Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 02.09.2023 13:40

sviva napisał(a):Bzdura bo wielokrotnie już o tym było na forum. Nikt za przejazd tym przejściem mandatu nie dostał. Jeżeli dostał to coś innego wycudaczył i się potem głupio tłumaczył. Był jak byk wielki znak, że obywatele UE beż problemu tym przejściem mogą przekraczać. Przedwczoraj przejeżdżałem tym przejściem. Żywej duszy tam nie było.

Przedwczoraj to już Chorwacja była w strefie Schengen. Bzdurę zgłoś na gov.pl i naucz się poprawnie pisać po polsku.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 03.09.2023 07:16

sviva napisał(a):Bzdura bo wielokrotnie już o tym było na forum. Nikt za przejazd tym przejściem mandatu nie dostał. Jeżeli dostał to coś innego wycudaczył i się potem głupio tłumaczył. Był jak byk wielki znak, że obywatele UE beż problemu tym przejściem mogą przekraczać. Przedwczoraj przejeżdżałem tym przejściem. Żywej duszy tam nie było.


Jak tam na drodze Cvetlin- Ptuj jest obecnie z tym utrudnieniem ruchu z powodu obsunięcia ziemi? Wahadło?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.09.2023 08:58

Bartolski napisał(a):Przedwczoraj to już Chorwacja była w strefie Schengen. Bzdurę zgłoś na gov.pl i naucz się poprawnie pisać po polsku.

A ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że już w 2021 był znak na przejściu informujący, że obywatele UE mogą beż problemu przekraczać to przejście graniczne. A przedwczoraj, żywej duszy na przejściu nie było. Wszyscy do okola ci tłumacza, że głupoty piszesz a ty swoje.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.09.2023 09:00

Kris napisał(a):
sviva napisał(a):Bzdura bo wielokrotnie już o tym było na forum. Nikt za przejazd tym przejściem mandatu nie dostał. Jeżeli dostał to coś innego wycudaczył i się potem głupio tłumaczył. Był jak byk wielki znak, że obywatele UE beż problemu tym przejściem mogą przekraczać. Przedwczoraj przejeżdżałem tym przejściem. Żywej duszy tam nie było.


Jak tam na drodze Cvetlin- Ptuj jest obecnie z tym utrudnieniem ruchu z powodu obsunięcia ziemi? Wahadło?

Osunięcia jako takiego nie widziałem. Były 2 wahadła bo remonty w Słowenii. Może z powodu osuwiska a może z powodu zużycia. Jedzie się sprawnie. W nocy po dojechaniu do wahadła momentalnie się zielone włączało bo ruchu nie było. Śmiało można jechać i granicę przekraczać.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 03.09.2023 14:21

sviva napisał(a):
Bartolski napisał(a):A ty naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że już w 2021 był znak na przejściu informujący, że obywatele UE mogą beż problemu przekraczać to przejście graniczne. A przedwczoraj, żywej duszy na przejściu nie było. Wszyscy do okola ci tłumacza, że głupoty piszesz a ty swoje.

Ty się naucz i czytać i pisać ze zrozumieniem, bo jakbyś to zrobił, to byś się tak nie pieklił, nie powtarzał i pisał poprawnie po polsku w swoich postach.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.09.2023 14:38

Bartolski napisał(a):Bzdurę zgłoś na gov.pl


Gdybyśmy mieli zgłaszać wszystkie bzdury, jakie są na gov.pl, to doby by nie starczyło, a im by serwery wywaliło!

Na przyszłość radzę nie posiłkować się tą stroną w jakichkolwiek podróżach, bo się potem mocno zdziwisz.
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 03.09.2023 21:49

sviva napisał(a):
Kris napisał(a):
sviva napisał(a):Bzdura bo wielokrotnie już o tym było na forum. Nikt za przejazd tym przejściem mandatu nie dostał. Jeżeli dostał to coś innego wycudaczył i się potem głupio tłumaczył. Był jak byk wielki znak, że obywatele UE beż problemu tym przejściem mogą przekraczać. Przedwczoraj przejeżdżałem tym przejściem. Żywej duszy tam nie było.


Jak tam na drodze Cvetlin- Ptuj jest obecnie z tym utrudnieniem ruchu z powodu obsunięcia ziemi? Wahadło?

Osunięcia jako takiego nie widziałem. Były 2 wahadła bo remonty w Słowenii. Może z powodu osuwiska a może z powodu zużycia. Jedzie się sprawnie. W nocy po dojechaniu do wahadła momentalnie się zielone włączało bo ruchu nie było. Śmiało można jechać i granicę przekraczać.


Dzięki za info - przyda się przy powrocie bo dziś wystartowałem zanim odpowiedziałeś. Pojechałem przez Rogatec do wjazdu na autostradę w Durmanec. Na drodze tylko jedno bardzo krótkie wahadło.
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 19.02.2024 18:42

opet napisał(a):
Bartolski napisał(a):Wracałem objazdem przez Ptuj Mureck 11.08 i nie było problemów. Ominąłem Cvetlin, bo dopiero po powrocie otrzymałem informację z Ambasady RP w Lublianie, że po wejściu Chorwacji do strefy Schengen można już bez ryzyka dostania 800Euro mandatu je przekraczać.


A za co ten mandat miałby być ? Bo 2 razy tamtędy jechałem przed chorwackim Schengen i nikt mi nic nie chciał zabrać.


Dla mnie w ogóle te mandaty są nie jasne. W Chorwacji byłem 18 lat z rzędu, przez Cvetlin nie jechałem tylko za pierwszym razem i w czasie pandemii, a pozostałe wyjazdy (16) zawsze przez Lenart, Ptuj i Cvetlin i do Chorwacji i powrót, wiele razy mieliśmy kontrolowane paszporty, w Słowenii spotykaliśmy wielokrotnie policje między Cvetlinem a Ptujem i nigdy nie byłem zatrzymany a już o karaniu mandatami ?? Nie było mowy.
tomm69
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomm69 » 19.02.2024 19:44

Cześć,
na tym przejściu i na tej trasie L-P-Cvetlin wielokrotnie przekraczałem granicę i nigdy nie było problemów,
Kontrola D.O. i dalej - a zazwyczaj jak zobaczył, że auto z PL to machał ręką.
Moim zdaniem ludzie mylą i źle opisują, którym przejściem przekraczają granicę.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 20.02.2024 01:33

Teraz już nie ma znaczenia. Chorwacja jest w strefie Shengen i można przekraczać granicę wszędzie! Póki co...
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 402
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone