Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 29.08.2023 11:58

opet napisał(a):A za co ten mandat miałby być ? Bo 2 razy tamtędy jechałem przed chorwackim Schengen i nikt mi nic nie chciał zabrać.


Słoweńscy pogranicznicy wlepiali każdemu w pojeździe, bo to ostatnio było przejście tylko dla obywateli Chorwacji i Słowenii mieszkających w pasie przygranicznym. Nawet GM omija je przy wyszukiwaniu trasy. Miałeś szczęście, ze ich nie spotkałeś.
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 29.08.2023 12:04

Jeździmy tym przejściem od 7 lat, i nikt nie chciał wlepić nam mandatu :lol:
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 29.08.2023 12:10

marynamaj napisał(a):Jeździmy tym przejściem od 7 lat, i nikt nie chciał wlepić nam mandatu :lol:

Na forum pare osób pisało o tych mandatach. Na stronach gov.pl nadal jest informacja o tym przejściu, mimo, że są nieaktualne.
aktualne na dzień 12.08.2023 jest to:
"Szanowny Panie,
zgodnie z informacją przekazaną Ambasadzie RP w Lublanie przez Komendę Główna Policji w Słowenii, wraz z wejściem Chorwacji do strefy Schengen zniesiono systematyczną kontrolę graniczną na granicy między Słowenią a Chorwacją. Granicę państwową można przekraczać na wszystkich połączeniach transgranicznych, stosując się do znaków i sygnalizacji drogowej.

Z poważaniem,
Magdalena Leskovar
Referent ds. obsługi konsularnej
Referat ds. Konsularnych i Polonii
Ambasada RP w Lublanie"
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.08.2023 12:16

Bartolski napisał(a):
opet napisał(a):A za co ten mandat miałby być ? Bo 2 razy tamtędy jechałem przed chorwackim Schengen i nikt mi nic nie chciał zabrać.


Słoweńscy pogranicznicy wlepiali każdemu w pojeździe, bo to ostatnio było przejście tylko dla obywateli Chorwacji i Słowenii mieszkających w pasie przygranicznym. Nawet GM omija je przy wyszukiwaniu trasy. Miałeś szczęście, ze ich nie spotkałeś.


Piszesz głupoty kolego. Żadnych mandatów nie wlepiali bo przejeżdżałem tym przejściem 2krotnie. Pierwszy raz w 2019 a drugi w 2021, czyli już w okresie pandemianym, kiedy zaczęły się cyrki z Cvetlinem. Nikt, ani my, ani kilkanaście aut obok nie dostało mandatu. Przejście zawsze było oznaczone na stronie ministerstwa transportu Słowenii jako przejście graniczne dla lokalnego ruchu w ramach Schengen (czy jakoś tak to się nazywało - chodziło o to, że mieszkańcy strefy Schengen mogli nim przekraczać granicę bezproblemowo). A GM od dawna, czyli od 2021 albo i wcześniej pokazuje to przejście jako zamknięte na wniosek Słoweńców. Było już o tym na forum. Podejrzewam, że w tym temacie, gdzieś 100 stron wcześniej :) Być może chodzi o zakup winiety, może jest tego jakiś inny powód - nie wiem.
A jeżeli komuś wlepili to bezkarnie. W takich wypadkach zgłasza się sprawę do konsulatu polskiego w Słowenii.
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 29.08.2023 12:22

sviva napisał(a):
Bartolski napisał(a):
Piszesz głupoty kolego. Żadnych mandatów nie wlepiali bo przejeżdżałem tym przejściem 2krotnie. Pierwszy raz w 2019 a drugi w 2021, czyli już w okresie pandemianym, kiedy zaczęły się cyrki z Cvetlinem. Nikt, ani my, ani kilkanaście aut obok nie dostało mandatu. Przejście zawsze było oznaczone na stronie ministerstwa transportu Słowenii jako przejście graniczne dla lokalnego ruchu w ramach Schengen (czy jakoś tak to się nazywało - chodziło o to, że mieszkańcy strefy Schengen mogli nim przekraczać granicę bezproblemowo). A GM od dawna, czyli od 2021 albo i wcześniej pokazuje to przejście jako zamknięte na wniosek Słoweńców. Było już o tym na forum. Podejrzewam, że w tym temacie, gdzieś 100 stron wcześniej :) Być może chodzi o zakup winiety, może jest tego jakiś inny powód - nie wiem.
A jeżeli komuś wlepili to bezkarnie. W takich wypadkach zgłasza się sprawę do konsulatu polskiego w Słowenii.

Taak?
"Obywatele UE mogą wprawdzie przekraczać granicę również na przejściach granicznych dla lokalnego ruchu granicznego, jednak w praktyce często nawigacja kieruje kierowców na drogi lokalne, gdzie de facto brak jest przejścia granicznego, na którym legalnie można przekroczyć granicę słoweńsko-chorwacką, co z kolei niejednokrotnie prowadzi do nałożenia wysokich mandatów przez słoweńską Policję (od 800 euro wzwyż). Do Ambasady RP w Lublanie docierają liczne sygnały polskich obywateli o tym, że na granicy chorwacko-słoweńskiej istnieją przejezdne, często asfaltowe drogi, na których nie ma ani stałych przejść granicznych, ani odpowiednich ostrzeżeń o zakazie przekroczenia granicy. Proceder ten dotyczy przede wszystkim granicy zlokalizowanej na drodze publicznej nr 690 w pobliżu miejscowości Cvetlin. Kilkadziesiąt metrów za granicą słoweńska policja nakłada mandaty za nielegalne przekraczanie granicy nie tylko na kierowcę, ale na wszystkich podróżnych." https://www.gov.pl/web/slowenia/informa ... rozujacych
Zanim kogoś obrazisz, sprawdź źródła. To, że tobie nie wlepili, nie oznacza, że w ogóle nie wlepiali.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 29.08.2023 13:22

bzdury, pogranicznicy sprawdzali granicę bo to ich praca , nigdy nie było żadnych mandatów.
Mandaty były za przejazd nielegalnymi drogami, na których nie było przejścia granicznego (np takie było wzdłuż A4 Ptuj-Zagrzeb, droga serwisowa).
Cvetlin to było normalne przejście graniczne - sprawdzane dokumenty itd przez służby graniczne.
Przy korkach w Macelj pół Europy tam przekraczało.
Ja sam zawsze kupuje winietę na Słowenię ale niejednokrotnie zjeżdżałem ( przy korkach przekraczających 1 godzinę w Macelj) i przekraczałem granicę w Cvetlin
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.08.2023 14:21

Przez Cvetlin ZAWSZE można było jechać, pomimo że GM do dzisiaj przez nie nie chce prowadzić. Mandat można było dostać za przejazd granicy w innych przejściach które mogli przekraczać tylko obywatele Chorwacji i Słowenii a przez które GM prowadziło tak jak kilka lat temu mnie. Na szczęście nie dostałem mandatu :sm:
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 29.08.2023 14:21

Raczej chodziło o mandaty otrzymane tam gdzie nie było przejścia/kontroli granicznej. Pamiętam relację jakiejś osoby która przekraczała granicę w Pradiž/Zalužje (250 euro za osobę w pojeździe za nielegalne przekroczenie granicy). Kto pomylił drogę na Cvetlin często trafiał na pobliskie "przejście".

https://www.google.com/maps/@46.3125991 ... ?entry=ttu
https://www.google.com/maps/@46.3131513 ... ?entry=ttu

Dzisiaj to już bez znaczenia. Nie ma sensu rozstrzygać prawda czy nieprawda.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.08.2023 14:49

yooshky napisał(a):Raczej chodziło o mandaty otrzymane tam gdzie nie było przejścia/kontroli granicznej. Pamiętam relację jakiejś osoby która przekraczała granicę w Pradiž/Zalužje (250 euro za osobę w pojeździe za nielegalne przekroczenie granicy). Kto pomylił drogę na Cvetlin często trafiał na pobliskie "przejście".

https://www.google.com/maps/@46.3125991 ... ?entry=ttu
https://www.google.com/maps/@46.3131513 ... ?entry=ttu

Dzisiaj to już bez znaczenia. Nie ma sensu rozstrzygać prawda czy nieprawda.

Trasą Pradiž/Zalužje kilka lat temu poprowadziło mnie GM. Najprawdopodobniej dlatego że byłem w okolicach Ptuj około godziny 14 i możliwe że miasto było trochę zakorkowane i GM stwierdziło że jest to szybsza droga do Cvetlin 8)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.08.2023 16:32

Bartolski napisał(a):
sviva napisał(a):
Bartolski napisał(a):
Piszesz głupoty kolego. Żadnych mandatów nie wlepiali bo przejeżdżałem tym przejściem 2krotnie. Pierwszy raz w 2019 a drugi w 2021, czyli już w okresie pandemianym, kiedy zaczęły się cyrki z Cvetlinem. Nikt, ani my, ani kilkanaście aut obok nie dostało mandatu. Przejście zawsze było oznaczone na stronie ministerstwa transportu Słowenii jako przejście graniczne dla lokalnego ruchu w ramach Schengen (czy jakoś tak to się nazywało - chodziło o to, że mieszkańcy strefy Schengen mogli nim przekraczać granicę bezproblemowo). A GM od dawna, czyli od 2021 albo i wcześniej pokazuje to przejście jako zamknięte na wniosek Słoweńców. Było już o tym na forum. Podejrzewam, że w tym temacie, gdzieś 100 stron wcześniej :) Być może chodzi o zakup winiety, może jest tego jakiś inny powód - nie wiem.
A jeżeli komuś wlepili to bezkarnie. W takich wypadkach zgłasza się sprawę do konsulatu polskiego w Słowenii.

Taak?
"Obywatele UE mogą wprawdzie przekraczać granicę również na przejściach granicznych dla lokalnego ruchu granicznego, jednak w praktyce często nawigacja kieruje kierowców na drogi lokalne, gdzie de facto brak jest przejścia granicznego, na którym legalnie można przekroczyć granicę słoweńsko-chorwacką, co z kolei niejednokrotnie prowadzi do nałożenia wysokich mandatów przez słoweńską Policję (od 800 euro wzwyż). Do Ambasady RP w Lublanie docierają liczne sygnały polskich obywateli o tym, że na granicy chorwacko-słoweńskiej istnieją przejezdne, często asfaltowe drogi, na których nie ma ani stałych przejść granicznych, ani odpowiednich ostrzeżeń o zakazie przekroczenia granicy. Proceder ten dotyczy przede wszystkim granicy zlokalizowanej na drodze publicznej nr 690 w pobliżu miejscowości Cvetlin. Kilkadziesiąt metrów za granicą słoweńska policja nakłada mandaty za nielegalne przekraczanie granicy nie tylko na kierowcę, ale na wszystkich podróżnych." https://www.gov.pl/web/slowenia/informa ... rozujacych
Zanim kogoś obrazisz, sprawdź źródła. To, że tobie nie wlepili, nie oznacza, że w ogóle nie wlepiali.

Wielokrotnie w różnych latach przekraczałem granicę w Cvetlinie w obie strony bez utrudnień. Cytowana informacja nie dotyczyła przejścia granicznego w Cvetlinie :!: Podawana informacja jest błędna (względem Cvetlina, gdzie było legalne całodobowe przejście graniczne :!: ) Słoweńcy karali mandatami za przekraczanie granicy w innych miejscach, gdzie nie było przejść granicznych, a gdzie mogli poruszać się-przekraczać granicę Chorwaci i Słoweńcy na podstawie odrebnych przepisów granicznych.
Mapa google w dalszym ciągu nie wytycza trasy przez Cvetlin ("oszukuje" podróżnych) i to nie znaczy, że nie można tamtędy przejechać :google: :dupa:
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 29.08.2023 19:01

Bartolski napisał(a):
opet napisał(a):A za co ten mandat miałby być ? Bo 2 razy tamtędy jechałem przed chorwackim Schengen i nikt mi nic nie chciał zabrać.


Słoweńscy pogranicznicy wlepiali każdemu w pojeździe, bo to ostatnio było przejście tylko dla obywateli Chorwacji i Słowenii mieszkających w pasie przygranicznym. Nawet GM omija je przy wyszukiwaniu trasy. Miałeś szczęście, ze ich nie spotkałeś.

Bzdura kolego - nie wprowadzaj w błąd! To było zawsze oficjalne przejście graniczne Zgornji Leskovec- Cvetlin, z obsadą aż do zeszłego roku, ALE tylko dla obywateli strefy Schengen - jeżdżę tamtędy od kilkunastu lat. Te mandaty to wlepiała Słoweńska policja na lokalnej drodze z Paradiža przez granicę, kilka kilometrów na wschód od Cvetlina bo to była droga wyłącznie dla małego ruchu granicznego pomiędzy CRO i SLO ( głównie dla rolników i lokalesów) i nie było tam żadnej infrastruktury granicznej. Była to zewnętrzna granica Schengen lecz otwarta tylko dla lokalnych mieszkańców. A Google maps nie prowadzi przez Cvetlin chyba na skutek interwencji Słoweńców by zwiększyć ruch na autostradzie i "ubić" ulubiony przez nas objazd MLPC . I po to jest to forum by sobie pomagać a nie tylko polegać na Wujku G ☹️.
robziel
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) robziel » 30.08.2023 18:35

Cześć, przejeżdżałem przzez Cvetlin wielokrotnie jak jeszcze były kontrole, strażnik za każdym razem tylko machał palcem, żeby jechać dalej, nawet nie oglądał paszportów:) W tym roku (połowa sierpnia) cud miód, żadnego strażnika, przejechałem jako jedyne auto. W odwrotną stronę ciągneło kilku rodaków i dwa kampery od Niemca, nie widziałem żadnych patroli. Jutro też wracam przez Cvetlin z pominięciem autostrady, aż do Mureck w Austrii. Google tak już ma, że nie prowadzi na to przejście - powodów jest wiele i każde pewnie jest ważne:). Bezpiecznej drogi dla Wszystkich!
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 01.09.2023 09:34

robziel napisał(a):Cześć, przejeżdżałem przzez Cvetlin wielokrotnie jak jeszcze były kontrole, strażnik za każdym razem tylko machał palcem, żeby jechać dalej, nawet nie oglądał paszportów:) W tym roku (połowa sierpnia) cud miód, żadnego strażnika, przejechałem jako jedyne auto. W odwrotną stronę ciągneło kilku rodaków i dwa kampery od Niemca, nie widziałem żadnych patroli. Jutro też wracam przez Cvetlin z pominięciem autostrady, aż do Mureck w Austrii. Google tak już ma, że nie prowadzi na to przejście - powodów jest wiele i każde pewnie jest ważne:). Bezpiecznej drogi dla Wszystkich!


Daj znać proszę jak tam w Słoweni z tym zwężeniem jezdni w Leskovac (na drodze za przejściem w Cvetlin w kierunku na Ptuj). Promet .si pokazuje obstrukcje (wahadło ?) a może to też być przejazd tylko dla lokalnych mieszkańców. Jadę jutro do CRO :D stąd moje pytanie .
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 01.09.2023 11:28

Kris napisał(a):Bzdura kolego - nie wprowadzaj w błąd! To było zawsze oficjalne przejście graniczne Zgornji Leskovec- Cvetlin, z obsadą aż do zeszłego roku, ALE tylko dla obywateli strefy Schengen - jeżdżę tamtędy od kilkunastu lat. Te mandaty to wlepiała Słoweńska policja na lokalnej drodze z Paradiža przez granicę, kilka kilometrów na wschód od Cvetlina bo to była droga wyłącznie dla małego ruchu granicznego pomiędzy CRO i SLO ( głównie dla rolników i lokalesów) i nie było tam żadnej infrastruktury granicznej. Była to zewnętrzna granica Schengen lecz otwarta tylko dla lokalnych mieszkańców. A Google maps nie prowadzi przez Cvetlin chyba na skutek interwencji Słoweńców by zwiększyć ruch na autostradzie i "ubić" ulubiony przez nas objazd MLPC . I po to jest to forum by sobie pomagać a nie tylko polegać na Wujku G ☹️.

Ja tylko cytowałem oficjalną stronę rządu RP. Pisz do nich, że to bzdura, nie do mnie, bo podałem tez oficjalne stanowisko ambasady RP w Słowenii, ze po wejściu Chorwacji do strefy Schengen nie ma już przejść granicznych między Słowenią i Chorwacją. Więcej luzu i miłego dnia życzę.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.09.2023 13:31

Bzdura bo wielokrotnie już o tym było na forum. Nikt za przejazd tym przejściem mandatu nie dostał. Jeżeli dostał to coś innego wycudaczył i się potem głupio tłumaczył. Był jak byk wielki znak, że obywatele UE beż problemu tym przejściem mogą przekraczać. Przedwczoraj przejeżdżałem tym przejściem. Żywej duszy tam nie było.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 401
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone