Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 22:17

dids76 napisał(a):Ja w ubiegłym roku przed Ptuj wbiłem Cvetlin i GM poprowadziło mnie tak: https://goo.gl/maps/cVNuLXY5uguvPcQ69
Drogi bardzo wąskie, niezbyt ciekawe do jazdy w dzień a na noc nie polecam. Tak naprawdę o tym że jestem w CRO dowiedziałem sie rozpoznając chorwackie tablice z nazwą miejscowości. :wink:
Czy navi poprowadziła Cię moją opcją 2...też wydaje mi się, że ona dość wąskimi dróżkami poprowadzi...

Angrekoo napisał(a):Jedz wersją nr.1.
Według mnie optymalna i lepsza od 2. Ale w teorii, ....
.... Właśnie, zależało mi na opinii osób które jechały...

Zastanawiam się jeszcze czy już w Cro jechać na G.Macelj czy jednak w dół jechać i na autostradzie w Krapini wjechać... Co lepsze?szybsze? :idea:

biagggio napisał(a):U mnie jest ta sama trasa @piekara114. I do tego jeszcze autostrada w Slo.
Autostrada w Slo? Co masz na myśli :?: :idea:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.05.2019 22:23

piekara114 napisał(a):
dids76 napisał(a):Ja w ubiegłym roku przed Ptuj wbiłem Cvetlin i GM poprowadziło mnie tak: https://goo.gl/maps/cVNuLXY5uguvPcQ69
Drogi bardzo wąskie, niezbyt ciekawe do jazdy w dzień a na noc nie polecam. Tak naprawdę o tym że jestem w CRO dowiedziałem sie rozpoznając chorwackie tablice z nazwą miejscowości. :wink:
Czy navi poprowadziła Cię moją opcją 2...też wydaje mi się, że ona dość wąskimi dróżkami poprowadzi...

Trochę zmodyfikowaną Twoją opcją nr2, czyli prze przejście gdzie nie mogłem jechać :oczko_usmiech:
Jedź lepiej opcją nr 1 :papa:
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 13.05.2019 22:35

hej piekara114 ,
a czy to musi byc Cvetlin? 2 lata temu jechalismy przez Rogatec(spontaniczna decyzja podjeta w okolicy Podlehnika z powodu kolejki na Macelj),w nocy,pierwszy raz. Balam sie bo bylo pusto,nieznajomo,ale droga w db stanie o normalnej szerokosci bez serpentyn etc. Trzeba uwazac na zwierzyne ,ale o tym to raczej wie kazdy decydujacy sie na objazd,zwlaszcza w nocy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 22:38

Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne. Możesz na mapie zaznaczyć jak dokładnie jechałeś, aby ominąć płatne kawałki, mosty czy ronda?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 13.05.2019 22:48

piekara114 napisał(a):Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne. Możesz na mapie zaznaczyć jak dokładnie jechałeś, aby ominąć płatne kawałki, mosty czy ronda?

W nocy jechałem objazdem przez Rogatec i kilkakrotnie przez Cvetlin. I polecam przez Cvetlin https://www.google.com/maps/dir/46.7266 ... d2!1m0!3e0
W/g mnie "całokształt" drogi lepszy od wersji przez Rogatec. Pisałem o tym w tym temacie.
Jeżeli nie będzie utrudnień drogowych na A2 od granicy do Zagrzebia to ta opcja będzie lepsza od przejazdu 1-ką. Przejazd 1-ką od Macelj do Zaprešić jest ok.20-30 minut dłuższy. Dystans podobny do autostrady.
Uwaga na fotoradar w Lichendorf.
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 13.05.2019 22:57

tradycyjnie MLP.Wtedy autostrada nie byla jeszcze pociagnieta do konca i dalismy rade odbic na Zakl. Teraz raczej tez sie da .

https://goo.gl/maps/tdGdr6wokqhnu6Ag8

I dalej na Durmanec .

To tylko opcja w razie gdyby Cvetlin byl "spalony" :) Ktos po prostu ostrzegal przed Cvetlinem w nocy .
My jedziemy dopiero w sierpniu (za dnia) i tez bierzemy pod uwage Cvetlin lub Rogatec.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 14.05.2019 08:24

piekara114 napisał(a):Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne.


Zasadniczo uważam, że w nocy lepiej poruszać się głównymi drogami niż objazdami na mniej uczęszczanych dróżkach w trudniejszym terenie. Zerknij na nieco inny wariant objazdu => mapka
Ma dwie główne zalety: 1. prowadzi dobrymi drogami 2. jest bez opłat aż do węzła Lućko za Zagrzebiem.
Można oczywiście wcześniej wjechać na płatny odcinek autostrady w HR zaraz za Varazdin ale w nocy przejazd drogą nr 3 będzie bezproblemowy więc nie musisz płacić jeśli nie chcesz.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 14.05.2019 10:12

endryu napisał(a):
piekara114 napisał(a):Cvetlin nie musi być. Wydaje mi się najbardziej sensowne. Możesz na mapie zaznaczyć jak dokładnie jechałeś, aby ominąć płatne kawałki, mosty czy ronda?

W nocy jechałem objazdem przez Rogatec i kilkakrotnie przez Cvetlin. I polecam przez Cvetlin https://www.google.com/maps/dir/46.7266 ... d2!1m0!3e0
W/g mnie "całokształt" drogi lepszy od wersji przez Rogatec. Pisałem o tym w tym temacie.
Jeżeli nie będzie utrudnień drogowych na A2 od granicy do Zagrzebia to ta opcja będzie lepsza od przejazdu 1-ką. Przejazd 1-ką od Macelj do Zaprešić jest ok.20-30 minut dłuższy. Dystans podobny do autostrady.
Uwaga na fotoradar w Lichendorf.


Potwierdzam :!:
Od siedmiu lat jeździmy przez Cvetlin(tam i z powrotem) i w tym roku nie myślę wybierać innej drogi.
deauville
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.03.2013
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) deauville » 18.05.2019 11:53

Potwierdzam.
Jechałem trasą z linka 5 maja.
Jutro będę wracał tą samą.
Jest OK.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 18.05.2019 13:21

Jechałem ostatnio chyba 3 razy na powrocie i nigdy nie natrafiłem w Cvetlin na korek
gemello
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.08.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemello » 04.06.2019 06:54

Czy ktoś z forumowiczów jechał w ostatnich dniach trasa slowenskiego objazdu? Jakieś nowe zmiany/utrudnieni/niespodzianki?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.06.2019 07:13

karoka65 napisał(a):Jechałem ostatnio chyba 3 razy na powrocie i nigdy nie natrafiłem w Cvetlin na korek


Ja też ale to nie znaczy, że tam nigdy nie ma korka o czym kiedyś się przekonał jeden z forumowiczów (chyba to był dids76)
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 04.06.2019 09:18

Jechałem przez granicę w niedzielę Słowenia Chorwacja. Autostradą 30 minut przez Słowenię i dalej na Rogoźnicę. My na bieżąco, ale do Słowenii korek na 3 km.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 04.06.2019 09:27

Grigorij napisał(a):Jechałem przez granicę w niedzielę Słowenia Chorwacja. Autostradą 30 minut przez Słowenię i dalej na Rogoźnicę. My na bieżąco, ale do Słowenii korek na 3 km.

Rozumiem że autostrada jest już całkowicie przejezdna ? Bo w zeszłym roku po jednym pasie było.
Grigorij
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 10.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grigorij » 04.06.2019 09:48

grzesiek-swidnica napisał(a):
Rozumiem że autostrada jest już całkowicie przejezdna ? Bo w zeszłym roku po jednym pasie było.


Tak, 2 pásy non stop.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 249
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone