Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 04.06.2019 10:03

Grigorij napisał(a):
grzesiek-swidnica napisał(a):
Rozumiem że autostrada jest już całkowicie przejezdna ? Bo w zeszłym roku po jednym pasie było.


Tak, 2 pásy non stop.

Super, dzięki :)
Wszyscy piszą o objazdach a jak człowiek chce śmignąć autostradą to brak informacji :)
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 04.06.2019 10:32

Grzesiek, pewnie będziesz jechał podobnie jak ja. Na trasie zero korków, tylko lekka mgła w górach Chorwacji.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 04.06.2019 10:47

Grigorij napisał(a):Grzesiek, pewnie będziesz jechał podobnie jak ja. Na trasie zero korków, tylko lekka mgła w górach Chorwacji.

A no zgadza się, dopiero zauważyłem że po sąsiedzku :)
Śmigamy pod koniec sierpnia.
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 04.06.2019 11:14

Dawno nie jechałem trasą Brno - Wiedeń bezpośrednio. Zawsze jeździłem Brno, Znojmo - Wiedeń. Teraz okazuje się, że Brno - Mikolov - Wiedeń jest o niebo lepsza. Autostrada, nówka, mało ruchu zaczyna się zaraz za granicą. Kilka km. do przejechania. Zaskoczyło mnie to pozytywnie.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.06.2019 12:13

grzesiek-swidnica napisał(a):...
Wszyscy piszą o objazdach a jak człowiek chce śmignąć autostradą to brak informacji :)

Bo wątek jest o objeździe autostrady a nie o przejeździe przez nią :lol: :papa:
aniaz1985
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.05.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaz1985 » 04.06.2019 12:50

A macie jakieś sprawdzone miejsce na postoje na tych podanych przez was objazdach? Będę podróżować z małym dzieckiem, więc kilka się znajdzie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2019 13:50

aniaz1985 napisał(a):A macie jakieś sprawdzone miejsce na postoje na tych podanych przez was objazdach? Będę podróżować z małym dzieckiem, więc kilka się znajdzie.

Polecam pizzerię "Pri Miči" w okolicy Ptuj http://www.primici.com/
Bardzo dobra pizza, plac zabaw, boisko. Wiec można się trochę poruszać w podróży.
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 04.06.2019 19:02

W sobote miałem okazje jechać nowa wersja objazdu.

Oto on

https://goo.gl/maps/ErSqcETdpo1G3gfN8

O ile do tej pory objazd MLP był dla mnie chwilą wytchnienia od monotonii autostrad i z chęcia zjeżdzałem na Mureck tak tegoroczny objazd MLP - Podlehnik - Cvetlin to już przesada i nie dla mnie.
Do samego podhelnika wszystko znane, czyli miło, spokojnie i bezpiecznie, ale dalej w strone Cvetlin to już przesada.
Jechałem w nocy wprze środek dzikiego lasu drogą która ledwo mieści jedno auto. Dziury i zakrętyt po 180 stopni, wspinaczka pod mega góry a co najważniejsze ogromne ilości kotów, lisów, saren, kun i innych dzikich zwierząt.
Ja na powrocie kupie już winiete i dziekuje za takie objazdy. Za duże ryzyko że coś sie stanie w takich dzikich górskich terenach i za duża strata czasowa sie robi w stosunku do tego co było do tej pory.

Jedyny sens jaki dla mnie ma ten objazd jest wtedy, kiedy beda mega korki na bramkach. Wszystko lepsze niż stanie w korasach.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 04.06.2019 19:30

Angrekoo napisał(a):W sobote miałem okazje jechać nowa wersja objazdu.

Oto on

https://goo.gl/maps/ErSqcETdpo1G3gfN8

O ile do tej pory objazd MLP był dla mnie chwilą wytchnienia od monotonii autostrad i z chęcia zjeżdzałem na Mureck tak tegoroczny objazd MLP - Podlehnik - Cvetlin to już przesada i nie dla mnie...

dzięki za podzielenie się opinią
spodziewałem się że przymusowa "rozbudowa" objazdu wykluczy go jako opcję
dlatego ja w tym roku planuję trasę przez Węgry, ewentualnie winieta i autostrada
m@rek
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.06.2019 20:18

Angrekoo napisał(a):W sobote miałem okazje jechać nowa wersja objazdu.

Oto on

https://goo.gl/maps/ErSqcETdpo1G3gfN8

O ile do tej pory objazd MLP był dla mnie chwilą wytchnienia od monotonii autostrad i z chęcia zjeżdzałem na Mureck tak tegoroczny objazd MLP - Podlehnik - Cvetlin to już przesada i nie dla mnie.
Do samego podhelnika wszystko znane, czyli miło, spokojnie i bezpiecznie, ale dalej w strone Cvetlin to już przesada.
Jechałem w nocy wprze środek dzikiego lasu drogą która ledwo mieści jedno auto. Dziury i zakrętyt po 180 stopni, wspinaczka pod mega góry a co najważniejsze ogromne ilości kotów, lisów, saren, kun i innych dzikich zwierząt.
Ja na powrocie kupie już winiete i dziekuje za takie objazdy. Za duże ryzyko że coś sie stanie w takich dzikich górskich terenach i za duża strata czasowa sie robi w stosunku do tego co było do tej pory.

Jedyny sens jaki dla mnie ma ten objazd jest wtedy, kiedy beda mega korki na bramkach. Wszystko lepsze niż stanie w korasach.

Zapewne chciałeś przetestować w/w wariant objazdu. :) Mogłeś pojechać ogólnie znanym objazdem M-L-P-C. I nie byłbyś tak zestresowanym. :)
aniaz1985
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.05.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaz1985 » 04.06.2019 20:58

dids76 napisał(a):
aniaz1985 napisał(a):A macie jakieś sprawdzone miejsce na postoje na tych podanych przez was objazdach? Będę podróżować z małym dzieckiem, więc kilka się znajdzie.

Polecam pizzerię "Pri Miči" w okolicy Ptuj http://www.primici.com/
Bardzo dobra pizza, plac zabaw, boisko. Wiec można się trochę poruszać w podróży.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Widzę, że będzie gdzie nawet namiot na chwilę rozbić, jest trochę zieleni . :-)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 04.06.2019 21:56

endryu napisał(a):
Angrekoo napisał(a):W sobote miałem okazje jechać nowa wersja objazdu.

Oto on

https://goo.gl/maps/ErSqcETdpo1G3gfN8

O ile do tej pory objazd MLP był dla mnie chwilą wytchnienia od monotonii autostrad i z chęcia zjeżdzałem na Mureck tak tegoroczny objazd MLP - Podlehnik - Cvetlin to już przesada i nie dla mnie.
Do samego podhelnika wszystko znane, czyli miło, spokojnie i bezpiecznie, ale dalej w strone Cvetlin to już przesada.
Jechałem w nocy wprze środek dzikiego lasu drogą która ledwo mieści jedno auto. Dziury i zakrętyt po 180 stopni, wspinaczka pod mega góry a co najważniejsze ogromne ilości kotów, lisów, saren, kun i innych dzikich zwierząt.
Ja na powrocie kupie już winiete i dziekuje za takie objazdy. Za duże ryzyko że coś sie stanie w takich dzikich górskich terenach i za duża strata czasowa sie robi w stosunku do tego co było do tej pory.

Jedyny sens jaki dla mnie ma ten objazd jest wtedy, kiedy beda mega korki na bramkach. Wszystko lepsze niż stanie w korasach.

Zapewne chciałeś przetestować w/w wariant objazdu. :) Mogłeś pojechać ogólnie znanym objazdem M-L-P-C. I nie byłbyś tak zestresowanym. :)

endryu, nie wiem co tobie się wyświetla w linku do GM ale moim zdaniem tak właśnie pojechał M-L-P-C
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.06.2019 22:04

m@rek Spójrz na tą "klasyczną", bezstresową trasę M-L-P-C :D https://www.google.com/maps/dir/Mureck, ... 0?hl=pl-PL
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 04.06.2019 22:17

endryu napisał(a):m@rek Spójrz na tą "klasyczną", bezstresową trasę M-L-P-C :D https://www.google.com/maps/dir/Mureck, ... 0?hl=pl-PL

endryu, podejrzewam że problem wyświetlania trasy związany jest z platformą: Android / Windows
laptop pokazuje mi klasyka MLP+C natomiast tablet Wasze trasy wyświetla "przez" Maribor a potem Ptuj i na Cvetin :|
na laptopie trasa Angrekoo to był klasyk
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 04.06.2019 22:33

dids76 napisał(a):
aniaz1985 napisał(a):A macie jakieś sprawdzone miejsce na postoje na tych podanych przez was objazdach? Będę podróżować z małym dzieckiem, więc kilka się znajdzie.

Polecam pizzerię "Pri Miči" w okolicy Ptuj http://www.primici.com/
Bardzo dobra pizza, plac zabaw, boisko. Wiec można się trochę poruszać w podróży.


Również polecam pizzerię "Pri Miči". Poza pizzą są tam meeeeega wielkie zestawy obiadowe :wink:
Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 250
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone