Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 29.06.2022 08:01

Xp1717 napisał(a):Dlatego korzystam z map Apple. Mają lepsze wyznaczanie tras, informacje o korkach, remontach i utrudnieniach w ruchu.

To wszystko tez jest w mapach GM, ale fakt Apple pokazuje drogę przez Cvetlin a GM akurat nie
rafvip
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafvip » 29.06.2022 10:45

Pytanie czy na pewno przez Cvetlin da się przejechać bez problemu?
Może ktoś przejeżdżał ostatnio?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.06.2022 11:59

rafvip sprecyzuj pierwsze pytanie.
HAWAJ7
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAWAJ7 » 29.06.2022 14:48

Witam
Wczoraj przejeżdżałem przez Cvetlin przejście jest czynne można śmiało jechać
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 29.06.2022 15:50

HAWAJ7 napisał(a):Witam
Wczoraj przejeżdżałem przez Cvetlin przejście jest czynne można śmiało jechać


Jechałeś przez Austrię objazdem na Mureck-Lenart-Ptuj i potem Cvetlin?
Jeśli tak, to ile zajął Ci taki objazd, o jakiej porze i czy było zatwardzenie na granicy?
ChorwacjaChorwacja
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) ChorwacjaChorwacja » 01.07.2022 10:22

Od 15 lat jeżdżę do Chorwacji i tylko raz płaciłem i jechałem autostradą w Słowenii. Zobaczyłem co to za odcinek stwierdziłem bez sensu. Z reguły trasa Mureck Ptuj Cvetlin zawsze przejezdna i bez kolejek. W zeszłym roku wracając widziałem kilometrowe kolejki przy bramkach na granicy Chorwacko-Slowenskiej a my spokojnie jechaliśmy dalej. 2lipca wyruszam ponownie a trasę omijającą autostradę płatna w Słowenii zaczynam w Ilz i kieruje się na Cvetlin które to faktycznie mapa omija jako przejście.
Załączniki:
Screenshot_20220630-151058_Maps.jpg
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 01.07.2022 17:06

Ja sobie taka mape wymapsowalem https://maps.app.goo.gl/dEjjwJcTmTtPUPX99 do granicy z Chorwacja i dalej ja akurat Orebic ale poczatek moze byc ten sam https://maps.app.goo.gl/V2BqjvgXXaMuCSAY8
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.07.2022 19:57

ros1986 napisał(a):Ja sobie taka mape wymapsowalem https://maps.app.goo.gl/dEjjwJcTmTtPUPX99 do granicy z Chorwacja i dalej ja akurat Orebic ale poczatek moze byc ten sam https://maps.app.goo.gl/V2BqjvgXXaMuCSAY8


O widzę kolejny rodak z naftowej stolicy :mrgreen: :mrgreen:

Kiedy ruszasz do Orebicia? I czemu przez Austrię, a nie przez Węgry?
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 03.07.2022 13:49

marekkowalak napisał(a):
ros1986 napisał(a):Ja sobie taka mape wymapsowalem https://maps.app.goo.gl/dEjjwJcTmTtPUPX99 do granicy z Chorwacja i dalej ja akurat Orebic ale poczatek moze byc ten sam https://maps.app.goo.gl/V2BqjvgXXaMuCSAY8


O widzę kolejny rodak z naftowej stolicy :mrgreen: :mrgreen:

Kiedy ruszasz do Orebicia? I czemu przez Austrię, a nie przez Węgry?


Wyjezdzam 15.07 gdzies kolo 16-17. Nie wiem dlaczego przez Austrie moze bedzie szybciej? Zawsze tedy jezdzilem tak jakos. A co lepiej przez Slowacje i Wegry? Zreszta juz winiety wykupione
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.07.2022 14:06

ros1986 napisał(a):
Wyjezdzam 15.07 gdzies kolo 16-17. Nie wiem dlaczego przez Austrie moze bedzie szybciej? Zawsze tedy jezdzilem tak jakos. A co lepiej przez Slowacje i Wegry? Zreszta juz winiety wykupione


No to nam się jeden dzień nałoży, bo my wyjeżdżamy z Orebicia 17go rano :D

Moim zdaniem przez Węgry Lepiej, szybciej, małe prawdopodobieństwo korków. No, ale jeśli już masz winiety, to niem sensu zmieniać. :papa:
Genzo
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Genzo » 04.07.2022 07:25

marekkowalak napisał(a):


Moim zdaniem przez Węgry Lepiej, szybciej, małe prawdopodobieństwo korków. No, ale jeśli już masz winiety, to niem sensu zmieniać. :papa:



ja planuję z Katowic do Makarskiej właśnie przez Węgry.
Jaką trasę obierasz?

mój typ:
Bratysława - Gyor - Szombathely - Letenye - Gorican (stare przejście).
Planowałem przeciąć Słowenię przez Dolga Vas, ale ceny paliw już nie są tak konkurencyjne w SLO, więc pojadę na INA na starym przejściu Gorican
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.07.2022 10:50

Genzo napisał(a):Jaką trasę obierasz?

mój typ:
Bratysława - Gyor - Szombathely - Letenye - Gorican (stare przejście).


Dokładnie taką trasą jeżdżę od kilku lat i w tym roku również nie będzie wyjątku :D :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2022 11:24

Genzo napisał(a):
marekkowalak napisał(a):


Moim zdaniem przez Węgry Lepiej, szybciej, małe prawdopodobieństwo korków. No, ale jeśli już masz winiety, to niem sensu zmieniać. :papa:



ja planuję z Katowic do Makarskiej właśnie przez Węgry.
Jaką trasę obierasz?

mój typ:
Bratysława - Gyor - Szombathely - Letenye - Gorican (stare przejście).
Planowałem przeciąć Słowenię przez Dolga Vas, ale ceny paliw już nie są tak konkurencyjne w SLO, więc pojadę na INA na starym przejściu Gorican

Ceny paliwa kontroluj na bieżąco bo mogą się zmienić :wink:
Wracałem w weekend i benzyna wychodziła taniej na Słowenii niż w Chorwacji (1,755 euro i 13,50kn) a ON odwrotnie (1,848euro i 13,05kn) :papa:
Honzo1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Honzo1 » 04.07.2022 16:28

ChorwacjaChorwacja napisał(a):Od 15 lat jeżdżę do Chorwacji i tylko raz płaciłem i jechałem autostradą w Słowenii. Zobaczyłem co to za odcinek stwierdziłem bez sensu. Z reguły trasa Mureck Ptuj Cvetlin zawsze przejezdna i bez kolejek. W zeszłym roku wracając widziałem kilometrowe kolejki przy bramkach na granicy Chorwacko-Slowenskiej a my spokojnie jechaliśmy dalej. 2lipca wyruszam ponownie a trasę omijającą autostradę płatna w Słowenii zaczynam w Ilz i kieruje się na Cvetlin które to faktycznie mapa omija jako przejście.


Dzisiaj rano objazd zaliczony. Przed Ptuj wachadlo i zerwanie nawierzchni na ok 500 metrach. Poza tym bezproblemowo. 4.40 na granicy w Cvetlin, byliśmy jedyni zeskanowali dowody i dzida :papa:
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 04.07.2022 16:50

Honzo1 napisał(a):
ChorwacjaChorwacja napisał(a):Od 15 lat jeżdżę do Chorwacji i tylko raz płaciłem i jechałem autostradą w Słowenii. Zobaczyłem co to za odcinek stwierdziłem bez sensu. Z reguły trasa Mureck Ptuj Cvetlin zawsze przejezdna i bez kolejek. W zeszłym roku wracając widziałem kilometrowe kolejki przy bramkach na granicy Chorwacko-Slowenskiej a my spokojnie jechaliśmy dalej. 2lipca wyruszam ponownie a trasę omijającą autostradę płatna w Słowenii zaczynam w Ilz i kieruje się na Cvetlin które to faktycznie mapa omija jako przejście.


Dzisiaj rano objazd zaliczony. Przed Ptuj wachadlo i zerwanie nawierzchni na ok 500 metrach. Poza tym bezproblemowo. 4.40 na granicy w Cvetlin, byliśmy jedyni zeskanowali dowody i dzida :papa:


No i gitara, czyli już wiem, że nię będę kupował winiety SLO na dojazd do HR i pojade prze Cvetlin (jakoś piątek wczesnym popołudniem to będzie chyba, 15.07)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 374
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone