy....

Obrazek

Gorąco,duszno,czekamy...w końcu wjeżdżamy na prom.I w tym momencie czuję ogromną radość,że to już niedługo ...W niecałe 50 min dopływamy do Supetaru.

Obrazek

Super prosta...

Obrazek

Naszą miejscówkę,którą wybrałam po wielu pertraktacjach jest Povlja...

Obrazek

Całą drogę rodzinka zadawała mi mnóstwo pytań co nas tam czeka?
Jakie plaże? To najważniejsze...Hmm kochani moi no zatoczka....tam będziemy się kąpać:)
-Zatoczka? Ale my chcemy rozległe plaże...
-Zatoczka taka spokojna,gdzie diabeł mówi dobranoc:)
-A nie mogłaś mamo wybrać czegoś lepszego? Np taka Brela...o niej często mówiłaś?
-Wyszło tak i już nic nie zmienimy...(sama zaczęłam powątpiewać) Moja radość pomału gasła,no zmiażdżyli mnie tymi pytaniami...W razie czego będzie na mnie...trudno...

Widać w oddali ....nasz cel

Obrazek


Povlja na drugim końcu wyspy,od portu niezłe ślimaki w górę,ale potem drogi naprawdę przyjazne.
O godz 13 meldujemy się w Povlji. Nasz domek położony jest na samej górze,jak my się tam dostaniemy? Zajechaliśmy najpierw autem pod zatoczkę Ticja Luka,ale tam jakieś kamieniołomy,nie da się przejechać i co teraz? Zostawiamy auto i idziemy szukać domu.
Najważniejsze,że mam numer...stoi jakiś domek,ale pustostan ...przepraszam...to ma być to?
-Co to za rudera?
Pajęczyny zwisają...niedokończony budynek ,chyba nas oszukali...
W końcu przechodzimy dalej i zaczepiamy właściciela innego domu z zapytaniem o nasze apartamenty. Bardzo chętnie nam wyjaśnił,mówi,że gospodarz już na nas czeka.
W końcu jest...nasz domek,biały,czysty,nie ruina...kamień spadł mi z serca.
Gospodarze witają się z nami i pytają gdzie nasze auto???

-Yyy nasze auto jest na plaży:)

On na nas patrzy jak na szaleńców,a my na niego:) Nawet jak teraz to piszę,to sama się śmieję...
-Where? -pyta
-Beach …

Macha do męża,żeby wsiadał,pojadą po auto,a my z córcią zostałyśmy oprowadzone jako pierwsze po naszym apartamencie.
Miła pani pokazuje pokoje...hmm no ok,ale gdzie jest łóżko dla mojej córci?
Okazuje się,że na fotce na stronie to łózko osobne to polowe. Dogaduję się z nią,że ok,może na tym spać. Troszkę małe zamieszanie,ja zmęczona podróżą puszczam łezkę...nie podoba mi się tu...źle wybrałam...emocje puściły...
Wychodzę na taras...nie no nie wierzę...miał być widok na morze,tak było na zdjęciach,a tu tylko zieleń,drzewa...ogarnia mnie jeszcze większe rozczarowanie...
Mężu gdzie jesteś? Chyba poszukamy czegoś innego...
Takie w tamtej chwili miałam myśli. W tym czasie miła pani szykowała na prędko łózko dla mojej córki. Potem zniknęła na jakiś czas....weszłam do naszej sypialni,gdzie okno mocno zasłonięte żaluzjami,włączyłam klimę,podeszłam,odsunęłam firankę...O kurczę...co ja widzę?
JEST:) Hurra serce mocniej zaczęło bić...zgadza się,ten sam widok,cudny na zatokę Ticja Luka.
Codziennie,gdy rano wstawałam najpierw biegłam do okna,otwierałam szeroko i wdychałam to piękno...szum morza,wiatru....

Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.07.2016 10:29

loverosa napisał(a):Jedziecie we wrześniu ale super,mało ludzi ,pewnie na Hvar dalej odkrywać?


Dokładnie :)

loverosa napisał(a):Jakie plaże? To najważniejsze...Hmm kochani moi no zatoczka....tam będziemy się kąpać:)
-Zatoczka? Ale my chcemy rozległe plaże...
-Zatoczka taka spokojna,gdzie diabeł mówi dobranoc:)


Dla mnie brzmi idealnie i coś czuję, że rodzince też się spodobało :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.07.2016 10:36

Cześć 8) ,
dołączam się do relacji, bo należę do grona miłośników tej wyspy :oczko_usmiech: (co prawda moją ulubioną wioską stała się Splitska :smo: )

Ja zawsze mam te same obawy o apartman, co Ty :wink: ,
czy taki jak na zdjęciach, ... czy w ogóle jest :roll: (za chwilę ruszam na pierwsze wakacje w Italii i obawy mam jeszcze większe :roll: :wink: )
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.07.2016 10:48

loverosa napisał(a): Nasz domek położony jest na samej górze,jak my się tam dostaniemy?


Bardziej mnie ciekawi jak Wy stamtąd biegaliście na plażę, a zwłaszcza z powrotem. :wink:

Wylądowałaś gdzieś na górze Brdanjaka?
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.07.2016 10:59

Roxi było super,ale ja jestem niespokojna dusza i już bym gdzieś jechała...niektóre rodziny przebywały codziennie nad ta zatoką,zwłaszcza jak są malutkie dzieci to idealne miejsce.Przy brzegu płytko...
Mój syn miał idealne warunki do snurkowania,bo woda jest bardzo spokojna.raz biegnie i krzyczy...Mamo opona od ciężarówki tam leży,innym razem dojrzał łódź zatopioną...uwielbiam ten jego błysk w oku wtedy :D I o to chodzi na wakacjach...emocje...
Żałuję tylko,że nie kupiliśmy jakiejś kamerki sportowej,coby pod wodą mógł nagrać ...ech do poprawienia...
Następna gafa i niedopatrzenie to lodówka turystyczna...nie dorobiliśmy się,kupowaliśmy zimne w sklepie i jakoś przeżyliśmy...

mysza73 napisał(a):Cześć 8) ,
dołączam się do relacji, bo należę do grona miłośników tej wyspy :oczko_usmiech: (co prawda moją ulubioną wioską stała się Splitska :smo: )

Ja zawsze mam te same obawy o apartman, co Ty :wink: ,
czy taki jak na zdjęciach, ... czy w ogóle jest :roll: (za chwilę ruszam na pierwsze wakacje w Italii i obawy mam jeszcze większe :roll: :wink: )


Witaj mysza:) Ale miło,że wstąpiłaś,czytałam Twoją relację jako jedną z pierwszych...
Ciekawe jest wszystko i w głowie setki pytań dopóki na własne oczy nie zobaczę...w końcu to ja jestem organizatorem całej wyprawy i w oczach męża i dzieci chciałabym dobrze wypaść:)
Italia ale super ,pozytywnie zazdroszczę...ciekawe jaki region? Życzę udanych wakacji:)

Mikromir napisał(a):
loverosa napisał(a): Nasz domek położony jest na samej górze,jak my się tam dostaniemy?


Bardziej mnie ciekawi jak Wy stamtąd biegaliście na plażę, a zwłaszcza z powrotem. :wink:

Wylądowałaś gdzieś na górze Brdanjaka?


W następnym odcinku opiszę moje zmagania i pierwsze kroki po stopniach niezliczonych...
Brdanjak oczywiście :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 14.07.2016 11:05

loverosa napisał(a): Aniu witaj:) Ciekawe gdzie tym razem się wybierasz? :)


Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie Pag :roll: Tyle razy przegrywał: z Korculą, Peljescem, Hvarem, Dugim Otokiem...co roku był brany pod uwagę...i chyba będzie Pag 2016 8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.07.2016 11:30

loverosa napisał(a):Italia ale super ,pozytywnie zazdroszczę...ciekawe jaki region?


Mąż twierdzi, że to już jest Afryka :roll: :wink: ,
sam koniec "obcasa" - Gallipoli w Apulii ... :oczko_usmiech:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 14.07.2016 11:31

Ciekawe co tam w Povlji? Poczytamy :hut:
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 14.07.2016 12:15

loverosa napisał(a):Pisałeś może swoją relację z Hvaru?

Kilka razy się przymierzałem, ale coś weny nie miałem. Widok z okna przyjemny...
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 14.07.2016 12:23

Kolejna relacja z Povlji, jestem na tak :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odkrywanie kolejnej wyspy...tym razem BRAĆ:) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone