Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 08.05.2019 19:22

Pääkäyttäjä napisał(a):Dorabiasz do tego niepotrzebna dziure w calym.... jedz bocznymi drogami...


W wątku dotyczącym sposobu ominięcia słoweńskiej autostrady, rada, by nią jechać, brzmi niestosownie, a ta, by jechać bocznymi drogami, niekonkretnie. Zadałem pytanie, bo chcę się przygotować do podróży. A na tym forum są ludzie, którzy zęby zjedli na tym i chcialbym z ich doświadczenia skorzystać. Rozumiem, że nie wiesz, jak to teraz tam wygląda, ale nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz. To niepotrzebne.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2019 21:21

Wiem, jak wygląda i nie atakuję. Jak nie chcesz wpakować się na Dars, to nie korzystasz z autostrad - proste jak drut. Jechałem objazdem i autostradą i mówię Ci, jak jest.
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 08.05.2019 22:20

Liczyłem po majówce na konkrety od osób co jechały na długi weekend, a tu zero relazji.

Ponieważ mój wyjazd juz niedługo to wklejam moją trase. Może ktoś oceni ja pod katem nowego objazdu MLP.
https://goo.gl/maps/coJDkDGdvCLeJh7j9

Mam nadzieje ze jest optymalna i nie wsadzi mnie na mine.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 08.05.2019 23:16

Angrekoo napisał(a):...Ponieważ mój wyjazd juz niedługo to wklejam moją trase. Może ktoś oceni ja pod katem nowego objazdu MLP.
https://goo.gl/maps/coJDkDGdvCLeJh7j9

Mam nadzieje ze jest optymalna i nie wsadzi mnie na mine.

Cześć.
Ja tak za bardzo nie znam się na tym objeździe ale postaram się coś podpowiedzieć.
Wiedeń -> Mureck jeździłem jak na Twojej rasie - jest ok.
Mureck -> Ptuj - ok nawet na trasę w nocy. Zresztą ten fragment to oklepany MLP więc nie ma się co rozpisywać.
Aktualnie odcinek od Ptuj do Cro (z pominięciem odcinków płatnych) Twojej trasy to nieliczna alternatywa. Nigdy nie jechałem tym odcinkiem (od Ptuj) ale wiem że jest dość wąski, kręty i po zadoop.... Z uwagi na mój sposób i czas podróży w tym roku chyba odpuszczę na rzecz trasy przez Węgry. Jeśli pojedziesz za dnia to myślę że nie ma się nad czym zastanawiać.
Są też tacy którzy po przekroczeniu granicy SLO / HR na "wjazd na autostradę" wybierają Durmanec, moim zdaniem ma to znaczenie w drodze powrotnej - można uniknąć korków na granicy w Macelj.
Szerokiej drogi,
m@rek
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 09.05.2019 10:02

m@rek napisał(a):
Angrekoo napisał(a):...Ponieważ mój wyjazd juz niedługo to wklejam moją trase. Może ktoś oceni ja pod katem nowego objazdu MLP.
https://goo.gl/maps/coJDkDGdvCLeJh7j9


Nigdy nie jechałem tym odcinkiem (od Ptuj) ale wiem że jest dość wąski, kręty i po zadoop....


Rozważ taki wariant =>mapka

Czasowo to samo, ociupinkę mniej km i pojedziesz drogami o lepszym standardzie.
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 09.05.2019 11:48

Sugeruje porównywać odcinek od zjazdu z autostrady przed Grazem do autostrady tuż za Zagrzebiem. Wtedy to ma sens i widać która trasa jest najszybsza/najkrótsza.
Ta Trasa jest najkrótsza 208km ale dokładamy godzinę niż autostradami.
Załączniki:
Screen Shot 2019-05-09 at 11.43.16.png
Screen Shot 2019-05-09 at 11.43.28.png
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 09.05.2019 12:42

@Angrekoo Znam tę trasę (w zasadzie poszczególne jej odcinki), ale chyba raz tylko jechałem nią za jednym zamachem. Odcinek MLP - jak to już wcześniej napisano - jest sprawdzony. Za mostem Puchov w Ptuju na rondzie skręcasz w prawo i dalej przez kukurydzę lecisz na Videm. Droga do Leskovca jest przyzwoita (kilka serpentyn). Kiedy będziesz na wysokości Ptuja sprawdź czas oczekiwania na granicy w Zgornym Leskovcu-Cvetlinie, żeby się nie wkopać i ewentualnie wybrać jakiś inny wariant.
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 11.05.2019 21:47

Jade na początku czerwca, wiec korki mi nie straszne. Interesuje mnie tylko czy ten objazd faktycznie pozwoli na bezproblemowy objzad płatnej autostrady. I czy jest to optymalna trasa od Mureck.

Dzieki za wskazówki i opinie.
Foxtrot
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 09.05.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Foxtrot » 13.05.2019 13:28

Znalazłem jeszcze taki wariant u Czechów:
Annotation 2019-05-13 131840.png
Słowenia objazd: Ilz-Bad Radkersburg/Gornja Radgona-Ormož-Lepoglava-Sveti Križ

152 km - 2:46
Zjazd przed Grazem
Ilz-Bad Radkersburg/Gornja Radgona-Ormož-Lepoglava-Sveti Križ
A wjazd na autostradę przez Zagrzebiem przy outlecie.
https://en.mapy.cz/s/3sblB

Natomiast porównując to z kalkulacjami tommyl (tzn. do zjazdu za Zagrzebiem) wychodzi 195 km i 3:11 (najkrótsza??):
https://en.mapy.cz/s/3sblt

Dochodzę do wniosku, że w przypadku różnych wersji objazdu, czasowo wychodzi podobnie, tzn. ~3h, różnice są w dlugości (+/- ~50km) i kategoriach dróg.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 19:47

Cześć Panowie, bo to Was głównie tu widzę :D ....
Chyba za 3 dni będzie nieplanowana Cro... Jeszcze wczoraj miała być z winietą na SLO (7 dni), ale dzisiejszy plan powoduje, że się w czasie nie zmieścimy, więc będzie przejazd poza-autostradą. Trasą MLP jechaliśmy już (nocą) i dla nas niestraszna, teraz też nocą wypadnie, ale po przeczytaniu ostatnich kilku stron (mam za mało czasu aby więcej przeczytać, ostatni przejazd był w 2017), zgubiłam się, i proszę o pomoc....

Przejazd nocą, poza sezonem i w tygodniu za 3 dni..., zakręty niestraszne, przejazd jak najbardziej sprawny bez winiety, zjazd w A na 226 (nie planuję innego), w Cro jedziemy autostradę na Zagrzeb: czy ta trasa przez Słowenię jest ok? czy lepiej coś zmienić?
https://www.google.com/maps/dir/46.7169 ... d2!1m0!3e0
czy lepiej odbić w Ptuju na wschód na drogę nr 2 i 228
https://www.google.com/maps/dir/46.7169 ... d2!1m0!3e0 i wtedy pojechać na Cvetlin czy Meje :?: (przekroczenie granicy w nocy).

Co lepsze, wygodniejsze i na pewno bez winiety :?:
:papa:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 13.05.2019 20:59

piekara114 - widzę, ze jesteś zdecydowana na noc. No cóż, skoro czas nie goni to można jechać sobie objazdami. Ja mam ogromny dylemat, czy się też pchać na te objazdy, bo też będę jechał nocą. Ale ja będę miał dzieci na pokładzie,a patrząc na te Twoje trasy i te zakręty... to zgłupłem. Codziennie zmieniam decyzję, i tak zejdzie do końca czerwca hehe.
Też jestem ciekaw co koledzy poradzą.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 21:25

Noc to nie problem w naszym przypadku, a i wynika to z kolejnego zaplanowanego punktu trasy...
My mamy też dziecko na pokładzie, nastolatka :mrgreen: powiem Ci, że o ile nasza sztuka jest mega układna w jeździe, to dla mnie większa frajda była jak był mały i mega wszystkiego ciekawy....

Najważniejsze to pytanie: CO SĄDZICIE O MOJEJ TRASIE? czasu wiele nie mam....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.05.2019 21:30

piekara114 napisał(a):Cześć Panowie, bo to Was głównie tu widzę :D ....
Chyba za 3 dni będzie nieplanowana Cro... Jeszcze wczoraj miała być z winietą na SLO (7 dni), ale dzisiejszy plan powoduje, że się w czasie nie zmieścimy, więc będzie przejazd poza-autostradą. Trasą MLP jechaliśmy już (nocą) i dla nas niestraszna, teraz też nocą wypadnie, ale po przeczytaniu ostatnich kilku stron (mam za mało czasu aby więcej przeczytać, ostatni przejazd był w 2017), zgubiłam się, i proszę o pomoc....

Przejazd nocą, poza sezonem i w tygodniu za 3 dni..., zakręty niestraszne, przejazd jak najbardziej sprawny bez winiety, zjazd w A na 226 (nie planuję innego), w Cro jedziemy autostradę na Zagrzeb: czy ta trasa przez Słowenię jest ok? czy lepiej coś zmienić?
https://www.google.com/maps/dir/46.7169 ... d2!1m0!3e0
czy lepiej odbić w Ptuju na wschód na drogę nr 2 i 228
https://www.google.com/maps/dir/46.7169 ... d2!1m0!3e0 i wtedy pojechać na Cvetlin czy Meje :?: (przekroczenie granicy w nocy).

Co lepsze, wygodniejsze i na pewno bez winiety :?:
:papa:

Według mnie wariant pierwszy jest lepszy. Jeżeli jechaliście na M-L-P to jest łatwiejszy i mniej się można pomylić. Ja w ubiegłym roku przed Ptuj wbiłem Cvetlin i GM poprowadziło mnie tak: https://goo.gl/maps/cVNuLXY5uguvPcQ69
Drogi bardzo wąskie, niezbyt ciekawe do jazdy w dzień a na noc nie polecam. Tak naprawdę o tym że jestem w CRO dowiedziałem sie rozpoznając chorwackie tablice z nazwą miejscowości. :wink:
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 13.05.2019 21:34

piekara114 napisał(a):Cześć Panowie, bo to Was głównie tu widzę :D ....
Chyba za 3 dni będzie nieplanowana Cro... Jeszcze wczoraj miała być z winietą na SLO (7 dni), ale dzisiejszy plan powoduje, że się w czasie nie zmieścimy, więc będzie przejazd poza-autostradą. Trasą MLP jechaliśmy już (nocą) i dla nas niestraszna, teraz też nocą wypadnie, ale po przeczytaniu ostatnich kilku stron (mam za mało czasu aby więcej przeczytać, ostatni przejazd był w 2017), zgubiłam się, i proszę o pomoc....

Przejazd nocą, poza sezonem i w tygodniu za 3 dni..., zakręty niestraszne, przejazd jak najbardziej sprawny bez winiety, zjazd w A na 226 (nie planuję innego), w Cro jedziemy autostradę na Zagrzeb: czy ta trasa przez Słowenię jest ok? czy lepiej coś zmienić?
https://www.google.com/maps/dir/46.7169 ... d2!1m0!3e0
czy lepiej odbić w Ptuju na wschód na drogę nr 2 i 228
https://www.google.com/maps/dir/46.7169 ... d2!1m0!3e0 i wtedy pojechać na Cvetlin czy Meje :?: (przekroczenie granicy w nocy).

Co lepsze, wygodniejsze i na pewno bez winiety :?:
:papa:


Jedz wersją nr.1.
Według mnie optymalna i lepsza od 2. Ale w teorii, bo dopiero mam zamiar nia jechac za 3 tygodnie. Opisz koniecznie na co padł wybór i jak faktycznie to wyglada od praktycznej strony, bo pytajacych wiel,u ale tych co pojechali i chca sie podzielić wrażeniami zero.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 13.05.2019 21:42

U mnie jest ta sama trasa @piekara114. I do tego jeszcze autostrada w Slo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 248
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone