Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010
Re: Aktualizacja Mureck -Lenart- Ptuj- Trakoscan

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 12.08.2023 09:16

tak też sprawdzałem ja startuję w przyszły Czwartek widzę tylko ,że jest jakieś osuwisko w Mali Varnica i ruch naprzemienny.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Aktualizacja Mureck -Lenart- Ptuj- Trakoscan

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 12.08.2023 13:51

W poniedziałek wieczorem postaram się dać znać jak wyglądała drogą.
DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010
Re: Aktualizacja Mureck -Lenart- Ptuj- Trakoscan

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 12.08.2023 14:18

O.K. będę wdzięczny udanej podróży.
P.S.
Rozważam jeszcze taką opcję - zAustrii na Spielfeld, potem do Sentilj już w Słowenii, drogą 437 do Pesnica a potem 449 do Lenart... bez kręcenia się po górach i polach kukurydzy.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 13.08.2023 13:30

A nie lepiej z Austrii "skręcić" na Węgry?
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011
Re: Aktualizacja Mureck -Lenart- Ptuj- Trakoscan

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 14.08.2023 22:50

DENIS4 napisał(a):O.K. będę wdzięczny udanej podróży.
P.S.
Rozważam jeszcze taką opcję - zAustrii na Spielfeld, potem do Sentilj już w Słowenii, drogą 437 do Pesnica a potem 449 do Lenart... bez kręcenia się po górach i polach kukurydzy.

Hej. Zgodnie z obietnicą podrzucę info o drodze. CzechyOstrawa-Brno-Mukulow - duży ruch, szczególnie TIR. Kilka zwężek związanych z przebudową drogi. Raczej spowolnienia niż korki. Dalej Austria- zupełnie bezproblemowo i ruch płynniejszy. Świetna jazda. Słowenia -bezplabie: Mureck-Lenart- Ptuj żadnych oznak powodzi. WGdzies na odcinku za Ptuj remont drogi w dostęp dla lokalsow. Dalej pojechaliśmy jakimś niby skrótem na Rogatec -droga kręta ale widokowa. Też bez problemów. Po stronie Cro.do Krapiny brak zagrożeń.
Pozdrawia Konrad
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 15.08.2023 08:25

Dziękuję za info. Czekałam na ten wpis. :proszedzieki:
g666
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) g666 » 15.08.2023 08:34

A nie lepiej z Austrii "skręcić" na Węgry?


To i ja podrzucę info, którego przed trasą szukałem a nie znalazłem ;) Wczoraj wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Brna celując w okolice Trogiru. Na miejscu byliśmy po ok. 10:30h robiąc pod drodze z 4 przystanki. Przejazd autostradami przez Austrię i Słowenię bez najmniejszego problemu, bardzo płynnie. Nie doświadczyliśmy ani też nie dostrzegliśmy żadnych śladów powodzi. Korkować zaczęło się mniej więcej w połowie drogi między granicą Słowenii a Zagrzebiem. Do Lućko dojechaliśmy z 25min późnieniem, potem do Bosiljevo co jakiś czas trzeba było zwolnić (w sumie może +25min kolejne) ale nigdy nie staliśmy w miejscu więc bez dramatu. Sprawdzaliśmy w trakcie jazdy za pomocą map gogole'a czy wybierając alternatywne drogi dotarlibyśmy na miejsce szybciej ale za każdym razem wskazywało +1 lub +1,5h więc zostaliśmy na autostradzie.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Aktualizacja Mureck -Lenart- Ptuj- Trakoscan

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 16.08.2023 10:11

CK-Kondi napisał(a):
DENIS4 napisał(a):O.K. będę wdzięczny udanej podróży.
P.S.
Rozważam jeszcze taką opcję - zAustrii na Spielfeld, potem do Sentilj już w Słowenii, drogą 437 do Pesnica a potem 449 do Lenart... bez kręcenia się po górach i polach kukurydzy.

Hej. Zgodnie z obietnicą podrzucę info o drodze. CzechyOstrawa-Brno-Mukulow - duży ruch, szczególnie TIR. Kilka zwężek związanych z przebudową drogi. Raczej spowolnienia niż korki. Dalej Austria- zupełnie bezproblemowo i ruch płynniejszy. Świetna jazda. Słowenia -bezplabie: Mureck-Lenart- Ptuj żadnych oznak powodzi. WGdzies na odcinku za Ptuj remont drogi w dostęp dla lokalsow. Dalej pojechaliśmy jakimś niby skrótem na Rogatec -droga kręta ale widokowa. Też bez problemów. Po stronie Cro.do Krapiny brak zagrożeń.
Pozdrawia Konrad

Podziękował kolego! Takie info z pierwszej ręki i najbardziej aktualne jest najważniejsze. Start za 1,5 tygodnia :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.08.2023 15:50

Jak wygląda na dzień dzisiejszy objazd autostrady bez winiet po powodzi? Warto zapłacić ,te 16E i ile czasu doliczyć na objazdy?
Bartolski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 22.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolski » 28.08.2023 16:47

Wracałem objazdem przez Ptuj Mureck 11.08 i nie było problemów. Ominąłem Cvetlin, bo dopiero po powrocie otrzymałem informację z Ambasady RP w Lublianie, że po wejściu Chorwacji do strefy Schengen można już bez ryzyka dostania 800Euro mandatu je przekraczać.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 28.08.2023 18:13

piotrekbeti napisał(a):(...) po powodzi? Warto zapłacić ,te 16E (...) ?
Tak myślę, że warto. Nawet jak nie skorzystasz z autostrady. Im się przyda każdy cent.
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 28.08.2023 18:25

Bartolski napisał(a):Wracałem objazdem przez Ptuj Mureck 11.08 i nie było problemów. Ominąłem Cvetlin, bo dopiero po powrocie otrzymałem informację z Ambasady RP w Lublianie, że po wejściu Chorwacji do strefy Schengen można już bez ryzyka dostania 800Euro mandatu je przekraczać.


A za co ten mandat miałby być ? Bo 2 razy tamtędy jechałem przed chorwackim Schengen i nikt mi nic nie chciał zabrać.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.08.2023 19:32

piotrekbeti napisał(a):Jak wygląda na dzień dzisiejszy objazd autostrady bez winiet po powodzi? Warto zapłacić ,te 16E i ile czasu doliczyć na objazdy?

Bieżące informacje https://www.promet.si/sl/map
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 29.08.2023 07:35

endryu napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Jak wygląda na dzień dzisiejszy objazd autostrady bez winiet po powodzi? Warto zapłacić ,te 16E i ile czasu doliczyć na objazdy?

Bieżące informacje https://www.promet.si/sl/map

Niedobrze - pokazuje jakieś osuwisko w drodze na Cvetlin. Jutro będę próbował się przebijać :)
Ostatnio edytowano 29.08.2023 10:08 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 29.08.2023 09:52

sviva napisał(a):
endryu napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Jak wygląda na dzień dzisiejszy objazd autostrady bez winiet po powodzi? Warto zapłacić ,te 16E i ile czasu doliczyć na objazdy?

Bieżące informacje https://www.promet.si/sl/map

Niedobrze - pokazuje jakieś osuwisko d drodze na Cvetlin. Jutro będę próbował się przebijać :)

Daj znać jak przejedziesz - ja przez Cvetlin jeżdżę od lat a w tym roku będę jechał 3 września.
Pozdrowienia!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 400
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone