Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrek180686
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.11.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek180686 » 06.06.2019 20:21

Dzięki endryu i nie będzie żadnych problemów z przekroczeniem granicy w tym miejscu rozumiem :D
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 06.06.2019 20:39

W Zgornji Leskovec-Cvetlin jest całodobowe przejście graniczne.

Po stronie słoweńskiej https://www.google.com/maps/place/Borde ... 2?hl=pl-PL
Po stronie chorwackiej zamknięty kontener graniczny :D https://www.google.com/maps/@46.290298, ... 3?hl=pl-PL
kepka.monika
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.10.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kepka.monika » 06.06.2019 21:02

Czy tą trasą przejade bez opłat?
Załączniki:
IMG_20190606_210047.png
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 06.06.2019 21:21

kepka.monika napisał(a):Czy tą trasą przejade bez opłat?

Tak
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.06.2019 09:14

piotrek180686 napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=Sa_woNnyvFA

Nieaktualny objazd.
adis_f
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.06.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) adis_f » 07.06.2019 13:44

Nieaktualny ? Co się zmieniło?
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 07.06.2019 13:51

adis_f napisał(a):Nieaktualny ? Co się zmieniło?

Jak to napisał:

endryu » 06.06.2019 20:10

Od Ptuja przebieg trasy nieaktualny bo prowadzi na płatną autostradę :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2019 13:55

adis_f napisał(a):Nieaktualny ? Co się zmieniło?

Filmik jest z roku 2017,mamy rok 2019. :wink:
smokehead
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.06.2019
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) smokehead » 09.06.2019 13:57

endryu, czyli to co wrzuciłes 4.06.2019 o 22.04 to ciagle jest aktualne? Ja bede tylko wracac z chorwacji przez slowenie wiec tym bardziej szkoda wykupywac winiety. Ale rok temu jak jechalismy do to byly takie przebudowy w ptuju i wszedzie po drodze, zadna nawigacja nic nie ogarniala, sam nie wiem jak udalo nam sie znalezc w koncu rondo na ktorym winieta nie byla juz wymagana to byl serio jakis cud bo wszystkie nawigacje kierowaly mnie na platna.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.06.2019 21:46

smokehead napisał(a):endryu, czyli to co wrzuciłes 4.06.2019 o 22.04 to ciagle jest aktualne? Ja bede tylko wracac z chorwacji przez slowenie wiec tym bardziej szkoda wykupywac winiety. Ale rok temu jak jechalismy do to byly takie przebudowy w ptuju i wszedzie po drodze, zadna nawigacja nic nie ogarniala, sam nie wiem jak udalo nam sie znalezc w koncu rondo na ktorym winieta nie byla juz wymagana to byl serio jakis cud bo wszystkie nawigacje kierowaly mnie na platna.

Tak aktualne. Jak będziesz jechał przez Słowenię to zajrzyj na sytuację drogową w danym czasie http://www.promet.si/portal/map/portal.aspx?lng=EN%20.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 10.06.2019 08:57

Było trochę remontów na objeździe w ubiegłym roku, ale wg mnie były doskonale oznakowane. Bez problemu objechałem w obydwie strony w zasadzie tylko patrząc na znaki.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.06.2019 09:24

endryu napisał(a):Ptuj-Bukovci-Cvetlin https://www.google.com/maps/dir/46.2888 ... 0?hl=pl-PL
Tylko 6 km przez wioski pomiędzy drogą 692 i 690.

Dlaczego przez Bukovci a nie przez Videm? Tym bardziej, że odcinek Pristava-Repišče jest zakręcony jak świński ogon. Rozumiem, że można chcieć odmiany od równej, prostej i szerokiej autostrady, ale żeby pchać się na taki kręty odcinek?
Sam lubię zakręty, ale ten fragment nocą chyba bym wolał ominąć, tym bardziej, że tędy jest dalej i dłużej się jedzie.
W dzień pewnie byłoby lepiej, ale i tak nie chciałoby mi się snuć po wąskiej i krętej drodze.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 11.06.2019 10:35

Czyli proponujesz przez Videm i Soviče?
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 11.06.2019 12:02

Koenig napisał(a):Czyli proponujesz przez Videm i Soviče?

Odnoszę nieodparte wrażenie, że tak jeździłem i droga nie była zła ani specjalnie kręta. Jedyne zakręty były przy granicy-wiadać je na mapach.
Ale przynajmniej to są drogi, którymi jeździły samochody SV, mają nadane numery i są szersze niż szerokość pojedynczego samochodu, jak to może mieć miejsce w tej trasie między 692 i 690.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 11.06.2019 13:45

kojacek napisał(a):
Koenig napisał(a):Czyli proponujesz przez Videm i Soviče?

Odnoszę nieodparte wrażenie, że tak jeździłem i droga nie była zła ani specjalnie kręta. Jedyne zakręty były przy granicy-wiadać je na mapach.
Ale przynajmniej to są drogi, którymi jeździły samochody SV, mają nadane numery i są szersze niż szerokość pojedynczego samochodu, jak to może mieć miejsce w tej trasie między 692 i 690.

Tworzą się pewne rozważania i dywagacje czy w lewo czy w prawo. :)
Pozwolę sobie wkleić po raz kolejny klasyczny (najwygodniejszy) przejazd M-L-P-C :)
https://www.google.com/maps/dir/Mureck, ... 0?hl=pl-PL
Jeżeli w czasie przejazdu zaistnieją sytuacje drogowe to wtedy wybieramy ewentualny przejazd inną trasą. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 252
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone