Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
astalavista
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) astalavista » 18.06.2022 19:49

Chris_M napisał(a):
astalavista napisał(a):W kilku miejscach ta sama dyskusja...czy odcinek do ronda płatny czy bezpłatny ...a wystarczy popatrzeć na strone DARS...

Popatrzyć nie wystarczy, zobacz kilka stron do tyłu na długie dyskusje z DARS moje i kolegi dids76, np. tutaj:
objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291-5310.html
Jeden z pracowników DARS wielokrotnie udzielał nieprawdziwej odpowiedzi, że ten odcinek drogi 109 wymaga winiety i do błędu przyznał się dopiero wtedy gdy wysłałem mu skan rozporządzenia ustalającego, które drogi są płatne.


Że ktoś tam coś powiedział, napisał....po prostu się mylił albo celowo wprowadzał w błąd.

Zresztą jak ktoś ma jechać wystraszony to niech lepiej jedzie na Letenye....będzie luźniej w Mursko :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.06.2022 21:06

Przestańcie już z tym rondem Pesnica. Ile razy już było w tym wątku pisane, że można nim jechać bez winiety pod autostradą. Zresztą inaczej się nie da, bo ta równoległa droga jest tylko dla rowerów.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 19.06.2022 09:59

Podeśle mi ktoś ten dokument oficjalnie stwierdzający ze droga jest bezpłatna ? Druknę sobie i będę miał w razie W :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.06.2022 11:02

tre_k napisał(a):Podeśle mi ktoś ten dokument oficjalnie stwierdzający ze droga jest bezpłatna ? Druknę sobie i będę miał w razie W :)

W tym komentarzu masz wszystko co potrzebujesz:
aktualizacja-stanu-wegierskiej-drogi-nr-86-t27834-2550.html#p2258243
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.06.2022 12:04

Jechałem wczoraj, jest po staremu. Znaczek Winiety za rondem.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.06.2022 12:07

dids76 napisał(a):Jechałem wczoraj, jest po staremu. Znaczek Winiety za rondem.


Sprawdzone i potwierdzone.
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 19.06.2022 12:14

Rok temu będąc w Słowenii wrzuciłem do nawigacji gogle, aby prowadziła mnie do Krapiny bezpłatna droga.
Nie pomyślałem o tym, że niektóre przejścia są tylko dla ruchu lokalnego.
50 metrów po przejechaniu granicy zatrzyma mnie policja. Poinformowany zostałem o możliwości nałożeniu mandatu w wysokości 8 tysięcy euro a może to było 6.

Za głupotę trzeba płacić.

Jakoś od tego czasu mam ochotę zapłacić za autostradę w Słowenii i przekroczyć granicę na "głównej" drodze.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.06.2022 12:19

Bombolero napisał(a):Rok temu będąc w Słowenii wrzuciłem do nawigacji gogle, aby prowadziła mnie do Krapiny bezpłatna droga.
Nie pomyślałem o tym, że niektóre przejścia są tylko dla ruchu lokalnego.
50 metrów po przejechaniu granicy zatrzyma mnie policja. Poinformowany zostałem o możliwości nałożeniu mandatu w wysokości 8 tysięcy euro a może to było 6.

Które to było przejście?
Czy skończyło się tylko na poinformowaniu, czy dostałeś jakiś mandat?
Czy to była policja chorwacka? (to by tłumaczyło ewentualne nienałożenie mandatu)
wojtekx37
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekx37 » 19.06.2022 12:22

zacytuje fragment
"Na granicy Węgier obywatele Węgier i Słowenii mogą korzystać ze wszystkich przejść granicznych, aby podróżować między dwoma krajami, podczas gdy obywatele innych krajów mogą korzystać wyłącznie z następujących przejść granicznych:

Dolga vas - Redics,
Pince (autostrada) - Torniyszentmiklos (Országút)."
itd. ....

nie pamiętam ile razy już tamtędy przejeżdzałem, za miesiąc znowu tamtędy pojadę
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.06.2022 12:27

wojtekx37 napisał(a):zacytuje fragment
"Na granicy Węgier obywatele Węgier i Słowenii mogą korzystać ze wszystkich przejść granicznych, aby podróżować między dwoma krajami, podczas gdy obywatele innych krajów mogą korzystać wyłącznie z następujących przejść granicznych:

Dolga vas - Redics,
Pince (autostrada) - Torniyszentmiklos (Országút)."
itd. ....

nie pamiętam ile razy już tamtędy przejeżdzałem, za miesiąc znowu tamtędy pojadę

Tutaj była mowa o przejściu granicznym SLO/CRO, czyli na zewnętrznej granicy Schengen.
(poprawione po słusznej uwadze kolegi empire13)
Ostatnio edytowano 19.06.2022 14:30 przez Chris_M, łącznie edytowano 2 razy
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1970
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 19.06.2022 12:37

Zarówno granica Slo-Cro jak i Hun-Slo nie są zewnętrznymi granicami UE.
Co najwyżej ta pierwsza jest granicą strefy Schengen. Pewnie to miałeś na myśli :)
Grzesiek21
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek21 » 19.06.2022 13:17

Czy przez przejścia Rogatec albo Lupinjak można bez konsekwencji jechać z Polski?
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 19.06.2022 13:59

Chris_M napisał(a):
Bombolero napisał(a):Rok temu będąc w Słowenii wrzuciłem do nawigacji gogle, aby prowadziła mnie do Krapiny bezpłatna droga.
Nie pomyślałem o tym, że niektóre przejścia są tylko dla ruchu lokalnego.
50 metrów po przejechaniu granicy zatrzyma mnie policja. Poinformowany zostałem o możliwości nałożeniu mandatu w wysokości 8 tysięcy euro a może to było 6.

Które to było przejście?
Czy skończyło się tylko na poinformowaniu, czy dostałeś jakiś mandat?
Czy to była policja chorwacka? (to by tłumaczyło ewentualne nienałożenie mandatu)


Tak, to była na granicy SLO-CRO. Przejście niedaleko słoweńskiej miejscowości Medribnik. Droga numer 692.
Skończyło się na upomnieniu, ale na początku miałem wybór za przekroczenie granicy w złym miejscu:
-zatrzymanie oraz na następny dzień coś w stylu sądu,
-kara kilka tysięcy euro.

Po dłuższej rozmowie policjanci stwierdzili, że upomnienie wystarczy. O łapówce z naszej strony nie było mowy. Sami też noc takiego nie sugerowali.
Załączniki:
Screenshot_2022-06-19-13-55-36-286_com.google.android.apps.maps.jpg
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 19.06.2022 14:27

Bombolero napisał(a):Tak, to była na granicy SLO-CRO. Przejście niedaleko słoweńskiej miejscowości Medribnik. Droga numer 692.

Czyli tam, gdzie zawsze.

Skończyło się na upomnieniu, ale na początku miałem wybór za przekroczenie granicy w złym miejscu:
-zatrzymanie oraz na następny dzień coś w stylu sądu,
-kara kilka tysięcy euro.

Po dłuższej rozmowie policjanci stwierdzili, że upomnienie wystarczy. O łapówce z naszej strony nie było mowy. Sami też noc takiego nie sugerowali.

Ale zatrzymali Cię jeszcze przed przekroczeniem granicy, czy już po?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.06.2022 14:33

Grzesiek21 napisał(a):Czy przez przejścia Rogatec albo Lupinjak można bez konsekwencji jechać z Polski?

Jakie masz na mysli konsekwencje? O tych przejściach już było nie raz mówione, że są 24H i dostępne dla obywateli EU i nie tylko.
Wykaz przejść https://www.policija.si/nase-naloge/nad ... enski-meji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 370
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone