Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 17.06.2022 08:03

Ja w 2021 jechałem tak - https://goo.gl/maps/Z2pFhUHnUxzVk1Tn8... W tym roku również tak zamierzam jechać... bardzo przyjemnie się jechało... słynne rondo przejeżdżałem bez problemu...
Lincek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lincek » 17.06.2022 13:17

Witam, W lipcu wybieram sie na Chorwację i kilka lat temu jechałem i jechałem z ominięciem autostrady w miejscowości LENDAVA. Jak jest teraz? Można bez problemu ominąć tą autostradę? Kierując się na centrum miejscowości ??? Dokładnie na miejscowość PINCE? A potem z PINCE na LETENYE.


11.jpg
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.06.2022 13:58

Lincek napisał(a):Witam, W lipcu wybieram sie na Chorwację i kilka lat temu jechałem i jechałem z ominięciem autostrady w miejscowości LENDAVA. Jak jest teraz? Można bez problemu ominąć tą autostradę? Kierując się na centrum miejscowości ??? Dokładnie na miejscowość PINCE? A potem z PINCE na LETENYE.


11.jpg



Można i tak, tylko po co? Skoro i tak jedziesz na Letenye, to lepiej za Zalabaksą skręcić na Lenti i jechać tamtędy.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 17.06.2022 16:05

Lincek napisał(a):Witam, W lipcu wybieram sie na Chorwację i kilka lat temu jechałem i jechałem z ominięciem autostrady w miejscowości LENDAVA. Jak jest teraz? Można bez problemu ominąć tą autostradę? Kierując się na centrum miejscowości ??? Dokładnie na miejscowość PINCE? A potem z PINCE na LETENYE.


11.jpg


Ja ten odcinek mam zamiar pokonać to takiej trasie:
https://www.google.pl/maps/dir/46.61748 ... !3e0?hl=pl
Zakładam tankowanie w Słowenii, a omijając Letenye jest bliżej o 17 km i o 4 minuty szybciej.
Manolo_81
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manolo_81 » 18.06.2022 01:34

To jeszcze ja się upewnię, że ten odcinek, który umieszczam jest bezpłatny?? I jest tam przejście graniczne normalnie przejezdne?? Bo coś wujek google nie pokazuje tam żadnych szlabanów ;) Jak ktoś ma inną sugestię będę bardzo wdzięczny.

https://goo.gl/maps/WuVFewEti3jkxKnWA
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 01:59

Manolo_81 napisał(a):To jeszcze ja się upewnię, że ten odcinek, który umieszczam jest bezpłatny?? I jest tam przejście graniczne normalnie przejezdne?? Bo coś wujek google nie pokazuje tam żadnych szlabanów ;) Jak ktoś ma inną sugestię będę bardzo wdzięczny.

https://goo.gl/maps/WuVFewEti3jkxKnWA

Dość dziwna ta Twoja trasa, tak jakby krajoznawczo-turystyczna.
Rondo w Pesnicy już jest przebudowane i nie trzeba go omijać, także na trasie szybkiego ruchu H2 winiety też nie są już wymagane, więc bardziej sensowna jest taka:
https://www.google.com/maps/dir/Leibnit ... b1!2b1!3e0
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.06.2022 06:07

Relacja sprzed paru dni z trasy, z objazdu płatnych dróg przez Lendava. Granicą HU/SI przekraczana w Redics / Dolga Ves, po czym na rondzie w lewo, lokalna drogą. Znak obowiązku winiety jest dopiero przy wjeździe na H7, a ten kawalątek od granicy do ronda jest BEZ opłat.
astalavista
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) astalavista » 18.06.2022 07:26

W kilku miejscach ta sama dyskusja...czy odcinek do ronda płatny czy bezpłatny ...a wystarczy popatrzeć na strone DARS...
Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-06-18 072435.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.06.2022 07:35

Czyli że rondo bez winiety ?
Manolo_81
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manolo_81 » 18.06.2022 14:32

Chris_M napisał(a):
Manolo_81 napisał(a):To jeszcze ja się upewnię, że ten odcinek, który umieszczam jest bezpłatny?? I jest tam przejście graniczne normalnie przejezdne?? Bo coś wujek google nie pokazuje tam żadnych szlabanów ;) Jak ktoś ma inną sugestię będę bardzo wdzięczny.

https://goo.gl/maps/WuVFewEti3jkxKnWA

Dość dziwna ta Twoja trasa, tak jakby krajoznawczo-turystyczna.
Rondo w Pesnicy już jest przebudowane i nie trzeba go omijać, także na trasie szybkiego ruchu H2 winiety też nie są już wymagane, więc bardziej sensowna jest taka:
https://www.google.com/maps/dir/Leibnit ... b1!2b1!3e0


Dziękuję Ci bardzo za tą opcje.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 15:22

astalavista napisał(a):W kilku miejscach ta sama dyskusja...czy odcinek do ronda płatny czy bezpłatny ...a wystarczy popatrzeć na strone DARS...

Popatrzyć nie wystarczy, zobacz kilka stron do tyłu na długie dyskusje z DARS moje i kolegi dids76, np. tutaj:
objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291-5310.html
Jeden z pracowników DARS wielokrotnie udzielał nieprawdziwej odpowiedzi, że ten odcinek drogi 109 wymaga winiety i do błędu przyznał się dopiero wtedy gdy wysłałem mu skan rozporządzenia ustalającego, które drogi są płatne.
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 18.06.2022 15:48

Pewnie miał taki nakaz z góry... lepiej sprzedać winiety, niż nie. Oby policja nie podzielała jego opini, bo ciężko będzie się kłócić po słoweńsku
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 16:11

majkel001 napisał(a):Pewnie miał taki nakaz z góry... lepiej sprzedać winiety, niż nie. Oby policja nie podzielała jego opini, bo ciężko będzie się kłócić po słoweńsku

Problem wziął się właśnie stąd, że policja ukarała tam kogoś za brak winiety. Człowiek wysłał zapytanie do DARS o status tego odcinka drogi, a DARS niezgodnie z prawdą odpowiedział mu, że także ten odcinek drogi jest płatny.
Sytuację dodatkowo gmatwa fakt, że GM błędnie drogę nr 109 oznacza jako H7, co jest niezgodne ze stanem faktycznym.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 18.06.2022 18:38

Chris_M napisał(a):
astalavista napisał(a):W kilku miejscach ta sama dyskusja...czy odcinek do ronda płatny czy bezpłatny ...a wystarczy popatrzeć na strone DARS...

Popatrzyć nie wystarczy, zobacz kilka stron do tyłu na długie dyskusje z DARS moje i kolegi dids76, np. tutaj:
objazdy-autostrady-w-slowenii-dyskusja-t29291-5310.html
Jeden z pracowników DARS wielokrotnie udzielał nieprawdziwej odpowiedzi, że ten odcinek drogi 109 wymaga winiety i do błędu przyznał się dopiero wtedy gdy wysłałem mu skan rozporządzenia ustalającego, które drogi są płatne.



Należałoby wysłać powyższą informację o wprowadzaniu w błąd kierowców przez pracownika DARS do jej Dyrekcji oraz Komendy Głównej Policji w Słowenii z prośbą o interwencję czy wyciągnięcie konsekwencji służbowych w stosunku do winnych. Nie może być tak, że Policja Słoweńska interpretuje prawo jak mu się podoba. Kierowcy którzy zapłacili mandat winni mieć zwrócone pieniądze. To jest draństwo i chamstwo ze strony instytucji odpowiedzialnych za korzystanie z dróg słoweńskich.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 18.06.2022 18:59

Ural napisał(a):Należałoby wysłać powyższą informację o wprowadzaniu w błąd kierowców przez pracownika DARS do jej Dyrekcji oraz Komendy Głównej Policji w Słowenii z prośbą o interwencję czy wyciągnięcie konsekwencji służbowych w stosunku do winnych.

Jestem przekonany, że to było za cichym przyzwoleniem słoweńskich władz, którym bardzo nie na rękę jest sytuacja, że części kierowców udaje się uniknąć zapłacenia haraczu za przejazd tym krótkim odcinkiem autostrady pomiędzy Spielfeld, a Macelj. Wskazują na to liczne szykany jakie słoweńskie władze stawiają przed kierowcami probującymi jechac objazdem, poczynając od afery z rondem w Pesnicy, a kończąc na oznakowaniu na GM przejścia granicznego Cvetlin jako nieczynnego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 369
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone