Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.07.2017 16:03

magda_p_dg napisał(a):
kojacek napisał(a):
magda_p_dg napisał(a):Ja również wyczytałam od kilku osób na forum na FB że od kilku dni jest zamknięty jakiś most i jest problem z objazdem . Ponieważ jadę dopiero 6/08 to mam jeszcze czas na decyzję. Będę śledzić doniesienia i z FB i z naszego forum mając nadzieję że do tego czasu wszystko wróci do normy. Jeśli jednak okaże się że nadal będą utrudnienia, to rozważam opcję jazdy autostradą przez Słowenię, a wobec tego moje pytanie brzmi: gdzie można kupić winietę na słowenię po drodze (nie mowię o wcześniejszym zakupie na tooltickets bo to już zrobiłam kupując winiety na Austrię i Czechy, albo w polskim PZM)? Chyba że ktoś jest w stanie zaproponować inny alternatywny objazd?

Z Ptuja można pojechać w kierunku Zavrč -> Varaždin lub Omrož->Varaždin.


czyli mogę jechać na nawigazji ustawionej na objazd M-L-P i w Ptuju kierować się na Zavrč -> Varaždin lub Omrož ?

Zapewne :)
Zależy tylko co ustawisz jako punk docelowy, bo jeśli Zagrzeb, to po skręceniu w Ptuju bez modyfikacji trasy nawigacja będzie sporo gadała ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 17:17

Wczoraj 5 lipca w środę wracałem z CRO.
Most na drodze 710 w Ptuju jest zamknięty, przez co korkuje się most na drodze nr 2.
Ale nie jest to uciążliwe. Ruch jest powolny, ale płynny.
Uwaga przy ustawianiu nawigacji.
np Automapa nie wie nic o zamknięciu mostu i jeżeli jedziecie przez Cvetlin to Was na niego wykieruje.
Trzeba jechać tak. Nie ma możliwoć bezpośredniego wjazdu z ulicy Zagrebśka cesta na drogę nr 2. Ulica pod nią przechodzi. Trzeba jechać dalej i na pierwszym rondzie skręcić w prawo i na następnym rondzie wjechać w drogę nr 2.

Ja przed wyjazdem nie doczytałem o zamknięciu mostu i musiałem jechać tak. Też się w końcu udało, ale niepotrzebne kółko zrobiłem. Za to obejrzałem zamek od innej strony.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 06.07.2017 17:33

krutom napisał(a):Wczoraj 5 lipca w środę wracałem z CRO.
Most na drodze 710 w Ptuju jest zamknięty, przez co korkuje się most na drodze nr 2.
Ale nie jest to uciążliwe. Ruch jest powolny, ale płynny.
Uwaga przy ustawianiu nawigacji.
np Automapa nie wie nic o zamknięciu mostu i jeżeli jedziecie przez Cvetlin to Was na niego wykieruje.
Trzeba jechać tak. Nie ma możliwoć bezpośredniego wjazdu z ulicy Zagrebśka cesta na drogę nr 2. Ulica pod nią przechodzi. Trzeba jechać dalej i na pierwszym rondzie skręcić w prawo i na następnym rondzie wjechać w drogę nr 2.

Ja przed wyjazdem nie doczytałem o zamknięciu mostu i musiałem jechać tak. Też się w końcu udało, ale niepotrzebne kółko zrobiłem. Za to obejrzałem zamek od innej strony.


Bardzo cenna informacja :!:
Mapa zapisana, dzięki
Pozdrav :papa:
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 06.07.2017 19:37

A można tak?
klik
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 06.07.2017 19:50

Koledze krutom chodzi chyba o to, że jesli ktoś chce jechać na Cvetlin, to musi skręcić. Jeśli ktoś jedzie do Macelj to chyba może cały czas jechać prosto drogą nr 2.
Mam rację czy źle zrozumiałem?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 21:01

Koenig napisał(a):Koledze krutom chodzi chyba o to, że jesli ktoś chce jechać na Cvetlin, to musi skręcić. Jeśli ktoś jedzie do Macelj to chyba może cały czas jechać prosto drogą nr 2.
Mam rację czy źle zrozumiałem?

Zgadza się.
Widać to wyraźnie na dołączonych mapkach.

Post odnosił się do wcześniejszej dyskusji o drodze do /z Cvetlin.
Jeśli chodzi o Macelij to zamknięty most nie stanowi większego problemu, choć może generować korki na tym na drodze nr 2, który przejmuje ruch z zamkniętego kostu.

Na przejściu w Macelij odstałem swoje w drodze "do".
Sprawdziłem na parkingu przy marketach w Ptuju zarówno mapy Google jak i kamerki.
Mapy miały rację.
Kamera pokazywała 4 samochody, tyle że na chorwackiej części przejścia.
Na słoweńskiej, która jest kilkaset metrów wcześniej był korek na ok 250 m. Odstałem około pół godziny i dlatego wracałem przez Cvetlin, gdzie byłem sam na granicy.
Oglądnięcie mapek rozwiązało by wszelkie wątpliwości, chyba że ktoś czyta jedynie tekst.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 21:03

new1984 napisał(a):A można tak?
klik

Pewnie, że tak, ale jest o jedno rondo mniej :oczko_usmiech:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 06.07.2017 22:05

Trzeba wziąć pod uwagę, że w związku z budową drogi od Ptuja do Macelj może w danym czasie nie być możliwości wjazdu lub zjazdu na boki typu Tržec, itd. (sytuacja dynamicznie może się zmieniać z dnia na dzień) w celu przedostania się np. na Cvetlin (gdy jest korek w Macelj). Info o takich trudnościach już dawno Słoweńcy podali do wiadomości. :!:
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 08.07.2017 18:39

Ok,
a jak jest ze sprawą autostrady przed granicą? Czy rzeczywiście kilkaset ostatnich metrów przed granicą SLO/HRK jest już autostradą?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.07.2017 19:06

new1984 napisał(a):Ok,
a jak jest ze sprawą autostrady przed granicą? Czy rzeczywiście kilkaset ostatnich metrów przed granicą SLO/HRK jest już autostradą?

NIE, NIE JEST :!:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 08.07.2017 22:14

Witam wszystkich,
Wracałem w piątek z Cro przez Macelj, potem PLM (MLP).
Odprawa na granicy Cro expresowa, Słowenia jakieś 5 min ... na granicy byłem ok 14:00.
Przejazd odcinkiem od granicy do zjazdu na Ptuj (nowy most) - ok 60 km/h, jak na fakt budowy autostrady moim zdaniem ok.
Od zjazdu ze ślimaka na Ptuj do pierwszego ronda korek (z uwagi na zamknięty most) - też bez tragedii, jakieś 15/20 min ... dalej od ronda płynnie.
Dalsza część objazdu bezproblemowa.
m@rek
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.07.2017 00:30

dids76 napisał(a):
new1984 napisał(a):Ok,
a jak jest ze sprawą autostrady przed granicą? Czy rzeczywiście kilkaset ostatnich metrów przed granicą SLO/HRK jest już autostradą?

NIE, NIE JEST :!:

:)
Widzę, że anielska cierpliwość didsa w wyjaśnianiu po raz enty tych samych spraw powoli się kończy.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.07.2017 00:36

dids76 napisał(a):
new1984 napisał(a):Ok,
a jak jest ze sprawą autostrady przed granicą? Czy rzeczywiście kilkaset ostatnich metrów przed granicą SLO/HRK jest już autostradą?

NIE, NIE JEST :!:
Wczoraj na fejsie ktoś mundry inaczej puścił takie info, że ostatnie 600 m przed granicą słoweńcy oddali autostradę i normalnie łapają jak ktoś bez winiety jedzie :mrgreen:
A wzięło się to z tego poradnika.
Poczułam sie zobowiązana interweniować :mrgreen:
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 10.07.2017 09:29

Nie ma żadnych opłat ani autostrady przejprzejazd z soboty na niedzielę 3:30 ruch znikomy przez slowenię i przejście graniczne jeszcze jedna informacja po zjeździe z autostrady w Austrii na drogę 69 po lewej stronie pierwsza stacja paliw czynna w nocy i warto zatankować ze względu na ceny rok temu była nieczynna nocą
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2017 15:17

Proszę bardzo, nawet DARS już ma ulotkę, aby unikać przejścia Gruškovje:

DARS napisał(a):Avoid traffic congestion Maribor—Zagreb

Dear drivers, if you are travelling to Zagreb (CRO), in case of traffic congestion on the route Maribor (SLO) — Zagreb (CRO),
please follow the temporary traffic signals (toll station Pesnica). Potential alternative route: Šentilj— Pesnica— Lendava — Pince — Letenye (H) — Zagreb (CRO). The mentioned alternative route is marked in green on the map below.
Thank you for your understanding.


dars-gruskovje.JPG


Czytać tablice informacyjne! 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone