Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 24.06.2022 18:44

Witam grupowiczów. Możecie mi pomoc. Wyjeżdżam 15.07 do Orebic wracam 27.07 startuje z Plocka. Planowałem jechać przez Czechy, Austrie i Słowenie. Oczywiście Czechy i Austria winiety, a na Słowenii chciałem drogi płatne objechać przez Lenart i Ptuj tak jak kilka lat temu. Teraz patrze ze droga od Ptuj do granicy w Gornji Macelj jest płatna? Czy ja sie myle i można jechać bez winiety? Dodatkowe pytanie jeśli jest płatna a jade busem 9osobowym ( trafic ) czytam że na wysokości 1osi wysokość przekraczająca 1,3m jest płatna drugie tyle czyli 60e? Proszę niech mi to ktoś wytłumaczy. Może macie jakąś inną trasę. Widzę że jeździcie tak samo tylko granicę przekraczacie w Cvetlin?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.06.2022 19:17

ros1986 napisał(a):Witam grupowiczów. Możecie mi pomoc. Wyjeżdżam 15.07 do Orebic wracam 27.07 startuje z Plocka. Planowałem jechać przez Czechy, Austrie i Słowenie. Oczywiście Czechy i Austria winiety, a na Słowenii chciałem drogi płatne objechać przez Lenart i Ptuj tak jak kilka lat temu. Teraz patrze ze droga od Ptuj do granicy w Gornji Macelj jest płatna? Czy ja sie myle i można jechać bez winiety? Dodatkowe pytanie jeśli jest płatna a jade busem 9osobowym ( trafic ) czytam że na wysokości 1osi wysokość przekraczająca 1,3m jest płatna drugie tyle czyli 60e? Proszę niech mi to ktoś wytłumaczy. Może macie jakąś inną trasę. Widzę że jeździcie tak samo tylko granicę przekraczacie w Cvetlin?

Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 24.06.2022 19:34

ros1986 napisał(a):Witam grupowiczów. Możecie mi pomoc. Wyjeżdżam 15.07 do Orebic wracam 27.07 startuje z Plocka. Planowałem jechać przez Czechy, Austrie i Słowenie. Oczywiście Czechy i Austria winiety, a na Słowenii chciałem drogi płatne objechać przez Lenart i Ptuj tak jak kilka lat temu. Teraz patrze ze droga od Ptuj do granicy w Gornji Macelj jest płatna? Czy ja sie myle i można jechać bez winiety? Dodatkowe pytanie jeśli jest płatna a jade busem 9osobowym ( trafic ) czytam że na wysokości 1osi wysokość przekraczająca 1,3m jest płatna drugie tyle czyli 60e? Proszę niech mi to ktoś wytłumaczy. Może macie jakąś inną trasę. Widzę że jeździcie tak samo tylko granicę przekraczacie w Cvetlin?


Z Ptuja lecisz na granicę w Cvetlin i dalej po stronie Chorwackiej na autostradę. Droga w pewnym momencie jest wąska i stroma, ale bez niebezpieczeństwa niepokonania jej przez sprawny samochód.
https://goo.gl/maps/cpu4dQSByqpDu6co6
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 24.06.2022 19:51

ros1986 napisał(a):Witam grupowiczów. Możecie mi pomoc. Wyjeżdżam 15.07 do Orebic wracam 27.07 startuje z Plocka. Planowałem jechać przez Czechy, Austrie i Słowenie. Oczywiście Czechy i Austria winiety, a na Słowenii chciałem drogi płatne objechać przez Lenart i Ptuj tak jak kilka lat temu. Teraz patrze ze droga od Ptuj do granicy w Gornji Macelj jest płatna? Czy ja sie myle i można jechać bez winiety? Dodatkowe pytanie jeśli jest płatna a jade busem 9osobowym ( trafic ) czytam że na wysokości 1osi wysokość przekraczająca 1,3m jest płatna drugie tyle czyli 60e? Proszę niech mi to ktoś wytłumaczy. Może macie jakąś inną trasę. Widzę że jeździcie tak samo tylko granicę przekraczacie w Cvetlin?

Od Ptuja do granicy w Macelj jest płatna autostrada. Cała A4 (E59) jest płatna.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.06.2022 12:59

darek1974 napisał(a):A w tym Durmanec przy zjeździe na "1" na co się kierować? Wątpię żeby był zjazd z E59 na Cvetlin?

Trakošćan (albo Trakošćan/Varaždin) a w Trakošćan będzie skręt w lewo w kierunku Cvetlina.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 28.06.2022 08:06

dids76 napisał(a):Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.


Poprowadzi, mnie 2 lata temu bez problemu na Cvetlin GM poprowadził i potem na Trakoscan jeśli dobrze kojarzę
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2022 10:52

biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.


Poprowadzi, mnie 2 lata temu bez problemu na Cvetlin GM poprowadził i potem na Trakoscan jeśli dobrze kojarzę

No niestety od ubiegłego roku GM nie chce prowadzić przez Cvetlin :wink: https://goo.gl/maps/4eRZre9MuseNT3ps8
Bombolero
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 04.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bombolero » 28.06.2022 11:00

Fajna trasa, taka akurat za kilka tysięcy euro
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 28.06.2022 11:53

dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.


Poprowadzi, mnie 2 lata temu bez problemu na Cvetlin GM poprowadził i potem na Trakoscan jeśli dobrze kojarzę

No niestety od ubiegłego roku GM nie chce prowadzić przez Cvetlin :wink: https://goo.gl/maps/4eRZre9MuseNT3ps8

Może to i lepiej, bo inaczej w momencie największego zakorkowania Macelj GM proponowałby pewnie Cvetlin jako alternatywę i tak samo by się korkowało, bo to małe przejście i droga do niego kręta.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 28.06.2022 16:20

dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.


Poprowadzi, mnie 2 lata temu bez problemu na Cvetlin GM poprowadził i potem na Trakoscan jeśli dobrze kojarzę

No niestety od ubiegłego roku GM nie chce prowadzić przez Cvetlin :wink: https://goo.gl/maps/4eRZre9MuseNT3ps8


Dzieki Dids jak zawsze za cenne wskazówki!!
A to ciekawostka, co za tym stoi? Chcą uniknąć przeciążenia małej granicy stad zablokowali GM na tym odcinku? Bo rozumiem że to jest nadal przejezdna granica dla osobówek?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.06.2022 17:56

biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.


Poprowadzi, mnie 2 lata temu bez problemu na Cvetlin GM poprowadził i potem na Trakoscan jeśli dobrze kojarzę

No niestety od ubiegłego roku GM nie chce prowadzić przez Cvetlin :wink: https://goo.gl/maps/4eRZre9MuseNT3ps8


Dzieki Dids jak zawsze za cenne wskazówki!!
A to ciekawostka, co za tym stoi? Chcą uniknąć przeciążenia małej granicy stad zablokowali GM na tym odcinku? Bo rozumiem że to jest nadal przejezdna granica dla osobówek?

Najprawdopodobniej taki jest powód, może się boją że przy korku na Macelj GM skaże drogę prze Cvetlin i tam też się zakorkuje. Kilka lat temu jak jeździłem jeszcze przez Austrię i Czechy w drodze powrotnej w Cvetlin stałem około 1,5 godziny.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.06.2022 18:07

Bombolero napisał(a):Fajna trasa, taka akurat za kilka tysięcy euro
(wkleił dids76: https://www.google.hr/maps/dir/2250+Ptu ... !3e0?hl=pl ) Ta trasa pokazuje, że mapy google blokują wytyczanie trasy przez Cvetlin, a wytycza trasę przez granicę bez przejścia granicznego, gdzie niedozwolone jest przekraczanie przez Polaków :!:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 28.06.2022 18:26

endryu napisał(a):
Bombolero napisał(a):Fajna trasa, taka akurat za kilka tysięcy euro
(wkleił dids76: https://www.google.hr/maps/dir/2250+Ptu ... !3e0?hl=pl ) Ta trasa pokazuje, że mapy google blokują wytyczanie trasy przez Cvetlin, a wytycza trasę przez granicę bez przejścia granicznego, gdzie niedozwolone jest przekraczanie przez Polaków :!:


Które przejście jest niedozwolone dla Polaków?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 28.06.2022 18:34

biokd napisał(a):
endryu napisał(a):
Bombolero napisał(a):Fajna trasa, taka akurat za kilka tysięcy euro
(wkleił dids76: https://www.google.hr/maps/dir/2250+Ptu ... !3e0?hl=pl ) Ta trasa pokazuje, że mapy google blokują wytyczanie trasy przez Cvetlin, a wytycza trasę przez granicę bez przejścia granicznego, gdzie niedozwolone jest przekraczanie przez Polaków :!:


Które przejście jest niedozwolone dla Polaków?

Nie przez przejście. Napisałem przez granicę. Tu: Meje, gdzie wytycza wymieniana mapa i nie ma przejście granicznego. W Cvetlinie jest dozwolone przejście graniczne.
Xp1717
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xp1717 » 29.06.2022 04:49

dids76 napisał(a):
biokd napisał(a):
dids76 napisał(a):Tak, za busa zapłacisz 60 euro. Możesz jechać objazdem tak jak kiedyś tylko górnicę musisz przekroczyć w Cvetlin (ni poprowadzi Cię tam GM) lub np w Rogatec.


Poprowadzi, mnie 2 lata temu bez problemu na Cvetlin GM poprowadził i potem na Trakoscan jeśli dobrze kojarzę

No niestety od ubiegłego roku GM nie chce prowadzić przez Cvetlin :wink: https://goo.gl/maps/4eRZre9MuseNT3ps8


Dlatego korzystam z map Apple. Mają lepsze wyznaczanie tras, informacje o korkach, remontach i utrudnieniach w ruchu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 373
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone