Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasss
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasss » 30.06.2017 10:13

matufa napisał(a):
walp napisał(a):Proszę, link :wink:

serdeczne dzięki czyli co mam kolegę wyprowadzić z błędu że potrzebuje winietę na tą trasę czy faktycznie jest bezpłatna

Wyjechaliśmy na tą drogę jadąc od Mariboru(nocleg). Motalismy się po lokalnych objazdach i stojąc na jakimś rondzie, Słoweniec nas pokierowal na tą drogę, mówiąc, że winiety nie trzeba. Odcinek w przebudowie, chyba dlatego nie biorą opłat. Na granicy sprawdzają tylko dokumenty. Jechaliśmy 25.06.
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 01.07.2017 11:25

macvw napisał(a):
String napisał(a):Czyli właśnie przestałem mieć dylemat :)
Wracałeś do autostrady w ten sposób? https://goo.gl/z16ZYL

jak wpiszesz w Twoją trasę przejazd przez Rogatec, zamiast Cvetlin, to google pokazuje tylko 1min. różnicy https://goo.gl/maps/pLm24AvYCPT2


Tak kolego, ale google nie bierze pod uwagę rzeczywistych warunków, tylko długość drogi i ograniczenia prędkości.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Policz zanim pojedziesz!

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.07.2017 13:15

volka napisał(a):Nie wiem w jakim temacie napisac. Najwyzej wywalicie. Za tydzien startujemy w centralnej Polski do Fazany i caly czas rozwazamy nocleg po drodze (jedziemy z trojka malych dzieci),najlepiej gdzies na Slowenii choc mozliwe tez.ze po prostu w polowie trasy w Czechach. I moje pttanie: czy po drodze do Fazany na Slowenii beda jeszcze jakies autostrady czy tylko ten 50 km odcinek.ktory mozna ominac? Winiety wykupilismy juz na Czechy i Austrie-Slowenii wolalabym uniknac.
Ten odcinek omijamy jadąc raczej na południe. Natomiast na Istrię dużo lepiej jechać jednak autostradą przez Słowenię wykupując winietę. Chcąc jechać przez Zagrzeb zapłacisz za autostradę w Chorwacji a przez Słowenię tylko za kawałek na Istrii który równie dobrze możesz przejechać lokalnymi drogami.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 02.07.2017 21:12

matufa napisał(a):polecam ten filmik nowa łatwiejsza wersja przejazdu M-L-P
https://www.youtube.com/watch?v=uTLCPFxa4pM&feature=youtu.be


Mam zamiar jechać całą trasę z Białegostoku do Gradac w Chorwacji używając jako nawigacji Mapy Google
Czy ten objazd jest gdzieś podany, tak aby działał na telefonie ?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 02.07.2017 23:21

shrek napisał(a):
matufa napisał(a):polecam ten filmik nowa łatwiejsza wersja przejazdu M-L-P
https://www.youtube.com/watch?v=uTLCPFxa4pM&feature=youtu.be


Mam zamiar jechać całą trasę z Białegostoku do Gradac w Chorwacji używając jako nawigacji Mapy Google
Czy ten objazd jest gdzieś podany, tak aby działał na telefonie ?

Jest znany od dawna
Filmik nie jest niczym nowym.
Jeżdżę tak od 5 lat.
Popatrz na mapę, wklep punkty pośrednie i już.
Nie potrzeba do tego żadnego gotowca, a jedynie minimum wysiłku.

Trasa przez "wszystkie ronda", w Ptuju konkretnie 6, licząc z tym po drugiej stronie rzeki.

Zastanów się, czy nie przekraczać granicy SLO/CRO w Cvetlin.
Jak będziesz jechał w sobotę to wal tam śmiało, a nie przez Macelij.
Darko811
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.06.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darko811 » 03.07.2017 10:24

Witam wszystkich. Jestem właśnie w Cro. Jechałem w sobotę 11:20 wyjazd z centralnej Polski. Na drogach pusto. Na granicy SLO/HR ( Gornji Macelj ) o godz 23:40 4 auta przed nami na bramkach. Skanują dokumenty ale ogólnie szło sprawnie. Natomiast jeśli będzie duży ruch to będą spore korki. Stał jakiś Polak z otwartym bagażnikiem i wszystkie pakunki na zewnątrz. Na bramkach lućko pusto. Przejeżdzało się z marszu. Ogólnie droga w porządku z obiazdem autostrady SLO. M-L-P. Pozdrawiam wszystkich.
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 03.07.2017 17:21

Wczoraj około 3-4 nad ranem do Chorwacji,w Ptuju dzwoni kumpel(jechał około godziny przede mną)że na Macelj korek ok.1km.
Odbijam na Cvetlin a tam 3 autka na granicy i po 1 minutce byliśmy w Cro.
Faktycznie troche zakrętasów i wąskości tam jest ale czas odprawy rekompensuje wszystko.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.07.2017 17:49

czy autostrada jest już zrobiona na odcinku Ptuj - granica z Chorwacją?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2017 17:55

wojstar napisał(a):czy autostrada jest już zrobiona na odcinku Ptuj - granica z Chorwacją?

W tym wątku jest właściwe miejsce na zadane pytanie. :idea:

Odpowiedź - NIE.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.07.2017 19:40

Mam pytanko - czy już jest zrobiona autostrada z Ptuj do granicy z Chorwacją? - w tym roku miała być oddana do użytku.
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 03.07.2017 19:42

J
jeszcze nie ,jest po staremu
bonku
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.07.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonku » 03.07.2017 22:14

robines napisał(a):Wczoraj około 3-4 nad ranem do Chorwacji,w Ptuju dzwoni kumpel(jechał około godziny przede mną)że na Macelj korek ok.1km.
Odbijam na Cvetlin a tam 3 autka na granicy i po 1 minutce byliśmy w Cro.
Faktycznie troche zakrętasów i wąskości tam jest ale czas odprawy rekompensuje wszystko.


ja jechałem tydzień wcześniej o takiej porze, to korkowalo sie juz od ptuja. byłem juz na moście ale udało mnie się zawrócić i pojechałem przez cvetlin. na granicy 5 aut.
zbartek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbartek » 04.07.2017 06:42

walp napisał(a):Proszę, link :wink:

Czy to najlepsza trasa objazdu Słowenii? Proszę o jakieś mapki Google do wglądu :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2017 08:45

zbartek napisał(a):
walp napisał(a):Proszę, link :wink:

Czy to najlepsza trasa objazdu Słowenii? Proszę o jakieś mapki Google do wglądu :)

Przeczytaj wątek ogłoszeniowy.
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 05.07.2017 08:31

Mam pytanie. Czytałam ostatnio, że przejazd przez Ptuj w stronę przejścia G Macej jest utrudniony. Będę jechała w niedzielę i proszę o informację czy przejazd przez Ptuj w stronę przejścia Cvetlin tez jest utrudniony? Czy przejadę bez problemu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 107
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone