Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 20.12.2023 13:27

Spontaniczny wpis z elementami budżetowego wyjazdu do Chorwacji, kondycji, stylu życia i przyzwyczajeń

W celu rozluźnienia myśli, strzelamy sobie w bramie, albo z szuflady w pracy, małpkę, 0,25 żołądkowa gorzka z małą wodą na popitkę …Stop … siadamy w atłasowym szlafroku, w fotelu. I przed kominkiem, spisujemy sobie parkerem ze złotą stalówką nasze nieuczesane mysli … oczywiście ze szklaneczką whisky … Stop…wprowadzamy element chorwacki … Siadamy z kieliszkiem plavaca, który w Chorwacji smakuje wyśmienicie, ale w Polsce nie koniecznie. … Ok., wracamy do whisky ;)

Ok., koniec wstępu. Jedziemy.

Budżetowy wyjazd do Chorwacji, z motywem przewodnim, jak wyżej (już trochę wyżej zaistniało) ;)

I co my tu mamy ??.. A to, że Keith Richards z The Rolling Stones, skończył 18 grudnia … 80 lat 8O :) ... I nie zamierza zejść ze sceny 8O 8O :) :)

No, ale gdzie tu mamy budżetowy wyjazd do Chorwacji, kondycję, styl życia i przyzwyczajenia

A tu, że 80cio letni Keith, z tym swoim, non stop, dziwnym samozadowoleniem, :) , wygląda tak, jakby non stop siedział na wakacjach w Chorwacji …

Mało tego, kondycyjnie trzyma się tak, jakby non stop jeździł tam na rowerze (bardziej pod górkę :) .. a nie z górki) i pływał non stop, na supie i kajaku.

A gruby inaczej, jakby całe życie przesiedział tylko i wyłącznie na budżetowych wakacjach w Chorwacji... ;)
.... O suchym pysku, czyli suchym kruhu z chorwacką mortadelą. Dla bogatości, lekko maźniętym ajvarem .... oczywiście ljutym .. Ok, może nie znów tak o suchym pysku, bo do tego wino, oczywiście, w plastiku ))... .. Jak budżetowo, to budżetowo ;)

A jego twarz brzmi znajomo ;) ... Wypracował sobie efektowne zmarszczki, 8O :) ...Jak twarz i dekolt starej Niemki, która całe życie przeleżała na plaży w Chorwacji ;)

Jednym słowem, .. 80 letni Keith jest personifikacją tego, do jakiego odlotowego stanu świadomości :) , kondycji i wyglądu :) .... możemy się doprowadzić, jeżdżąc przez lata na budżetowe wakacje do Chorwacji…Dodatkowo, na sportowo, czyli z SUPem, kajakiem i rowerem …. Nic nie pozostało, tylko trzeba pracować dalej „) :)
>>>>

Acha. ..Ale, co ja miałem napisać ??... Bo gdzieś mi uleciało??.. Czyżby były dwie małpki, a nie jedna ?? Albo dwie whisky ?? ;)

Czekaj, czekaj, co to było?/…

Acha … Koszty budżetowego wyjazdu do Chorwacji z SUP em, kajakiem i rowerem

Podsumowanie, czyli:

Kwatery 5570 /: 2 … 2785
Paliwo 1200 /: 2 … 600

Razem /: 2 … 3385

No i trzeci składnik.. czyli Suchy kruch, woda, …. michy ostryg, langust, krewetek …. I te rzeczy \\\

W sumie, dawno to było… Paragonów nie zbieram. W historię konta nie chce mi się wchodzić, bo się boję co tam zobaczę ?? ))

Ale ogólnie piątki na twarz nie przekroczyliśmy …Bliżej, to 4500 4700

P>S. Twarz, może nie taką, jak u Keitha. Ale jeszcze z dziesięć budżetowych i sportowych wyjazdów do Chorwacji z SUPem, kajakiem i rowerem i będzie ok. )) … Trzeba równać do najlepszych :)

Acha, przypominam… Nie byliśmy standardowymi tygodniowcami, w porywach dwutygodniowcami w Chorwacji…Włóczęga po Chorwacji, całe 24 dni, z tranzytem
...
P>S>2... Poszło w pier... 4700... Trzeba było se kupić telewizor :oczko_usmiech: :) ... Jeszcze by zostało ;)
>>>
Dodano po dwóch godzinach... Jak to mówił Heraklit, "Panta rhei" .
W sumie dobrze, że nie kupiłem tego telewizora, po gdzieś zniknął mój ulubiony program :chytry: ;) ...
Ale może trzeba było kupić nowy plotter na jacht ... Chodzę, chodzę i nie mogę wychodzić. Niski priorytet potrzeb. Na ebayu pięćset euro, cło jak z usa i wysyłka. Może potem, a 500 przyda się w Chorwacji, czy gdzieś tam ;)

...
Najdalszy punkt

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

///////
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.01.2024 20:44

Zasiadłem do ostatecznego sprawdzania noclegów i widzę, że kilka nocy w HR w Styczniu będzie kosztować tyle co jeden między nocleg w Austrii :lol: fajnie się zaczyna. Poczekamy jeszcze czy coś się nie zmieni.
Jednak miejscówki w HR z wyższej półki trzymają cenę, tę bliższą sezonowej.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 08.01.2024 14:21

te kiero napisał(a): ... fajnie się zaczyna. Poczekamy jeszcze czy coś się nie zmieni.
Jednak miejscówki w HR z wyższej półki trzymają cenę, tę bliższą sezonowej.

Też i się wydaje, że prognozy na sezon 2024 są dobre... Można skubać euro po 4,36. Prognoza inflacji w HR 2,4 %. Paliwo może być tam tanie. itp, itd
Ale z drugiej strony, jak będzie najazd Hunów z całej Europy na Chorwację, to nie ma co się czarować ??.. Czyżby, cenki kwater w górę. ??? Ceny jedna sprawa ??. Ale kto wie, czy nie będzie trzeba się bić o dostępność ??? :la: :la:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.01.2024 08:27

Qrde zapomniałem robić zdjęć paragonów grozy, a niech to. Nie będę mógł Was wystraszyć lub przestrzec :bojesie:

Ale parę słów, choć co nie co napisałem:
-posezonowa Chorwacja jest tańsza w zakresie noclegów oraz parkingów, wiele z parkingów jest darmowych lub znacznie tańszych, są też darmowe pewne wejściówki jak np. na Kamjenak;
-w zakresie konob i ogólnie pojętej spożywki to nie ma żadnej różnicy w cenach (bo takie sugestie padały) - tak jak i w PL, wszystko trzyma cenę, a wiele z produktów - jak było zawsze - kilkanaście % droższych od PL
- obiad dla dwojga z dodatkami: 40, 50, 60Eur, no wiem zje się i taniej np dwie pizzę za 25Eur z wodą
-kultowe mieściny i lokale w nich mogą okazać się tańsze niż te w mniej obleganych miejscowościach - przykład Rovinj do Vrsaru, nigdy bym się tego nie spodziewał
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.02.2024 13:42

AdamSz napisał(a):Czyżby, cenki kwater w górę. ??? Ceny jedna sprawa ??. Ale kto wie, czy nie będzie trzeba się bić o dostępność ??? :la: :la:


Czy ja wiem, wydaje mi się, że zainteresowanie jednak jest mniejsze i to zdecydowanie mniejsze biorąc za punkt odniesienia początek lutego 2024. W zeszłym roku o tej porze wiele kwater było już zajętych. Ostatni tydzień przejrzałem kilka ofert, które brałem pod uwagę w 2023 roku i ceny są takie same i nadal stoją wolne w wysokim sezonie.
Ostatnio edytowano 04.02.2024 15:11 przez SebastianM, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.02.2024 14:54

SebastianM napisał(a):
AdamSz napisał(a):
te kiero napisał(a): ..Czyżby, cenki kwater w górę. ??? Ceny jedna sprawa ??. Ale kto wie, czy nie będzie trzeba się bić o dostępność ??? :la: :la:

Czy ja wiem, wydaje mi się, że zainteresowanie jednak jest mniejsze i to zdecydowanie mniejsze biorąc za punkt odniesienia początek lutego 2024. W zeszłym roku o tej porze wiele kwater było już zajętych. Ostatni tydzień przejrzałem kilka ofert, które brałem pod uwagę w 2023 roku i ceny są takie same i nadal stoją wolne w wysokim sezonie.


Cytowane nie moje słowa...

Mam jednak odniesienie: przed nowym rokiem pytałem w kilku App o ceny na 2024; prosili by zapytać po nowym roku. Teraz widzę, że wzrost o 5-15Eur osoba, ale dwie kwatery bez podwyżek.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.02.2024 15:13

te kiero napisał(a):
Cytowane nie moje słowa...

Mam jednak odniesienie: przed nowym rokiem pytałem w kilku App o ceny na 2024; prosili by zapytać po nowym roku. Teraz widzę, że wzrost o 5-15Eur osoba, ale dwie kwatery bez podwyżek.


Dzięki, już poprawiłem mój błąd. Mam miejscówkę w Żuljanie , gdzie cena w tym roku jest niższa od tej z 2022 i 2023 dla przykładu 8O 8O 8O . My w tym roku mała odskocznia....Włochy ;) .
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 896
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone