Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Cromaniak
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 22:17

dids76 napisał(a):Ja w ubiegłym roku przed Ptuj wbiłem Cvetlin i GM poprowadziło mnie tak: https://goo.gl/maps/cVNuLXY5uguvPcQ69
Drogi bardzo wąskie, niezbyt ciekawe do jazdy w dzień a na noc nie polecam. Tak naprawdę o tym że jestem w CRO dowiedziałem sie rozpoznając chorwackie tablice z nazwą miejscowości. :wink:
Czy navi poprowadziła Cię moją opcją 2...też wydaje mi się, że ona dość wąskimi dróżkami poprowadzi...

Angrekoo napisał(a):Jedz wersją nr.1.
Według mnie optymalna i lepsza od 2. Ale w teorii, ....
.... Właśnie, zależało mi na opinii osób które jechały...

Zastanawiam się jeszcze czy już w Cro jechać na G.Macelj czy jednak w dół jechać i na autostradzie w Krapini wjechać... Co lepsze?szybsze? :idea:

biagggio napisał(a):U mnie jest ta sama trasa @piekara114. I do tego jeszcze autostrada w Slo.
Autostrada w Slo? Co masz na myśli :?: :idea:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.05.2019 22:23

piekara114 napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja w ubiegłym roku przed Ptuj wbiłem Cvetlin i GM poprowadziło mnie tak: https://goo.gl/maps/cVNuLXY5uguvPcQ69
Drogi bardzo wąskie, niezbyt ciekawe do jazdy w dzień a na noc nie polecam. Tak naprawdę o tym że jestem w CRO dowiedziałem sie rozpoznając chorwackie tablice z nazwą miejscowości. :wink:
Czy navi poprowadziła Cię moją opcją 2...też wydaje mi się, że ona dość wąskimi dróżkami poprowadzi...

Trochę zmodyfikowaną Twoją opcją nr2, czyli prze przejście gdzie nie mogłem jechać :oczko_usmiech:
Jedź lepiej opcją nr 1 :papa:
St.Witch
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 13.05.2019 22:35

hej piekara114 ,
a czy to musi byc Cvetlin? 2 lata temu jechalismy przez Rogatec(spontaniczna decyzja podjeta w okolicy Podlehnika z powodu kolejki na Macelj),w nocy,pierwszy raz. Balam sie bo bylo pusto,nieznajomo,ale droga w db stanie o normalnej szerokosci bez serpentyn etc. Trzeba uwazac na zwierzyne ,ale o tym to raczej wie kazdy decydujacy sie na objazd,zwlaszcza w nocy.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 22:38

Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne. Możesz na mapie zaznaczyć jak dokładnie jechałeś, aby ominąć płatne kawałki, mosty czy ronda?
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.05.2019 22:48

piekara114 napisał(a):Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne. Możesz na mapie zaznaczyć jak dokładnie jechałeś, aby ominąć płatne kawałki, mosty czy ronda?

W nocy jechałem objazdem przez Rogatec i kilkakrotnie przez Cvetlin. I polecam przez Cvetlin https://www.google.com/maps/dir/46.7266 ... d2!1m0!3e0
W/g mnie "całokształt" drogi lepszy od wersji przez Rogatec. Pisałem o tym w tym temacie.
Jeżeli nie będzie utrudnień drogowych na A2 od granicy do Zagrzebia to ta opcja będzie lepsza od przejazdu 1-ką. Przejazd 1-ką od Macelj do Zaprešić jest ok.20-30 minut dłuższy. Dystans podobny do autostrady.
Uwaga na fotoradar w Lichendorf.
St.Witch
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 13.05.2019 22:57

tradycyjnie MLP.Wtedy autostrada nie byla jeszcze pociagnieta do konca i dalismy rade odbic na Zakl. Teraz raczej tez sie da .

https://goo.gl/maps/tdGdr6wokqhnu6Ag8

I dalej na Durmanec .

To tylko opcja w razie gdyby Cvetlin byl "spalony" :) Ktos po prostu ostrzegal przed Cvetlinem w nocy .
My jedziemy dopiero w sierpniu (za dnia) i tez bierzemy pod uwage Cvetlin lub Rogatec.
corsarz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 14.05.2019 08:24

piekara114 napisał(a):Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne.

Zasadniczo uważam, że w nocy lepiej poruszać się głównymi drogami niż objazdami na mniej uczęszczanych dróżkach w trudniejszym terenie. Zerknij na nieco inny wariant objazdu => mapka
Ma dwie główne zalety: 1. prowadzi dobrymi drogami 2. jest bez opłat aż do węzła Lućko za Zagrzebiem.
Można oczywiście wcześniej wjechać na płatny odcinek autostrady w HR zaraz za Varazdin ale w nocy przejazd drogą nr 3 będzie bezproblemowy więc nie musisz płacić jeśli nie chcesz.
Majdan72
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 14.05.2019 10:12

endryu napisał(a):
piekara114 napisał(a):Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne. Możesz na mapie zaznaczyć jak dokładnie jechałeś, aby ominąć płatne kawałki, mosty czy ronda?

W nocy jechałem objazdem przez Rogatec i kilkakrotnie przez Cvetlin. I polecam przez Cvetlin https://www.google.com/maps/dir/46.7266 ... d2!1m0!3e0
W/g mnie "całokształt" drogi lepszy od wersji przez Rogatec. Pisałem o tym w tym temacie.
Jeżeli nie będzie utrudnień drogowych na A2 od granicy do Zagrzebia to ta opcja będzie lepsza od przejazdu 1-ką. Przejazd 1-ką od Macelj do Zaprešić jest ok.20-30 minut dłuższy. Dystans podobny do autostrady.
Uwaga na fotoradar w Lichendorf.

Potwierdzam :!:
Od siedmiu lat jeździmy przez Cvetlin(tam i z powrotem) i w tym roku nie myślę wybierać innej drogi.
deauville
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) deauville » 18.05.2019 11:53

Potwierdzam.
Jechałem trasą z linka 5 maja.
Jutro będę wracał tą samą.
Jest OK.
karoka65
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 18.05.2019 13:21

Jechałem ostatnio chyba 3 razy na powrocie i nigdy nie natrafiłem w Cvetlin na korek
gemello
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemello » 04.06.2019 06:54

Czy ktoś z forumowiczów jechał w ostatnich dniach trasa slowenskiego objazdu? Jakieś nowe zmiany/utrudnieni/niespodzianki?
toomas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.06.2019 07:13

karoka65 napisał(a):Jechałem ostatnio chyba 3 razy na powrocie i nigdy nie natrafiłem w Cvetlin na korek

Ja też ale to nie znaczy, że tam nigdy nie ma korka o czym kiedyś się przekonał jeden z forumowiczów (chyba to był dids76)
Grigorij
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 04.06.2019 09:18

Jechałem przez granicę w niedzielę Słowenia Chorwacja. Autostradą 30 minut przez Słowenię i dalej na Rogoźnicę. My na bieżąco, ale do Słowenii korek na 3 km.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 04.06.2019 09:27

Grigorij napisał(a):Jechałem przez granicę w niedzielę Słowenia Chorwacja. Autostradą 30 minut przez Słowenię i dalej na Rogoźnicę. My na bieżąco, ale do Słowenii korek na 3 km.

Rozumiem że autostrada jest już całkowicie przejezdna ? Bo w zeszłym roku po jednym pasie było.
Grigorij
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 04.06.2019 09:48

grzesiek-swidnica napisał(a):
Rozumiem że autostrada jest już całkowicie przejezdna ? Bo w zeszłym roku po jednym pasie było.

Tak, 2 pásy non stop.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 249
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019