Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2017 13:37

Dobrze rozumiesz.
woytheck
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytheck » 26.06.2017 14:29

Janusz Bajcer napisał(a):Dobrze rozumiesz.


Dziękuję
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 26.06.2017 15:40

Witam serdecznie.
Czy mógłbym was prosić o radę?
Otóż, w sierpniu z 19 na 20 mamy zabukowany nocleg w Oekotel Kalsdorf.
Jedziemy w dwie rodzinki z małymi dziećmi. Po raz pierwszy do Chorwacji.
Słowenie chcemy oczywiście zrobić objazdem M-L-P.
Cały czas obserwuję co się dzieje na granicy, korzystając z kamerek internetowych oraz czytam forum.
Wszyscy straszą korkami na granicy w Macelj, które to już sa niemałe w weekend.
Czy uważacie że koniec sierpnia będzie już mniej zatłoczony?
Planujemy przekroczyć granicę w Macelj, jednakże obawy o korkach skłaniają mnie do rozważenia przejazdu przez Ormoz i dalej lot na Varazdin.
Co o tym sądzicie, pomożecie radą?

Pozdrawiam. :D :papa:
1mario_p
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1mario_p » 26.06.2017 15:48

Ja jadę z soboty na niedzielę 16.07 i od razu lecę na Ormoż i Varażdin, jechałem tak już kiedyś i nie było źle.
pablo150
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 06.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo150 » 26.06.2017 16:22

1mario_p napisał(a):Ja jadę z soboty na niedzielę 16.07 i od razu lecę na Ormoż i Varażdin, jechałem tak już kiedyś i nie było źle.


Najwieksze korki to z piądku na sobote i cała sobota. W niedziele na ranem już powinno być luźniej.
Proszę o info od osób które jechały w tym czasie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2017 19:24

pablo150 napisał(a):
1mario_p napisał(a):Ja jadę z soboty na niedzielę 16.07 i od razu lecę na Ormoż i Varażdin, jechałem tak już kiedyś i nie było źle.


Najwieksze korki to z piądku na sobote i cała sobota. W niedziele na ranem już powinno być luźniej.
Proszę o info od osób które jechały w tym czasie.
Czy ja wiem czy cała sobota? w ubiegłym roku w lipcu 16:30 granica w Macelj i Lucko z marszu.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 26.06.2017 19:27

pablo150 napisał(a):
1mario_p napisał(a):Ja jadę z soboty na niedzielę 16.07 i od razu lecę na Ormoż i Varażdin, jechałem tak już kiedyś i nie było źle.


Najwieksze korki to z piądku na sobote i cała sobota. W niedziele na ranem już powinno być luźniej.
Proszę o info od osób które jechały w tym czasie.


Ja rok temu w poniedziałek kolo południa i była masakra w Macejl i w Lučko...termin 1 sierpnia :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 26.06.2017 20:00

Ostatnie cztery swoje wyjazdy przenieśliśmy na sobotę, tak że na granicy SLO/HR jesteśmy około pierwszej w nocy z soboty na niedzielę. Dalej Lućko jakąś godzinkę później, i jeszcze nie trafiliśmy na jakiś większy korek. Czas oczekiwania to góra piętnaście minut w jednym i drugim miejscu. W tym roku wyjazd też w sobotę, ciekawe czy coś się zmieni :?: :papa:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 26.06.2017 21:39

elka21 napisał(a):Ostatnie cztery swoje wyjazdy przenieśliśmy na sobotę, tak że na granicy SLO/HR jesteśmy około pierwszej w nocy z soboty na niedzielę. Dalej Lućko jakąś godzinkę później, i jeszcze nie trafiliśmy na jakiś większy korek. Czas oczekiwania to góra piętnaście minut w jednym i drugim miejscu. W tym roku wyjazd też w sobotę, ciekawe czy coś się zmieni :?: :papa:

W maszym przypadku jest identycznie tylko jedziemy dzień wcześniej: z piątku na sobotę.
Czytam o tych korkach i zawsze śmieje się z tego na granicy jak po 5...10 min czekamia jestem w Cro :D
Pozdrawiam i życzę krótkiego oczekiwania na odprawę :papa:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 26.06.2017 22:40

Ja już piaty rok z rzędu wyjeżdżam z Wrocławia w piątek późnym popołudniem i co roku dojeżdżam szczęśliwie do Lucko bez żadnych korków w sobotę rano (jadąc przez Bad Radkensburg i Ormoż) i potem już nawet nie klnę, nie płaczę, tylko cierpliwie jadę, a dokładniej toczę się z prędkością roweru kolejne pół dnia aby dojechać w okolice Zadaru. Potem na Peljesac już jest OK.
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 27.06.2017 08:35

1mario_p napisał(a):Ja jadę z soboty na niedzielę 16.07 i od razu lecę na Ormoż i Varażdin, jechałem tak już kiedyś i nie było źle.


Później lecisz na wjazd w Sv. Kriz Zacretje drogą 35 czy wskakujesz na autostradę A4 (wjazd Varazdin) i grzejesz do Zagrzebia od wschodniej strony?
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 27.06.2017 08:53

polecam ten filmik nowa łatwiejsza wersja przejazdu M-L-P
https://www.youtube.com/watch?v=uTLCPFxa4pM&feature=youtu.be
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2017 09:04

matufa napisał(a):polecam ten filmik nowa łatwiejsza wersja przejazdu M-L-P
https://www.youtube.com/watch?v=uTLCPFxa4pM&feature=youtu.be

Dzięki.
Wkleiłem do konkretów >>> video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html#p1633247
lokiec3
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lokiec3 » 27.06.2017 09:34

matufa napisał(a):polecam ten filmik nowa łatwiejsza wersja przejazdu M-L-P
https://www.youtube.com/watch?v=uTLCPFxa4pM&feature=youtu.be


Momentami czułem się ja on board na rajdzie :D
Pozdrawiam.
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 27.06.2017 10:14

matufa napisał(a):polecam ten filmik nowa łatwiejsza wersja przejazdu M-L-P
https://www.youtube.com/watch?v=uTLCPFxa4pM&feature=youtu.be



Dobra robota!!! :D

Niejednemu się przyda na pewno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 104
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone