Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 23.11.2023 12:40

Z tym że Zuberec to taka w sumie dziura ;) pod Tatrami. Ale baza wypadowa w Tarty Zachodnie - OK.
Apartament to też żadne luksusy - Penzion Jas Zuberec. Wszystko zależy czego oczekujemy, w okolicy są również pensjonaty zbliżone standardem do hoteli i hotele tam już trzeba się przygotować na wyższą płatność. Biorąc pod uwagę że przyjechaliśmy w piątek wieczorem, całą sobotę spędziliśmy w Tatrach a niedzielę jechaliśmy do Jaskini Mroźnej obok Liptowskiego i do domu po południu - to nocleg w zupełności wystarczający.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.11.2023 12:53

marekkowalak napisał(a):
empire13 napisał(a):Ja na początku listopada zrobiłem sobie tygodniowy micro eurotrip (Słowacja, Austria, Węgry).
No i uważam, że ta Chorwacja wcale nie jest taka droga.


W porównaniu z Austrią czy Niemcami - oczywiście, że nie jets droga!

W porównaniu ze Słowacją i Węgrami też nie ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.11.2023 22:30

empire13 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
empire13 napisał(a):Ja na początku listopada zrobiłem sobie tygodniowy micro eurotrip (Słowacja, Austria, Węgry).
No i uważam, że ta Chorwacja wcale nie jest taka droga.


W porównaniu z Austrią czy Niemcami - oczywiście, że nie jets droga!

W porównaniu ze Słowacją i Węgrami też nie ;)


A ja dalej twierdzę, że może być i tanio i drogo, w zależności od zaangażowania w szukaniu noclegów i korzystaniu z konob...
W październiku spędziliśmy 5 nocy na Krk, całość wyniosła nas 4600 zł przy 5 osobowej rodzinie 2+3 ( 2, 11, 13 lat) gdzie mieliśmy super apartament 90 m z 2 sypialniami, basenem ( woda zimniejsza niż w morzu 8) ) 3 km od miasta Krk, z małym podglądem na morze, ale kurcze w cenie 43 e za dobę ( wtedy wyniósł 1040 zł, przy aktualnym kursie było by 940 zł ) dla 5 osobowej rodziny to jak za darmo... Nie chce myśleć ile kosztuje w sezonie :rotfl:
Jedzenie "na mieście" troszkę wyszło, jakieś 1100 zł, myślę, że gdybyśmy to zamienili na swoje własne żywienie to zamknęli byśmy się w 4 tyś :oczko:

Na święta BN jedziemy do naszego sprawdzonego app w Tučepi,.gdzie za nocleg płacimy 80 e ! To jest bardzo dużo dla nas, w sezonie tego roku w lipcu na Hvarze płaciliśmy troszkę mniej, no ale tu nocleg na plaży, apartament taki sam standard jak nasz letni na Hvarze, bardzo fajny, chociaż nie za duży koło 50 m :diabelek:
I jak patrzyłam na ich cennik na bookingu to gruuubo, my w grudniu bezpośrednio płacimy 80 e za dobę, na book.. wystawiony jest za 99e. Natomiast w lipcu/ sierpniu na portalu kosztuje 300 e! Czyli bezpośrednio obstawiam 240 8)
Przekonam się w grudniu, bo w app leży kartka z cennikiem, ale skoro w 2021 w pandemii w okresie letnim kosztował 150 e w sezonie ( my w marcu płaciliśmy 55e) to myślę, że spokojnie grubo ponad 200 teraz sobie zawołają...

Znowu w przyszłym roku w sierpniu wracamy 3 raz na Brač, do tego samego app w którym byliśmy dwukrotnie , i który standard też ma bardzo dobry, 5 minut do plaży, z cudownym widokiem :hearts: i tu będziemy płacić za nocleg 60 e , zniżka 5e z 65, bo 3 raz, pomimo, że kiedyś byliśmy tylko 8 i 7 dni ;)

Ceny w konobach to dalej temat rzeka, tanio nie jest.
8)
Także może być bardzo drogo i bardzo tanio, swoją drogą mój super domek w Baranji, na powrocie z Cro do Pl, w polach słoneczników i winnic, za który w lipcu płaciłam 77 e, teraz kosztuje do świąt 140e, a w okresie okołoświątecznym 220-240 :mg:
Dobrze, że już miesiąc temu klepnęłam fajny app w Osijeku za 57e :mg:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.11.2023 23:22

wiolek_lp napisał(a):Dobrze, że już miesiąc temu klepnęłam fajny app w Osijeku za 57e :mg:

co prawda nie w Osijeku, ale dość blisko bo w Slavoskim Brodzie w lipcu nocowałem w apartamencie za 25 euro. W dwie osoby, ale mieliśmy do dyspozycji dwa osobne pokoje, więc mogłyby i cztery.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.11.2023 23:33

Pudelek napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Dobrze, że już miesiąc temu klepnęłam fajny app w Osijeku za 57e :mg:

co prawda nie w Osijeku, ale dość blisko bo w Slavoskim Brodzie w lipcu nocowałem w apartamencie za 25 euro. W dwie osoby, ale mieliśmy do dyspozycji dwa osobne pokoje, więc mogłyby i cztery.


Sprawdź ile teraz kosztuje ten app można się zdziwić :zeby:
Plus 2 osoby a 5 to różnica, ostatnio znalazłam super domek, dla 2 osób 46e, dla 5 prawie 100 :lol:
Ale i tak lokalizacja dla mnie totalnie odpada, bo jednak do Osijeka to prawie 100 km, a mnie tak naprawdę interesuje Zmajevac ( tam noclegów poniżej 100 nie ma) na kolację, gdzie z / do Osijeku jest 35 km, a nie 130 :oczko: plus pewnie w Osijeku jakiś jarmark świąteczny będzie,.żeby wieczorkiem zerknąć :tak:
No i bliżej do Budapesztu, gdzie też na powrocie chcemy wpaść.
A Slavoski Bród niestety źle mi się kojarzy, stanie o 21 na granicy ponad godzinę w 30 stopniach i spalinach :oczy: i jedzenie w maku, bo wszystko inne zamknięte o 22 :devil:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.11.2023 10:26

W październiku byłem w okolicy Kalobag (Ribarica). Apartament nad samym morzem, cena 40 euro za dwie osoby i psa. Niestety szukając apartamentów gdy zaznacza się opcję że można przyjechać z psem od razu odpada jakieś 70% :? Apartament położony w bardzo fajnym, cichym i spokojnym miejscu nad samym morzem, prowadzony przez starsze bardzo miłe małżeństwo. Jedyny minus to widać na nim już ząb czasu i przydałby się poważniejszy remont. Pierwszy raz byłem w tych rejonach i myślałem że w konobach będzie taniej, niestety ceny podobne do tych na Brač. Może to też być spowodowane tym że po sezonie większość konob była już zamkniętą więc i konkurencji nie było. Natomiast za naprawdę dobry obiad ( plata mięsna + pizza) z piwem i deserem w Gospić zapłaciliśmy 37euro.
Teraz mam zarezerwowany sylwestrowy wyjazd do Heviz koszt niecałe 60 euro za noc, oczywiście gdyby nie sierściuch można by coś taniej znaleźć 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.11.2023 11:22

dids76 napisał(a):Pierwszy raz byłem w tych rejonach i myślałem że w konobach będzie taniej, niestety ceny podobne do tych na Brač. Może to też być spowodowane tym że po sezonie większość konob była już zamkniętą więc i konkurencji nie było. Natomiast za naprawdę dobry obiad ( plata mięsna + pizza) z piwem i deserem w Gospić zapłaciliśmy 37euro.

Bo Brač właśnie jest tania :zeby: Więc w tych rejonach ceny podobne :oczko:
Dla mnie Kvarner czy Istria jest zdecydowanie tańsza niż Hvar/ Korčula, natomiast zastanawiam się z czego wynikają tak niskie ceny na Brač, przynajmniej w Povlji, która mnie interesuje i w miarę śledzę...
Dla lubiących rachunki, te są z Krk, przyzwoite :usmiechkrzywy:
1700817049029_copy_600x1067.jpg

1700817049041_copy_600x1067.jpg

1700817049015_copy_600x1067.jpg

1700817049003_copy_600x1067.jpg

1700817048964_copy_600x1067.jpg

1700817048977_copy_600x1067.jpg

1700817048990_copy_600x1067.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.11.2023 13:24

wiolek_lp napisał(a):Plus 2 osoby a 5 to różnica, ostatnio znalazłam super domek, dla 2 osób 46e, dla 5 prawie 100 :lol:
Nawet bym powiedziała,że dla 5 osób jest taniej: 23 eur/os vs. ~20 eur/os.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.11.2023 13:47

piekara114 napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Plus 2 osoby a 5 to różnica, ostatnio znalazłam super domek, dla 2 osób 46e, dla 5 prawie 100 :lol:
Nawet bym powiedziała,że dla 5 osób jest taniej: 23 eur/os vs. ~20 eur/os.

Póki moje dzieci nie płacą za siebie, nie przeliczam ceny na osoby :cfaniak:
Idąc takim tokiem, gdybym jeździła z mężem sama, to przykładowo nasz apartament z basenem na Krk za 2 osoby powinien kosztować nas 16 e :lool:
Jednak dużo częściej prywatne noclegi sprzedawane są na apartamenty a nie na ilość osób w nich zameldowanych, ta opcja jest w mniejszości, chociaż jak widać znajdują się ;)
Tylko wtedy już dla 5 osobowej rodziny koszt nie jest niski :devil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.11.2023 14:43

Wiadomo, że spora część apartamrntow wynajmiwana jest na sztuki a nie osoby, ale często np na bookingu cena zależy od liczby osób, która będzie zameldowana (choćby ze wzgl na opłaty klimatyczne), więc czy tanio -drogo też zależy od liczby osób i najbardziej wiarygodne jest przeliczenie na osobę.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.11.2023 15:42

wiolek_lp napisał(a):Dla mnie Kvarner czy Istria jest zdecydowanie tańsza niż Hvar/ Korčula, natomiast zastanawiam się z czego wynikają tak niskie ceny na Brač, przynajmniej w Povlji, która mnie interesuje i w miarę śledzę...

Bo to taka swojska wyspa jest :D Oczywiście w pozytywnym znaczeniu 8) Dlatego tak ją lubię.

Nie ma jakichś mega atrakcji turystycznych, poza Zlatnim Ratem. W Bolu jest drogo, ale poza nim można znaleźć kwatery i zjeść w przyzwoitej cenie :)
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 25.11.2023 08:38

maslinka napisał(a):
Nie ma jakichś mega atrakcji turystycznych

Aż mnie zatkało jak to przeczytałam Kilka razy bylam na Braču i atrakcji mi nie brakowało....a może to taka ukryta antyreklama żeby nie przyjeżdżały tu tłumy? :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.11.2023 12:22

robiz napisał(a):
maslinka napisał(a):
Nie ma jakichś mega atrakcji turystycznych

Aż mnie zatkało jak to przeczytałam Kilka razy bylam na Braču i atrakcji mi nie brakowało....a może to taka ukryta antyreklama żeby nie przyjeżdżały tu tłumy? :D

Ale z czym się nie zgadzasz? :chytry: Chyba mnie źle zrozumiałaś.

To moja ulubiona wyspa i planuję tam spędzić emeryturę :mg: Znam bardzo dobrze niemal wszystkie jej atrakcje. (Spędziłam tam w sumie 7 tygodni :D, więc jakiś obraz mam ;))

Mega atrakcje turystyczne to dla mnie coś, co jest wpisane na listę UNESCO - budynek, park narodowy... lub inna bardzo przyciągająca turystów budowla/legenda/miejsce...
Na Hvarze mamy samo miasto Hvar i Stari Grad, na Mljecie - park narodowy, na Korčuli - starówkę. Nie wspomnę o top atrakcjach lądowych, takich jak Pałac Dioklecjana.

W tym znaczeniu, moim zdaniem, top atrakcji na Braču nie ma, co jest właśnie, podkreślam - dla mnie - największą zaletą tej wyspy :D
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 25.11.2023 13:00

maslinka napisał(a):
robiz napisał(a):
maslinka napisał(a):
Nie ma jakichś mega atrakcji turystycznych

Aż mnie zatkało jak to przeczytałam Kilka razy bylam na Braču i atrakcji mi nie brakowało....a może to taka ukryta antyreklama żeby nie przyjeżdżały tu tłumy? :D

Ale z czym się nie zgadzasz? :chytry: Chyba mnie źle zrozumiałaś.

To moja ulubiona wyspa i planuję tam spędzić emeryturę :mg: Znam bardzo dobrze niemal wszystkie jej atrakcje. (Spędziłam tam w sumie 7 tygodni :D, więc jakiś obraz mam ;))

Mega atrakcje turystyczne to dla mnie coś, co jest wpisane na listę UNESCO - budynek, park narodowy... lub inna bardzo przyciągająca turystów budowla/legenda/miejsce...
Na Hvarze mamy samo miasto Hvar i Stari Grad, na Mljecie - park narodowy, na Korčuli - starówkę. Nie wspomnę o top atrakcjach lądowych, takich jak Pałac Dioklecjana.

W tym znaczeniu, moim zdaniem, top atrakcji na Braču nie ma, co jest właśnie, podkreślam - dla mnie - największą zaletą tej wyspy :D


Chorwaci zgłosili Pustelnię Blaca do listy UNESCO, więc może za jakiś czas
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.11.2023 13:07

Zbigniew74 napisał(a):Chorwaci zgłosili Pustelnię Blaca do listy UNESCO, więc może za jakiś czas

Oby nie ;) Na szczęście już tam byłam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 894
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone